Klub i Fundacja Legii Warszawa przekazały Powstańcom Warszawskim pieniądze ze zbiórki zorganizowanej przez internautów

fot. twitter
2

Portal legia.com informuje o przekazaniu Powstańcom Warszawskim całej kwoty uzyskanej ze zbiórki zorganizowanej przez internautów po nałożeniu na Legię grzywny za oprawę meczu upamiętniającą 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pieniądze trafiły do Związku Powstańców Warszawskich. ZWP jest organizacją kombatancką zapewniającą bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Wzruszające spotkanie, w którym uczestniczyła wiceprezes ZPW dr Halina Jędrzejewska, pani Bogna Galperyn, oraz Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii, odbyło się w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Po raz kolejny kibice zrobili dla nas coś wspaniałego. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc, bo wiemy, że ta pomoc płynie z serca – mówiła wzruszona dr Jędrzejewska, która w trakcie powstania była sanitariuszką, odznaczoną Krzyżem Kawalerskim, Krzyżem Oficerskim i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: legia.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Szczepan mówi

    Polacy,Rodacy badzmy razem nie dajmy sie pejsatym sklocic i zniewolic.Ponieslismy tyle tragedii i nieszczesc przez to ze jestesmy latwo wierni i lasi na podstepne metody zbrodniczych okupantow od zarania dziejow.Ciagle jestesmy okradani i pracujemy nie dla siebie.

  2. Hammurabi mówi

    W czasie, gdy dziesiątki najróżniejszych organizacji otrzymuje państwowe (nasze w końcu) pieniądze, kiedy rząd lekką ręką łoży na utrzymanie społecznej patologii nauczonej nieróbstwa i roszczeniowości, konieczność zbierania pieniędzy dla kombatantów jest żenująca!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.