Klimatyczna wojna totalna w UE. Timmermans zapowiada dyscyplinowanie opornych wobec Zielonego Ładu

Frans Timmermans/ fot. screen
2

28 stycznia 2020 wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans wygłosił w Brukseli przemówienie, w którym zapowiedział wprowadzenie prawa klimatycznego i dyscyplinowanie państw opornych wobec Zielonego Ładu. Zapowiedział też, że KE chce przeznaczać od 260 do 300 miliardów euro rocznie na inwestycje umożliwiające transformację, czyli odejście od paliw kopalnych. – Przekształcenie społeczeństwa w całości opartego na węglu w społeczeństwo, które dla swojego funkcjonowania nie potrzebuje już węgla, ma charakter fundamentalny – powiedział Timmermans.

Moim zdaniem, prawo klimatyczne jest dlatego ważne, ponieważ zdyscyplinuje wszystkich w tym procesie, zwłaszcza po stronie politycznej, do podjęcia niezbędnych kroków, do dotrzymania obietnicy neutralności klimatycznej do 2050 r. I zapewni nam instytucje, które będą w stanie to koordynować, a także da nam prawną możliwość działania, gdy ci, którzy złożyli obietnice, nie dotrzymają swoich obietnic. Jest to też ćwiczenie się w dyscyplinie w tym wieku transformacji – oświadczył Timmermans. Pełna treść przemówienia TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Frans Timmermans zapowiedział klimatyczną wojnę totalną. Każdy, kto będzie się sprzeciwiał szaleńczej polityce dekarbonizacji, będzie dyscyplinowany, a jak ten terror będzie wyglądać, mieliśmy okazję przekonać się wielokrotnie: nagonka medialna, szykany polityczne, nękanie przy pomocy TSUE, groźby odebrania funduszy, odmowa kredytowania inwestycji, wzrost podatków i cen prądu.

Próbkę tego, co będzie działo się w całej Polsce, mamy już w Krakowie, gdzie zabroniono mieszkańcom palić w piecach węglem i drewnem. Do tropienia nieposłusznych skierowano drony szukające pyłów i straż miejską kontrolującą paleniska. Mieszkańcy mają wybór: albo marznąć w nieogrzewanych domach, albo płacić mandaty. Efekt to 72 mandaty karne na kwotę 18,5 tys. zł i 210 wniosków do sądu o ukaranie. Nikogo nie obchodzi, że nie wszędzie da się zainstalować ogrzewanie gazowe, a na korzystanie z piecyków elektrycznych wiele osób po prostu nie stać. Pretekstem do wprowadzenia restrykcyjnych przepisów i inwigilacji jest walka ze smogiem. Rzeczywistym celem jest przetestowanie oporu społecznego wobec drakońskiego prawa klimatycznego zapowiadanego przez Fransa Timmermansa.

Polska będzie dążyć do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Realizacja Europejskiego Zielonego Ładu jest ogromnym wyzwaniem dla całej UE, w tym dla Polski. Żeby osiągnąć neutralność klimatyczną musimy zmienić praktycznie każdy element dotychczasowego sposobu życia – zapowiedział minister klimatu Michał Kurtyka podczas poniedziałkowego (3.02.2020) Polsko-Francuskiego Forum Przemysłu Przyszłości.


Reasumując: Polska gospodarka ma zostać zdekarbonizowana. Zapomnijcie o tanim prądzie i ogrzewaniu. Przygotujcie się na „ćwiczenie się w dyscyplinie”.

Źródło informacji i cytatów: ec.europa.eu, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Klimatyczna egzekucja na raty

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  Teraz NWO (po mojemu Globalny Syf) zaczynają dla zmylenia przeciwnika nazywać Zielonym Ładem. Oczywiście “W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się” (Józef Stalin).
  Kończy się mądrość etapu „wszyscy ludzie będą braćmi” a zaczyna się mądrość etapu „dyscyplinowanie”.
  Oczywiście wszystko w ścisłej kooperacji z „nacjonalistycznym,narodowym,patriotycznym” rządem żydodobrejpodmiany który tworząc Ministerstwo Klimatu powinność swej służby zrozumiał.
  Ale żeby wprowadzič swoje zbrodnicze agendy będą po kolei likwidować niezależne kanały informacyjne jak choćby ceppowiśle, naviTY czy choćby Jerzego Zięby. Ale jak było powyżej walka klasowa się zaostrza.
  Do obejrzenia Korona Billa Gatesa | OBNAŻANIE MATRIXA Pol Lechicki gdzie jest potwierdzenie wprowadzaniie zaplanowanego zamordyzmu informacyjnego.

 2. Hammurabi mówi

  Timmermans zapowiada egzekucję licząc na potulne przytakiwanie całych narodów. Niestety, wywoła wojnę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.