Kierowca rozjechał wiernych wychodzących z kościoła. „Chciałem posprzątać chodnik”!

Dramat w Rzezawie / Fot. OSP RZEZAWA
7
SKLEP-WPRAWO.PL

Tragiczne wiadomości dotarły z Małopolski. W niedzielne popołudnie kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę ludzi znajdujących się pod kościołem w Rzezawie. Według relacji świadków mężczyzna robił to z premedytacją, a sam miał zeznać, że robił to celowo, gdyż chciał zabić jak najwięcej osób. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym potrącił troje rowerzystów i trójkę pieszych. Rowerzysta w wieku 60 lat zmarł, a dwie rowerzystki są w stanie ciężkim.

Kierowca miał gwałtownie skręcić z pasa ruchu, wjechać na chodnik po swojej lewej stronie i uderzyć w grupę ludzi. Po czym się zatrzymał, po chwili wystartował i potrącił kolejną osobę. Rannym na pomoc przybyli strażacy OSP Rzezawa.

Świadkami dramatycznych zdarzeń byli wierni wychodzący z kościoła. Są przekonani, że kierowca – pochodzący ze Śląska – działał celowo, zaś dziennikarze RMF FM dotarli do informacji, że mężczyzna sam przyznał się przed policją do tego, że jego intencją było rozjechanie jak największej grupy osób. Wiadomo, że był trzeźwy. Został złapany przez mieszkańców i nie stawiał oporu. Mieszkańcy Rzezawy relacjonują, że mężczyzna już wtedy przyznał się, iż kierował się zamiarem zabicia ze względy na wyznawaną wiarę. Miał powiedzieć: „Chciałem posprzątać chodnik z ludzi wychodzących z kościoła”. Lewacka propaganda przynosi coraz większe żniwo.

Za: gazetakrakowska.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Polskojęzyczna bestia. Powinna dostać karę krzesła elektrycznego. Wolna Polska musi zamknąć wszystkie medialne ośrodki dywersji antykatolickiej i antypolskiej, a jest ich cała masa. Sieją nienawiść do katolików i Polaków. Zydofilski A w dużej części żydowski PIS PIC tego przecież nie zrobi.

 2. Ania mówi

  W Polsce rośnie antykatolicki terroryzm. Wystarczy obejrzeć strony wiodących portali internetowych, gazet, czasopism, rozgłośni telewizyjnych i radiowych, fundacji. Jak się nie obudzimy, to takie akty terrorystyczne będą się nasilac.

 3. Pieszy mówi

  Okropna sytuacja, ale jeżeli potrącił rowerzystów poruszających się po chodniku to nie jest to dla mnie aż tka rażące,, bo nie mają do tego prawa (poza ściśle określonymi wyjątkami). A rowerzyści na chodniku to plaga.

  1. Spostrzegawczy mówi

   Czytaj ze zrozumieniem, ale udajesz idiotę !

 4. gojek mówi

  W takim wypadku ma ścierwo szczęście, że mnie tam nie było…

 5. Łukasz mówi

  A jakby każdy miał broń byłoby mniej poszkodowanych i mniejsze obciążenie dla budżetu państwa

 6. Sybilla mówi

  Przecież on jest chory psychicznie, jest teraz w szpitalu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.