Kidawa-Błońska histeryzuje z powodu ustawy dyscyplinującej sędziów: prezydent nas zdradził, trójpodział władzy skasowano!

Małgorzata Kidawa-Błońska/ fot. Twitter
4

Jak można się było spodziewać, reakcja opozycji na podpisanie przez prezydenta ustawy dyscyplinującej sędziów okazała się wyjątkowo histeryczna. Kandydatka na fotel prezydenta z ramienia PO, Małgorzata Kidawa-Błońska zdążyła odnieść się do tego faktu nie przebierając w słowach.

„Wczorajszy dzień był dla nas wszystkich dniem bardzo trudnym. Dniem, w którym zrozumieliśmy, że zostaliśmy zdradzeni, że nasze prawa jako obywateli, jako Polaków nie są chronione” – wyznała pani Kidawa. Najwidoczniej, rozszerzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów uderzyło ją do tego stopnia, iż poczuła się zagrożona jako obywatel. Jakże to bowiem – żeby urzędnik państwowy ponosił odpowiedzialność za decyzje, które wpływają na ludzkie życie? Są jednak sprawy ważne i ważniejsze. Albowiem „prezydent swoim podpisem skasował trójpodział władzy w naszym kraju, ale Polacy i Polska jest dalej.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Polacy, jako ludzie kreatywni, przedsiębiorczy pracują. I ja mam takie wrażenie, że w naszym kraju ludzie, którzy pracują, są niedoceniani. Przecież codziennie wstają rano, idą do swoich małych firm, małych przedsiębiorstw, gospodarstw i pracują od rana do wieczora. Płacą podatki i te podatki powodują, że Polska się rozwija” – stwierdziła.

Dziwnym jest założenie, iż państwo rozwija się jedynie dzięki podatkom płaconym przez obywateli, gdyż zdaje się sprowadzać Polaków jedynie do roli maszynek do zarabiania pieniędzy – i dzielenia się nimi z państwem. Całkowicie pomijając przy tym rozwój niematerialny – jak twórczość i dorobek naukowy – których spieniężyć nie sposób, a które przy tym są bezcenne. Pozostaje oczywiście także kwestia prezydenckiej „zdrady”. Andrzej Duda podpisał bowiem… demokratycznie przegłosowany dokument. I to przegłosowany dwukrotnie, przez demokratycznie wybrany Sejm. Czy w takim wypadku demokracja i swoboda obywatelska nie obowiązuje? Jak widać, „demokracja i konstytucja!” są bronią obusieczną. Jednakowoż, nie można powiedzieć, by histeryczny lament lewicy kogokolwiek zszokował.

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również:

PILNE! Prezydent Duda podpisał ustawę dyscyplinującą sędziów. Opozycja totalna w amoku

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  A jak z tej histerii przyjdzie czas na zawał to kto tą Panią będzie w nocy badał, a jak się Polacy pod nocnym sklepem z pełnym szkłem rozwiną,czy znajdą się pośród głębokiej ciemności tacy ,co ich szybko zawiną albo gazem pociągną z gaśnicy.Panie stojące w szalejącej śnieżycy żeby ulżyć rodakom w transporcie kołowym,piekarze,aptekarze,górnicy,towarzysze z CIA(ej) ze zdalnego nadzoru,żeby wszystkim na tej ziemi było lżej, zwłaszcza w Polsce z niewolniczej pracy,wszyscy oni marzą żeby się wyspać w dzień,jak politycy robiący nic,biedni nieboracy

 2. Robert mówi

  Kermit z takim uśmiechem zrobił większą furorę,oczywiście jednak też,pod Wybranych nadzorem

 3. Hammurabi mówi

  Dajcie Małgośce mówić. Nic więcej. Niech mówi i niech pogrąża i siebie i swych towarzyszy.

 4. jan mówi

  ot kandydatka , nic sobą nie reprezentuje….dno i wodorosty

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.