KE o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej: „Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację”

obozowisko imigrantów koczujących po stronie białoruskiej/ fot. screen
6
SKLEP-WPRAWO.PL

We wtorek (24.08.2021) rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand odniósł się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. – Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie – powiedział.

Rzecznik KE podkreślił, że „potrzebne jest zarówno uporządkowane, solidne zarządzanie granicami, jak i pełne poszanowanie podstawowych praw migrantów”. Zaznaczył, że „to jedyny skuteczny i humanitarny sposób zarządzania migracją”.

Wigand poinformował, że KE ściśle współpracuje z polskimi władzami, aby „wspierać je w skutecznym zarządzaniu granicami na granicy zewnętrznej , zgodnie z prawem UE, z pełnym poszanowaniem podstawowych praw człowieka i zapewnieniem skutecznego dostępu do procedury azylowej”.

Posłowie opozycji totalnej histeryzujący na granicy mogą już zakończyć cyrk, który tam urządzili wraz ze wspierającymi ich mediami. Nie ma zgody KE na to, żeby prezydent Łukaszenka pchał nielegalnych imigrantów przez polską granicę tworząc szlak przerzutowy do Niemiec. Co do pomocy humanitarnej: imigranci są po stronie białoruskiej, a Polska wysłała do nich konwój z pomocą, lecz Białorusini nie wyrazili zgody na jego wjazd. Straż graniczna informuje, że w obozowisku po stronie białoruskiej nadal przebywa 24 cudzoziemców.

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

Łukaszenka oskarża polską Straż Graniczną: „Wyłapali 50 osób na terytorium Polski i strzelając wypchnęli ich na granicę z Białorusią”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Nielegalnych imigrantow pchaja do Polski a imigrantki zostawiaja sobie. KE na to sie nie godzi

 2. Misiek13 mówi

  To jest celowa prowokacja zeby odwrucic nan uwage od tego,co rzad,morderca Niedzielski chca z nami zrobic.Uatawa 1449,np

 3. Jacenty mówi

  A co oni sobie myśleli, po tym jak od roku chcą wysadzić Łukaszenkę z siodła? Jak oni Łukaszence tak on im w podzięce.

 4. Blady mówi

  Mydlenie oczu na wrzesień szykują baty na Polaków,szabas goje,po pierwsze nie zaszczepisz się wylatujesz z pracy,i wiele innych niespodzianek z przemieszczaniem się,a jeszcze nie wiadomo co obłąkańcy zawieżli w tirach na Ukrainę ,ponoć broń by wesprzeć prawy sektor,a nie maseczki.

 5. Blady mówi

  Misiek dobrze prawisz,też o tym myślałem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.