Katastrofalny wynik Kidawy-Błońskiej w najnowszym sondażu prezydenckim. Spadła na ostatnie miejsce!

Małgorzata Kidawa-Błońska/ fot. Twitter
1

Fatalne wieści dla Platformy Obywatelskiej. Według najnowszego sondażu prezydenckiego, przeprowadzonego przez Kantar, kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska spadła na ostatnie miejsce uzyskując zaledwie 4% poparcia.

Największe poparcie uzyskał urzędujący prezydent Andrzej Duda, który wygrałby w pierwszej turze z wynikiem 59%. Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia uzyskaliby po 7%, a Robert Biedroń oraz Krzysztof Bosak – po 5%. Według sondażu 3% Polaków zadeklarowało wybór innego kandydata, a 11% nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W odpowiedzi na pytanie o udział w wyborach, 47% zadeklarowało, że weźmie w nich udział, przy czym 28% wybrało opcję „zdecydowanie”. Również 47% zadeklarowało, że nie weźmie udziału w głosowaniu. W tym przypadku opcję „zdecydowanie” wybrało także 28%. Niezdecydowanych było 6% respondentów.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 16-17 kwietnia metodą wywiadów bezpośrednich na reprezentatywnej próbie 954 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje prezydenckie badano w grupie 449 osób deklarujących zamiar uczestniczenia w wyborach.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Pocztowcy nie chcą brać odpowiedzialności za przeprowadzenie wyborów. Wysłali pismo do Senatu RP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. fajera mówi

    Włóż buty, idź na wybory
    ale głosuj na Bosaka!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.