Katarzyna TS: W Nowym Roku wybierz sobie cadyka

Chanuka w Pałacu Prezydenckim/ fot. prezydent.pl
27

Z Nowym Rokiem nowym krokiem. Jaki ma być ten nowy krok? Jakie zobowiązania noworoczne powinni podjąć Polacy? Rzucanie palenia? Dieta cud? Mniej czasu przed komputerem? Więcej czasu dla rodziny? Wszystko ładnie-pięknie, ale to za mało. Najważniejsze zobowiązanie noworoczne, jakie powinien podjąć każdy Polak, to wybór cadyka. Tak, drodzy Polacy. Wybór cadyka jest Waszym głównym obowiązkiem w Nowym Roku. Nie chcecie chyba obudzić się z ręką w nocniku i zostać niczym dziewczynka z zapałkami, która nikomu niepotrzebna błąka się po ulicach, gdy w całej Polsce radośnie płoną chanukowe świeczki. Trzeba zawczasu załapać się na jakiś cadykowy dwór, żeby zasłużyć na miano człowieka. Ten kto się nie załapie, będzie jako faszysta wybierał stęchłe obierki ze śmietnika historii.

Wydaje się Wam, że wstęp do tego felietonu brzmi absurdalnie? Wydaje się Wam, że robię sobie z Was żarty? Wydaje się Wam, że to ironia? Chciałabym, żeby tak było. Chciałabym, żeby noworoczne wybieranie cadyka okazało się śmiechu wartym kpinkowaniem. Ale czy tak będzie? Mam poważne wątpliwości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chanuka zwana jest świętem świateł. Wierzę, że to światło poprowadzi nas do celu jakim jest odbudowanie w Polsce społeczności żydowskiej. Jestem przekonany, że jest to możliwe, a wiem, że jest potrzebne – powiedział rabin Szalom Ber Stambler z Chabad Lubawicz podczas chanukowej celebry w Sejmie RP. – To nie jest zwyczajne spotkanie. To światło jest symbolem naszej chęci bycia razem. Powinno świecić cały czas – powiedział były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss. „Nasza tysiącletnia historia pokazuje wspólne dla obu narodów umiłowanie wolności” – napisał w odczytanym podczas tej celebry liście premier Mateusz Morawiecki.

Chanukowe świece zapłonęły też w Pałacu Prezydenckim. – Żydzi polscy to wielka polska tradycja, to przeszło tysiąc lat naszej wspólnej historii – stwierdził prezydent Duda podczas uroczystości. – Żydzi są integralną częścią tkanki polskiego społeczeństwa – oświadczył ambasador RP w USA Piotr Wilczek podczas chanukowych uroczystości w jego rezydencji. Zarówno ambasador Wilczek, jak i występujący po nim ambasador Izraela Ron Dermer zwrócili uwagę na nierozerwalne związki kulturowe, historyczne, społeczne, a nawet kulinarne Polaków i Żydów. A do kompletu dostaliśmy poświęcony Chanuce program w TVP. I to wszystko dzieje się po upokorzeniu Polski przez Żydów na arenie międzynarodowej w związku z nowelizacją ustawy o IPN, a w tle mamy żydowskie roszczenia do mienia bezspadkowego na kwotę 300 miliardów dolarów. Tymczasem polskie władze deklarują, że ich najważniejszym celem w życiu jest walka z antysemityzmem.

Celebra Chanuki przez najwyższe władze Rzeczpospolitej nie jest, jak twierdzi mainstreamowa propaganda, przypominaniem o tym, że na ziemiach polskich żyła społeczność żydowska wymordowana przez Niemców. Chanukowa uroczystość, tak samo jak obrady Knesetu w Warszawie i  państwowa celebra Marszu Żywych w Auschwitz, to oswajanie Polaków z nową rzeczywistością, czyli państwem, w którym kulturę żydowską nazywa się kulturą polską, rodzina rotmistrza Pileckiego nie zostaje zaproszona na obchody wyzwolenia niemieckiego obozu w Auschwitz-Birkenau, a Polacy biorący udział w Marszu Niepodległości nazywani są faszystami i antysemitami. To oswajanie Polaków z rzeczywistością, w której muszą wylegitymować się uwielbieniem dla Żydów, bo jeśli tego nie zrobią, zostaną wyrzuceni poza nawias życia politycznego, społecznego i kulturalnego. To jest wbijanie Polakom do głów, że ich pierwszym i najważniejszym obowiązkiem jest bezwarunkowa miłość do Żydów, ponieważ tylko w ten sposób mogą odkupić swoje rzekome antysemickie winy. Osią polskiej historii mają być relacje Polaków z Żydami, przy czym Żydzi są tymi dobrymi, a Polacy tymi złymi. To jest mentalne urabianie Polaków, żeby nie protestowali, gdy sprawa wypłaty 300 miliardów dolarów zostanie sfinalizowana i zrealizowana. Jeśli ktoś jeszcze łudzi się, że ta kasa nie zostanie wypłacona, to jest bardzo naiwny. Nie ma znaczenia, czy u władzy będzie „obóz zdrajców” z POKO, czy „obóz patriotów” z PiS. Uwielbienie PiS dla Żydów jest bardziej widoczne, ale pamiętajmy, że prezydent Komorowski i premier Tusk chcieli sprzedać polskie lasy i nieruchomości należące do Skarbu Państwa, żeby wypłacić Żydom odszkodowanie za mienie odebrane im przez Niemców i Sowietów. Wtedy Polacy zaprotestowali przeciwko temu pomysłowi. Dlatego teraz trzeba nas odpowiednio urobić propagandowo, żeby już sama myśl o jakichkolwiek protestach „nie przechodziła do żadna rubryka”.

Tym, którzy argumentują, że mienie bezspadkowe przechodzi na Skarb Państwa i to zamyka sprawę, odpowiem tak: ta sytuacja jest wyjątkowa i światowa opinia publiczna nie zaakceptuje tego argumentu, mimo że prawnie jest on uzasadniony. Nikt nie zgodzi się z tym, że Polska ma prawo mieć całkiem czyste sumienie po odniesieniu materialnych korzyści z faktu, że III Rzesza wymordowała ponad 3 miliony Żydów – polskich obywateli” – oto teza postawiona przez Pawła Jędrzejewskiego z Forum Żydów Polskich w lipcu 2018 roku. Zwracam uwagę Szanownych Czytelników, że mamy tu do czynienia z ordynarnym szantażem, w którym kluczowym zwrotem jest „czyste sumienie”. Nic to, że prawo jest w tej materii jednoznaczne i nie przewiduje roszczeń wobec mienia bezspadkowego. Nie kijem go, to pałką. Nie prawem, to lewem, a konkretnie – szantażem emocjonalnym. Jakie zatem rozwiązanie proponuje Jędrzejewski, żeby Polacy mogli mieć „czyste sumienie”? Oto oferta Forum Żydów Polskich: kasę trzeba zapłacić, ale należy ją zużytkować na polski program edukacji o Holokauście plus dodatki. „Tu powinno docelowo chodzić – co bardzo ważne! – nie wyłącznie o temat Zagłady, ale o coś znacznie więcej: o stworzenie w Polsce (już chociażby z racji tego, że tu znajdują się najważniejsze pomniki europejskiego ludobójstwa: obozy Auschwitz, Treblinki, Majdanka, Chełmna nad Nerem, Sobiboru itd) ośrodka (na skalę światową) edukacji o ludobójstwie. Dotyczącego nie jedynie zagłady Żydów, lecz postrzegającego ludobójstwo w wymiarze ogólnoludzkim, z uwzględnieniem losu innych mniejszości etnicznych lub religijnych poddawanych eksterminacji nie tylko w latach 1939-1945, ale w różnych momentach historii i w różnych miejscach globu. Byłaby to inicjatywa bezprecedensowa i świadomie wychodząca poza narodowy partykularyzm. Tu trzeba myśleć i planować odważnie – na dużą skalę” – pisze Jędrzejewski.

I wszystko jasne. Polacy odzyskają „czyste sumienia” jeśli przeznaczą 300 miliardów dolarów na gigantyczny projekt edukacyjny, dzięki któremu wyjdą poza narodowy partykularyzm. Domyślam się, że Forum Żydów Polskich zgłosi swój akces do owego programu. I z pewnością nie tylko ono. Kolejka chętnych do owego projektu „na dużą skalę” mała nie będzie. Załapie się i Muzeum POLIN, i dr hab. Michał Bilewicz od polskiego antysemityzmu wtórnego, i fundacja Jonny’ego Danielsa, a już z pewnością załapie się Chabad Lubawicz w ramach  „odbudowywania w Polsce społeczności żydowskiej”.

Od kilkunastu lat pracuję w Polsce. Na moich oczach społeczność żydowska rośnie nad Wisłą w siłę. Fakt, że w Warszawie odbywa się narada duchowych przywódców świata żydowskiego z całej Europy to wielkie osiągnięcie. Widać, że nasze miasto jest już gotowe na rolę gospodarza takich spotkań. Dla mnie jest to powód do dumy i radości – powiedział Rabin Szalom Dow Ber Stambler z Chabad Lubawicz Polska do członków Rady Rabinów w synagodze Chabadu w Warszawie podczas spotkania, które miało miejsce  w czerwcu 2018 roku. Na spotkanie Rady przybyło ponad 30 ortodoksyjnych rabinów z Europy m.in. liderzy społeczności żydowskich z Londynu, Wiednia, Mediolanu, Brukseli, Paryża i Budapesztu. Obradom przewodniczył Rabin Menachem Margolin, dyrektor generalny Rabbinical Center of Europe i przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Żydów.

A oto efekt spotkania Rady Rabinów w Warszawie: rabin Margolin zadeklarował, że liderzy społeczności żydowskich z całej Europy zrobią wiele, żeby wesprzeć społeczność polskich Żydów, ale potrzebują wsparcia polskich władz. Chodzi o wsparcie w zakresie takich działań jak „zwalczanie antysemityzmu, rozwój religijnych szkół żydowskich w Polsce, działania na rzecz zapewnienia wolności wyznania i bezpieczeństwa Żydów”. Coś z tych 300 miliardów dolarów musi przecież skapnąć nie tylko na edukację o Holokauście, ale też na jesziwy, synagogi i dwory cadyków. Kto twierdzi inaczej, ten jest faszystą, ksenofobem i antysemitą.

300 miliardów dolarów to jest naprawdę gruba kasa. Przy okazji, to jest kwota, której wysokość Żydzi wyssali sobie z palca, ale to zupełnie nie przeszkadza w tym, żeby szantażować Polaków domagając się jej wypłaty. Wygląda na to, że w tej chwili Żydzi kłócą się między sobą o to, kto ma tę kasę dostać: czy międzynarodowe organizacje żydowskie, czy holokaustowi edukatorzy  w Polsce, czy religijne szkoły Chabad Lubawicz. Jeden jedyny Żyd, który głośno i wyraźnie powiedział, że Polska nie powinna płacić ani grosza, to prof. Norman Finkelstein. Ale prof. Finkelstein jest przez Żydów znienawidzony i ma zakaz wjazdu do Izraela.

Tak oto wygląda rzeczywistość. Będziemy płacić za nie swoje winy, ale za to swoimi pieniędzmi. Ale nie martwcie się: kto szybko wybierze sobie cadyka, ten z torbami nie pójdzie. To jak będzie? Wybieracie cadyka, czy opcję „Dalej bracia do bułata, wszak nam dzisiaj tylko żyć, pokażemy, że Sarmata, umie jeszcze wolnym być”? Ostrzegam, opcja z bułatem łatwa nie jest. Zostaje się antysemitą, faszystą i ksenofobem. Wchodzicie w to? Ja wchodzę!

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Szokujące wytyczne do walki z antysemityzmem. Promocja judaizmu, przypisy do Biblii i zakaz stanowisk dla „antysemitów”

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. finka mówi

  Kogo wybrać, trzeba by się poradzić p.Danielsa, który ostatnio jakoś zniknął z pola widzenia, doradza w LOT. A może wszystko się zmieni, może szykuje się zmiana rządu. Pokazały się na yt rozmowy z byłą pracownica LOT, prawnikiem p.Modzelewską, rozmowa o operacji MOST https://www.youtube.com/watch?v=2Cvbw-aLdSE
  Ciekawe ostatnio te rozmowy na CEPowisle polecam o SKOK Wołomin, bo nic nie dzieje się bez przyczyny https://www.youtube.com/watch?v=LZ3KJIudqI4

 2. Jacenty mówi

  Bezprawne żądanie pieniędzy nazywa się haraczem. Haracz wymuszają bandyci. Z bandytami się nie negocjuje, bandytów się zamyka do więzień..

  1. michu mówi

   Chyba że bandyci są silniejsi, wtedy albo się ginie albo płaci haracz ;).

 3. Spostrzegawczy mówi

  Raczej odwrotnie. To cadycy będą sobie nas wybierać jak to robią na zasadzie bodajże hasaka. Jeszcze zostawieni jesteśmy do lupienia.

 4. piotr p mówi

  Kiedy oprawca i ofiara ma takie same imię i oprawca podaje się za ofiarę to tak zbudowane kłamstwo nazywa się „żyd”. Ofiara wierzy, że jest 'zydem” , oprawca jako osoba mająca udział w tajemnicy wie, że jest to kłamstwo i podaje się za „żyda”. „Żydem” nie można być. Holokaust = całopalenie. Podający się za 'żyda’ Bauman Zygmunt, który po wojnie mordował Polaków i jedyne co żałował to to, że tak mało tych Polaków wymordował mazwał całopalenie oczyszczeniem. Oprawcy oczyszczali więc kłwmastwo „żyd” z ofiar – biedaków i ludzi pracujących. II WŚ i całopalenie organizowali oprawcy i teraz oprawcy chcą odszkodowań za swoje ofiary. To kłamstwo jest systemem selekcji negatywnej opatrej na nieprawdzie, grabieży i mordzie – tak powstały i działały szatany zjednoczone, system dolara, twór syjonistyczny i tak działaja nasi okupanci. Ten system nie mógł by działać be przebierańców w munudach i togach (ubecja i służby). Polską rządzą podający się za Polaków oprawcy Polaków, którzy na dodatek podają się za rządzących.

 5. kama mówi

  Kilka spraw: Skąd te pasożyty dziedziczne, debile, zdrajcy biorą te obrzydłe kłamstwa, ze zydostwo z Polską jest związane od tysiąca lat a nawet dłuzej!?? jakim trzeba byś SSynem żeby tak potwornie, obrzydle, chamsko i cynicznie, na dodatek publicznie, łgać! czy oni wszyscy, te bezbożne pasożyty, dziedziczne pasożyty, które nigdy w życiu same z siebie nie utrzymywały się z własnej pracy, tylko pasożytują obrzydle całymi rodzinami, zajmując wymyślne stanowiska i funkcje, granty i dotacje, utrzymywane z podatków POLAKÓW, wyobrazają sobie, ze Polakom wmówią te swoje obrzydłe łgarstwa???!!! ludzie, przecież to nie jest nawet hucpa to jest potworne świństwo, świniowatych, bez honoru, bezwstydnych przybłędów, najeźdźców, okupantów, zdrajców, wrogów wewnętrznych, itd.itp.!! Skłócają nas nieustannie z Rosją aby Putin czy inny znalazł pretekst do napadu na Polskę, a wtedy to oni pasozyty, zdrajcy już go tam pokierują do wybicia Polaków, oni zdrajcy się z nim ułożą za cenę naszego Kraju, zeby tylko im pasożytom dobrze wygodnie i bez pracy, doskonale się zyło! Najpierw układali się z niemcami , którzy płacili im za zdejmowanie z niemców odpowiedzialności za zbrodnie II wojny św., wynikiem czego są „polskie obozy śmierci i wyimaginowane, obrzydłe, tępe obwinianie Polaków za niemieckie zbrodnie na zydach!! czy moze być coś bardziej obrzydłego niż przypisywanie ofierze win jej katów tu: przypisywanie Polakom przez niemców, niemieckich zbrodni na …Polakach!!!! A prezydent, gdzie on ma ustawy o sądach, gdzie jest ustawa o IPN!!!????? gdzie!!!!!?????

 6. Goj mówi

  Nie mogę się doczekać Pani książki.

 7. narodowiec mówi

  Tylko żołnierzom izraelskim wolno strzelać do pozbawionych broni Palestyńczyków, tylko oni mają – udzieloną przez spekulacyjną finansjerę – licencję na bezkarne zabijanie.!!!

 8. Robert B. mówi

  A potem… A potem w regularnych odstępach historycznych jest jedno wielkie Aj i jedno wielkie Waj na cały świat i trzeba żydostwo ratoooować… Palcem w bucie nie kiwnę.

  1. Noah Wendt mówi

   Od 10 lat twierdze ze zaplacicie. Prawda?

  2. D. mówi

   ’Jacenty Mówi emu
   Bezprawne żądanie pieniędzy nazywa się haraczem. Haracz wymuszają bandyci. Z bandytami się nie negocjuje, bandytów się zamyka do więzień..’ koniec cytatu. ROZUMIESZ PASOŻYCIE?

  3. Robert B. mówi

   A ja twierdzę, że historia się powtarza…

 9. Janusz I mówi

  Wypiłem coś z mlekiem matki, tylko nie wiem co? Mama z jej wujkiem uratowała Żydówkę przed Ukraińcami i Niemcami na Podolu i oglądała na własne oczy, jak Ukraincy mordują bestialsko jej drugiego wujka, który nie wydał kryjówki. Ja teraz nie podałbym szklanki wody żadnemu Żydowi mimo, że w liceum miałem serdecznego przyjaciela Żyda.

  1. Goj mówi

   A Twój serdeczny przyjaciel pewnie opowiada teraz w synagodze, że całe liceum go gnębiłeś.

  2. Ada mówi

   Oni wierzą, jak się okazuje, w cuda i na taki największy cud już ciężko pracują bez rozgłosu… – art.” Żydowskie negocjacje odn. podziału łupów zrabowanych w Polsce” – z 13. grudnia! , „Cudownej”, dość obszernej i wyjątkowo ciekawej lektury! – Gazeta Warszawska.

 10. Włościanka mówi

  Pani Katarzyno, na kresach żydzi zabijali Polaków dla zysku. Dwie siostry mojej babki zabili żydzi z lasu. Po wojnie babka z matką szukały przez PCK wiadomości o tej zbrodni. Teraz ja przez IPN. Wszystkie ślady zatarte, tak jakby Tatiana i Aleksandra nigdy nie istniały. Może my upomnijmy się o odszkodowania od żydów za te zbrodnie oraz za mordy w katowniach po wojnie. Czy nie ma odważnego historyka, który zebrałby ten temat w całość i przedstawił żydom?

  1. Aleksandra mówi

   W Nalibokach koło Nowogrodka banda żydowska wymordowali Polaków, to znana historia.

 11. Jurek Ogórek mówi

  …a za opublikowanie relacji z Wigilii u Piotra Rybaka FB daje ludziom bany 30 dniowe…to może i PAD powinien dostać bana na 30 dni ?? Np. zakaz wejścia do Pałacu Prezydenckiego !!

  1. Dan mówi

   To czy budyń wolny czas, bo o pracy nie ma mowy, będzie spędzał w pałacu lub nie absolutnie nic nie zmienia. Budyń niech zabiera swoją pierwszą żydówę i teścia i won do państwa położonego w Palestynie.

 12. Krzysztof mówi

  Potrzebna jest powtórka z historii , ale bardziej skuteczna.

  1. Andrzej Józef mówi

   Potrzebna jest powtórka z historii?
   “Jakie matki takie dzadki “
   Mojego Ojca Wujek był partyzantem w Batalionach Chłopskich.
   Takich Fijkszdojczów o takim myśleniu z miejsca kara śmierci poprzez powieszenie (zeby zaoszczędzic kulę)

  2. Andrzej Józef mówi

   FOJKSZDOJCZÓW

 13. Mark mówi

  Walki o Polskę niemożliwe jest wygrać na ulicach. Nawet tak wielki patriotyczny Marsz Niepodległości bez żadnych konsekwencji można nazwać „marszem faszystów”. Możemy sobie protestować, sprostowywać, wyjaśniać, uświadamiać, udowadniać ale „faszystów” nikt nie słucha. Po ulicach chodzą „kibole” których się wszyscy boją!!!!! Ten kierunek prowadzi do PRZEGRANEJ!!!!!! Inny kierunek – pogadanki.. z panem Michalkiewicze, panem Braunem, z panią dr Kurek z innymi patriotami historykami – bardzo dobry kierunek, ale zakres oddziaływania jest raczej ograniczony, frekwencja niezbyt duża a ludzie w wieku emerytalnym. Przyszłość naszego kraju, naszego narodu rozstrzygnie się na uniwersytetach w miejscach gdzie kształci się elita. Jeżeli młodzi inteligenci pozwolą wmówić sobie winę, to przyjmą również i karę. Rolą frakcji narodowej powinno być dostarczenie im wiarygodnych argumentów na obronę wartości narodowych. Trzeba to zrobić jak najszybciej bo przeciwnicy nie tracą czasu. https://www.youtube.com/watch?v=Z79RiZWQFtk

 14. George mówi

  No faktycznie wesoło nie jest! Na początek niezbędna jest zmiana władzy, na ugrupowania myślące kategorią polskiej racji stanu! Ważne jest też propagowanie informacji o żydowskiej okupacji i roli szabesgojów w rodzaju Glińskiego czy Dudy. Na koniec należy bezwzględnie powtórzyć operację Marzec’68 a do listy „wyjeżdżających” dodać wszystkich szabesgojów. Zdrajców przykładnie ukarać.

 15. Donald mówi

  Dudek przyznaj sie w koncu ,że jestes żydzidłem razem ze swoja ostatnią damą.

 16. Renata mówi

  Pani Katarzyna pyta dlaczego wchodzimy w d…. Usraelowi skoro chcą od nas wyłudzić kasę.Ano dlatego właśnie ,ze mamy przystawiony pistolet w postaci zadania 300 baniek

 17. Upeter mówi

  Pani Katarzyna pyta dlaczego wchodzimy w d…. Usraelowi skoro chcą od nas wyłudzić kasę.Ano dlatego właśnie ,ze mamy przystawiony pistolet w postaci zadania 300 baniek

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.