Katarzyna TS: Tusk wrócił, małpy szaleją

Donald Tusk/ fot. screen
15

W sobotę (3.07.2021) Donald Tusk został pełniącym obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej po rezygnacji Borysa Budki, który zapewnił, że to on namówił Tuska do powrotu. Jasne! Już widzę, jak Budka z własnej, nieprzymuszonej woli rezygnuje z szefowania największej partii opozycyjnej, a Tusk z własnej, nieprzymuszonej woli wraca do tego politycznego grajdołka, z którego uciekał do lepszego świata wielkiej kasy i brylowania na świeczniku. Merkel kazała, więc Budka musiał, chociaż nie chciał. Tusk też nie chciał, ale musiał. I mamy stary cyrk w kolejnej odsłonie.

Już na dzień dobry Tusk oświadczył, że „dzisiaj zło rządzi w Polsce” i zapowiedział, że będzie walczył z „parodią dyktatury” PiS, która „realizuje agendę Putina”.  Stwierdził też, że politycy PiS „kradną od rana do wieczora” oraz „naradzą się w tajemnicy, jak kraść dalej, ale żeby tego widać nie było”. Potępił też PiS za to, że podczas pandemii „zamknęli przedszkola, ale zostawili otwarte kościoły”. Ni z gruszki, ni z pietruszki stwierdził też, że nie można negować kryzysu klimatycznego. – Wiara w zwycięstwo jest motywacją. I wiara w to, że nie wybieramy się z motyką na słońce. To jest coś, co macie w sobie napisane. Uwierzcie w siebie. Ja wierzę w siebie, wierzę w was. I wierzę w Polskę. Wygramy – podsumował Tusk. Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać całości, link TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tusk potępiający nieuczciwość i „realizację agendy Putina” to jest groteska. Malwersacji szefa jego gabinetu politycznego, Sławomira Nowaka, nie wytrzymali nawet Ukraińcy, a słynne pogaduchy Tuska z Putinem na molo i żółwiki po katastrofie smoleńskiej to obrazki, których nie da się zapomnieć. Tusk jest symbolem patologii, której Polacy mieli już tak serdecznie dość, że oddali władzę Prawu i Sprawiedliwości. To, że PiS również okazał się patologią, nie czyni z Tuska zbawcy narodu. Patologią nie da się uleczyć patologii. Niemniej jednak konieczne jest, żeby PiS miał jakiś autentyczny bat nad dupą, a Tusk ma ku temu  predyspozycje. Jest bezwzględny i bezczelny oraz perfekcyjnie opanował sztukę przeciągania prętem po klatce, żeby doprowadzić małpy do szału. I udało mu się  to po raz kolejny. To, co w rządowych mediach dzieje się od trzech dni, to jest właśnie małpi cyrk. Tusk to, Tusk tamto, Tusk owamto. Od Tuska zaczynają i na Tusku kończą. Cały przekaz propagandowy ustawiony pod Tuska. Litości, ile można? To już nic ważniejszego nie dzieje się w Polsce i na świecie, jak tylko Tusk, Tusk i jeszcze raz Tusk?

Ze strony Platformy również mamy małpi cyrk, tylko w drugą stronę. Tusk jako wybawca, Tusk jako genialny polityk, Tusk jako nadzieja Polaków. Tusku prowadź, przy Tobie stoimy i z Tobą wygramy. „Dostaliśmy wiatru w żagle. Razem możemy zbudować sprawną Polskę dla wszystkich opartą na zaufaniu, wzajemnym szacunku i kompetencjach” – egzaltuje się młodzieżówka PO na Twitterze. Koń by się uśmiał! Gdy Polacy zaufali PO, to utracili składki w OFE. W ramach wzajemnego szacunku było „dorzynanie watahy”. A najlepszym przykładem kompetencji tej formacji jest Klaudia Jachira urządzająca infantylne happeningi i wypisująca brednie w mediach społecznościowych. Zamiast wiatru w żagle należy się tym pajacom kop w dupę. Z Tuskiem, czy bez Tuska. Wszystko jedno.

Globkurier [CPS] PL

Ostrzegam! Nie dajcie się po raz kolejny wciągnąć w ten małpi cyrk. Nie pozwólcie wmówić sobie, że skoro wrócił Tusk to jednak trzeba głosować na PiS, bo to mniejsze zło. Nie dajcie sobie też wmówić, że Tusk jest ratunkiem przed PiS wprowadzającym sanitarny zamordyzm. O nie! Jedni i drudzy są siebie warci. Przecież premierem z ramienia PiS jest doradca Tuska, który krok po kroku likwiduje polską suwerenność. Patrzcie na czyny, nie na słowa.

Od lat bujamy się w zaklętym kręgu wojny platformiano-pisowskiej. Ale jest to wojna pozorna, bo w rzeczywistości obie te formacje przerabiają Polskę na coś w rodzaju Generalnej Guberni. Jedni dlatego, że są wpatrzeni w Niemców jak sroka w gnat. Drudzy dlatego, że panicznie boją się Rosjan. Jedni i drudzy zakładają, że wieszanie się cudzej klamki jest właściwą metodą prowadzenia polityki. Jedni i drudzy dostają fangi w nos od sojuszników i niczego się nie uczą. Jedni i drudzy nie potrafią wyjść poza małpi cyrk, którym nakręcają swoich zwolenników. Mam tego serdecznie dość. Małpie szaleństwo trwające od soboty ani mnie ziębi, ani grzeje. Nie ma takiej siły, która zmusiłaby mnie do głosowania na PiS lub PO jako mniejsze zło. Niech małpy szarpią się między sobą. Bez względu na to, kto wygra i tak będziemy mieć szaleństwo testowania, lockdown, DDM i segregację sanitarną. Pod tym względem PiS i PO mówią jednym głosem, chociaż oczywiście i tu mamy małpi cyrk polegający na przekonywaniu Polaków, kto będzie ten obłęd realizował lepiej i bardziej skutecznie.

Na koniec zacytuję twitterowy wpis prof. Stanisława Żerki, który powinien dać politykom PiS do myślenia. Oczywiście nie da, bo oni już dawno uwierzyli swojej małpiej propagandzie. Ale zacytować warto. – Ci, którzy odeszli od PiS (tak jak ja) z powodu przerażającego nepotyzmu, prymitywnej propagandy i katastrofy polityki zagranicznej, wrócą teraz z powodu Tuska? Myślenie życzeniowe. Zostaniemy w domu. Nie ma mniejszego zła, jak myślałem kiedyś. Zło to zło – napisał prof. Żerko. W punkt!

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: On nas pozabija! – wPrawo.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin Malik mówi

  Jest chyba istotna różnica pomiędzy PO a PIS. Gdyby PO doszło do władzy, to mielibyśmy w Polsce miliony czarnych i Arabów na utrzymaniu Polaków. PO u władzy = koniec białej cywilizacji.

  Poza tym PO reprezentuje bardziej bezczelny socjalizm, ocierający się o komunizm. Wyobraźcie sobie sądy za PO, skazujące patriotów na długie wyroki za prawdę. Za PO Niemcy już przestaliby udawać, że Polacy są ich niewolnikami.

  Schetyna chciał zapłacić Żydom. Jestem pewien że PO od razu by to zrobiło. Ciągle, PIS to lepsze zło.

 2. Hammurabi mówi

  Zło to zło. Poraniona Polska od takich “okładów” może zejść na gangrenę, po uprzednich amputacjach. Kto wie, może rany już zaczynają śmierdzieć? Tylko patrzeć jak grono “lekarzy” stwierdzi konieczność pierwszej amputacji? Kwestia wyboru, czy amputują lasy, złoża, zasoby wód czy “tylko” pierwszą ratę z haraczu za niemieckie zbrodnie. Przy POPISie to wcześniej niż później nastąpi.

 3. Aldona mówi

  Komorowski lasy oferował. Ciekawe czy ujawnia nagranie po tym jak Kaczyński powiedział ze ani grosza nie zapłaci za mienie, które ponoć oferował w ambasadzie USA albo ta narracja nakręcona przez Brauna i inne internetowe media padnie.

 4. Niewazne,co,komsomolskie zlo? mówi

  Solidarność, jej doradcy jak Geremek, Sachs, Herer, Kuroń, Szechter, Mazowiecki, to korzenie zła, a zło to zło. Porodziło zło. Wcześniejsze zło to wstąpienie Mikke do ZMP(polski Komsomoł).

 5. Leszek mówi

  Wspaniale się czyta. Gorzej z przyjęciem tego co JEST …

 6. kici kici KOCUR mówi

  @Marcin Malik
  100/100

 7. Szczur mówi

  Stwierdzenie, że zło to zło, a dobro to dobro jest podziałem czarno-białym. Nie da się krytycznie myśleć w oparciu o taką dychotomię, bo ucieka wiele ważnych niuansów. Chyba, że zaakceptujemy, na potrzeby akademickiej dyskusji, że rzeczywiście tak jest, ale w przyszłych wyborach i tak zagłosujemy przeciw PO. Bo pomimo to, że bardzo byśmy chcieli, żeby było inaczej, Konfederacja raczej nie wybije się na prowadzenie. Obawiam się też tego, że teraz wyborcy PO zewrą szyki (jak do tej pory było łatwiej, bo wyborcy PO nie byli zbyt zdyscyplinowani, a powrót Wodza, po latach nieobecności, jednak ich zmobilizuje) i sporo namieszają.

 8. Tomasz mówi

  Ten rudy pajac znowu tutaj? W jakim celu i za czyją namową się znowu tu pojawił? On tutaj jest przegrany skończony i trzeba mu to udowodnić

 9. Alm mówi

  Bandyci z obu ekip obrabiają Polskę na modłę globalistów. I licytowanie się która banda operuje nas mniej boleśnie jest żenujące.

 10. Hammurabi mówi

  Czyli Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek, chociaż dziś to już na odwrót raczej. Ja zaś zasady miałem na myśli.

 11. Alek mówi

  Lewica ma jak zwykle jedną metodę na wszystkie problemy: zmknąć kościoły.
  Wtedy nie będzie problemu ze złodziejstwem, bo nikt nie będzie zawracał głowy przykazaniem “nie kradnij”.

 12. KTOŚ, od początku obecnego millenium usiłował zrobić z nas idiotów mówi

  i wielokrotnie przeraźliwie nas zastraszał. Pamiętamy strrraszną dziurę ozonową, potworne pyłki i wywoływane przez nie alergie, pamiętamy straszne rozzztocza, pamiętamy potworną ‘chorobę szalonych krów’, pamiętamy ptasią grypę roznoszoną przecież po całym globie przez ptaki, pamiętamy świńską grypę roznoszoną przez dzikie świnie, czego pozostałością jest ASF, i dopiero wirus od wampirów (nietoperze) przestraszył na śmierć ‘społeczność międzynarodową’! A jeśli wziąć pod uwagę jawną szyderę żydów z gojów, to związek pomiędzy WHO a Wuha(o)nem nie jest przypadkowy. Nie ma przypadków, są znaki (np. znakiem dla Jahwe ma być 6 mln ‘spalonych’ żydów)

  Takim znakiem dla ‘polskich’ gojów jest zombie-tusk (tusk to ang. kieł), który wychynął z gnijącego truchła PO i zamierza przejąć władzę od wampira PiS (Pandemia i Szczepionki).

  A jest co wysysać! Było w 2007 a teraz jest duuużoo więcej. Więc niemiecki zombie pojawił się znowu.

  Wg Hollywoodu ofiary wampirów same stają się wampirami. Ale jakoś Białoruś wciąż nam się wymyka.

  Ba, jest zdrowa jak byk! I niezadłużona !!!

 13. zdzicho mówi

  A do Ukrainy przyssał się kto inny.

  Że o Rosji nie wspomnę.

 14. Motta mówi

  Ja mam trochę odmienne zdanie,dla mnie te dwa twory polityczne są stworzone celowo,żeby móc nas dymać jak się da i na czym się da.W dodatku istnieją tylko dlatego,że oparte są na rzekomej opozycyjności względem siebie,podczas gdy doskonale ze sobą współpracują.To teatr stworzony dla gawiedzi.Zawsze kiedy drastycznie spada poparcie w słupkach dla PO pojawia się jakaś afera czy aferka w kręgach PIS,co by “przeciwnik”nie wypadł z gry.Wcześniej było odwrotnie.Uważam,że sytuacja jest taka,ze obecna władza musi nachapać sie jak najwięcej i jak najszybciej,bo wkrótce plandemiczna prawda mimo wszystko zacznie wychodzić na jaw i już wychodzi np ujawnione maile o kupowaniu szczypawek od syna dubajskiego szejka czy te ostatnie o zakupie milionów dawek na targu w Bangladeszu ,gdzie unijna cena jednej wynosi normalnie ok 12 EU,a na tymże targu ok 40 EU.Ciekawe prawda?Zwłaszcza,że jest pewien problem,a mianowicie szczypawkowy rynek jest juz nasycony i ludzie nie chcą się szczepić.Fajnie sobie nierząd wydaje pieniądze podatników nie pytając ich o zdanie.Uważam też ,że medialnie obwieszczane sondażowe poparcie PIS jest mocno naciągnięte,ponieważ wg moich obserwacji,zawsze gdy tak jest pojawia się “rudy i msciwy”co by ludzie jednak wybierali rzekomo mniejsze zło,czując jego oddech na karku.I tak sobie Polakami manipulują i grają.Ale teraz dzieje się coś poważniejszego ,ponieważ niejaki biały rycerz przejął dowództwo.Moim zdaniem szykuje się odejście tego nierządu, stąd słowa Morawicka,ze dopóki on będzie premierem nie odda ani guzika,widocznie wie,ze długo to nie potrwa.

 15. Matka mówi

  Pani Katarzynko – uprzejma prośba o zaprzestanie kasowania wpisów ludzi, którzy się z panią nie zgadzają. To dość tchórzliwe.

  Poza tym, chętnie bym coś napisała. Mam z pani pożartować na Twitterze, czy może jednak tutaj?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.