Katarzyna TS: PiS, PO – jedno zło

fotoreporter Tomasz Gutry/ fot. Jakub Kamiński/East News, źródło: Twitter
24

Tomasz Gutry, 74-letni fotoreporter „Tygodnika Solidarność”, został postrzelony w twarz przez policjanta podczas Marszu Niepodległości 11 listopada 2020 roku. – Tłum szedł do przodu. Później wyskoczyli od Nowego Światu policjanci. Tłum uciekł. Ja jeszcze zrobiłem parę zdjęć policjantów z różnych stron. Tłum daleko już uciekł. Za mną 10, albo więcej metrów już nie było ludzi. Strzelił do mnie – tak Gutry relacjonuje przebieg zajścia. – Oni [policjanci – przyp. red.] w ogóle nie zareagowali. Jakaś dziewczyna zaprowadziła mnie do pogotowia, a pogotowie zawiozło mnie do szpitala na Szaserów – dodaje i zapowiada, że wystąpi o odszkodowanie.

Zdjęcie zakrwawionego fotoreportera jest symbolem tegorocznego marszu. To jest symbol tego, co tak naprawdę stało się na tym marszu. A stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał: wróciły czasy Platformy Obywatelskiej. Miała być „dobra zmiana”, a wyszło na to, że „PiS, PO – jedno zło”. I proszę nie mówić mi, że przesadzam. Nie! Gutry nie zostałby ranny, gdyby policja nie strzelała z broni gładkolufowej. Takie obrazki widzieliśmy za rządów Platformy Obywatelskiej. I taki obrazek zobaczyliśmy po pięciu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości. A nie był to jedyny obrazek tego typu. Ofiarą agresji i brutalności policji padli też dziennikarze na dworcu PKP przy Stadionie Narodowym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dlaczego tak się stało? Pojawiła się teoria, że policja postanowiła zrobić na złość władzy i spacyfikować marsz, żeby wywołać społeczne oburzenie i obniżyć notowania PiS. Gdyby tak było, już dziś poleciałyby głowy. Tymczasem mamy oświadczenie szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, który twierdzi, że działania policji „za każdym razem były adekwatne do sytuacji’, a marsz był „nielegalnym zgromadzeniem, podczas którego dochodziło do szeregu incydentów polegających na agresywnych działaniach niektórych uczestników przemarszu, niszczeniu mienia i bezpośrednich atakach na policjantów zabezpieczających zgromadzenie”.

– Tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie miał odbyć się w innej niż zwykle formule. Zamiast tradycyjnego pochodu, organizatorzy zapowiedzieli przejazd samochodowy, co z uwagi na stan epidemii i możliwość transmisji zakażeń wirusem Sars-Cov-2, przyjąłem z uznaniem jako wyraz odpowiedzialności uczestników i organizatorów wydarzenia. Niestety zapowiedziana formuła „marszu” nie została dotrzymana – pisze szef MSWiA. Oczywiście w swoim oświadczeniu Kamiński nawet nie zająknął się o tym, że policja uniemożliwiała wjazd samochodów na trasę marszu, a wręcz zachęcała do pozostawienia auta i pójścia na piechotę. Dowodem jest film opublikowany przez Ewę Stankiewicz.

Tym sposobem organizatorzy Marszu Niepodległości zostali złapani w pułapkę. Najpierw władza pochwaliła ich za zmianę formuły z marszu na rajd, po czym ów rajd zablokowała, przemarsz nazwała nielegalnym i pochwaliła brutalne działanie policji. W czwartek (12.11.2020) wicepremier Jarosław Gowin oświadczył na antenie TVP, że zgromadzenie wielu tysięcy osób było naruszeniem prawa i osoby odpowiedzialne za to powinny ponieść konsekwencje. – Wszyscy w Polsce powinniśmy walczyć o to, by uratować jak najwięcej ludzkich istnień, jak najwięcej polskich firm, miejsc pracy, a tutaj najpierw skrajna lewica organizuje manifestacje, teraz do naruszenia prawa niestety posunęły się środowiska prawicowe. Osobna kwestia to chuligańskie burdy – reakcja policji musiała być zdecydowana i w przyszłości będzie tak samo – powiedział Gowin. Ciekawe, dlaczego nie było zdecydowanej reakcji policji, gdy aborcjonistki ze Strajku Kobiet atakowały kościoły rzucając butelkami i kamieniami.

Pora na wnioski. Moim zdaniem Prawo i Sprawiedliwość chce zniszczyć Marsz Niepodległości. Dlaczego? Ponieważ jest to impreza organizowana i wspierana przez polityczną konkurencję z prawej strony. A przecież po prawej stronie PiS ma być tylko ściana. Tymczasem konkurencja już trafiła do Sejmu i merytorycznie punktuje “sukcesy” władzy.

W 2018 roku PiS próbował przejąć Marsz Niepodległości, ale nie udało się. Teraz więc zastosowano starą, wypróbowaną metodę, czyli narrację o marszu jako imprezie, w której nie powinno się uczestniczyć. Zadymy na Marszu Niepodległości są na rękę partii rządzącej! Tym bardziej, że w dobie tzw. pandemii koronawirusa władza kreuje się na zbawcę Polaków zmuszonych do życia w „nowej normalności”, czyli w absurdzie i strachu. Polacy mają siedzieć w domach i tak ma przejawiać się ich patriotyzm. A ci, którzy wyszli na ulice, są nieodpowiedzialni i należy ich zdecydowanie potępić.

Czy nie zastanawia Was, jak to się stało, że po pięciu latach bez incydentów nagle na samym początku marszu pojawiła się na Rondzie de Gaulle’a agresywna grupka rzucająca w policję petardami i racami? Kto rzucił pierwszy? Kto nakręcał ten atak? Czy byli tam wyłącznie chuligani szukający zadymy? Wszyscy pamiętamy prowokacje policyjne za rządów Platformy Obywatelskiej. Dziś wiemy, że podpalenie budki pod rosyjską ambasadą było prowokacją wymyśloną przez ówczesnego szefa MSWiA Bartłomieja Sienkiewicza. Wiemy, że zadymy były prowokowane przez policjantów w cywilu. Przy takim tłumie rozkręcenie awantury nie jest jakimś wielkim wyzwaniem. Szczególnie jeśli atmosfera jest napięta, a w tym roku jest i to do granic możliwości. Komu zależało na konfrontacji i zdyskredytowaniu Marszu Niepodległości?

Dlaczego policja zaatakowała uczestników marszu już po jego zakończeniu na błoniach Stadionu Narodowego? Oto komunikat policji w tej sprawie: W pobliżu Stadionu Narodowego, w którym działa szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19, policjanci musieli działać zdecydowanie, aby udrażniać blokowane przez chuliganów drogi przejazdu dla karetek pogotowia i aut  zaopatrzenia wiozących respiratory.

Karetki? Respiratory? Przecież ten „szpital” to izolatorium dla pacjentów, którzy równie dobrze mogliby leczyć się w domu. Do tego nie stosuje się w nim respiratorów, co zapisano w kryteriach przyjmowania pacjentów. Taki pretekst do interwencji policji to jakieś kuriozum.

Dlaczego policjanci bili i gazowali dziennikarzy relacjonujących interwencję na dworcu PKP przy Stadionie Narodowym? – To jest sytuacja bez precedensu. Pracuję jako reporter takich wydarzeń od 10 lat i w najgorszych latach Platformy Obywatelskiej, kiedy policja pacyfikowała marsz, tego nie widziałem – mówi Piotr Korczarowski z eMisjaTV.

Do czego doszliśmy? Do tego, że przecieramy oczy ze zdumienia widząc, jak władza, która przecież miała być lepsza od poprzedniej, staje się taka sama. Widzimy nieudolne państwo, które wywala gigantyczne pieniądze na kolejne „misie naszych czasów” w postaci wyborów kopertowych, które się nie odbyły i tymczasowego szpitala, który nie jest szpitalem. Widzimy nachalną, prymitywna propagandę w Telewizji Publicznej, która wmawia nam, że rząd idzie od sukcesu od sukcesu. Widzimy legislacyjne buble produkowane na kolanie, dla których usprawiedliwieniem ma być tzw. walka z koronawirusem. Widzimy kolejne podatki, które rzekomo wcale nie są podatkami, a w ogóle to są dla naszego dobra. I widzimy fotoreportera, któremu podczas Marszu Niepodległości policjant strzelił w twarz z bliskiej odległości. PiS, PO – jedno zło!

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz tez:

Katarzyna TS: Krajobraz po kłamstwie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zyd z konfederacji mówi

  Rozumiem,ze SLD i PSL to jedyne DOBRO?,ze spytam.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że pomiędzy POstkomunistami a socjalisatmi z PiSraela nie ma żadnej różnicy. PiS i PO to samo postkomunistyczne zło z „Magdalenki” od tow. Kiszczaka

   Dlatego PO✡PiS zwalcza polskich narodowych patriotów.

  2. zyd z konfederacji mówi

   kler oczywicie udzialu w magdalence nie bral,Polski nie sprzedal,no dziewice orleanskie. Wiecej,byle proboszcze mieli olbrzymi wklad w dobor kadr od najnizszego szczebla samorxadowegi i rzadowego,betonujac ten solidaruszo-bolszewicki zwiazek.
   Fakt,ani w magdalence ani przy okraglym stole nie bylo Gwiazdy,sp Morawieckiego,Wyszkowskiego,Moczulskiego. Ten ostatni jako kapus dolaczyl do ekipy okraglostolowej zmiatajac rzad Olszewskiego,w ktorego powstanie maczal paluszki Kaczynski,

  3. Artur mówi

   Co ty pleciesz przebierańcu! Aniś Żyd, ani z Konfederacji, tylko zmurszały komunista pokroju Ukraińca Iwana Demki alias Mieczysława Moczara oddelegowanego przez sowiety do robienia za “polskiego postępowego nacjonalistę”.

  4. Cyprian mówi

   Jeżeli powiem, że Pol Pot i Kim Ir Sen to jedno zło, to wcale nie oznacza, że lewacy Lenin, Stalin i Kaczyński – to samo DOBRO !

 2. Buran mówi

  Przecież od dawna już jest wiadomo że mamy POPIS. Oficjalnie walczą ze sobą na śmierć i życie, ale w praktyce to to samo, tylko inne mordy.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Dokładnie. Układ z Magdalenki – „wy nie ruszacie naszych, a my waszych”. Konflikt pomiędzy PiS-em a PO jest sztuczny i wywołany na potrzeby naiwnych ludzi. Tak jak powiedział Stanisław Michalkiewicz w POPiS-ie obowiązuje zasada „kopiemy się tylko po kostkach” na potrzeby publiki.

   Dlatego za rządów PiS-u podobnie, jak za czasów PO-PSL i SLD za kraty nie trafił ani jeden złodziej i morderca z PZPR, SB i WSI. Wszak kruk krukowi oka nie wykole.

 3. kici kici KOCUR mówi

  Rankiem 11 listopada przeczytałem oświadczenie bolszewickiej rady konsultacyjnej strajku tzw. kobiet i bardzo zdumiało mnie ich stanowisko że, jak to było napisane, postanowili na ten dzień wstrzymać się od wszelkich prób blokowania Marszu Niepodległości. Zadziwiające, nieprawdaż? Przecież zawsze przez ostatnie pięć lat coś tam wymyślali, a to kilka kobiet kładło się na trasie przemarszu a to darły lewackie ryje ustawiając się wzdłuż trasy przemarszu, a to jakiś debil przebrany i ucharakteryzowany na murzyna próbował sprowokować uczestników pochodu itp. a tu nagle, kiedy dostali taki wiatr w żagle w postaci dziesiątków tysięcy swoich zwolenników nagle rezygnują? Przypadek? Opamiętali się? Już po pierwszych kilkunastu minutach, kiedy Marsz wyruszył zrozumiałem dlaczego. Dużo wcześniej zadecydowano że marsz zostanie brutalnie stłumiony i ta rada konsultacyjna dostała od Trzaskowskiego albo innego pajaca na policyjnym stołku cynk aby w tym dniu siedzieli w domach bo przypadkowo mogą oberwać po bolszewickich, wstrętnych mordach. Swoją drogą napiszę że to akurat bardzo by im się przydało. Czyli, jak to mówi klasyk pan Michalkiewicz: w życiu nie ma przypadków. I tyle w tym temacie

 4. zyd z konfederacji mówi

  dlaczego Konfederacja wini PiS a nie parchow zydowskich?

  Jest jednak w tym obrazie nuta ponadczasowa – losy Michników, Geremków, Wałęsów i Mazowieckich pokazują, że z raz zawartego z komunistami kompromisu nie da się już wykaraskać. I zatrute owoce porozumienia z czerwonymi potrafią się ciągnąć przez całe dekady, albo i całe pokolenia.

  Opowieść w filmie „Tu jest Polska” pokazuje jak systematycznie i planowo odsuwano realne siły społeczne i zaangażowanych działaczy Solidarności, na rzecz samozwańczych elit, bardzo często wywodzących się zresztą z PZPR. Druzgocząco brzmią słowa prof. Andrzeja Nowaka, który pokazuje na zastawiony w Magdalence stół i dopowiada, że w większości spotykają się tam rewizjoniści z kolegami swoich rodziców. Film pokazuje także ryzykowną grę, którą podjęli bracia Kaczyńscy przedostając się do grona decydentów, ale szybko porzucając nurt kompromisu na rzecz przyspieszenia i dekomunizacji.

  1. Cyprian mówi

   Najbardziej zdekomunizowali Kwaśniewskiego, Cimoszewicza, Cioska i Millera. Klepią teraz straszną biedę. Widziałem zdekomunizowanych osobników grzebiących w śmietnikach.

 5. George mówi

  Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do PiS to albo urwał się z choinki, albo jest wyjątkowo mało spostrzegawczy. PiS to przecież obca agentura, której zadanie jest przez ich mocodawców jasno określone: przygotować Polskę i Polaków do przejęcia kraju przez naszych żydowskich przyjaciół i uczynienia z nas obywateli II kategorii. W tym celu należy tych co mniej spostrzegawczych zoperować nachalną propagandą, a pozostałych, którym leży na sercu los kraju i narodu spacyfikować, bo przecież nie będą stali i patrzyli bezczynnie na to co władza wyrabia i będzie wyrabiała. Ta taktyka i praktyka stosowane przez PiS są aż nadto widoczne.

 6. zyd z konfederacji mówi

  Do prawdziwych Polakow,katolikow,patriotow.
  Maria Dąbrowska:
  “UB, sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów. W ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden Żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków”.
  czy wasze 2 zwoje mozgowe wiecej od mozgu kury,pozwalaja wam nie srac na podworzu?

 7. zyd z konfederacji mówi

  W miastach takich jak Warszawa i Kraków furia protestujących znajdowała wręcz oficjalne przyzwolenie władz miejskich. Dlatego też katolicy mobilizują się poprzez nacisk na wspomnianych ministrów w ramach obywatelskiej petycji „STOP atakom na Kościół Katolicki!”.

  co wy,prawdziwi katolicy,Polacy,patrioci robicie,procz palenie glupa?

 8. roll mówi

  Kiedy Polacy wreszcie zrozumieją, że PIS podał rękę globalistom i dązy do zniszczenia Polski, a Polaków do zniewolenia, odebrania wolności, praw, odebrania majątku, gotówki i aresztowania w ich własnych mieszkaniach a może i na stadionie narodowym, bo czemu tam ciągle nie ma pościeli ? Te walki w głównej mierze były “teatrem” dla lewicowych mediów zagranicznych, by jako “prymus” PIS wykazał się realizacją Agendy 2020. Wzięli łapówkę od Sorosa i teraz realizują scenariusz. Dlatego musieli wprowadzić policyjne bojówki pod przykryciem, bo wiedzieli, że MN jest pokojowy. Błędem jest myslenie, że Kaczyński wygrał jakąś swoją genialną strategię. Wprost przeciwnie udowodnił, że on i jego partia to zdrajcy Narodu polskiego, bo sami są żydokomuną.

 9. zyd z konfederacji mówi

  “Koniec z szerzeniem się faszyzmu w Polsce”. Lewica składa wniosek o delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
  I co ty na to paniusiu?
  zydow juz wylapaliscie w bunkrach pod warszawa?
  tym sie zajmijcie,a nie robcie idiotow z siebie.

  1. kici kici KOCUR mówi

   Nigdy nie wybaczą panu Robertowi Bąkiewiczowi że przez niego nie mogli zdewastować, splądrować i podpalić kościołów w Polsce i tym samym przypodobać się lewakom na Zachodzie. Za takie czyny polscy bolszewicy mieli pewnie obiecane olbrzymie pieniądze a tak:
   Forsa od Żydów i Sorosa
   Przeszła lewackim nierobom koło nosa!
   Tak pani Lempart trzeba się brać za uczciwą pracę a nie liczyć na gruszki na wierzbie. Przynajmniej nie u nas w Polsce. Polscy patrioci nie pozwolą na to. I tyle w tym temacie.

  2. AS mówi

   Czy przepływy finansowe, słusznie zauważone, idą tylko do “lewaków”. Czy przypadkiem nie trafiają do wielu stron przedstawienia? Kto jest sponsorem światowego przedstawienia, w którym uczestniczymy jako bezwolna masa?

 10. zyd z konfederacji mówi

  veto Norawieckiego o Orbana to dla was tragedia,ze nic o tym nie piszecie?
  pasuje wam soviet union,w ktorym za brak jednomyslnosci,gulagami karano?
  niczym sie nie roznicie sie od michnikoszczyn.

 11. zyd z konfederacji mówi

  Konfederacja-SLD-PO to reka w reke glosujace bydlo!!

 12. zyd z konfederacji mówi

  KO chce rozwiązania stowarzyszeń Marsz Niepodległości i ONR. Kierwiński: “Państwo nie może być bezbronne wobec bandyterki”,
  pieknie koalicjant rucha was w kukiel. pieknie,

 13. AS mówi

  @ Sz. P. Katarzyna TS : “Do czego doszliśmy? Do tego, że przecieramy oczy ze zdumienia widząc, jak władza, która przecież miała być lepsza od poprzedniej, staje się taka sama” – czy “staje się”? Przyjmijmy, że wcale nie staje się, a zawsze była taka sama. Reszta to pozory. PiS, PO, SLD, ZSL, PZPR, Unia Wolności, itd. to koncesjonowane partyjki przez wielkiego brata. Myślę, że Pani to wie. Skąd zatem taka dyplomatyczna narracja? Jeśli miałaby powstać partia broniąca interesów Polaków, zakazano by jej powstania.

 14. Matka Polka mówi

  Myślę, że jak PO dojdzie do władzy za 3 lata (a pewnie dojdzie, w takiej czy innej formie), to przekona się pani na własnych kościach, jakie to “jedno zło”.

 15. Marek mówi

  aborcja bardzo ważna sprawa, ale to nie tylko wszystko, niech przestaną gwałcić nasze dzieci, niech przestaną rabować nasz kraj, niech zaprzestaną w końcu wycinać Polskie lasy a grunty zabierać nam pod budowę dla Ukraińców , niech przestaną kraść nasz węgiel, można mnożyć ile szkody nam narobił PiS i inni , płacz dzieci wzywa o pomstę do nieba, mamy dość tego, Duda wypierdalaj, Kaczyński wypierdalaj, cały parlament wypierdalać z tego kraju POLSKI wszyscy winni są WYPIERDALAĆ !

 16. Roman mówi

  Podpisywanie tekstów imieniem i inicjałem nazwiska jest infantylne i niekulturalne. Autorka świetna, a podpisana jak przestępczyni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.