Katarzyna TS: List otwarty do PiS w sprawie złamania obietnicy wyborczej dotyczącej elektrowni wiatrowych

wiatraki/ fot. pixabay.com
18

Szanowni politycy Prawa i Sprawiedliwości, moje serdeczne gratulacje. Udało Wam się dokonać rzeczy naprawdę spektakularnej. Jako opozycja zdołaliście przekonać Polaków, żeby dali Wam władzę zarówno w Pałacu Prezydenckim, jak też w obu izbach parlamentu. Teraz przekonujecie ich, żeby dali Wam władzę w samorządach. Sondaże wskazują, że macie rekordowe poparcie. Ale już nie moje. I zapewniam Was, że nie macie też już poparcia tych Polaków, którzy na Was głosowali, ponieważ obiecaliście pewną bardzo konkretną rzecz: obiecaliście powstrzymać wiatrakową patologię hołubioną przez rząd PO-PSL. Dziś sami tę wiatrakową patologię hołubicie.

Oszukaliście własnych wyborców, złamaliście dane słowo, podeptaliście podpisane przez siebie deklaracje. „Żelazny elektorat” z pewnością Wam to wybaczy, ale samym „żelaznym elektoratem” wyborów się nie wygrywa. Prędzej, czy później zapłacicie za oszukanie tych, którzy uwierzyli, że dzięki Wam będą mogli spokojnie żyć bez gigantycznych i szkodliwych elektrowni wiatrowych obok domów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prawo i Sprawiedliwość, wbrew swojej obietnicy wyborczej, poparło wiatraki przyjmując nowelizację ustawy o OZE. 29 czerwca 2018 roku ustawę podpisał prezydent Duda. A już w połowie sierpnia okazało się, że rusza budowa gigantycznej farmy wiatrowej na Pomorzu: 38 turbin o wysokości ok. 150 metrów stanie obok domów. Kolejne farmy w takich lokalizacjach to tylko kwestia czasu. Tak samo było za PO-PSL.

Szanowni politycy Prawa i Sprawiedliwości, gdzie jest Wasza obietnica, że nigdy do tego nie dopuścicie? Jeśli już nie pamiętacie, co obiecywaliście, to ja Wam przypomnę.

Gdy byliście w opozycji, złożyliście w Sejmie projekt ustawy, w którym zapisaliście, że minimalna odległość wiatraków od domów ma wynosić 3 kilometry. Uzasadnieniem było pismo Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, w którym wskazywano, że bezpieczna odległość to 2-4 km. Gdy doszliście do władzy, przyjęliście ustawę wprowadzająca minimalną odległość wynosząca 10-krotność wysokości wiatraka, co de facto oznacza, że zmniejszyliście postulowaną przez siebie odległość o połowę. Co więcej, ograniczenie dotyczy tylko tych wiatraków, które nie uzyskały pozwolenia na budowę przed 2016 rokiem.

Gdy byliście w opozycji, domagaliście się wprowadzenia moratorium na budowę wiatraków. We wniosku o moratorium mówiliście o potrzebie „powstrzymania szkodliwych lokalizacji farm wiatrowych”. Teraz, gdy jesteście u władzy, nowelizacją ustawy o OZE odblokowaliście możliwość budowy elektrowni wiatrowych w odległościach nawet 500 metrów od domów. I to już się dzieje, a Wy udajecie, że wszystko jest w porządku.

Gdy byliście w opozycji, postulowaliście wprowadzenie przepisów umożliwiających właściwe dokonywanie pomiarów hałasu emitowanego przez turbiny wiatrowe. Gdy doszliście do władzy, nie zrobiliście z tym nic pomimo kierowanych do Was apeli i pism od stowarzyszeń z całej Polski, w tym od Ligi Walki z Hałasem. Przepisów jak nie było, tak nie ma. Wiatraki wyją i huczą ludziom nad głowami rujnując ich życie i zdrowie, a Wy udajecie Greka.

Gdy byliście w opozycji, jeździliście na spotkania w całej Polsce i zapewnialiście zrozpaczonych ludzi skazanych na sąsiedztwo wiatraków, że gdy dojdziecie do władzy, sprawa zostanie załatwiona raz na zawsze. Dziś nie raczycie nawet odpowiadać na kierowane do Was pisma i listy otwarte. A firma Dominiki Kulczyk już szykuje się do aukcji, dzięki której będzie mogła wybudować kilkadziesiąt wiatraków w szkodliwej lokalizacji.

Gdy byliście w opozycji, kandydat na urząd Prezydenta RP, Andrzej Duda, wystosował oświadczenie w sprawie wiatraków. „Okazuje się, że często wybrzmiewają protesty przeciwko lokalizowaniu farm wiatrowych na terenach setek gmin w kraju” – pisał wtedy dzisiejszy Prezydent RP i zapewniał, że wystąpi z inicjatywą ustawodawczą, która „doprowadzi do oddalenia elektrowni wiatrowych od siedzib ludzkich na bezpieczną odległość”. Jak to ma się do podpisania przez prezydenta Dudę znowelizowanej ustawy o OZE, dzięki której turbiny wiatrowe będą budowane obok domów?

Gdy byliście w opozycji, domagaliście się opodatkowania całego wiatraka, a nie tylko jego stopy i masztu. Gdy doszliście do władzy, wprowadziliście takie rozwiązanie w tzw. ustawie odległościowej w 2016 roku. Ale w znowelizowanej ustawie o OZE z 2018 roku powróciliście do niższego opodatkowania, które obowiązywało za rządów PO-PSL. Co się stało, że nagle zaczęliście słuchać lobby wiatrakowego? Czy ma z tym związek fakt, że w wiatraki w Polsce angażują się izraelskie fundusze inwestycyjne?

Gdy byliście w opozycji, zapewnialiście, że zamiast pakować pieniądze publiczne w przemysłowe wiatraki, przeznaczycie je na wsparcie mikroinstalacji OZE dla prosumentów.  Tyle było opowiadania o działaniu na rzecz zwykłego, szarego obywatela, któremu Prawo i Sprawiedliwość umożliwi zainwestowanie we własne, przydomowe OZE. Dziś zrobiliście dokładnie odwrotnie: pakujecie 16 miliardów złotych w przemysłowe wiatraki lądowe, a koncepcję prosumenckiego OZE posłaliście do diabła.

Szanowni politycy Prawa i Sprawiedliwości, może Wam się wydawać, że wszystko gra i problemu nie ma, bo sondaże są cacy. Dlatego uprzejmie wyjaśniam, ze sondaże są cacy, bo na razie mało kto wie o tym, co zrobiliście. Ale w miarę, jak będą ruszały budowy wiatraków obok domów, ludzie przekonają się, ile warte jest słowo polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ludzie zobaczą, że zostali perfidnie okłamani. A ja w tym miejscu przypomnę, że powstrzymanie wiatrakowej patologii osobiście gwarantował prezes Jarosław Kaczyński. Nikt mi zatem nie wmówi, że „car charoszyj, tolko nieczewo nie znajet”. Jarosław Kaczyński wie, jaka była skala protestów i wie, jak zdesperowani i zdeterminowani są ludzie, którzy za PO-PSL walczyli o prawo do spokojnego życia bez wiatraków nad głowami.

Na co liczy Prawo i Sprawiedliwość? Czy na to, że nie ma z kim przegrać, bo ludzie walczący z wiatrakami i tak nie zagłosują na opozycję totalną, ponieważ ta popiera wiatraki? Oczywiście, że ci ludzie nie zagłosują na totalnych. Ale nie zagłosują również na PiS. Być może zagłosują na Ruch Narodowy. Być może zagłosują na Wolność. Być może zagłosują na Kukiz’15. A być może w ogóle nie pójdą na wybory. I tych głosów zabraknie Prawu i Sprawiedliwości do wygrania drugiej kadencji. Kto popiera wiatraki, ten przegrywa wybory!

Zobacz też:

Wiatrakowa patologia, czyli przekręt na 16 miliardów złotych. Katarzyna Treter-Sierpińska w telewizji wRealu24 [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej mówi

  Jacek widziales co zrobili z Piotrem Korczarowskim z emisji tv ?
  Po twojej wizycie dostal list -epopeje i zakaz zapraszania cie ,a takze nakazano mu by skasowal program z twoim udzialem .
  Jak sie domyslasz paluchy maczal w tym
  ekselencja lodzki .
  W mysl zasady uderz w stol a nozyce sie odezwa . To tylko dowod ,ze twoja ksiazka dzieki FAKTOM ,otwiera spoleczenstwu oczy .
  Z pewnoscia wielu sobie tego nie zyczy .
  Wielki szacunek dla ciebie za odwage i patryjotyzm . Ksiazke jeszcze nie czytalem ,ale
  Wkrotce zamowie .
  Pozdrawiam i zycze opatrzonsci Bożej .

  1. Ada mówi

   Jeżeli młodzi, wartościowi Polacy nie mają właściwej i wręcz pożądanej siły przebicia, jeżeli nie walczą o prawdę, a inni z nas ich nie wspierają, to tylko jęczeć nad naszą niezwykłą krótkowzrocznością i następstwami. Popatrzcie na ten wyrastający – bez przeszkód – LAS wiatraków, wyniszczający całe połacia Polski!
   One są zaplanowanym wsparciem dla wielkiego „dzieła” …
   W tych wszystkich machlojach prawda jest niczym gorące żelazo, palące, piekące i piętnujące ZŁO, a nosiciele owej prawdy, ci wszyscy nasi ludzie, wyczuleni na ogólną krzywdę ogółu, a w tym ludzi słabszych – są bezwzględnie niszczeni, wypierani, wyrzucani …, by następnie z całą „resztą” poszło już bez oporów.
   ILU, ILU ludzi zdolnych, o silnym zapleczu intelektualnym zniszczono posługując się specyficznymi metodami?!
   Ten ekspresowo i dowolnie wyrastający las wiatraków kojarzy mi się z… naszymi głowami wbitymi w piach, z którego wystają jednak nogi, za które (przepraszam za określenie) skundlonych głuptaków i tchórzy łatwiej się powyciąga – pojedynczo!
   Powiedziałam kiedyś jakby żartobliwie komuś w rodzinie, że gdyby nastała wojna, poszedłby na nią okręcony puchową kołdrą z telewizorem przed sobą… Bo moi bracia odbębnili uczciwie po dwa lata wojska, które hartowało życiowo każdego młodzika na prawdziwego „chłopa”!
   Nie powiem, że nic się nie zmieniło z upływem czasu. JEST GORZEJ, RAŻĄCO GORZEJ. Nie mamy leku o bajkowej nazwie „rozgniewanina”, ale są różnorakie „usypianiny”!…….i takie sobie różne prawdy, jak na przykład ta…o sprzedaży niewolników.
   Tymczasem, ale tylko tymczasem, można przecież „spać” i „nie widzieć, nie słyszeć” niczego, wciąż jednak, choćby na śpiąco, tyrając na te wszystkie „cuda”, oglądane zza szyby z cieknącą ślinką.

  2. michu mówi

   Nie bardzo rozumiem. Kto i na podstawie czego mógł to nakazać??? A jakby nie to co???

 2. jacek mówi

  PIS to zwykłe sprzedawczyki i śmiecie, tylko raz dałem się nabrać na tą partię, pierwszy i ostatni raz !

  1. Oszczędnośc mówi

   Zainwestować w panele fotowoltaiczne. Zamiast w wiatraki. Jest to czyste źródło energii, hałasu 0,mało się o nim mówi. Dlaczego rząd daje ograniczenie – r-k min 150 zł miesięcznie. Ja oszczędzam i mam r-k mniejszy o połowę i juz nie mam możliwości dostac dofinansowania jak wiele innych osob. Energie wykorzystałabym na podgrzewanie wody terma, probowalabym ,dogrzewać w domu. Chętnych by przybyło a i korzystnie wpłynęło by na powietrze. Dopłaty większe na fotowoltaike zamiast uciążliwe wiatraki

 3. Niko mówi

  TYLKO ROBERT WINNICKI NA PREZYDENTA!!!!ZYDOSTWO JEST WSZEDZIE W DALSZYM CIAGU ZNIEWALA NAS I MORDUJA PODSTEPNIE POLAKOW,DOKAD ZYD BEDZIE ZYL NASZYM KOSZTEM NA POLSKIEJ ZIEMI.RODACY NIE DAJMY SIE TAK DALEJ NISZCZYC WSZELKIEJ MASCI CHAZARSKO/MASONSKIEJ/ZYDOWSKIEJ ZARAZIE.HISTORIA NIC WAS NIE NAUCZYLA DLATEGO MANY NIEWOLE W ICH WYKONANIU.TYLKO I WYLACZNIE RUCH NARODOWY Z PANEM ROBERTEM WINNICKIM JEST WIARYGODNY ZE SA TO POLACY itd.

  1. dsot mówi

   Nie wiem kim jest robert winnicki , ale wiem że w 2012 roku robert winnicki był jednym z organizatorów marszu niepodległości w warszawinie . Ponieważ tam byłem to wiem że na rozkaz policjanci strzelali z broni gładkolufowej do uczestników marszu wśród których było bardzo dużo ludzi starszych , kobiet , dzieci z rodzicami . Wiem też że jako poseł pan robert winnicki nie doprowadził do ukarania tych którzy wydali ten rozkaz . Dla mnie pan robert winnicki niczym nie różni się zatem od tej zakały ludności mieszkającej w Polsce a spotykającej się w gmachu sejmu na wiejskiej w warszawinie .

  2. Groto mówi

   Niestety ale takich debili jak ty mamy w Polsce wielu! Ciekawe co taki Winnicki mial zrobic w stosunku do tej mafii POPS, gdzie byl zamordyzm zreszta tak samo jak dzisiaj! Dlatego musimy glosowac na Narodowcow i ich wspierac w walce z tymi mafiami POPIS!!

  3. Liliana mówi

   R. Winnicki w 2012r.nie był posłem, a co może zrobić zwyczajny człowiek w systemie? Chcesz zabierać głos, a jesteś bez wiedzy. Winnicki dostał się do Sejmu w roku 2015. Nie lubię takich patałachów jak Ty.

 4. Janusz I mówi

  Grosz do grosza… Wszystkie niespełnione obietnice razem i 500+ nie pomoże. Emeryci też się dołożą.

 5. Hammurabi mówi

  Pani Katarzyno!
  Ruch Narodowy i inne organizacje nie mają szans by zaistnieć, by stać się znaczącą siłą na polskiej scenie politycznej. Przynajmniej w obecnie istniejącej sytuacji.
  Zbyt mała jest siła przekazu mogąca przeciwstawić się nachalnej i kłamliwej propagandzie medialnej. Patrioci są w Polsce kneblowani i oczerniani, bez różnicy na zapatrywania obecnie istniejących partii i ich kacyków. Przykładem niech będzie Głosowanie nr 79 – posiedzenie 59 z Dnia 24-01-2014 i zdumiewająca zgodność sejmowych marionetek.
  Skaczące sobie do gardeł partie, w obliczu tak wielkiego zagrożenia jakim może stać się potencjalne odcięcie od koryt i rozliczenie z przeszłością, tym bardziej zewrą szyki i będą je niszczyły, co z resztą czynią już teraz.
  Więcej! Spodziewać się można patrząc na ich dotychczasowe dokonania, że realnym w przypadku wygranej organizacji patriotycznej, staje się kolejna Targowica!
  27 kwietnia 1792 przeciwnicy reform Sejmu Czteroletniego wytyczyli już haniebny szlak z którego gotowi będą skorzystać dzisiejsi „władcy” Rzeczpospolitej z tą różnicą, że wówczas trzynastu zdrajców zawiązało w Petersburgu konfederację generalną koronną a dziś kolejni ich następcy uczynią coś podobnego w Brukseli lub – co wydaje się najbardziej prawdopodobne – w Jerozolimie.

 6. Goj mówi

  Wystarczyło, że jakiś żydek tupnie nogą i już PiS robi zwrot o 180 stopni. Już wolałem nierządy PO, bo przynajmniej było jasne, że to wróg.

  1. MSW mówi

   To jest olbrzymi biznes. I lobbing niemieckich firm. Przecież tego wiatraka nikt nie postawi obok Pałacu prezydenckiego czy domu Senatora Mariusza. Ten wiatrak będzie truł życie wieśniaków, czy jest się czym przejmować? Kaczyńskiego rozumiem po jego proteście w temacie dręczonych norek. Co może 70 latek? Chyba sobie pierdnąć i otaczać się takimi chujami jak Brudziński. A Duda? Były ministrant, którego idolem jest Obama, może i chce. Ale czy może? Reszta jest milczeniem

 7. Leszek 76 mówi

  Czy ktoś sprawdził, kto skupował przez ostatnie dwa lata zezwolenia na budowę wiatraków za bezcen przy poprzedniej restrykcyjnej ustawie, a teraz skorzysta na łagodniejszych przepisach?

 8. Miszcz Yoda mówi

  Wiatraki, nachodźcy, repatrianci, kwota wolna od podatku…Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa! PiS, PO jedno zło!

 9. Tomek G. mówi

  Stary Kulczyk zawinął się z kraju z milionami i hakami na POPIS, niemożliwe?

 10. Marek Bystrzewski mówi

  Pani Katarzyno, z całym szacunkiem, ale ta afera wiatrakowa jest niepoważna, to jest pikuś, jak i ten Pani list otwarty, w porównaniu z listem otwartym p. Jerzego Zięby do ministra zdrowia. Bo Pani pisze o aferze finansowej, o pieniądzach, a Jerzy Zięba o celowym, cichym, systematycznym unicestwianiu truciznami bojowymi całego polskiego społeczeństwa, poczynając od polskich noworodków (WSZYSTKICH). To jest porównywalne z niemieckim ludobójstwem hitlerowskim w obozach koncentracyjnych.
  Proszę się też tym zainteresować, jerzyzieba.com , zakładka Szczepienia, a też na moim profilu na Facebook-u znajdzie Pani ciekawą akcję informowania 438 grubych adresatów…

 11. Liliana mówi

  R. Winnicki w 2012r.nie był posłem, a co może zrobić zwyczajny człowiek w systemie? Chcesz zabierać głos, a jesteś bez wiedzy. Winnicki dostał się do Sejmu w roku 2015. Nie lubię takich patałachów jak Ty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.