Katarzyna TS: Jak pokonać piątą falę, czyli mądrości doktora Zaczyńskiego z Rady Medycznej

dr Artur Zaczyński/ fot. screen
13

We wtorek (18.01.2022) „Rzeczpospolita” opublikowała wywiad z dr. Arturem Zaczyńskim, jednym z czterech członków Rady Medycznej, którzy nie złożyli rezygnacji. Zaczyński jest wicedyrektorem ds. medycznych w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA oraz dyrektorem szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Jego wypowiedzi wskazują, że pomimo prawie 200 tysięcy nadmiarowych zgonów nadal nie ma żadnej refleksji i zmiany myślenia wśród osób odpowiedzialnych za tę sytuację. A to oznacza, że śmiercionośny system nie zostanie zmieniony i Polacy nadal będą umierać na potęgę.

Wywiad rozpoczyna się od ataku na lekarzy, którzy mają odwagę przeciwstawiać się oficjalnej narracji. Zaczyński nazywa ich marginesem i porównuje do sprawców zawinionych błędów medycznych: Dopuszczanie do głosu kilku lekarzy, którzy myślą inaczej niż blisko 200 tys. pozostałych, daje społeczeństwu mylne wrażenie, że takie głosy nie są odosobnione. Tymczasem tych kilku lekarzy głoszących tezy antyszczepionkowe czy nawet podważających istnienie Covid-19 stanowi taki sam margines, jak sprawcy zawinionych błędów medycznych. Choć w kwestii szczepień istnieje konsensus świata medycznego, zaczynamy słuchać marginesu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie ma czegoś takiego jak „konsensus świata medycznego” w sprawie szczepionek kowidowych. Najpierw sprzedawano ludziom narrację, że te preparaty uchronią ich przed zakażeniem. Okazało się to nieprawdą. Potem wmawiano ludziom, że dzięki szczepieniu nie trafią do szpitala i nie umrą. I to również okazało się nieprawdą. Zapewniano, że szczepionki są absolutnie bezpieczne. To też okazało się nieprawdą. A obecnie Ministerstwo Zdrowia wmawia Polakom, że trzy dawki uchronią ich przed Omikronem. I to także jest nieprawdą. Najnowsze dane z Izraela pokazują, że przed Omikronem nie chronią nawet cztery dawki. Dobrze byłoby, gdyby dr Zaczyński posłuchał tych lekarzy, którzy domagają się rzetelnej analizy skutków preparatów kowidowych co do ryzyka i korzyści dla różnych grup wiekowych. Pora zacząć kierować się rzeczywistymi danymi, a nie urojonym konsensusem.

Co dr Zaczyński ma do powiedzenia na temat długu zdrowotnego? Obecnie o długu zdrowotnym mówimy w kontekście ograniczenia dostępu do placówek medycznych dla osób z innymi chorobami niż Covid-19. Pacjenci z koronawirusem, często mający choroby współistniejące, które podczas pandemii jeszcze się pogorszyły, blokują miejsca w szpitalach pacjentom „ujemnym”, które nie zaraziły się, bo sumiennie przestrzegają zasad dystansowania społecznego lub się zaszczepiły.

Po pierwsze – zaszczepienie nie zapobiega zakażeniu. Zaszczepieni chorują, trafiają do szpitali i umierają. Po drugie – według raportu Ministerstwa Zdrowia w szpitalach przebywa obecnie 14 tys. pacjentów kowidowych na ogólną liczbę prawie 190 tys. łóżek szpitalnych. To nie liczba hospitalizowanych pacjentów z koronawirusem blokuje dostęp do służby zdrowia, ale system izolacji i testowania, który odcina pacjentów od lekarzy. Po trzecie – pogorszenie stanu osób z „chorobami współistniejącymi” to również rezultat wdrożenia śmiercionośnego systemu, który skupia się wyłącznie na jednej chorobie. Gdyby taki system wdrożono do leczenia grypy, efekty byłyby identyczne. Albo służba zdrowia powróci do normalnego trybu leczenia, albo kolejny rok Polska będzie rekordzistą w liczbie nadmiarowych zgonów.

A teraz skandaliczna wypowiedź dra Zaczyńskiego na temat tego, kto spełnia, a kto nie spełnia norm współżycia społecznego: Pomocy medycznej może nie doczekać także osoba zdrowa, zaszczepiona, a więc spełniająca normy współżycia społecznego, która wpadnie pod samochód.

Szczucie na niezaszczepionych przekracza już wszelkie granice. To jest język gadzinówek z III Rzeszy. Teraz dowiadujemy się, że spełnianie norm współżycia społecznego jest uzależnione od przyjęcia szczepionki. Co zatem zrobić z niezaszczepionymi? Może należy wysłać ich na resocjalizację? Najlepiej do jakiegoś obozu, w którym nie będą nikomu zagrażali, prawda?

A teraz fragment, który pokazuje, jak bardzo dr Zaczyński jest oderwany od rzeczywistości: Wiele zależy od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i ich pacjentów. Wielu z nich wciąż nie rozumie, że koronawirusa można na wczesnym etapie z powodzeniem leczyć właśnie u lekarza POZ. Jeśli lekarz odpowiednio wcześnie rozpozna covid i w odpowiednim czasie wdroży leczenie, w większości przypadków uda mu się zahamować rozwój ciężkiej postaci Covid-19.

Niniejszym informuję dra Zaczyńskiego, że „leczenie” na wczesnym etapie infekcji wygląda tak: teleporada, test, izolacja, paracetamol, pulsoksymetr i czekanie, czy się pogorszy, czy się nie pogorszy. Nie ma żadnego badania lekarskiego na wczesnym etapie infekcji! Chorzy nie są wpuszczani do przychodni, a lekarze odmawiają wizyt domowych. Mówił o tym rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej. I co? I nic. Śmiercionośny system działa w najlepsze.

Na koniec mądrości dra Zaczyńskiego w sprawie walki z tzw. piątą falą: Najskuteczniejszy byłby kolejny lockdown, który jednak jest decyzją mocno niepopularną. Podkreślam jednak, że w sytuacji zagrożenia jeszcze większą falą zgonów nie będziemy mieli wyjścia. Powiem tu jak lekarz: lepiej pozamykać kraj kosztem gospodarki niż spowodować falę nadmiarowych zgonów.

Od ogłoszenia pandemii minęły już prawie dwa lata. Życie pokazało, że lockdown nie tylko jest nieskuteczny, ale wręcz zabija. A co na to ekspert z Rady Medycznej? „Najskuteczniejszy byłby kolejny lockdown”. Ręce opadają. Przy takich ekspertach nie ma szans na wyjście z tego obłędu. Po piątej fali, czyli typowym dla sezonu grypowego wzroście liczby infekcji w lutym i marcu, nadejdzie szósta fala, czyli typowy dla sezonu grypowego wzrost liczby infekcji w październiku i listopadzie. Potem oczywiście będzie siódma fala w lutym i marcu. I ósma fala w październiku i listopadzie. I tak do końca świata!

Co zatem należy zrobić? Po pierwsze – skończyć z testowaniem. Po drugie – znieść nakaz izolacji i kwarantanny. Po trzecie –  przywrócić normalne funkcjonowanie służby zdrowia. Po czwarte – teleporady tylko do wypisywania recept. Po piąte – żadnych lockdownów i paszportów kowidowych.

Czy wdrożenie takich rozwiązań jest możliwe? Tak, ale pod jednym warunkiem. Należy odsunąć od władzy rządowych zamordystów sanitarnych i nie dopuścić do władzy opozycyjnych zamordystów sanitarnych. Innej drogi nie ma.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

 Zobacz też:

Kowidowe szczepionki dla dzieci to bandytyzm! Katarzyna Treter-Sierpińska w Centrum Edukacyjnym Polska [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ćwok mówi

  Nie zapominajmy o docenieniu osiągnięć członków Rady Medycznej, należy im się nagroda za ich wybitne 'osiągnięcia’ w selekcji naturalnej. Są w samej czołówce …

 2. Morion mówi

  Ciekawe ile zarabia ten doktor?

 3. Zbigniew mówi

  Najlepszy numer z ich repertuaru, to 2 letnie badanie na szkodliwosc leku stosowanego od lat 60-tych przeciw wlasnie podobnym w skutkach chorobom.

  Moja nadzieja:

  Jest taka nazwa – KONFERENCJA.

  Firmy nawet na co dzien ostro i brutalnie konkurujace miedzy soba, moga osiagnac dodatkowe zyski, lepiej opisac zagrozenia, jezeli maja na szczytach wlasnej wladzy stala wiez, stala konferencje.

  Nie inaczej jest skonstruowana UE, przedtem EWG, Europejski Obszar gospodarczy, V4, Trojmorze i inne kontynenty.

  Czy w Mediach Narodowych, „pobocznych” jak to mowia obrazliwie tacy niby lekarze, nie ma woli aby cos robic razem, chocby rozmawiac ?

  Takie stare powiedzonko – kazdy to szlachcic na swojej zagrodzie, chocby bez butow?

  Nawet Zydzi polakom to zarzucaja: nie potrafia i nie chca sie organizowac.

  Co w Was jest takiego – to jest ciekawy temat.

 4. Zbigniew mówi

  Polakom – to wszystko z nerwow jak mawiala moja Babcia

 5. . mówi

  ” Inny użytkownik wyśmiewał władze: urzędnicy powinni raczej „pojechać do Wuhan i pomóc nietoperzom nosić dwie maski jednocześnie”, napisał, odnosząc się do rzekomego przenoszenia wirusa przez nietoperze jako zwierzęta żywiciela.”

  DPA

 6. Zbigniew mówi

  Tytul:

  „Madrosci ze wzgorz Golan.”

  Ta wladza przypomina mi Wzgorza Golan, wlaza na gorke i spadaja.

  Ciekaw jestem, co odpowiedzialby pytany o zabijanie Palestynczykow?

 7. Flex mówi

  Jak to już kiedyś zauważyłem, w Polsce pacjenta szybciej od choroby wykończy „służba” „zdrowia”. W cudzysłowiu, bo obecnie to już bardziej call centers (gdzie dodzwonienie się wymaga silnych nerwów i wielkiej cierpliwości, niż placówki lecznicze. Brakuje mi jeszcze, by ratownictwo medyczne wdrożyło procedurę selekcji chorych zdatnych do leczenia, wg „Potopu” Sienkiewicza. Jak ranny w pojedynku z Wołodyjowskim Kmicic upadł na twarz, stwierdzono, że będzie żył. Upadek na plecy oznaczałby niechybną śmierć. Chyba Zafon pisał, że szpitale to najniebezpieczniejsze miejsca, bo statystycznie umiera w nich najwięcej ludzi.

 8. Ewa-Maria mówi

  Bardzo dużo czytam publikacji odnoszących się do covidu ale nigdy nie słyszałam, aby ktokolwiek negował istnienie tego wirusa. Jedynie co, to byli przeciwni temu szaleństwu, jakie rządzący zgotowali Polakom. Marzy mu się kolejny lockdown. Lockdown to można wam ’ zafundować’ na długie lata odsiadki za kratami. Zapracowaliście sobie na to . To co robicie Polakom to nic innego jak ludobójstwo. Norymbergia 2, to tam odpowiecie za całokształt waszych zbrodniczych poczynań.

 9. Barnaba mówi

  Czy dr Zaczyński chodzi do kościoła? Do którego?

 10. aster mówi

  Pokonanie piątej fali niech zacznie od wyłączenia telewizora i odesłanie swoich „gratyfikacji” koncernom farmaceutycznym.

 11. Shadow mówi

  Na pytanie ile on zarabia odpowiem, bardzo dużo, dziesiątki, a nawet setki tys. złotych. I tu p. Katarzyno jest pies pogrzebany. On przemawia i postępuje przez pryzmat swego portfela. Taką gnidę nic innego nie obchodzi tylko jego zyski, które usypiają wszystkie inne emocje, wiedzę i sumienie.

 12. Diekabr mówi

  Zapomniała Pani o najważniejszym punkcie Pani Katarzyno – trzeba natychmiast znieść dodatki covidowe dla służby zdrowia

 13. PolishPolackski mówi

  Mam nadzieję, że ta ładna twarz, i inne twarze tej proweniencji, odpowiedzą przed Polakami.
  Na razie od 80 lat robią, co chcą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.