Katarzyna TS: Gruba kreska 2.0, czyli zapomnijmy o programie Cela+

Donald Tusk w Krakowie/ fot. twitter
16

Donald Tusk przyjechał do Krakowa i oświadczył: „Gdyby tak 11 listopada liderzy polskich partii politycznych, bez wyjątku, mogli razem zamanifestować nie udawaną przyjaźń, ale to, że są w stanie tego konkretnego dnia myśleć o perspektywie stu lat dla naszej ojczyzny, a więc także o perspektywie pojednania, zdolności rozmowy ze sobą, to byłby być może dużo cenniejszy obraz dla wszystkich Polaków niż najbardziej spektakularne festiwale, fajerwerki i inne formy obchodów tego święta”.  Do deklaracji Tuska odniosła się rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek: „Cieszymy się, że Tusk odpowiedział na nasz apel o jedność. Premier zaproponował na Westerplatte 1 września b.r. wspólne obchody tego naszego Największego Święta. Wygaście choć na te dni waszą strategię „ulica i zagranica” i choć na krótko nie bądźcie opozycją totalną”.

Co to jest? To jest obustronna deklaracja „Kochajmy się”. Tyle było wrzasku z obu stron, że wszyscy pójdą siedzieć. PO miała wsadzać do więzienia PiS. PiS miało wsadzać do więzienia PO. W efekcie nikt nie siedzi, a politycy obu stron deklarują, że trzeba się pojednać i ramię w ramię pójść we wspólnym marszu. Zaiste, jak mawiał król Dezmod, zaglądnąwszy po skończonej potrzebie do nocnika: „Rozum nie jest w stanie tego ogarnąć”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W maju 2016 roku Ruch Narodowy przygotował wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu byłego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. We wniosku powołano się na informacje przedstawione w Sejmie przez koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. Poseł Robert Winnicki zaapelował do posłów PiS o poparcie tego wniosku. Poparli? Nie poparli. Uzasadnienie? „Trybunał Stanu w zasadzie niewiele może: 10 lat zakazu udziału w polityce. Ale myślę, że po takiej kompromitacji, samo społeczeństwo zakaże im udziału w polityce” – powiedział poseł Marek Suski w wywiadzie dla Telewizji Republika i dodał, że jeśli Sienkiewicz dopuścił się przestępstw, to powinno się sięgnąć raczej po Kodeks karny, nie zaś Trybunał Stanu. Czy sięgnięto po Kodeks karny? Czy szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz poniósł jakąkolwiek odpowiedzialność za inwigilację dziennikarzy i policyjne prowokacje na Marszu Niepodległości, w tym podpalanie budki pod ambasadą rosyjską? Nie poniósł. Nie sięgnięto ani po Kodeks karny, ani po Trybunał Stanu. Sprawa przycichła, a dziś „ciemny lud” już o tym nie pamięta i emocjonuje się sprawą byłej/obecnej (niepotrzebne skreślić) I prezes SN Małgorzaty Gersdorf.

A teraz sprawdźmy, co z Trybunałem Stanu dla Donalda Tuska. W maju 2017 roku rzecznik PiS Beata Mazurek zadeklarowała, że głosowałaby za wnioskiem o postawienie go przed Trybunałem. Zapytana, czy Prawo i Sprawiedliwość złoży taki wniosek powiedziała, że nie wie, ponieważ w partii nie było na ten temat „dyskusji w szerszym gronie”. Najwyraźniej takiej dyskusji nie ma do dziś, a Beata Mazurek cieszy się, że Tusk odpowiedział na „apel o jedność” wystosowany przez premiera Morawieckiego.

Gdyby ktoś jeszcze nie zorientował się, co jest grane, to  informuję, że – w mojej opinii – to jest gruba kreska 2.0. PiS nawet nie próbuje składać wniosku o Trybunał Stanu dla Tuska lub Sienkiewicza. Bo może jednak ten wniosek by przeszedł i co wtedy? Zasada „my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych” zostałaby złamana. A taki scenariusz najwyraźniej „nie przechodzi do żadna rubryka”.

Program Cela+, o ile w ogóle był rozważany, najwyraźniej poleciał do kosza. Teraz jest etap apelu o jedność i pojednanie ponad podziałami. Ale z tego „pojednania” zostali wyłączeni narodowcy oraz organizacje reprezentujące Kresowian domagających się twardego i zdecydowanego stanowiska polskich władz wobec banderyzującej się Ukrainy. Ani narodowcy, ani Kresowianie nie zostali zaproszeni przez prezydenta Dudę do komitetu obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. I to jest bardzo symptomatyczne. Pokazuje nam, że PiS nie widzi nic złego we wspólnym marszu z PO, ale organizowany przez narodowców Marsz Niepodległości to dla PiS wydarzenie, podczas którego „jacyś inni szatani są tam czynni” – jak określił to wicepremier Piotr Gliński w rozmowie z red. Robertem Mazurkiem w RMF FM w listopadzie 2017 roku.

Jestem bardzo ciekawa, jak to się skończy. Czy będziemy świadkami wspólnego marszu polityków PiS i polityków PO, którzy „dla Ojczyzny ratowania” rzucą się sobie w objęcia? A może zostanie przed nami odegrany teatrzyk pt. „My chcieliśmy, ale oni nie chcieli”? Jak PiS i PO wybrną z tej sytuacji, żeby „ciemny lud” nie doznał szoku i dysonansu poznawczego na widok ich pojednania ponad podziałami?

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dan mówi

  To jest właśnie dobra zmiana i gruba kreska bankstera Morawieckiego. Kiedy wymiar sprawiedliwości weźmie się za tego śmiecia

 2. lol mówi

  Pani Redaktor! Nie, że >Zasada „my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych” zostałaby złamana. A taki scenariusz najwyraźniej „nie przechodzi do żadna rubryka”<!To jest wyraźny brak zaufania! Obecna mądrość etapu jest prosta: jedność buduje, a podziały są złe…

  1. Goj mówi

   Co można fajnego zbudować z bandziorami?

 3. Wolny Polak mówi

  PiS ma przeprowadzić zmiany na które PO niemoglo sobie pozwolić dlatego oszukał społeczeństwo i działają wspólnie a szopkę odgrywają przed nami jak to się wzajemnie zwalczają. Byłem na spotkaniu obiazdowym członków PiS przed spotkaniem powiedziałem parę nieprzychylnych uwag o polityce imigracyjnej rządu funkcjonariusze służb próbowali mnie sprowokować i wyprowadzić że spotkania jak im się nie udało próbowali nie dopuścić do głosu wobec obecnych działaczy KOD nic nie robiły i umozliwili im dyskusje taka to jest gra PiS i PO

 4. Aleksandra mówi

  ✝Laudetur Iesus Christus et Maria Immaculata✝

  UWAGA!!!
  Proszę Państwa, pani Małgorzata Jasińska pilnie potrzebuje pomocy. JEJ SYTACJA ŻYCIOWA JEST DRAMATYCZNA. MUSIMY JEJ POMÓC!!! TO NIEZWYKŁA OSOBA!!!

  “możesz mi pomóc; potrzebuję pomocy finansowej
  WESPRZYJ MNIE, ABYM MOGŁA NORMALNIE ŻYĆ
  i KONTYNUOWAĆ MOJĄ PRACĘ”
  Bank Pocztowy S.A – 94 1320 1537 0288 1845 3000 0001
  IBAN – PL 94 1320 1537 0288 1845 3000 0001
  SWIFT – POCZPLP

  Szczegóły:

  https://forumdlazycia.wordpress.com

  https://forumemjot.wordpress.com

  ✝Christo✝

 5. Jakub mówi

  Najwyższy czas gonić to towarzystwo wspólnej adoracji…

 6. jacek mówi

  Pani Katarzyno, przypuszczam że w tym marszu PIS-PO wezmą udział jeszcze komuniści z SLD, KOD, Nowoczesnej, bo jak szaleć to szaleć, PIS już dawno położył lagę na sprawach naprawdę ważnych dla naszego kraju…

 7. lol mówi

  Grupę TKM [Teraz K…wa My] do łupienia Narodu!

 8. MSW mówi

  Władcy marionetek nigdy się nie pogodzą, bo marionetki wtedy zaczęły by myśleć i przestały być marionetkami. PO i PiS musi być w stanie nieustannej wojny, sporu, nawet jak są obie za, to także przeciw.
  PO: – Chcemy się z Wami porozumieć!
  PiS: – To my chcemy się z Wami porozumieć!
  PO: – A to my już nie chcemy.

 9. Włościanka mówi

  Jak to nie ma celi plus? Przecież pan Słomka na zmianę z panem Miernikiem siadają nie wiadomo dokładnie za co! POPiS-owi tych dwóch ,,groźnych bandytów” wystarczy.

  1. Ada mówi

   Jeżeli ci dwaj panowie posadzani są na zmianę i tak w zasadzie nie wiadomo za co , to można by domniemywać…,( nieprawdaż? )…, że to oni, jak nic, przez dziesiątki lat tak…”czesali” Polaków i Polskę, że aż wszystko skolonizowali! Dla siebie! Na dobrą przyszłość, jakby ta cela+ ich w końcu odrzuciła.

 10. Hammurabi mówi

  Tak było od zawsze. Na zasadzie kruka, który drugiemu krukowi oka nie wykole, bo przecież raz się rządzi, raz jest w koalicji lub w opozycji ale zawsze przy korycie. Jedynie miejsca się zmieniają, bo świnie żrą wciąż te same.
  Na Wydziale Metali Szlachetnych Huty Miedzi Głogów ze szlamu anodowego, który powstaje jako produkt uboczny elektrorafinacji miedzi, pozyskiwane są metale szlachetne: srebro, złoto oraz koncentrat platynowo-palladynowy; ze szlamu pozyskiwany jest również selen przemysłowy.
  Jak powiedział Paweł Dziuba, kierownik zmiany Wydziału Metali Szlachetnych Huty Miedzi Głogów, złoto pozyskiwane na wydziale ma 99,99 proc. czystości. – Sprzedawane jest w postaci sztabek 1/2 kg, 1 kg, 4 kg, 6 kg i – największe – 12,5 kg – mówił Dziuba. KGHM sprzedaje to złoto przede wszystkim instytucjom finansowym inwestującym w ten kruszec. Ponad 3,1 tony złota oraz ponad tysiąc ton srebra uzyskano w ciągu 10 miesięcy tego roku w Wydziale Metali Szlachetnych należącej do KGHM Huty Miedzi Głogów. W zeszłym roku w głogowskiej hucie uzyskano ponad 3,5 tony złota, a srebra niemal 1200 ton. Sztabki są tradycyjną formą przechowywania srebra
  Do ich produkcji wykorzystuje się najczystszy kruszec – próba 999
  Właściwości srebra doskonale zabezpieczają je przed ryzykiem inwestycyjnym
  Srebrne sztabki pomagają odpowiednio zdywersyfikować portfel inwestycyjny
  To dobra alternatywa dla tradycyjnych instrumentów finansowych Kilogramowa sztabka srebra to 2400 zł. czyli tona to… 2400000 zł. Jeśli pomnożyć to przez ogólne 1200 ton to wychodzi 2 880 000 000 zł. Niech po odjęciu kosztów pozostanie “jedynie dwa miliardy rocznie Bagatela!
  Na Wydziale Metali Szlachetnych Huty Miedzi Głogów wytapia się tygodniowo osiem sztabek złota, każda ważąca sześć kilogramów. Złoto pozyskiwane na Wydziale Metali Szlachetnych Huty Miedzi Głogów ma 99,99 proc. czystości. Kilogram tego kruszcu w postaci sztabki, osztuje 148800 zł. czyli tona to 148 800 000 zł
  Pytanie.
  Kto powinien być właścicielem tych dóbr? Rząd? Politycy? Akcjonariusze?
  A może prawowitym właścicielem tego skarbu jest Naród Polski?
  Czemu to piszę?
  To proste. Tak, jak Polscy są okradani z gigantycznych i namacalnych pieniędzy, tak są mamieni przez przeróżnych Dyzmów i politykierów, bez względu na ich zabarwienie polityczne, naznaczonych własnie piętnem kruka nie celującego w oko drugiego.

 11. Hammurabi mówi

  Ruch Narodowy wypada raczej słabo. Być może jest to manipulacja “Interii”, znanej ze sprzyjania popłuczynom politycznym. Jest szansa w połączeniu sił z kandydatami niezrzeszonymi.
  A swoją drogą, skąd u licha wciąż bierze się tylu idiotów, gotowych głosować na kandydatów skompromitowanych partii. To jakiś masochistyczny syndrom sztokholmski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.