Katarzyna TS: Gówniarze na pasku oszustów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny/ fot. Twitter
25

W piątek (24.09.2021) w polskich miastach odbyły się manifestacje zorganizowane przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Hasłem demonstracji było „Wspólne działanie lub wspólne wymieranie”.  – Nadchodzi uliczna fala klimatyczna! Żądamy adekwatnej polityki klimatycznej, odejścia od węgla i końca dziadocenu. I będziemy o to walczyć ile trzeba – deklaruje na Twitterze 19-letnia aktywistka klimatyczna, Dominika Lasota. – Zmieńmy system, a nie klimat. Albo radykalnie zmniejszymy produkcję CO2 i dokonamy gospodarczej rewolucji w sektorach największych trucicieli, albo Ziemia przestanie być miejscem przyjaznym – pisze przewodniczący Zielonych w woj. zachodniopomorskim, Przemysław Słowik.

W manifestacjach uczestniczyli posłowie Koalicji Obywatelskiej: Małgorzata Tracz i Franek Sterczewski, znany ze swoich sprinterskich występów przy granicy polsko-białoruskiej. – Na Placu Bankowym kilka tysięcy młodych ludzi, którzy mają dość lekceważenia kryzysu klimatycznego przez polityków. Pora działać! Brawo Młodzi! – egzaltuje się Sterczewski na Twitterze. Chyba ma coś nie tak ze wzrokiem, bo na załączonym przez niego zdjęciu z pewnością nie ma kilku tysięcy osób. Ale nie wymagajmy od posła Sterczewskiego zbyt wiele. Od kogoś, kto usiłował nielegalnie przedostać się na Białoruś, żeby wspierać „uchodźców z Afganistanu”, nie należy wymagać, żeby ogarniał sytuację.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Strajk klimatyczny odbywał się dziś na całym świecie. W demonstracji w Berlinie uczestniczyła Greta Thunberg, która przemawiała przed budynkiem Bundestagu. Thunberg wykreowana przez klimatycznych cwaniaków i oszustów tradycyjnie robi za szczurołapa wyprowadzającego młodzież na ulice. I ogłupiona młodzież, wystraszona wizją klimatycznej apokalipsy, wychodzi na ulice i domaga się, aby rządy natychmiast podjęły działania, które zahamują wzrost temperatury.

Jest to domaganie się niemożliwego, ale w całej tej akcji nie chodzi przecież o ratowanie planety. Chodzi o gigantyczny skok na kasę, w wyniku którego bogaci będą jeszcze bogatsi, a biedni jeszcze bardziej zbiednieją. Zmanipulowani gówniarze maszerujący po ulicach zapewne nie zdają sobie sprawy z tego, że są wykorzystywani jako mięso armatnie przez korporacje dążące do zarobienia gigantycznych pieniędzy na tzw. odnawialnych źródłach energii. Ani one odnawialne, ani źródła energii. Jeśli system energetyczny zostałby w całości oparty na OZE, tak jak postulują uczestnicy strajku klimatycznego, to po prostu zostaniemy bez prądu. Czy strajkująca dziś młodzież jest w stanie wyobrazić sobie, co to znaczy?

Na razie prąd jeszcze jest, ale jego cena ma rosnąć. I to jest skutek rugowania taniej energii z węgla przez drogą energię z OZE, która musi być wspierana gazem.  – Prąd drożeje i będzie drożeć – zapowiedział Piotr Naimski, wiceminister i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Zamiast rekompensat rząd planuje kampanię propagandową, która ma oswoić Polaków z rosnącymi cenami energii. Kampanię zamówił Polski Komitet Energii Elektrycznej, do którego należą wszystkie koncerny energetyczne z udziałem Skarbu Państwa. – Chcemy zrobić kampanię edukacyjną, która pokaże Polakom, jak mogą się uchronić od podwyżek cen prądu, które są nieuchronne. Jak mogą zminimalizować ich skutki – mówił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Maciej Kość, dyrektor ds. komunikacji w PKEE.

Jak uchronić się przed nieuchronnymi podwyżkami cen prądu? Odpowiedź jest prosta. Trzeba zużywać mniej prądu. Ale nic nie pomoże jeśli nie da się zredukować tego zużycia w produkcji towarów. Droższy prąd to droższe wszystko – od bułki po samochód. Niech gówniarze z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zaczynają przyzwyczajać się do tego, że ich rodzicom zabraknie pieniędzy, żeby finansować ich fanaberie.

Każdy gówniarz domagający się dziś „sprawiedliwej transformacji energetycznej” powinien zrobić eksperyment, który uświadomi mu, czego tak naprawdę się domaga. Niech w ramach walki o klimat gówniarz wyłączy komputer, myje się w zimnej wodzie, chodzi w niepranych ciuchach, je suchą bułkę i odrabia lekcje przy świecach. Założę się, że po tygodniu każdy z nich płakałby rzewnymi łzami i skończyłaby się „uliczna fala klimatyczna”. Nic tak nie przemawia do rozumu, jak doświadczenie niedostatku, gdy dostatek wydaje się normą.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zielona bieda z nędzą

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Odpowiednie służby w zasadzie powinny wiedzieć kto za tymi gwóniarz..(młodymi heheh) stoi ;). Bo to jedynie np Lenin, czy Hitler to pełen spontan odlot i wola ludu 😉

 2. gajowy marucha mówi

  Dlaczego idioty Sterczewskiego nikt nie ukarał za nielegalna próbę przekroczenia granicy, oraz narażanie żołnierzy ochrony pogranicza. Dlaczego ten człowiek jest w ogóle posłem, to żenada.

 3. Alek mówi

  Nawracac trzeba na wiare katolicka. Ta walka z klimatem to jeden wielki zabobon. Nikt jeszcze nie udowodnil, ze czlowiek ma jakikolwiek wplyw na zmiany klimatyczne. Ocieplenia byly i beda. Grenlandia bula zielona wyspa przed kiluset laty, choc nie bylo samochodow, samolotow itd. Potem sie ochlodzilo, choc nikt z klimatem nie walczyl. Ta mlodziez krotko mowiac to jedna wielka ciemnota. Zabobonom trzeba przeciwstawic prawdziwa czyli katolicka wiare. Bo wiara katolicka domaga sie pozbpnania praedy.

 4. dzialacz PO mówi

  od gowniarzy to swoje dzieci jak masz to wyzywaj.

 5. Repatriant mówi

  gówniarzeria – menażeria, kolorowi i bezgłowi, policja i polucja

 6. Zbigniew mówi

  Dekade wczesniej protestowali przeciw energii z atomu

 7. verizanus mówi

  @ Gajowy. To że jest posłem to nie jego wina wciągneli go na listę i tak policzyli głosy, że został ;). A reformy sądownictwa przecież nie było i potężne państwa sojusznicze robią wiele aby nie było ;).

 8. Blady mówi

  Sytuacja jest taka że Tusk podpisał CO2,i to unijne gówno się ciągnie,rząd Morawiec kiego koleśi przyklepał zielony ład i tyle w temacie,w planie jest zamknięcie wszystkich kopalni bez wyjątku, tak wygląda początek upadku rządu kolesi agendy 2030r

 9. MAREK mówi

  Po zamaskowaniu widać, że to lewaccy bojówkarze takie współczesne Hitlerjugend otumanione przez kolejne lewackie totalitarne zakłamane ideologie.

 10. Hammurabi mówi

  Niestety, łatwość w pozyskiwaniu funduszy z zagranicznych źródeł owocuje takimi i podobnymi „manifestacjami”.
  Licząc od 1945 roku, Polsce pozostaje do nadrobienia – bagatela – 76 lat w rozwoju potencjału gospodarczego, bo po „reformie” Balcerowicza to, co udało się po wojnie odbudować i wybudować krwawicą naszych ojców, praktycznie uległo zniszczeniu.
  18 kwietnia 1951 na mocy traktatu paryskiego, Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, RFN oraz Włochy zorganizowały się w „Europejską Wspólnotę Węgla i Stali”.
  Produkcja przemysłowa obok gigantycznych zysków z kolonii stała się fundamentem dobrobytu zachodu Europy.
  Teraz, kiedy zmieniły się warunki, państwa te są awangardą zmian mających zapewnić im kolejne lata zysków kosztem innych państw. Inwestują w to dzieło niemałe pieniądze i dobrowolnie z upragnionych profitów nie zrezygnują.
  Ten utopijny „zielony ład” to gigantyczna kasa płynąca z inwestycji w tzw. odnawialne źródła energii.
  Pozostaje więc „przekonać” resztę Europy, że bez ich wyrobów dalsze istnienie jest niemożliwe i właśnie takie „manifestacje” gówniarzy, obok inwestowania w otoczkę Grety, promowania „genialnych” wegan są elementami zauważalnej przez zwykłych ludzi „perswazji”. Powstające w zaciszach luksusowych gabinetów ustalenia – takie jak opłaty emisyjne, zależności procentowe OZE w miksach energetycznych, downsizing, elektromobilność – perswazją już nie są. To już są narzędzia dopasowywane „na miarę” wcześniejszych niejawnych ustaleń gabinetowych.
  Trzeba mieć naprawdę nieskończone pokłady naiwności i brak instynktu samozachowawczego, by dawać wiarę unijnym zapewnieniom o równości.

 11. verizanus mówi

  @ Hammmurabi To, że Zachodnie państwa to robią to z ich punktu widzenia korzystne i racjonalne. To, że wynagradzają zdemoralizowanych zdrajców, którym dali władzę w Europie Środkowej tak samo. W zasadzie to jedynie wina tych którzy na to biernie patrzą i DAJĄ SIĘ DOBROWOLNIE ogłupić propagandzie ;).

 12. Flex mówi

  Najlepsze jest to, że ta „zatroskana” o klimat i ziemię ekomenażeria poza takimi akcjami śmieci, pluje i niemal robi pod siebie gdzie popadnie. Zupełnie jakby „wychowali się” na wysypisku śmieci. Usta pełne internacjonalistycznej walki o klimat, a w pod szkołami i miejscami zbiórek worki petów, łupin słonecznika, śmieci itd. Zacznijcie droga młodzieży od siebie i swojego otoczenia jak chcecie być poważni i wiarygodni. Na ten moment jesteścietylko niczym małpy w tym reżyserowanym cyrku.

 13. W K mówi

  Podoba mi się podtytuł. Jakże prawdziwy. Ci ludzie nie kojarzą przyczyn ze skutkami. Zniszczą swoje życie, a przy okazji zniszczą życie innym.

 14. AntyPO✡PiS mówi

  „Działacz PO” – to żydowska szumowina z lewackiego PiSraela

 15. czarny mówi

  Gówniażeria ma te hasełka w 4 literach, bo interesuje ich, to że mogą się urwać z lekcji na te protesty i wziąć kasę za te marsze. Bo na pewno ktoś im płaci za te wyskoki. Dla gówniażerii się liczy tylko to co dziś, nie interesuje ich w ogóle to co będzie za kilkanaście lat.

 16. Krzysztof mówi

  Polecam oglądnąć na youtube filmy dotyczące tego całego „złego” CO2.

  A tak z innej beczki, to mam pytanie. Kto jest właścicielem ziemi? Jeśli jakaś organizacja to na jakiej podstawie nabyli ją jako własność? Jeśli my wszyscy, to dlaczego i komu płacimy pieniądze za limity CO2?

 17. Krzysztof mówi

  Zapomniałem dopisać – filmy z kanału Bald TV. Jest to jeden z najlepszych kanałów na youtube.

 18. Boguslaw mówi

  Kochni
  To nawet, na dluzsza mete nie chodzi o pieniadze, tylko o ” pieniadze ze znakiem minus”, tzn. o swiatowa DEINDUSTRIALIZACJE, czyli po prostu , BUDOWNIE NA SWIECIE, ponownie, KOMUNIZMU!
  Wszystko inne, to jest tylko mydlenie oczu, czy to jest jakas domniemana pandemia, CO2, czy coby tam jeszcze!
  Roznymi drogami, rownolegle, ale liczy sie tylko ostateczny cel, tzn. WYMORDOWANIE 7 i pol miliarda ludzi, a reszta pod kontrole niewolniczego systemu, jako sterowane i zewszad kontrolowane, bezduszne kreatury, jak na zdjeciach w Korei polnocnej.
  Wszystkie sprzedajne kukly typu merkel, macron i niedzielscy, sa tylko po to, aby sobie powierzone zadania zrealizowac i uzywaja mediow, aby odwrocic nasza uwage. praktycznie wszystko inne, o czym tu debatujemy, to tylko zaslona dymna.
  Miejcie prosze wylacznie to przed oczami, o co tu wylacznie chodzi i skoncentrujmy sie WYLACZNIE na tym, aby to wszystkimi silami, UNIEMOZLIWIC.
  Szatan w ten sposob rzucil Sworcy wyzwanie, jakoby on potrafil zniszczyc Jego dzielo i wszystko powywracac!
  Bedzie jeszcze tak zle, ze wydawac sie bedzie, ze juz WSZYSTKO STRACONE i wtedy wreszcie, calkiem nieoczekiwanie, trafi go wreszcie szlag!
  Musimy wszystko to wspolnie jeszcze dzielnie wytrwac!

 19. Anton mówi

  Masońska synagoga szatana wielu zwerbowała młodych do swojej lucyferiańskiej posługi !

 20. Kamil mówi

  Ty,działacz PO wnieść coś do dyskusji, bo takie odżywki jak twoje pasują właśnie do gówniarza który nie ma nic sensownego do przekazania .

 21. dzialacz PO mówi

  Żydowski oszust!

  Pismo Grzegorza Brauna (Konfederacja) dotyczące korekty jego oświadczeń majątkowych stoi w sprzeczności z przepisami. Korekta, którą przedstawił poseł jest „pozaprawną próbą zastąpienia uprzednio złożonych dokumentów na nowe z datą wsteczną”.
  Czego Konfederaci nie riozumiecie?

 22. Zbigniew mówi

  Ciebie dzialaczu nie rozumiemy!

  Wy mozecie krasc, mordowac, zawlaszczac Lotos i mniejsze (ciekawe jakie stanowiska dostana za Lotos?) a reszta nie moze popelnic zadnego bledu.

  Dlatego mozesz byc pewien, ze rozlicza Brauna i nas z kazdej zlotowki jak babcie w kiosku za 20 groszy.

 23. alojz mówi

  W Łodzi wspierał ich Kwiatkowski. TVN pokazywał na tych manifestacjach jakieś hasła z sexem i tęczowe flagi, a więc to idzie w pakiecie. ***** ekologów!

 24. dzialacz PO mówi

  W życiu bym ręki nie podał komsomolcowi z ZMP i kolaborantowi PZPR z SD- żydowi Mikke.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.