Katarzyna TS: Gotowi na biedę?

fot. pixabay
12

We wtorek (26.04.2022) Polska wprowadziła sankcje wobec rosyjskich firm importujących surowce. – Celem sankcji jest uderzenie w rosyjską gospodarkę tak, aby Rosja nie mogła prowadzić wojny w Ukrainie – oświadczył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński – Będziemy stosowali kilka rodzajów sankcji, przede wszystkim zamrożenie aktywów finansowych i zasobów majątkowych tych firm. Dodatkowo wykluczenie z możliwości udziału w przetargach publicznych, a w wypadku oligarchów, zakaz wjazdu na teren naszego kraju – wyjaśnił.

Wśród firm objętych sankcjami znalazł się koncern Novatek dostarczający do Polski gaz LPG. Reakcja była natychmiastowa. Novatek wstrzymał dostawy i z dnia na dzień bez gazu zostało kilkanaście gmin w Polsce. A to dopiero początek problemów. – Novatek był ważnym importerem – przyznaje dr Jakub Bogucki z portalu e-petrol.pl. – Wyłączenie go powoduje, że w wielu miejscach trzeba będzie obejść ten brak, sprowadzając gaz z innych kierunków. Problem dopiero się rozpoczyna. Dopiero za parę dni będziemy w stanie stwierdzić, jaka jest skala tych kłopotów dla firm potrzebujących LPG w Polsce – wyjaśnia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po wdrożeniu sankcji na rosyjskie firmy cena gazu LPG wzrosła w Polsce z około 2,8 tys. do 4,5 tys. zł za tonę. To musi przełożyć się na skok ceny autogazu, który był do tej pory najtańszym paliwem samochodowym. Zważywszy na fakt, ze połowa importu gazu LPG pochodziła z Rosji, Polacy powinni już dziś przyszykować się na szok cenowy na stacjach paliw. Do inflacji wygenerowanej przez politykę lockdownów i druk pustych pieniędzy dojdzie teraz inflacja wygenerowana sankcjami na Rosję. Nie zapominajmy też, że Polska wzięła na garnuszek 3 miliony uchodźców z Ukrainy i wysyła na wojnę z Rosją sprzęt wojskowy za miliardy złotych. Wisienką na torcie jest wiszącym nam nad głową unijny Zielony Ład, który ma nas kosztować 1,6 biliona złotych.

W zaistniałej sytuacji trzeba zadać pytanie następujące: Czy Polacy są gotowi na biedę? To, że czekają nas lata chude jest oczywistą oczywistością i nie uchroni nas przed tym nawet najbardziej kreatywna księgowość premiera Morawieckiego, który systematycznie wyprowadza wydatki poza budżet, a teraz zabiega o wyłączenie z limitów zadłużenia wydatków na obronność państwa. To wszystko musi skończyć się katastrofą, bo z pustego nawet Salomon nie naleje.

Są takie sytuacje, w których co byś nie zrobił, to i tak rzyć z tyłu. Obawiam się, że właśnie w takiej sytuacji się znajdujemy. Dobrze byłoby zdać sobie z tego sprawę i psychicznie przygotować się do tego, co nas czeka. Zamiast rwać włosy z głowy, spróbujmy znaleźć w tym coś pozytywnego. Co? Ot, chociażby to, że z braku kasy minister Niedzielski kombinuje, jak wyplątać się z kontraktu szczepionkowego. I to już jest jakiś plus. A nie jest to plus jedyny.

Obecnie żyjemy w świecie luksusu. Pokolenia Polaków, którzy nie pamiętają PRL-u, nie potrafią sobie wyobrazić, że w sklepach mogą być puste półki, a benzyna może być towarem reglamentowanym. Co tam benzyna! Papier toaletowy może być nieosiągalny, a jeansy marzeniem ściętej głowy. Czy oni są gotowi na biedę? Oczywiście nie są. Wyrosło pokolenie, które zajmuje się dyskusjami o prawach LGBT i walką z mową nienawiści. Można powiedzieć, że z dobrobytu poprzewracało im się w głowach. Do tego wiele w tych głowach nie ma, bo poziom edukacji jest systematycznie obniżany, gdyż uznano, że każdy matoł powinien mieć maturę, a nawet ukończyć studia. Efektem jest masowa produkcja kretynów, którzy nic nie potrafią, ale uważają, że wszystko im się należy. A skąd brać na to wszystko? No jak to skąd? Z bankomatu. I już można walczyć z faszyzmem, ratować klimat i rozdawać mieszkania w myśl hasła „Mieszkanie prawem, nie towarem!”. Bieda szybko weryfikuje takie idiotyzmy. Gdy nie ma miedzi, to się w domu siedzi i kombinuje co użytecznego zrobić, żeby choć trochę zarobić.

Oczywiście bieda ma więcej minusów niż plusów i nie jest moim celem przekonywanie, że miska ryżu jest lepsza niż gar bigosu. Ale niestety tak już jest, że dopóki nie jest źle, dopóty ludzie uważają, że jakoś to będzie. I pozwalają ogłupiać się cwaniakom od genderyzmu, klimatyzmu, kowidianizmu i tym podobnych idiotyzmów. O tym, ile te idiotyzmy kosztują, ludzie przekonują się dopiero wtedy, gdy to, co dotychczas było norma, staje się luksusem. I wtedy na dwoje babka wróżyła: albo następuje opamiętanie i powrót do rozumu, albo dochodzi do totalnej demolki.

Nie ma co się czarować. Czeka nas bieda i jest to bieda indukowana przez zasiadającą na rządowych stołkach rzekomo oświeconą światową elitę, która krok po kroku odbiera nam wolność i normalność. Miejmy nadzieję, że skutkiem postępującej katastrofy będzie to, iż zwykli zjadacze chleba zrozumieją, że ta elita powinna zostać wyrzucona na śmietnik zanim doprowadzi nas do kompletnej ruiny. Miejmy nadzieję, że nastąpi opamiętanie i powrót do rozumu, a nie totalna demolka. Tymczasem inflacja w kwietniu przekroczyła już 12%. Gotowi na biedę?

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Gryka z Białorusi i łańcuch inflacyjny Putina

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  To dopiero początek antypolskiej działalności Morawickiego, bo przecież proces utraty konkurencyjności produkcji zlokalizowanej w Polsce dopiero się rozpoczął. Utrata konkurencyjności zostanie oczywiście częściowo skompensowana obniżkami pensji (w czym wydatnie pomoże inflacja), ale to będzie oznaczało nie tylko biedę, ale i załamanie rynku wewnętrznego, a zatem pogłębienie kryzysu i dalsze zmniejszenie wolumenu produkcji, a wraz z nim jej opłacalności. Proces ten będzie się w jakimś stopniu napędzał, tym bardziej, że ubożejące społeczeństwo doprowadzi do zubożenia rolników, którzy jeszcze bardziej zmniejszą stosowanie nawozów i środków ochrony roślin, co doprowadzi również i ten sektor do częściowego upadku.
  Wkrótce może się okazać, że oddanie całej Polski wraz z ludnością nie wystarczy na zaspokojenie żydowskich żądań.
  I pewnie o to chodzi.

 2. BP mówi

  Bieda jest niczym w porównaniu do przymusu szczepień jaki nam szykuje UE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Marcin Malik mówi

  Ukraińcy powinni płacić 100 euro za przekroczenie granicy, a potem powinni płacić za swoje utrzymanie w Polsce, i od razu iść do pracy. Jakoś we mnie Anglicy tak nie rzucają pieniędzmi jak PIS w Ukraińców.

  Polska powinna robić interesy z Rosją bez względu na wojnę. Tymczasem PIS i PO prowadzą wojnę z Rosją już od wielu lat. Pamiętacie gdy Rosja kupowała od Polski wszystkie jabłka? Czy one już zgniły czy są ciągle w chłodniach? Polska powinna też robić interesy z Iranem, z Chinami i z całym światem, włącznie z USA. (Ale Polska to klient USA)

  Inflacja, rozdawnictwo, biurokracja i drożyzna to specjalność PISu. To oczywiste, że gdy nie będą już mieli czego rozdawać, to zaczną zabierać Polakom majątki. Zaczną przejmować nieruchomości za niespłacone kredyty. Do tego dążą.

  NATURALNYM NASTĘPSTWEM SOCJALIZMU JEST JEGO EKSTREMALNA FORMA, CZYLI KOMUNIZM.

 4. Arkadiusz mówi

  „…miejmy nadzieję, że skutkiem postępującej katastrofy będzie to, iż zwykli zjadacze chleba zrozumieją, że ta elita powinna zostać wyrzucona na śmietnik…” – niestety nie. Nie zostanie wyrzucona na śmietnik, nie została wyrzucona po poprzedniej biedzie i nie zostanie wyrzucona po tej. Biedy przychodzą i odchodzą, a gęby elit stale te same…

 5. krzysztof mówi

  100% racji, Polacy są skundleni, skłóceni i głupi! Mam dość!

 6. Flex mówi

  W mało znanym, genialnym utworze J. Kaczmarskiego „Korespondencja klasowa”, w części dot. końca lat 70 pada przestroga ojca dla studiującego syna: ” Nie bierz nic co tam za darmo dają ci; ze szczerego serca nikt ci dziś nic nie da; w przyszłość kraju nie wierz, ktoś se z ciebie drwi; ojcu wierz, a ojciec nówi bedzie bieda!” (cytuję z zawodnej pamięci). Koniec l.80tych i 90te dorastało pokolenie „róbta co chceta”. Teraz dorastają jego dzieci, pokolenie które określam jako „muszę to mieć!” Pani KTS trafnie zdiagnozowała ich stan umysłowy. Nic dziwnego, że świat chce opanować ten żywioł algorytmami sztucznej „inteligencji”. Kiedyś pędzenie stada baranów przez bacę wymagało kilku juhasów z psami. Teraz każdemu smarkfon wyznacza marzenia, cele , aspiracje i wytycza drogę. Są oczywiście czarne owce wyznaczające nowe drogi, ale jest ich mało (za mało). Czy bieda skłoni takie społeczeństwo do wymiany „elit”? Wątpię, a wręcz przeciwnie. Sprytnie zarządzana i „dzielona” może rodzić strach przed jeszcze większą biedą i konsekwencjami radykalnych zmian. Wg mnie z samej biedy ludzie nie robią rewolucji. Dopiero mocne poczucie nierówności i niesprawiedliwości ekonomicznych, i wreszcie głód mogą wypchnąć tak pokorne narody jak Słowianie na ulice. Zdaje się w Irlandii zaobserwowano paradoks, że im bardziej drożał chleb, tym mocniej rosło jego spożycie (na nic innego nie było ludzi stać). Teraz im bardziej inflacja będzie zżerać 500+, tym bardziej ludzie nie będą się mogli bez niego obejść. Nie pozwolą więc sobie na ryzyko jego utraty przez wymianę rządów.

 7. szatan1313 mówi

  Polska jako „Państwo Narodowe” już przestała istnieć!!! Polska stała prywatną obcą korporacją. Minister Finansów zarejestrował w amerykańskim rejestrze firm handlowych w systemie „Edgar” spółkę o nazwie „Poland republic of” CIK#: 0000079312″. Podmiot ten ma wszystkie dane identyczne z danymi przysługującymi państwu polskiemu. Identyczne jest logo, a siedziba rejestrującego zlokalizowana jest w siedzibie Ministerstwa Finansów. Firma”Poland Republic Of” ma siedzibę pod adresem 233 MADISON AVENUE NEW YORK NY 10016. Teraz już wiadomo dlaczego obecny Rząd-„Zarząd” zadłuża „Nasz Kraj” na potęgę, po aby można przejąć wszystko, co znajduje się w Polsce łącznie z ludźmi za długi!!!! Także dalej glosujcie obywatele na układ, który powstał po roku 1989!!!

 8. szatan1313 mówi

  Od kilku lat , cała sytuacja na Świecie jest jedną wielką iluzją, która przesłania „Nam” rzeczywisty obraz!!!

 9. Adrian mówi

  Nagłośnijcie problem cenzury internetu WOLNEMEDIA i WREALU24 nie działa. To bardzo poważny problem!

 10. wojtek mówi

  Raczej na głód. Żywności nie da się dodrukować.

 11. REALISTKA mówi

  Żydokomuna z PiSraela zawsze się wyżywi z naszych podatków.

  A Polacy będą tyrać na socjal i nowe mieszkania dla banderowskich pomiotów z Ukrainy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.