Katarzyna Lubnauer szczuje w izraelskim dzienniku: „Dzisiejsza sytuacja w Polsce niepokoi wielu Polaków”

Katarzyna Lubnauer/ fot. twitter
18

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer znalazła „idealne” miejsce do szczucia na Polskę i Polaków. Tym miejscem jest izraelski dziennik „Times of Israel”, w którym opublikowano dziś kuriozalny artykuł Lubnauer pt. „Polska to więcej niż rząd”.

W artykule mamy standardowy zestaw jadu w stylu „PiS jest w trakcie bezwzględnego burzenia owoców wysiłków całego pokolenia, by współistnieć z innymi narodami w oparciu o zasady otwartości, prawdy historycznej i współpracy politycznej”; „Musimy zmierzyć się z prawdą i odrzucić lęk przed własną historią”; „Dzisiejsza sytuacja w Polsce niepokoi wielu Polaków, a także tych, którzy dobrze nam życzą”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A oto, co na temat Holokaustu ma do powiedzenia szefowa Nowoczesnej: „Przez wiele stuleci Żydzi znajdowali pokój na polskiej ziemi. Później, podczas nazistowskiej burzy, doświadczyli tu także bólu i śmierci, ginąc w nazistowskich obozach koncentracyjnych lub jako ofiary Polaków, którzy ujawnili ich kryjówki nazistom w zamian za zysk (znani jako „szmalcownik” od słowa „szmal”). Oczywiście Lubnauer nie napisała ani słowa o żydowskich szmalcownikach. To przecież „nie przechodzi do żadna rubryka”.

W artykule Lubnauer pojawiła się też tradycyjna pałka antysemityzmu. „Jest to czas, kiedy honorowi i empatyczni Polacy – większość naszego społeczeństwa – protestują i nie zgadzają się na manipulowanie historią; którzy są przerażeni wszelką nienawiścią, antysemityzmem lub ksenofobią, potrzebują słów i aktów solidarności” – pisze szefowa Nowoczesnej.

Lubnauer zwraca się też do premiera rządu RP: „Apeluję również do premiera Mateusza Morawieckiego. Odbywają się trzy ważne wydarzenia: 50. rocznica marca 1968 r .; 75. rocznica powstania w getcie warszawskim; i 70. rocznica narodu Izraela. Te trzy specjalne okazje mogą być naszą szansą na przywrócenie pokoju, naszej więzi i wzajemnego zrozumienia między Polską a Izraelem. Proszę was i wasz rząd, abyście znaleźli odwagę i siłę moralną, aby to zrobić.”

Nasz komentarz: Apelujemy do przewodniczącej Lubnauer, aby znalazła w sobie odwagę i siłę moralną, żeby nie biegać po izraelskich gazetach z donosami na Polskę. Być może przewodnicząca Lubnauer tego nie zauważyła, ale mamy do czynienia z obrzydliwą żydowską akcją dyfamacyjną mającą na celu uczynienie z narodu polskiego współsprawców Holokaustu. Przyprawienie narodowi polskiemu ohydnej gęby „morderców Żydów” ma usprawiedliwić przed światową opinią publiczną ograbienie Polski na gigantyczną kwotę 65 miliardów dolarów. Jeśli przewodnicząca Lubnauer tego nie rozumie, to niech lepiej milczy. Jeśli natomiast rozumie i przyłącza się do tej akcji, to niech nie liczy, że jej partia przeczołga się przez próg wyborczy w następnych wyborach.

Źródło: timesofisrael.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. witek mówi

  nie kupuje śpiewki pani Lubnauer, to tylko bezczelny krzyk mający wzbudzić mocniejszą reakcję prawicy na potwierdzenie słów tej pani, ale jak wiadomo „tonący brzydko się chwyta”

 2. Robert B. mówi

  Takie są konsekwencje ugięcia się pod żydowskim szantażem, że „Żydów nie ma”. Jak mu pasuje, to będzie odcinał kupony od „bycia Żydem” (już oni wiedzą, co to znaczy), a jak mu nie będzie pasowało, to się będzie bił w piersi przed „fielkhim nahothem szithoskim” w imieniu gojów.

 3. Robert mówi

  Każdy kto się chce gdzieś przeczołgać i czołgać dalej przy korycie do którego odpadki leca ze stołu żydowskiego,szuka sojusznika izraelskiego.Robią to USA z Trumpem,Rosja z Putinem,Kaczyński,Duda,Morawiecki,nawet Merkel ostro trzyma się kiecki i się nie wychyla,bo z Polski robić może,ale z Izraela trudno zrobić debila,jak sie polaczki dogadają z Żydami,na całym świecie,łącznie z amerykańskimi,Angela kuma,ze za ust,447 niemieckimi reparacjami zapłacimy.Tak więc ta pani o trudnym nazwisku gdy przyjdą wybory,chce przeskoczyć próg obory i dotrzeć do koryta w wielkim ścisku,a z tego koryta nawet marsjanie czerpią na budowę swoich latających talezy

 4. iks igrekzet mówi

  Wielu Polaków? Czyli ilu? dziesięciu, pięćdziesięciu? a może stu? Na pewno nie więcej niż kilkadziesiąt tysięcy byłych apartaczyków PRL i ich rodziny. Do tego kilka tysięcy post żydów, którzy dyżurnie nienawidzą Polski i Polaków. Dlaczego? Nie wiadomo. Mają to w naturze. Sami siebie mordowali podczas wojny (judenraty, policja żydowska, sonder kommanda, szmalcownicy żydowscy- sto razy groźniejsi od Polaków z marginesu) Dość powiedzieć, bez zaangażowania żydów holocaust nie byłby możliwy.

 5. goj mówi

  A czy kogoś to dziwi? Przecież PO, Nowoczesna i Razem to potomkowie tych, którzy podczas wojny wydawali i mordowali Żydów i Polaków, a podczas okupacji rosyjskiej mordowali Polaków. Oni mają plucie na Polaków w swojej krwi, wypili je z wymion swoich matek.

 6. goj mówi

  A teraz wisienka na torcie tej nagonki na Polskę: skoro Polacy mordowali i wydawali Żydów, to o jakim odbudowywaniu przyjaźni między Polską a Żydami oni mówią, skoro sami podkreślają, że tej przyjaźni nie było? 😀

 7. Ułan mówi

  Babsztyl o niemieckim nazwisku donosi na Polskę.Po następnych wyborach nikt nie będzie pamiętał o nowoczesnej.Chyba że jakiś debil lub bezmózg odda na to ścierwo głos

 8. Claire mówi

  Teraz wrogowie Polski i Polaków zrzucają swoje maski i pokazują prawdziwą twarz. Jak do tego doszło, że takie kreatury zajmują czołowe miejsca w naszym kraju? Nasi pomordowani przodkowie, którzy walczyli za naszą Ojczyznę Polskę, w grobach się przewracają.

 9. Hammurabi mówi

  A ja jestem zaniepokojony, właściwie to przerażony tak głęboką ignorancją (żeby nie użyć bardziej dosadnego określenia) nie tylko tej pani nie tylko tych kilkuset „wybrańców” narodu polskiego. Trzeba być kompletnym, doskonałym, wzorcowym idiotą, by powielać poza granicami kraju wrogą Polsce propagandę. Osłabianie Polski, szkalowanie jej wizerunku to „spécialité de la maison” drani piekących ochłapy spadłe z pańskich stołów przy ogniu odwiecznej nienawiści.
  Prawdą – niestety – jest to, że spora część społeczeństwa polskiego, gotowa jest podpisywać się pod wypocinami takich jak Lubnauer, Scheuring, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Boni, Huebner…
  Znaczna część Polaków gotowa jest na nich głosować…
  Co nimi kieruje? Pomimo tylu przykładów jawnego szkodzenia Polsce, zdrady jej żywotnych interesów, pomimo ujawnienia przestępstw na skalę niespotykaną w żadnym innym cywilizowanym państwie, pomimo mnogich przykładów zwykłej głupoty, chciwości i sprzedajności, wciąż spory procent wyborców chce na nich głosować!
  Brak instynktu samozachowawczego? A może ten sam pokrój?
  W końcu polski holocaust objął wyłącznie polskich patriotów, inteligencję i utożsamiające się z Polską elity a po krwawej rozprawie, „nie matura a chęć szczera”…

 10. Mirka mówi

  Chciałam dodać swój komentarz , ale ,,Goj mówi” ujął to znakomicie.

 11. TicooooL mówi

  Jest cos takiego jak inwazja poprzez atak kulturowy czy ideologiczny aby zniszczyć inne państwo. Wojna tania ale trochę trwa – za cenę 1 czołgu czy samolotu finansuje się poprzez „fundacje” różne partie które niszczą drugie państwo i społeczeństwo od środka. Za to powinien być najwyższy wymiar kary – jak za szpiegostwo i zdradę.

  1. Ada mówi

   Tymczasem u nas te fundacje mają się jak pączusie w maśle, a ci szczególnie oddani zdradzie posłowie „polscy” – dla naszych wrogów są … bardzo użyteczni – oficjalnie, choć za kulisami wzbudzają reakcje porównywalne do reakcji tego Niemca, obserwatora w Getcie Warszawskim, opisanego w wierszu pt. „Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim” przez Icchaka Kacenelsona, żydowskiego poetę.

 12. aalfa.oomega mówi

  JUDE chcą od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 13. Róz mówi

  Modlę się, jeżeli to prawda, żeby Ci Bóg odebrał polską mowę. Tak jak tobie podobnym politykom.

 14. Konrad mówi

  Z jednym jej stwierdzeniem muszę się zgodzić, wręcz podpisuję obiema rękoma: „Jest to czas, kiedy honorowi i empatyczni Polacy – większość naszego społeczeństwa – protestują i nie zgadzają się na manipulowanie historią…”
  Całym pozostałym wpisem powinien zainteresować się prokurator

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.