Kard. Gulbinowicz pozbawiony tytułu honorowego obywatela Wrocławia

2

Wrocławscy radni pośmiertnie odebrali tytuł honorowego obywatela miasta Wrocławia kard. Henrykowi Gulbinowiczowi. Były metropolita wrocławski zmarł 16 listopada 2020 roku. Przez lata, lokalni politycy, traktowali hierarchę jak jednego z najwybitniejszych opozycjonistów okresu PRL. Tymczasem kard. Gulbinowicz namiętnie współpracował z komunistyczną bezpieką, miał skłonności homoseksualne oraz miał tuszować skandale pedofilskie wśród duchownych. Uczestniczył w zlotach klubów Rotary International, kilkadziesiąt lat temu powszechnie uznawanych za organizacje masońskie (WIĘCEJ), których działalność Kościół katolicki oficjalnie potępia.

Tytuł honorowego obywatela Wrocławia został przyznany kard. Gulbinowiczowi w czerwcu 1996 roku. Za jego odebraniem głosowało 28 radnych, trzech było przeciwko takiej decyzji, kolejnych trzech wstrzymało się od głosu.

Przypomnijmy, że o zgniliźnie środowiska kleru archidiecezji wrocławskiej w książce „Moja walka o prawdę” pisał Jacek Międlar. Książka jest dostępna w sklepie-wprawo.pl. W ubiegłym tygodniu Międlar był gościem Krzysztof Lecha Łukszy w wRealu24, gdzie skomentował m.in. głośną sprawę kard. Stanisława Dziwisza, którą na portalu wPrawo.pl opisywał już w roku 2019. Wspomniane publikacje zamieszczamy poniżej.

Przeczytaj:

„Ojciec chrzestny” zgnilizny wrocławskiej kurii skazany przez Watykan. Powodem namiętne kontakty z SB oraz skandale homoseksualne i pedofilskie

J. Międlar: Stanisław Dziwisz – skuteczny „filtr” Jana Pawła II [WIDEO]

J. Międlar: Ksiądz Piotr gwałcił ministrantów, kuria przymykała oko [RELACJA OFIARY I ROZMOWY Z BISKUPAMI]

Obejrzyj:

Jacek Międlar dla wRealu24: Co z kard. Dziwiszem i pedofilią w kościele? Cała prawda o Marcie Lempart! Kiedy będzie dostępna nowa książka?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. mikke zyd z komunistycznego zms-u mówi

    jak tak mozna potraktowac prawdziwego Polaka,patriote,katolika?
    a co z walesa?

  2. zyd mikke z bolszewickiego ZMS-u mówi

    Sławomir Mentzen otwiera własny browar.
    jak zydzi,bedzie prawdziwych Polakow,patriotow,katolokow rozpijal.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.