Kandydat opozycji totalnej wygrywa w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Rzeszowie

Konrad Fijołek/ fot. screen
8

W niedzielnych (13.06.2021) wyborach prezydenckich w Rzeszowie zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat tzw. opozycji totalnej. Poparła go Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL i Ruch Hołowni. Fijołek otrzymał 56,51 proc. głosów, co oznacza, że nie będzie dogrywki w drugiej turze.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, Ewa Leniart otrzymała 23,62 proc głosów. Na kandydata Solidarnej Polski, Marcina Warchoła, zagłosowało 10,72 proc wyborców. Stawkę zamyka kandydat Konfederacji, Grzegorz Braun, który uzyskał wynik 9,15 proc. Frekwencja wyniosła 54 proc.

Pytany o to, co sprawiło, że zwyciężył w pierwszej turze, Fijołek stwierdził, że w Rzeszowie „pojawił się entuzjazm, kiedy okazało się, że ta jasna strona mocy wystawiła jednego kandydata”. – Jestem głęboko przekonany, że jeżeli chcemy ten entuzjazm obudzić w wielu Polakach w całym kraju, to jedność jest kluczem – dodał.

Komentując wynik wyborów premier Morawiecki powiedział, że byłoby „zdecydowanie lepiej”, gdyby Zjednoczona Prawica wystawiła w tych wyborach jednego kandydatura. – Myśmy o tym bardzo wyraźnie mówili, nakłanialiśmy naszych koalicjantów, ale stało się inaczej. Dobrze, że ta drobna lekcja może zostać odrobiona na przykładzie jednych wyborów w Rzeszowie i myślę, że to podstawowa refleksja, która na pewno będzie nam towarzyszyć – podkreślił.

Wicepremier Jarosław Gowin nazwał wyniki wyborów „dającą do myślenia porażką” i „dzwonkiem alarmowym”. – Jeśli nie przekroczymy podziałów, które spiętrzyły się w Zjednoczonej Prawicy, to wyborcy w wyborach parlamentarnych mogą pokazać nam czerwona kartkę – stwierdził Gowin.

Konfederacja wydała oświadczenie, w którym podziękowała „mieszkańcom i świadomym obywatelom Rzeszowa” głosującym na Grzegorz Brauna. – Wynik osiągnięty w Rzeszowie daje nam lepsze nadzieje na przyszłość – czytamy w oświadczeniu.

Źródło informacji i cytatów: PAP, Onet.pl, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Foliarskie gusła dla frajerów

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. facepalm mówi

  czyli w Rzeszowie mieli jeszcze za malo lockdownow i fal bankructw….

 2. MAREK mówi

  I co się dziwić, że świat wywracany jest obecnie do góry nogami!
  Gdy ludzie – wyborcy od patriotyzmu, wolności, uczciwości, moralności i prawdy wolą zdradę, zamordyzm, korupcje, dewiacje i kłamstwo.

 3. Greg mówi

  Ale jestesmy glupiutkim narodem az przykro 🙁

 4. Historyk mówi

  Szwajcarzy głosowali przeciwko blokadzie gospodarki . Ludzie w Rzeszowie za blokadą . Potrzebny jest jeszcze jakiś komentarz?

 5. Alek mówi

  Cóż, długotrwałe niedotlenienie mózgu na skutek maskowania odbiera zdolność logicznego myślenia także rzeszowianom. Szczepienia ponoć też padają na mózg, powodując np.zaniki pamięci.

 6. W K mówi

  Mieszkańcy Rzeszowa zbankrutują.

 7. amerro mówi

  Mów za siebie. W Rzeszowie jest dużo POzłodziei. Z DRUGIEJ STRONY PATRZĄC TO RZĄD Z PiSu OD DAWNA LEKCEWAŻY LUDZI RZETELNEJ, PROFESJONALNEJ PRACY. LIKWIDUJE RAZ PO RAZ POMNIEJSZE BRANŻE GOSPODARKI W IMIĘ NICZYM NIEUZASADNIONYCH INTERESÓW TZW. GAWIEDZI, KTÓRA I TAK NAŃ NIE ZAGŁOSUJE BO ONA JEST FORMOWANA POLAKOŻERCZYM TVN-EM I ZAWSZE GŁOSUJE NA PO. OBECNIE RZĄD PiS A ŚCIŚLEJ MINISTERSTWO CYFRYZACJI, WŁAŚCIWIE TO OD LAT, PASTWI SIĘ NAD BRANŻĄ FOTOGRAFICZNĄ! MIANOWICIE, TOTALNI IGNORANCI Z MINISTERSTWA CYFRYZACJI, ODEBRALI PRAWO DO WYKONYWANIA ZDJĘĆ DO DOKUMENTÓW PROFESJONALNYM FOTOGRAFOM NA RZECZ…. SELFIE. W CHORYCH UMYSŁACH URZĘDNIKÓW, KTÓRZY NIE MAJĄC KIERUNKOWEGO WYKSZTAŁCENIA UZDALNIAJACEGO DO MYŚLENIA I WYOBRAŹNI INFORMATYCZNEJ, A BĘDACYCH PO JAKICHŚ LIGHT-OWYCH STUDIACH NP. Z ZAKRESU KO CZYLI KULTURALNO-OŚWIATOWYCH, ZAJMUJĄ WAŻNE , DECYZYJNE POSADY W MINISTERSTWIE CYFRYZACJI I ORDYNARNIE RUJNUJĄ POLSKĄ FOTOGRAFIĘ, WYPĘDZAJĄC NA BEZROBOCIE DZIESIĄTKI TYSIĘCY LUDZI ORAZ CO JESZCZE GORSZE – RUJNUJĄ BEZPIECZEŃSTWO PAŃSTWA. WSZYSTKIE KRAJE, DO DOKUMENTÓW STOSUJĄ ZDJĘCIA BIOMETRYCZNE ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZEŃSTWO PAŃSTWA /TEMAT SZEROKI I NIE MA TU MIEJSCA NA WYKŁAD/ A W NASZEJ OJCZYŹNIE IGNORANCI, POPULIŚCI Z PiSu PRZYJMUJĄ DO DOKUMENTÓW ….SELFIE! LEKCEWAŻĄ TOTALNIE SWOICH WYBORCÓW, KTÓRZY DO NICH PISZĄ PISMA W TEJ SPRAWIE. LEKCEWAŻĄ TOTALNIE PRZEDSTAWICIELI CECHU BRANŻOWEGO, ŚMIEJĄ SIĘ W KUŁAK Z LUDZI NA KOSZT, KTÓRYCH ŻYJĄ, SAMI ZAŚ NIE UMIEJĄC POPROWADZIĆ NAWET PRZYSŁOWIOWEGO MINI WARZYWNIAKA.

 8. Mi mówi

  Raczej dość arogancji władzy centralnej i jej uniwersalnych, na każde stanowisko kandydatów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.