Kanclerz Merkel: „Dopiero szczepionka zakończy pandemię koronawirusa”. A co będzie, jeśli szczepionka nie powstanie?

kanclerz Angela Merkel/ fot. Twitter
7

W czwartek (23.04.2020) kanclerz Niemiec Angela Merkel przedstawiła w Bundestagu stanowisko niemieckiego rządu w sprawie walki z koronawirusem. Merkel przestrzegła przed zbyt śmiałym łagodzeniem obostrzeń i zaapelowała o wytrwałość i dyscyplinę w przestrzeganiu ograniczeń. – Dopiero szczepionka zakończy pandemię koronawirusa – oświadczyła kanclerz Niemiec.

Merkel skrytykowała władze niemieckich krajów związkowych, które – jej zdaniem – czasem „zbyt śmiało” podchodzą do łagodzenia ograniczeń, wprowadzonych w związku z pandemią. – Nie dopuście do zaprzepaszczenia tego, co już osiągnęliśmy i nie ryzykujcie porażki – upominała Merkel apelując do premierów landów o ostrożność i rozsądek.

Kanclerz zapowiedziała, że Niemcy są gotowe przez ograniczony czas wnosić znacznie wyższy wkład do europejskiego budżetu, co ma pomóc innym krajom uzdrowić gospodarki osłabione kryzysem. Wyraziła też poparcie dla działań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), uznając ją za „partnera, bez którego nie można się obejść i ma nasze wsparcie”.

Mój komentarz: Przez 30 lat nie udało się wynaleźć szczepionki na koronawirusy. Nie udało się wyprodukować szczepionki przeciw SARS, nie ma szczepionki na MERS. Jakim cudem politycy mają pewność, że powstanie szczepionka na SARS-2? W czwartkowym wywiadzie dla PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski oświadczył: „Szczepionka to kwestia kilkunastu miesięcy. Dopiero jak będziemy mieli szczepionkę, gdy dotrze ona do Polski i zaczniemy proces szczepienia będziemy mogli mówić, że kończymy walkę”. A jeśli szczepionka nie powstanie, to co będzie? A jeśli powstanie, ale będzie wywoływała poważne powikłania, to co wtedy?

W 2009 roku zaaplikowano Europejczykom szczepionkę przeciw świńskiej grypie. Okazało się, że powoduje ona narkolepsję, ale dopiero po dwóch latach Europejska Agencja Leków zaczęła odradzać jej stosowanie. W 2016 roku Szwecja rozpoczęła wypłacanie odszkodowań ofiarom tego szczepionkowego eksperymentu. Co czeka nas w związku z ewentualną szczepionką przeciw SARS-2? O ile w ogóle ona powstanie.

SKLEP-WPRAWO.PL

Źródło informacji: dw.com

Zobacz też:

Prof. Wittkowski: „Restrykcje przedłużą epidemię, a szczepionki nie są potrzebne. Nie bądźcie pokorni!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Teresa Maria mówi

  Nie dość, że w podskokach odbiera telefony od Gatsa i jego żony, propaguje jego szczepionki, to jeszcze chwali zdeprawowane do szpiku kości WHO. Kolejny diabelski pomiot.

 2. marju73 mówi

  Powinna gnić w więzieniu za wpuszczenie nachodźców razem ze swoimi mocodawcami.

 3. Meg mówi

  Trzeba piętnować tych ludzi! Nie będą narzucać nam obowiązku brania udziału w eksperymencie medycznym i na dodatek przygotowanym przez ludzi, którzy otwarcie, oficjalnie wyrażają marzenia o depopulacji świata. Trzeba głośno o tym mówić i nie zgadzać się, dość przytakiwania na wszystko i patrzenia tępo na to, co się dzieje, co robią ci psychopaci! Mówcie o tym wszystkim swoim bliskim i znajomym, uświadamiajmy ich!

 4. Marcin mówi

  Przeraża mnie to co dla nas szykują. Jednocześnie myślę że Bóg do tego nie dopuści. Żeby nie być bezczynnym intensywnie uświadamiam swoje najbliższe środowisko. Dzieje się to z dużymi sukcesami:). Powoli ludzie się budzą, a to jest dla nas najważniejsze, żeby wzrosła świadomość ludzi. Żeby, jak przyjdzie odpowiednia chwila stawili opór.

 5. Martin mówi

  Halli Hallo. Proszę mi pokazać oryginalny tekst, gdzie Merkel mówi o szczepieniach że one położą kres pandemii, albo czytać ze zrozumieniem i nie siać paniki. To Herr Söder mówi, że on
  ‚ne generelle Impfpflicht befürworten würde, wenn’s ‚nen Impfstoff gegen Corona gäbe. Originaltext aus Focus-online: „Am Morgen hatte die Kanzlerin in ihrer Regierungserklärung die Bevölkerung auf noch lang anhaltende Beschränkungen vorbereitet. „Lassen Sie uns jetzt das Erreichte nicht verspielen und einen Rückschlag riskieren. Die Zahlen der Neuerkrankungen und Genesungen seien ein Zwischenerfolg, das Gesundheitssystem halte der Bewährungsprobe bisher Stand, sagte Merkel. Aber: „Dieses Zwischenergebnis ist zerbrechlich. Wir bewegen uns auf dünnem Eis, man kann auch sagen: auf dünnstem Eis.” Söder signalisierte, er würde eine generelle Impfpflicht gegen das Coronavirus befürworten, wenn es einen Impfstoff gebe” A Söder to szef rządu Bawarii tzw Ministerpräsident, ale czy go biorą na poważnie, to tak nie bardzo, bo jak przemawia, to niektórzy się uśmiechają. Co do reszty artykułu się zgadzam.

 6. ROMAN mówi

  świadomość ludzi jest na poziomie 5%, nie ma z kim stawić opór, a sitwa z magdalenki, tak, tak, pis też w tym bierze udział, jest na żołdzie pruskim, przez ostatnie 30 lat…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.