Kampania strachu i nienawiści. Wywiad z Magdaleną Ziętek-Wielomską [WIDEO]

4

Rozpoczęła się kampania wyborcza, której ton nadają kolejne pomysły partii rządzącej. Tym razem jednak nie chodzi już o rozdawnictwo pieniędzy w programach socjalnych czy kolejne „innowacje” Mateusza Morawieckiego, wprowadzające np. „Nowy Polski Ład”, który zamiast wesprzeć przedsiębiorczość, stał się zmorą wielu branż.

Spindoktorzy Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali się wykorzystać wojnę na Ukrainie, aby odwołać się do najprostszych instynktów społeczeństwa, w tym przede wszystkim strachu. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego ma teraz konsolidować się w duchu obrony granic, jednoczenia sił przeciw Rosji Władimira Putina i poszukiwaniu obcych agentur. Temu przede wszystkim służy powołana ostatnio komisja analizująca rosyjskie wpływy w Polsce, czy wchodząca właśnie w życie tzw. ustawa antyszpiegowska, która wprowadza kary nawet za tzw. „dezinformację”. Podsycaniu atmosfery strachu służy też nagłaśnianie przez media „groźnych dla bezpieczeństwa państwa zachowań”, jak choćby rozklejanie wlepek grupy „Wagnera”, czy wysyłanie nieautoryzowanego sygnału: „radio-stop”, zatrzymującego ruch pociągów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W rozgrywce politycznej naczelnym celem partii władzy jest obecnie Konfederacja, której politycy PiS od miesięcy starają się przypiąć łatkę „ruskiej agentury”. Oprócz tego ugrupowania, w kręgach Prawa i Sprawiedliwości tworzy się również narrację zagrożenia ze strony Unii Europejskiej, której rząd Mateusza Morawieckiego wysługuje się co prawda w każdym calu, ale robi to wyjątkowo niechętnie i tak, by ludzie myśleli, że praktycznie wcale. Mówiąc o UE nie sposób nie wspomnieć również o relokacji imigrantów, którą Bruksela od lat próbuje narzucić Polsce oraz rosnącym wpływie Niemiec, którego emanacją ma być w naszym kraju ugrupowanie Donalda Tuska. PiS próbuje zatem zbudować wizerunek Polski, jako oblężonej twierdzy, którą broni jedynie silna ręka obecnej władzy.

Czy wyborcy znów dadzą się nabrać na tę swoistą polsko-polską wojnę i emocjonalne zabiegi sterników naszej rzeczywistości politycznej? A także jak uodpornić się na medialną histerię? O tym w kolejnym odcinku z cyklu „Dokąd Zmierzamy?” opowie w rozmowie z Kamilem Klimczakiem, cybernetyk społeczny i filozof, Magdalena Ziętek-Wielomska.

Źródło: eMisjaTv

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarosław K. mówi

  Tak trzymać! I nie zapominać o Tusku! Tylko PIS nas może uratować!

 2. Flex mówi

  Co do zagrożeń, to jakiś czas temu pisałem o głupocie rządzących broniących z całą mocą granicy polsko – białoruskiej przed przed „egzotycznymi” imigrantami, a wpuszczających bez kontroli kontrwywiadowczej i filtracji tysiące uchodźców z terenu Ukrainy. Na zasadzie podstawienia celnikom drobnego przemytu, by obok przeszmuglować ogromną kontrabandę. Ostatnio ABW odtrąbiła sukces – rozpracowanie rosyjskiej siatki szpiegowskiej złożonej głównie z ukraińskich imigrantów. A ilu pozostaje niezidentyfikowanych i gotowych do podjęcia działań nie tylko szpiegowskich, ale już sabotażowych czy dywersyjnych?! Incydenty dezorganizacji ruchu kolejowego to tylko pojedyncze działania? Legionella w sieci wodociągowej też? A w ostatnich tygodniach dziesiątki pożarów obiektów przemysłowych i handlowych to przypadki w prawie serii? A może by tak się przyjrzeć kto w tych zakładach, halach czy składowiskach pracował w momentach powstania pożarów? Może nie zawsze było to „zwarcie w instalacji elektrycznej”! To jedno zagrożenie, a drugie to taniec na linie zadłużenia. Morawiecki i świta musi w przyszłym roku budżetowym zrolować około 420 mld PLN zapadającego zadłużenia. Blisko 0,5 bln PLN! Oczywiście znajdą się „uczynni Żydzi”, którzy to finansowanie zorganizują i udostępnią. Ale jakim kosztem finansowym i politycznym? ! PIS z Morawieckim pakuje „polską szyję” prosto w kolczatkę na smyczy finansjery i jej instytucji!

 3. AntyPO✡PiS mówi

  PO🔯PiS = PZPR+SB+WSI

  Dlatego od 1989 roku nie został rozliczony ani jeden komunistyczny 👹 zbrodniarz i złodziej z PZPR, SB i WSI Wszak kruk krukowi oka nie wykole!

  Pod rządami socjalistów z PiSraela, podobnie jak za czasów PO-PSL i SLD mordercy i złodzieje z SB i WSI mogą sobie beztrosko żyć w luksusowych rezydencjach! Na liście 100 najbogatszych mieszkańców Polski jest wyłącznie komunistyczna bezpieka oraz jej resortowe dzieci i płatni konfidenci. Układ z Magdalenki wciąż trwa!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.