Kaczyński zapowiada zmiany w rządzie w związku z wprowadzeniem Polskiego Ładu: „Zadziałał brak kwalifikacji lub dobrej woli”

Jarosław Kaczyński/ fot. screen
5

W czwartek (3.02.2022) prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zapowiedział zmiany w rządzie będące konsekwencją wprowadzenia Polskiego Ładu. Decyzje mają zapaść podczas posiedzenia kierownictwa PiS, które zaplanowano na poniedziałek.

W rozmowie z PAP Kaczyński powiedział, że ci, którzy przygotowali wprowadzenie Polskiego Ładu „na poziomie politycznym, półpolitycznym, niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także brak dobrej woli”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według nieoficjalnych ustaleń RMF stanowisko ma stracić minister finansów Tadeusz Kościński  jego zastępca Jan Sarnowski. Według informacji uzyskanych przez PAP zmiany będą szersze.

Mój komentarz: W końcu dotarło do prezesa Kaczyńskiego, że Polski Ład, który miał być największym dobrodziejstwem w dziejach, okazał się katastrofą. A przecież premier Morawiecki obiecywał cuda na kiju, dzięki którym Polska będzie rosła w siłę, a ludziom będzie żyło się dostatniej. Gdy Konfederacja ostrzegała, że efekt będzie odwrotny, tradycyjnie wyzywano ich od „ruskich onuc”. Teraz okazało się, że Polski Ład jest tak genialny, że trzeba znaleźć winnego jego wprowadzenia i zrzucić go z sanek. Trzeba było słuchać Konfederacji, a nie przemówień Morawieckiego, który w opowiadaniu farmazonów już dawno przebił Tuska. Opowiadanie politycznych bajek zawsze kończy się tak samo, czyli źle. Ale ta wiedza chyba jeszcze nie dotarła do prezesa Kaczyńskiego.

Źródło informacji: PAP

Konfederacja o porażce Polskiego Ładu: „Obecnie system podatkowy wygląda jak stajnia Augiasza. Rząd do dymisji” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Anty mówi

  Zadziałała twoja premedytacja Kalksztajn.

 2. Hammurabi mówi

  Coś, co jest tak skomplikowane jak polski system podatkowy, co pozostawia niezliczoną ilość pokrzywdzonych nadmiernym fiskalizmem ludzi nigdy nie będzie lepsze po kolejnym dołożeniu komplikacji.
  Urzędnicy lubujący się w błądzeniu po słupkach, rubrykach i wykazach w polowaniu na błędy podatników, teraz również podnieśli ręce.
  Tu nie może być normalnie. Zamiast prostego i skutecznego systemu podatkowego funduje się Polakom fiskalnego potwora. Zamiast prostego systemu opłat za użytkowanie autostrad jakieś poronione informatyczne gnioty, zamiast wizyty u lekarza specjalisty kilku, kilkunastomiesięczne oczekiwanie, zamiast posłów, senatorów i europosłów dbających o dobro Polski i Polaków bandę sukinsynów, gotowych wzorem targowickich zdrajców na każdą podłość.
  Czemu tak jest?
  Pewnie między innymi dlatego, że żaden absolutnie żaden drań który doprowadzał i doprowadza do takiego stanu rzeczy nie poniósł żadnej kary. Przeciwnie, wzorem Buzka, Lewandowskiego, Sikorskiego, Cimoszewicza, Belki, Millera czy Thun – bryluje często na salonach spijając śmietankę ze swego zaprzaństwa!

 3. anonim mówi

  Mam nadzeję że pycha kacyków tego nierządu doprowadzi ich do sromotnego upadku, a ludzie nie dadzą się nabrać na kolejnych farbowanych lisów z okrągłego kantu, czyli wszelkich maści folksdejczy, szabesgojów i filosemitów oraz onuc.

 4. Rebih mówi

  Coraz bardziej wygląda na to, że Polski Ład to przede wszystkim gumowa kość dla społeczeństwa. Coś, co będzie miesiącami odwracało uwagę od istotnych spraw. Tu poprawka, to podpicowanie, tu mała korekta, tu wyrównanie, tu ulga dodatkowa itp. itd.

 5. Boguslaw mówi

  Tak, masz racje, to usypia nasza czujnosc w tych wyjatkowo waznych sprawach!
  Bardzo niewielu potrafi postawic kropke nad i i stwierdzic, ze ich wszystkich wreszcie jasny szlag trafic musi i wyp… lic ta kolorawa skrzynke diabla przez okno!
  Dla mnie jest to tez niepojete, jak do tego, poprzez tyle lat obserwacji, moglo wogole dojsc!
  Jedyne wytlumaczenie, to wyrafinowana diabelska, masowa hipnoza!

  Szkoda, ze wielu wyobraza sobie, ze jesli juz przy ogladaniu tego gowna dobrze uwazali, to tak, jakby juz wszystko zrozumieli, nie muszac nic kwestionowac!
  Zalosne ludzkie prostactwo!
  Dopiero sam Pan Bog bedzie musial wszystko to naprawic i uratowac!
  Przynajmniej miejmy jaja w portkach, aby Go o to pokornie i slodko, z calego serca, poprosic!
  Wiem, ze na ta prosbe od nas, juz dawna, bardzo niecierpliwie czeka!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.