Kaczyński wicepremierem i szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Powrót ustawy Bezkarność+?

Jarosław Kaczyński/ fot. screen
11

W czwartek (24.09.2020) szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że Jarosław Kaczyński zostanie wicepremierem i jako szef komitetu ds. bezpieczeństwa będzie nadzorował Ministerstwo Sprawiedliwości. Zapytany, czy Solidarna Polska poprze projekt ustawy o depenalizacji przekroczenia obowiązków służbowych (tzw. Bezkarność+), Terlecki odpowiedział: „Jeżeli koalicja zostanie jakby przywrócona, to oczywiście będzie obowiązywać klubowa dyscyplina”.

– Skład rządu zostanie ogłoszony oczywiście w odpowiednim trybie. Dziś albo jutro spotka się jeszcze kierownictwo partii i zatwierdzi ostatecznie kształt koalicji, a wtedy zostanie już tylko jeden krok do skonstruowania rządu po rekonstrukcji – powiedział Terlecki.

Zapytany, czy Kaczyński jako wicepremier to nie jest „policzek dla Mateusza Morawieckiego” odparł, że jest to „wzmocnienie rządu”. Pytany o stanowisko dla Jarosława Gowina powiedział, że „to też w całej puli rekonstrukcji zostanie ustalone”.

Źródło informacji:: PAP, Twitter

Zobacz też:

Wysłuchanie publiczne w Senacie ws. ustawy o ochronie zwierząt: „Straciliśmy zaufanie do naszego państwa” [RELACJA LIVE]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Tak to się pociągnie przez 3 lata. Wiadomo, że władza nie porzuci paśnika, wygodnych posad i pięknych pieniędzy.

  1. antyparch mówi

   moze tak jajko vel bosak da przyklad i pieniedzy za zasiadanie w sejmie brac nie bedzie jak onegdaj zamoyscy.co nie,parchu?

  2. W K mówi

   @Antyparch Mylisz mnie z jakimś swoim znajomym.

 2. Antyparch mówi

  Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wyraził pogląd, iż problem stanowi także tolerowanie ruchów antyszczepionkowych i antymaseczkowych. Ocenił, że jest to “działalność na szkodę państwa”.

  – To jest skrajna głupota, działanie antypaństwowe, którego nie jestem w stanie zrozumieć. To są grupy szkodników społecznych. Wszyscy wiedzą, że maska chroni przed szerzeniem zarazków. Wszyscy wiedzą, że obraz choroby zależy od ilości cząstek wirusa, które się przedostaną do organizmu, a maska to ogranicza. Wiadomo, że ok. 40-60 proc. ludzi, którzy się zakazili, choruje lżej, jeśli wcześniej używali masek – wyjaśnia profesor.
  I co nieuka bosaka mam sluchac?
  Pokunuste szczesc Boze?

  1. Antyparch mówi

   Poloniste

  2. Rebih mówi

   Możesz słuchać nawet tego idioty Kierownika, jeśli jego konfabulacje są dla ciebie ważniejsze od faktów. Fakty są jednak takie, że gdy w krajach zachodnich wprowadzono obowiązek noszenia masek, dystansowanie społeczne, dezynfekcję rąk itd. to dynamika umieralności na grypę (podobnie przenoszoną, jak SARS-Covid-19) nie wykazała żadnego załamania. Gdyby maski zmniejszały ryzyko zakażenia, czy nawet istotnie zmniejszały ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, takie drastyczne załamanie byłoby zauważalne (z pewnym opóźnieniem). Tyle fakty, które możesz sprawdzić w ciągu 10 minut np. na stronie brytyjskiego Office for National Statistics (linki poniżej). Jeśli nie znasz angielskiego poproś o pomoc Kaczyńskiego, on na pewno umie skończył WUML czy coś takiego :).

   https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/deaths/datasets/weeklyprovisionalfiguresondeathsregisteredinenglandandwales
   https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/deaths/bulletins/deathsregisteredweeklyinenglandandwalesprovisional/weekending11september2020

 3. Rebih mówi

  To najgroźniejsza ustawa od 1981 roku, legalizująca korupcję, stosowanie przemocy bezpośredniej, a może nawet eksperymenty na ludziach.

 4. Republikanin mówi

  Ta cała koalicja powinna nazywać się nie zjednoczona prawica, lecz polityczna prostytucja.

  1. Rebih mówi

   Burdel, w którym Ssakiewicz jest naganiaczem.

 5. hens mówi

  Wygląda to na zamach stanu. No ale nic dziwnego, jest już po wszelkich wyborach i czas finalizować 447 zgodnie z umową! A do tego trza mieć w garści resorty siłowe, bo nie daj Boże, polskie goje zaprotestują i wylezą na ulice.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.