Kaczyński w Kijowie: „Na terytorium Ukrainy potrzebna jest misja pokojowa NATO. Misja osłonięta zbrojnie”

Jarosław Kaczyński/ fot. Twitter/Kancelaria Premiera
26

We wtorek (15.03.2022) premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz premier Czech Petr Fiala i premier Słowenii Janez Jansa spotkali się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim oraz premierem Denysem Shmyhalem. Delegacja reprezentowała Radę Europejską.

ZOBACZ: Premier Morawiecki, wicepremier Kaczyński oraz premierzy Czech i Słowenii udali się do Kijowa. Mają zaprezentować pakiet wsparcia dla Ukrainy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier Morawiecki poinformował, że pomysłodawcą wyjazdu do Kijowa był premier Słowenii. – Przekazałem premierowi Shmyhalowi szczegóły ustalone podczas naszej sesji roboczej RE – z jakich części budżetu UE i w jakiej wysokości będą płynęły i już płyną środki na pomoc humanitarną i wszelką inną pomoc dla Ukrainy – powiedział Morawiecki.

– Patrzę głęboko w oczy wszystkim liderom europejskim i podkreślam, że Kijów dzisiaj stoi na pierwszej linii frontu obrony największych wartości europejskich: wolności, niepodległości i demokracji. Jeżeli Europa myśli, że jak straci Ukrainę, to będzie to ta sama Europa to ci, którzy tak myślą są w głębokim błędzie. Taka Europa byłaby symbolem porażki, symbolem słabości i symbolem upokorzenia. Dlatego my wszyscy nie możemy do tego dopuścić – oświadczył Morawiecki. Zapewnił, że Polska będzie organizować na całym świecie broń dla Ukrainy. – Nigdy nie zostawimy Was samych – podkreślił.

Wicepremier Kaczyński stwierdził, że Ukraina walczy „o nas wszystkich” i jest to „walka o cywilizację euroamerykańską, chrześcijańską”. Zaapelował też o interwencję NATO na terytorium Ukrainy. – Potrzebna jest misja pokojowa i humanitarna NATO i być może jeszcze innych organizacji, ale misja osłonięta zbrojnie i odbywająca się na terytorium Ukrainy. Ukraina jest państwem suwerennym. Jeżeli zgodzi się na taką misję, to to zupełnie wystarczy. To w świetle prawa międzynarodowego będzie całkowicie dopuszczalne i w żadnym wypadku nie będzie żadnym casus belli – powiedział Kaczyński.

W środę (16.03.2022) po godz. 10.00 delegacja wróciła do Warszawy. Rzecznik rządu, Piotr Muller, poinformował, że bezpośrednio po powrocie z Kijowa premierzy Morawiecki, Jansa i Fiala rozmawiali z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem. – Koniecznie jest podjęcie dalszych, pilnych działań na rzecz Ukrainy. Wszystkie kraje UE mają niezwykle ważną rolę w tym zadaniu – napisał Muller na Twitterze.

Źródło informacji: Twitter/Kancelaria Premiera

Zobacz też:

Kto chce wysłać Polskę na wojnę z Rosją? Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Paweł mówi

  My już znamy te misje NATO..
  Osłaniane zbrojnie
  Dalej we Lwowie rok 2022 jest rokiem ouen UPA??

 2. BP mówi

  Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego misja NATO a nie ONZ?

 3. eugenij mówi

  walka o cywilizację euroamerykańską, chrześcijańską.Niech mi ktoś wytłumaczy ten bełkot

 4. eugenij mówi

  Feliks Koneczny chichoce zza grobu.

 5. eugenij mówi

  Gdy poddałem w wątpliwość istnienie „cywilizację euroamerykańską, chrześcijańską” to komentarz zniknął w sekundę.

 6. W K mówi

  Jak widać, bezpieczeństwo Polaków nie jest dla Kaczyńskiego priorytetem.

 7. eugenij mówi

  Gdy napisałem, że Feliks Koneczny byłby zdziwiony to komentarz zniknął w sekundę

 8. Repatriant mówi

  Rogozin mu odpowiedział: Przyleć do Smoleńska to pogadamy;

 9. Rebih mówi

  Mateusz Esbekowicz Morawicki oraz Jarosław Sksynowicz Kaczyński zamierzają nie tylko zniszczyć Ukrainę, bo do tego prowadziłaby taka interwencja, ale i Polskę. W interesie Ukraińców jest jak najszybsze zakończenie wojny/interwencji, przy jak najmniejszych stratach ludzkich i materialnych oraz usunięcie żydoglobalistycznego rządu, który uczynił z Ukrainy folwark amerykańskich służb specjalnych, używających pieniędzy z Ukrainy (m.in. z handlu organami ludzkimi oraz handlu żywym towarem) do kontrolowania amerykańskich i nie tylko amerykańskich) polityków.
  Putin raz już udowodnił, że potrafi postawić na nogi nawet najbardziej skorumpowane państwo, jakim w okresie pro-zachodniego liberalizmu stała się Rosja. Oby udało mu się to ponownie.

 10. Rebih mówi

  Wiązanie NATO, UE, żydowskiego rządu USA, żydowskiego rządu Polski i żydowskiego rządu Ukrainy z „walka o cywilizację euroamerykańską, chrześcijańską” tylko pokazuje, że Kaczyński nie tylko w korupcji, ale również w kłamstwie i bezczelności przebija wszystkie dokonania Tuska.

 11. Michu. mówi

  Ty Ruski pachołku, powinieneś siedzieć za chwalenie zbrodniarza Putina.

 12. szalom mówi

  Jaka misja pokojowa?? Nie zakończono jeszcze akcji przemieszczania ludności z bandero -samostijnej do Polin a i światowy geszeft transplantacyjny ani zbrojeniowy uznał by zakończenie takiej fuchy za przedwczesne.

 13. Piotrx mówi

  ….Ukraina walczy „o nas wszystkich” i jest to „walka o cywilizację euroamerykańską, chrześcijańską” …

  Są tutaj co najmniej dwie sprzeczności. Po pierwsze tzw. cywilizacja „euroamerykańska” , propagowana przez sfery rządowe USA oraz instytucje UE, jest oparta na skrajnym konsumpcjonizmie oraz hedonizmie i promuje takie antywartości jak aborcja, eutanazja czy sodomia co jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Po drugie trudno nazywać promowanie na szczeblu państwowym dotychczas przez Ukrainę neopogańskiego banderyzmu nazywać walką o cywilizację chrześcijańską.

 14. Shadow mówi

  @ Michu- kupa śmichu. A ty za głupotę i zaprzaństwo powinieneś wisieć do góry nogami, co by rozum i przyzwoitość wróciły z dupy nieco wyżej.

 15. Shadow mówi

  Żoliborski gieniuś będzie rozmawiał z Bidusiem, tym samym, który z synem i innymi żydowsko-amerykańskimi sukinsynami robili brudne interesy z upaińskimi oligarchami z wiadomej nacji. Brawo kaczorku tak trzymać.

 16. Krzysztof mówi

  stary głupi kurduplu , nawet nie ogarniasz co się tak na prawdę dzieje. Pchasz Polskę do wojny razem z tym żydem i idiotom pinokiem . Gdzie będziecie spie…lac ? Macie już wygodne ciepłe miejsce ?

 17. Rebih mówi

  Niegdyś Moskale wystrzelili Cara Dymitra z armaty w kierunku Polski. Może czas by Polacy odpowiedzieli na ten rosyjski atak wystrzeliwując cara Kaczyńskiego w kierunku Rosji?

 18. ada mówi

  Kaczynski Jaroslaw podobnie jak Lech chce z motyką i kosą walczyc przeciw Rosji w dodatku widac ze bardzo zależy mu na wypowiedzeniu wojny Rosji. Wszyscy mamy umierac za Ukraine. Smierc brata nic go nie nauczyla.

 19. cccpsucks mówi

  kartofelek coraz bardziej odpływa… że też ziemia nosi takie k

 20. Albin mówi

  Czy na pewno Kaczyński z Morawieckim byli w Kijowie? Chodzą słuchy że się spotkali w Przemyślu , albo we Lwowielbin

 21. MAREK mówi

  Zdrajca i zbrodniarz kaczynski wszystko robi na opak, ciekawe czy z własnej inicjatywy, czy na polecenie. Ciekawe co sygnalizuje ten dziwny znaczek w klapie wpięty na opak?

 22. zagłoba sum mówi

  Tej kanalii i jemu podobnym zdrajcom z antypolskiej kliki pis, po, zsl, lsd, hołownia i zsl marzy się wojenka z Rosją!.. Oblęd covidowo-WYszczepionkowy zakrył katastrofę Państwa Polskiego po 5 latach bezprecedensowego złodziejstwa, rozdawnictwa, marnotrawstwa, nepotyzmu, kolesiostwa oraz idiotyzmu pospolitego a teraz ma zakryć kolejne skrajnie antypolskie posunięcie: (anty)polski (bez)ład!

 23. zagłoba sum mówi

  Popieram! W 100 procentach! Razem z kurduplem tego sq..,.yna moravtza oraz resztę starozakonnych i banderowców z knesejmu i kne(nie)rządu!

 24. zagłoba sum mówi

  Kaczyński czy jak on się tam NAPRAWDĘ nazywa po hebrajsku nigdy nie był zbyt inteligentny a cały jego spryt ameby wystarczał na ogrywanie podbnych prymitywów w swoim własnym gangu zwanym dowcipnie „prawo i sprawiedliwość” czy gangach konkurencyjnych. Ale juz Tusk czy Orban, drugoligowi politycy, to co najmniej o ligę za wysoko dla kurdupla! Tragedią jest, ze takie g….wna, naj naszczalnik czy moravetz ( czy jak mu tam po hebrajsku) potrafili prymitywnymi wręcz metodami ogłupić miliony, co tylko świadczy o kondycji umysłowej biomasy zwanej dowcipnie „narodem polskim”…

 25. George mówi

  Kaczyński, ty schizofreniczny frustracie! Powinni cię jak najszybciej zapakować w kaftan bezpieczeństwa i zamknąć w psychiatryku. Co ta twoja chora wyobraźnia proponuje światu? Miliony ofiar??? Kiedy wreszcie uwolnisz nas od swojej chorej z nienawiści do Polaków osoby? Codziennie żałuję, że nie zapakowali cię do smoleńskiego samolotu z twoim bratem. Wielka szkoda…

 26. czarny mówi

  Zasuszony dziad Kaczytine planuje kolejne knowania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.