Kaczyński odrzuca pomysł unii polsko-ukraińskiej i stawia warunki przyszłej współpracy: ekshumacje, prawda o Wołyniu i unikanie gloryfikacji zbrodniarzy [WIDEO]

prezes PiS Jarosław Kaczyński/ fot. screen
21

W niedzielę (25.09.2022) prezes PiS, Jarosław Kaczyński, w ramach objazdu po Polsce spotkał się z mieszkańcami Opola. Odpowiadając na pytanie o współpracę Polski z Ukrainą po wojnie, odparł: Wierzę, że będzie to dobra współpraca, bo wśród Ukraińców, a tam również różnie bywało, wiele się zmieniło.

– Są tacy, którzy snują już w tej chwili jakieś wizje i wielkie plany, że my się zjednoczymy itd. Ukraińcy nie po to walczą tak zaciekle i tak bohatersko, żeby od razu tworzyć taki układ, w którym pewnie czuliby się jednak jakoś tam podporządkowani – oświadczył Kaczyński. – Polska na Wschodzie była krajem ziemian, inżynierów, lekarzy, prawników, krótko mówiąc – polskich panów. Musimy pamiętać, że historia ma długo wpływ na postawy różnych narodów i to trzeba też brać pod uwagę – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezes PiS podkreślił, że jest za tym, abyśmy „bardzo blisko współpracowali” i „w pewnym momencie Ukraina weszła także do NATO”. – Mam nadzieję , że tak się stanie, ale nie chciałbym, żeby były snute jakieś plany, które mogą być często w Ukrainie źle rozumiane. Nie mamy takich planów. Nie są to plany naszej formacji politycznej – powiedział.

Kaczyński zapewnił, że chce jak najlepszych stosunków polsko-ukraińskich, ale muszą być spełnione pewne warunki. – Ekshumacja polskich ofiar, powiedzenie prawdy o Wołyniu, o innych rzeczach i unikanie tego, żeby czcić ludzi, którzy gdyby dożyli pewnych momentów, to niewątpliwie stanęliby przed sądem i wyrok mógłby być tylko jeden – powiedział prezes PiS.

Wypowiedź na temat relacji z Ukrainą od 1:00:30.

Mój komentarz: Co takiego się stało, że Jarosław Kaczyński postanowił publicznie odciąć się od pomysłu unii polsko-ukraińskiej i jako warunek przyszłej współpracy wymienił ekshumacje polskich ofiar, prawdę o Wołyniu i odejście od gloryfikacji ukraińskich zbrodniarzy? Wypowiedź Kaczyńskiego jest politycznym ukłonem w stronę tych Polaków, którzy nie życzą sobie wspólnego państwa polsko-ukraińskiego, nie zgadzają się na relatywizację Rzezi Wołyńskiej i nie akceptują gloryfikacji banderowskich ludobójców. Tych Polaków, których opluwano jako „ruskie onuce” i wysyłano tam, gdzie ruski wojenny koriabl. A to robili prorządowi propagandyści i bezkrytyczny elektorat PiS. Najwidoczniej wyniki sondaży pokazały, że na takiej retoryce PiS daleko nie zajedzie i Kaczyński dał sygnał, że należy zmienić narrację.

Oczywistym jest to, że deklaracja Kaczyńskiego to wyłącznie zagrywka polityczna obliczona na powstrzymanie odpływu elektoratu oburzonego bezmyślną ukrainofilią i deklaracjami w stylu „Jesteśmy sługami narodu ukraińskiego”. Akcja #StopUkrainizacjiPolski też musiała dać Kaczyńskiemu do myślenia i uświadomić mu, że opluwanie polskich patriotów odbije się PiS-owi wyborczą czkawką.

Oczywistym jest też to, że – jak pokazała dotychczasowa praktyka – za słowami Kaczyńskiego nie pójdą czyny i nie ma co liczyć na załatwienie sprawy banderyzmu „po wojnie”. Strona polska nie umiała lub nie chciała załatwić tego problemu „przed wojną”, a banderyzm na Ukrainie postępuje i nic nie wskazuje na to, żeby gloryfikacja ludobójców miała zniknąć z ukraińskiej polityki historycznej. Prędzej Polacy zostaną zmuszeni do akceptacji banderyzmu, niż Ukraińcy zrezygnują ze swoich „herojów”.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Polska banderowska?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Maksio mówi

  Jak to dobrze, że Jarek nie ma planów… Nas najbardziej cieszy jak ten mędrzec mówi o wszystkim i o niczym, bo wtedy przynajmniej wiadomo, że niczego nie spierdoli. Populista roku 2022…

 2. finka mówi

  Fałszywy typ prowadzi kampanię wyborczą, gigantyczny socjal dla Ukraińców i szereg innych przywilejów świadczy o całkowitej sprzeczności działań tej wrogiej narodowi polskiemu ekipy z tym co gada. Postępująca degradacja państwa, zmiany etniczne to robota PiS i wspierających pomagdalenkowych tzw. opozycjonistów. Ukrainizacja Polski jest przerażająca, byłam dziś po 3 mies. przerwy w Lidlu, cały czas lecą komunikaty po ukraińsku, gdzie my żyjemy. Czy w Niemczech albo Anglii, gdzie są duże skupiska Polaków puszczają jakieś reklamy po polsku, nie. Powinniśmy bojkotować takie pro ukraińskie sieci w Polsce, ja zaczęłam dziś.

 3. ubawiony mówi

  HANBA!!!!
  Precz z Kaczynskim,precz z PiSem!!!!

 4. ANDRZEJ S LOBROW mówi

  Kaczycy to typ komunistycznego bolszewika, jego warunki to prymitywny i przestarzały chwyt przed wyborczy. Jak przystało dla złoczyńcy proletariatu obecywać i swoje wykonać w stylu bandyty ubeckiego. Jego rządy, nie potrafie zrozumieć kto jemu na to pozwolił aby szeregowy P’Oseł samodzielnie rządził. Widocznie pozostałaa chołota kradnie i wierzy że będzie bezkarna, bo to jaro robił nie oni komuniści polscy.

 5. Dumny Polak mówi

  To prawda!
  Ilez to juz razy skompromitowal sie ten bezczelny, zaklamany, kurduplowski zdrajca, ze jedynie istotne dla niego jest niszczenie polskiej racji stanu i oddawanie wszystkiego, i we wszystkich branzach zycia, jego perfidnym zleceniodawcom!
  Blagam, nie glosujcie juz wiecej na ta kanalie, nie robcie prosze znow tego samego bledu, gdyz macie juz dosc bolesnych dowodow, do czego on tak naprawde zmierza!
  Nasza prostodusznosc nie wyobraza sobie nawet takiej nikczemnosci, jaka on/ oni, sie posluguja juz od lat w swoim zyciu!
  Wybierzmy naszych madrych i sprawdzonych, patriotow i prosmy o laski Pana Boga, aby sie wszystko dobrze powiodlo!

 6. ubawiony mówi

  „mój komentarz” i to mi wystarczy. Musi do teorii pasować. Jaki felieton taki „mój komentarz”.
  dziękuje za uwagę.

 7. Shadow mówi

  To tylko słowa i kłamstwa do tego, czyny tych obesranych polityków świadczą o czym innym. A że wybory się zbliżają, a ludzie wkur…ni jak nigdy dotąd, to ta menda powie wszystko, ale nigdy nie zrealizuje tego co mówił.

 8. Jozef mówi

  KLAMCY — PIS/PO/LEWICA… 30 lat klamstw Polska rograbiona przez NIRerzady polskojezyczne! Wszyscy WON!

 9. W K mówi

  Prezes Kaczyński ma wiarygodność 0.

 10. Reakcjonista mówi

  Kaczyński i czyny są możliwe pod kilkoma warunkami: wiagra oraz bliskość Rabieja.

 11. Ewa-Maria mówi

  Powiedział to na co czekałam ale do końca Kaczyńskiemu nie wierzę. Zrobił to pod publikę , nie inaczej Zapewnie czyta internet i wie jakie zdania mają Polacy na temat Wołynia. Przecież niedługo wybory więc trzeba przyciągnąć jak największy elektorat. Przyznam się że zawsze na PiS głosowałam ale to już przeszłość. Teraz stawiam na młodych. Wiem że jeżeli Morawiecki nadal będzie premierem to PiS raczej przegra następną kadencje.

 12. bogdan mówi

  Od 1945r. do dnia dzisiejszego tj.26.09.2022r. ZIEMIA POLSKA JEST POD JARZMEM ŻYDOWSKIEJ BOLSZEWII KTÓRA W SWEJ TRANSMISJI POKOLENIOWEJ SKURWIA KOLEJNE POKOLENIA POLAKÓW ! OD FRONTU JEDNOŚCI NARODU =ZBIÓR ZGWAŁCONYCH I ICH OPRAWCÓW ,PO SYSTEM WCHŁANIANIA POPRZEZ NASYCANIE TRANSMISJĄ POKOLENIOWĄ UBECKICH POMIOTÓW= kuronie, michniki, mazowieckie, gieremki, gomułki PO NASTĘPNY MIOT Z TEJ SAMEJ KIŁY=WAŁĘSO -BOLKÓW, KACZYŃSKICH- BALBIN , TUSKO GAŁ , JURKIEWICZÓW – TEMPLERÓW , I PARU TYSIĘCY INNYCH DLA KTÓRYCH SPECJALIŚCI Z PEJSAMI PISALI LEGENDY OPOZYCYJNE ! = ZBIÓR RODZINNY TZW. SMOLARÓW ! PRZYSTANEK WOLNA POLSKA ZOSTAŁ OKREŚLONY PRZEZ OKRĄGŁY STÓŁ = 75%ŻYDÓW I 24% KUNDLI ! A WIĘC BYLIŚMY W TYM SAMYM MIEJSCU CO W 1945r. ZASERWOWALI POLAKOM „TYCH ” i ” Tamtych ” i mamy ich do dzisiaj ! RZECZYWISTOŚĆ „TYCH” i „TAMTYCH” WYMAGA BY POWRÓCILI DO METOD Z 1945r. I ABY POZOSTAĆ DUCHAMI DO KRWAWEJ ROBOTY UBECKIEJ MAJĄ V KOLUMNĘ UKRAIŃSKĄ KTÓRA DZISIAJ JEST GOTOWA DO RŻNIĘCIA POLAKÓW ! DLA BYDŁA I LEMINGÓW BĘDĄ „JASEŁKI POLSKOŚCI I KATOLICYZMU ” TYPU GRA ZWŁOKAMI , BYLI PREMIERZY , MINISTROWIE , PREZYDENCI BĘDĄ OBWOŻENI W MAS MEDIACH JAKO DOWODY JAK ŻYDOWSKA KIŁA NAS POLAKÓW KOCHA ! POKOLENIOWE KANALIE ABY ZAPEWNIĆ SOBIE ŻER WAMPIRZY GOTUJĄ NAM UNIĘ POLSKO UKRAIŃSKĄ I NASTAĆ MA ONA PO WYRŻNIĘCIU OSTATNICH „LISTONOSZY” POLSKI ! KAŻDY Z NAS , CO KRWI I KOŚCI SWYCH DZIADÓW I PRADZIADÓW JEST SUWERENEM TEJ ZIEMI ,POLSKIEJ ZIEMI ,NASZEJ MATKI ! MA PRZYWILEJ I HONOR POWIEDZIEĆ BASTA , KONIEC ! NIE JESTEŚMY PSAMI ŁAŃCUCHOWYMI U ŻYDOWSKIEJ BUDY , WSZYSCY ZARÓWNO O B C Y , JAK I SZABESGOJE i lemingi muszą być usunięci z tej świętej ZIEMI POLSKIEJ ! JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!

 13. anonim mówi

  To zakłamany stary pryk. Teraz sobie przypomniał o Wołyniu, a jego smutas z MSWiA zakazał zbiórki na upamiętnienie pomordowanych przez zwyrodnialcow z uon-upa. Wybrory się zbliżają, a Polska jeszcze nie zajechana i ograbiona, bo jeszcze serce Narodu bije, choć bardzo okaleczone przez okrągłostołowe mendy polskojęzyczne, ktore po cichu w ścisłej koordynacji wałują Polskę. Jeszcze Narod trwa, choć masy ogłupione i zaczadzone syjonopropaganda. Najwyraźniej boją się zrobić ostateczny szturm, wiec knują o ustawie o mylącej nazwie ,,Ochrony ludności”, a w niej zapisy iście bolszewickie o pacyfikacji niepokornej ludności. Tzw. opozycja ,,ani be, ani me, ani kukuryku” bo to ta sama niszczycielska banda, tylko od zamordystow zza Odry.

 14. Stefania mówi

  POLSKIE PANY- kłamstwo rosyjskie. Ktoś tu chyba jest ruską onucą

 15. aster mówi

  Jakoś mu nie ufam i jakoś mu nie wierzę.

 16. Rebih mówi

  „Żoliborski banderowiec” znowu nadaje! Bo idą wybory…

 17. Rebih mówi

  „Ukraińcy nie po to walczą tak zaciekle i tak bohatersko, żeby od razu tworzyć taki układ, w którym pewnie czuliby się jednak jakoś tam podporządkowani – oświadczył Kaczyński.
  A ja jeszcze niedawno słyszałem, że Ukraińcy chcą się sprzedać do UE, gdzie będą podporządkowani Brukseli.
  Czy Kaczyńśki mógłby przestac kłamać choć na chwilę?

 18. Greg mówi

  za rzezia Wolynska stalo CIA !!! powiedzmy w koncu prawde ale do konca !!!

 19. Rebih mówi

  @Greg
  Jeden stary Ukrainiec przekonywał mnie niegdyś, że w sąsiedniej (dla niego sąsiedniej) wsi Polaków wymordowali rosyjscy żołnierze NKWD poprzebierani w ukraińskie stroje ludowe i śpiewający ukraińskie piosenki..
  Morawiecki zaś twierdzi, że to byli Niemcy.

 20. Jerzy mówi

  Nie wierzę w ani jedno słowo .Będą wykonywać budowę Polin…….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.