Kaczyński o Konfederacji: „Nie jest z nami, ale nie jest też z nimi”

Jarosław Kaczyński/ fot. screen
14

Podczas spotkania z mieszkańcami Kórnika (woj. wielkopolskie) Jarosław Kaczyński skomentował najnowszy sondaż preferencji partyjnych w Polsce przeprowadzony przez Kantar Public. Prezes PiS ostro skrytykował sondaż, a równocześnie wyznał jak postrzega Konfederację.

Podczas spotkania z mieszkańcami Kórnika Kaczyński mówił m.in. o obecnym kryzysie energetycznym inflacji. Nie obyło się także bez wypowiedzi na temat działań opozycji, a szczególnie przywódcy Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Kaczyński o Konfederacji

Prezes PiS odniósł się także do wyników sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public. To pierwsze od 2015 roku badanie, w którym PO uplasowała się na pierwszym miejscu, przed PiS. Komentując sondaż, wypowiedział się także na temat Konfederacji, która – jak zaznaczył – nie układa się z PiS-em, PO i pozostałymi partiami.

To jest sondaż, który przygotowała jakaś grupka, która funkcjonuje przy młodzieżówce PO i to była reakcja na sondaż, gdzie my mamy 39 proc., Kukiz, który jest z nami, ma 2 proc. czyli razem to 41 proc., a Konfederacja, która nie jest z nami, ale nie jest też z nimi, ma 9 proc. 27 proc. ma PO, 10 proc. ma Hołownia. Łatwo podliczyć, że ta prawa strona ma więcej niż ta lewa – tłumaczył Jarosław Kaczyński powołując się na wyniki sondażu pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl. – Natychmiast zaraz później ukazał się sondaż, z którego wynikało, że my mamy o 10 proc. mniej niż naprawdę mamy. (…) Na tej zasadzie my też możemy założyć studio badawcze i na przykład ogłosić wynik, w którym mamy 60 proc. i napisać do Orbana, że słuchaj, miałeś tylko 53 proc., słaby jesteś – przekonywał prezes PiS.

Słowa Kaczyńskiego skomentowano na profilu twitterowym Wolnościowców.

Przypomnijmy, że Wolnościowcy to partia będąca częścią federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Wolnościowcy rozpoczęli działalność w 2022, po opuszczeniu partii KORWiN przez posłów Artura Dziambora, Jakuba Kuleszę i Dobromira Sośnierza.

Wyniki sondażu

W sondażu przeprowadzonym w lipcu przez pracownię Kantar Public po raz pierwszy o od 2015 roku na pierwszym miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska. Na formację Tuska chciałoby zagłosować 27 proc. ankietowanych. W porównaniu do poprzedniego badania jest to wzrost o 4 proc. Na drugim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na poparcie w wysokości 26 proc., co oznacza spadek w porównaniu do poprzedniego sondażu o 2 proc. Podium zamykają Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Lewica, które mogą liczyć na poparcie w wysokości 8 proc. 6 proc. respondentów deklaruje oddanie głosu na Konfederację, zaś na PSL-Koalicję Polską – 5 proc.

Sondaż uwzględnił także ruch Kukiz’15 (3 proc.), Porozumienie Gowina i AgroUnię (po 1 proc). 15 proc. badanych nie wie na kogo będzie głosować.

Źródło informacji: YouTube

Przeczytaj także:

M. Skalski: Czym prezydent Ukrainy chce zwieść Polaków? [ANALIZA+WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Kaczyńscy to Magdalenkowi zdrajcy spod znaku menory, którzy celowo doprowadzili Polaków do obecnej sytuacji, grając do jednej bramki wraz ze zdrajcami z SLD/PO/PSL. Jeżeli Polacy z uporem maniaka nadal będą głosowali na komunistyczną koalicję, która zniewala, poniża i ograbia Polskę od 30 lat, to będzie tragicznie.

 2. ubawiony mówi

  Knur Sakiewicz spasiony na państwowych pieniądzach za wyzywanie od ruskich onuc którym nie po drodze z PiS-em, powinien być opluwany na ulicy.

 3. ubawiony mówi

  Wśród osób usprawiedliwiających w różnym stopniu proces „uwłaszczenia nomenklatury” jako konieczny było wielu uczestników Okrągłego Stołu. Swoje racje przedstawiali oni m.in. na łamach „Gazety Wyborczej”:

  Jeśli ludzie z nomenklatury wejdą do spółek akcyjnych, jeśli staną się jednymi z właścicieli, wówczas będą zainteresowani, by tych akcyjnych stowarzyszeń bronić, a system akcyjny niszczy porządek stalinowski (Adam Michnik w czerwcu 1989, w wywiadzie dla belgradzkiego tygodnika „NIN”).
  Chcąc uczynić reformy gospodarcze głębokimi i nieodwracalnymi, warto uwikłać ludzi nomenklatury w działalność gospodarczą tak, by osobiście byli zainteresowani w powodzeniu i trwałości reform. W dodatku, gdyby udało się energię i niewątpliwe zdolności tkwiące w nomenklaturze zaprząc do uruchomienia martwych lub półżywych składników majątku narodowego, mogłoby się to opłacić także materialnie. Nie rozpaczam z powodu zaniżonych wycen majątku przechodzącego w ręce spółek nomenklaturowych. Zawsze można przecież oszacować. Że będzie to forma kredytowania? Będzie. Potraktujmy to jako odprawę nomenklatury, która społeczeństwu służyła, nie zasłużyła się, ale tracąc przywileje zaszczyty czuje się wywłaszczona z dorobku dwóch pokoleń. Opowiadam się za odczepnym (Jerzy Szperkowicz, Uwłaszczać i nie żałować, „Gazeta Wyborcza” z 25 września 1989 roku; załącznik C).
  Podnoszono również postulat braku rozliczeń z przeszłości:

  To musi być oferta dla całego aparatu… trzeba tym ludziom otworzyć możliwość ubiegania się o przejmowanie na własność części majątku, którym zarządzają, jeśli dają nie gorsze od innych gwarancje jego wykorzystania. Na pewno zaś należy im obiecać co najmniej roczne wypowiedzenie z zachowaniem realnej wartości zarobków, zachowanie przywilejów niechby drażniących, wszechstronną pomoc przy podejmowaniu nowego zajęcia czy samodzielnej działalności gospodarczej. Ewentualne wcześniejsze odpowiednio korzystne emerytury. Oraz – co ważne – żadnych osobistych rozliczeń z tytułu ich wcześniejszej działalności (Ernest Skalski, Wielki kompromis, „Gazeta Wyborcza” nr 60, wydanie z dnia 31 lipca 1989, s. 3-4; załącznik D).

 4. Maksio mówi

  Dziadek mi działa na nerwy. Dał mamie trzynastke i czternastke, ale nie dał z serca tylko z wyrachowania. Mama miała 8 dzieci i za te dzieci nie dał jej nic. Dał wszystkim, bezdzietnym też, bo sam dzieci nie ma i jest głupi jak kot na ściernisku. Dał żeby mieć głosy w wyborach. Wnuk Gomułki dziś rwie sobie z głowy włosy, a Włodek Czazarzsty konsultuje sie z profesorem Miodkiem odnośnie swojego nazwiska. Polska

 5. cccpsucks mówi

  kotoj***co, ty ten burdel pisss nazywasz prawicą? koło prawicy to ty nawet nie stałeś, utajony zlewaku

 6. Misiek13 mówi

  Chca zniszczyc Konfederacje bo mowi prawde i jest nie wygodna,dla zdrajcow Polski

 7. Ewa-Maria mówi

  Sakiewicz wisi na klamce rządowej dlatego taki upasiony . Mnie nie dziwi dlaczego tak oddany jest UPAińcom. Pare lat temu został odznaczony przez ukraińskie służby specjalne.

 8. Ewa-Maria mówi

  Mnie ten sondaż nie dziwi. Nie kto inny a Morawiecki przez swoją bandycką politykę ciągnie PiS ku przepaści. Ceny węgla ,żywności będą miały decydujący wpływ na to Musimy zrobić dużo ,aby Konfederacja i ZP rządzili w Polsce.

 9. Kwal mówi

  Polacy ! Nie dajmy się kolejny raz wykiwać przez zdrajcę kurdupla…żyda Kalksteina z Odessy !

 10. bogdan mówi

  ” CHUCH ” Z ROSJI ZDARŁ „cielaki” z armii ” TYCH ” i ” TAMTYCH ” ! OSTAŁY SIĘ JENO WYGOLONE KROCZA! I nic ukryć nie można w splotach falistych I skręconych spiralnie plerez łonowych ! Od golasy ! OPADŁY MASKI KOWIDOWE! OPADŁY , ” cielaki komandosów” , snujące się w tęczowej kawalkadzie z gwiazdą dawidową ! SĄ RÓŻNI W SPOSOBIE TRAWIENIA , ALE ŻRĄ TO SAMO , BOGA HONOR i OJCZYZNĘ ! NA SMYCZACH PROWADZĄ LEMINGI i SZMALCOWNIKÓW , MICHA I JEJ ZAWARTOŚĆ OKREŚLA DECYBELE WARCZENIA ODBYTNICAMI TYCH OSOBNIKÓW ! KOMUNA= OD 1945r.=od bieruta do dudy , od cyrankiewicza do morawieckiego ! TO MIOTY BERII i BERMANA ! Każdy kto irytuje się ” tymi ” i ” tamtymi ” szalejem jest karmiony !

 11. zagłoba sum mówi

  Najlepsza charakterystyka zoliborskiej kanalii, jaką znalazłem w necie. Z portalu kontrowersje.net, autor „taktyczny” – marzec 09, 2021

  Kaczyński jest cały czas tam, gdzie był całe życie, odcięty od rzeczywistości w niechlujnym dziecięcym pokoiku. Zamknięty w swoim świecie kompleksów i nieporadności życiowej. To nic, że teraz ta rupieciarnia nazywa się gabinet prezesa, a rudera na Żoliborzu jest najpilniej chronioną siedzibą w Polsce. To jest już ponad 70 lat to samo dziecinne, samolubne i tchórzliwe oderwanie od życia oraz socjopatyczny brak myślenia o innych ludziach i jakichkolwiek wyższych wartościach. A to kompensowane ciagłym intrygowaniem. Człowieczek dobry tylko w burzeniu, co to nigdy niczego nie zbuduje.
  Nie ma żadnego przypadku w pojawieniu się Kaczyńskiego jako dziecięcgo gwiazdora PRL w czasach, gdy jeszcze dobijano po lasach resztki Niezłomnych. W wykorzystaniu protekcji prominentnego komunistycznego działacza, żeby nielegalnie uzyskać promocję do następnej klasy w liceum. W podatności na wpływ masońskie i czytaniu gniotów Lenina. W bezpiecznym spaniu do południa podczas zamachu grudniowego. W pokornym dobijaniu się przez 30 lat o uznanie przez lewackie salony. W coraz bardziej uprawdopodonianym świadomym wystawianiu brata kilkakrotnie na fizyczne niebezpieczeństwo, aż w końcu przeholował. W poświęceniu prawdy o Smoleńsku dla politycznych przepychanek. W pochówku brata na Wawelu, co nie przyszłoby nigdy do głowy żadnemu Polakowi, a co było przecyzyjnie wymierzonym ciosem w nagle zrodzoną polską jedność ponad podziałami. W odwiedzaniu grobów bliskich w tym samym czasie, kiedy jego rząd zabronił robić to Polakom i w nie widzeniu w tym niczego podłego.Tak jak i w wykorzystywaniu rocznicowej mszy po śmierci włanej matki do nędznej politycznej bieżączki, gdzie już nikt nie pamięta, o co chodziło. W przemilczeniu momentu śmierci własnego ojca i w zupełnym ignorowaniu jego pamięci, co samo w sobie stawia poza chrześcijaństwem i światem ludzi cywilizowanych. W kompletnym niezrozumieniu instytucji prawa, tradycji i dobrego obyczaju, co swój wyraz ma w działaniu „beż żadnego trybu”. W rujnowaniu państwa i unicestwianiu instytucji, które potrafiły przetrwać wojny i zabory. W tchórzliwym ustępowaniu przez Polskę nawet z silnych pozycji negocjacyjnych z zagranicą albo kiedy daje sobią pomiatać słabiutkim sąsiadom – bo takimi cechacmi emanuje na państwo ten przeklęty na wieki „przywódca”.
  Z polskim narodem nigdy nic go nie łączyło, w sensie cywilizacyjnym. Warto o tym pamiętać, kiedy wreszcie dociera do ludzi, jak strasznie się mylili przez tyle lat. Teraz, kiedy system nas zwyczajnie eksterminuje, a nic się nie zmieni w systemie dopóty, dopóki w jego centrum tkwi ten pogubiony obcy głupek.

 12. zagłoba sum mówi

  Kiedy wreszcie wyznawcy kaczyńskich (czy jak oni się tam NAPRAWDĘ nazywają w jidisz) zrozumieją, ze tych dwóch potomków starozakonnych, odeskich bolszewików byli jednymi z największych beneficjentów magdalenkowego układu? Poczynania obydwóch (obecnie juzt tylko i az jednego) łajdaków obserwuję od początku ich antypolskiej działalności. Trzeba być kompletnie slepym aby nie wiedzieć i rozumieć, ze politykierskie hucpy konusów to machinacje słuzb! Tzw. zakon PC to przeciez dawni sekretarze nizszego szczebla nieboszczki(?) PZPR ( w pisie ma się całkiem nieźle), byli(?)TW, byli (?) esbecy… Wystarczy zerknąć w zyciorysy owych „prawicowców”. Towarzysze nie załapali się nadwór Millera czy Kwacha i zeby mieć jakiekolwiek koryto (a tzw. słuzby alternatywę dla ogłupiania biomasy zwanej elektoratem) zmajstrowali taką polityczną gierkę, jak PC a obecnie PiS. Do tego trochę całkowicie wypranych z jakichkolwiek idei młodych, którzy dla kasy własne matki sprzedadzą i mamy gotową partię

 13. Dumny Polak mówi

  Kochani Rodacy z Kornika!
  Nie przyszlo Wam w pore na mysl, zeby ta kurduplasta kaczke, zamknac wreszcie u Ws naa zawsze z lopatka, grabkami i wiadereczkiem, wsrod innych kaczek, by sobie grzebal w pysznym blotku, i calemu swiatu, dal juz wreszcie swoja osoba, na zawsze, spokoj?
  Wtedy, moze udaloby sie jednak uniknac wojny i zaczac znowu odnajdywac rownowage dla calego kraju.
  Zsluzylibyscie na wielka chwale i nawet daloby sie zorgnizowac wycieczki, by sobie ludzie obejzeli, jak nasza pociecha wreszcie osignel najwyzszy szczyt swojego intelektu!
  Mielibysmy tez, jako Polacy, niewatpliwy powod do dumy!
  A moze nawet, daloby sie go na Swieta, wypozyczyc do jakiegos ZOO?
  Proponuje jako pierszy: w telavivie!
  Wyobrazcie sobie jego szczesliwa mordke utytlana w blotku po pachy, z grabkami i wiaderkiem, w krotkich raczkch i zgrabnych pieluszkach?
  Nawet, jakby sobie cos tm bajdurzyl, nikomu by to wtedy juz nie przeszkodzilo!
  Nie byloby to ZDJECIE ROKU, na swiecie?
  No, przeciez czyms trzeba sobie zasluzyc, zeby potem zostac godnie pochowanym na Wawelu, mam racje?

 14. Tomasz mówi

  To chyba dobrze świadczy o Konfederacji.
  Ja też już nie jestem żadnymi „nimi”, tzn. wszystkimi, którzy szkodzili i szkodzą Polsce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.