SKLEP-WPRAWO.PL

Kaczyński dla PAP: „Wybory uzupełniające pokazały, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest dziś całkowicie możliwe”

Jarosław Kaczyński/ fot. screen
4

W poniedziałek (23.03.2020) prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest dzisiaj całkowicie możliwe. Jako argument przedstawił wybory uzupełniające w kilku gminach, które odbyły się w niedzielę.

Wybory uzupełniające, które odbyły się w niedzielę pokazały, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest dzisiaj całkowicie możliwe. Frekwencja była, jak na wybory uzupełniające, bardzo dobra. Nie ma żadnych przesłanek, żeby głosić, że wybory powinny się nie odbyć, chyba żeby się jakoś bardzo gwałtownie, negatywnie zmieniła sytuacja, czyli musiałby być wprowadzony stan nadzwyczajny – powiedział Kaczyński.

Frekwencja dochodziła do 42. proc., co w wyborach uzupełniających jest niezwykle wysokim wynikiem. Mamy do czynienia z sytuacją, która potwierdza tezę, że wybory w tej chwili w Polsce mogą się odbyć. Ci, którzy twierdzą inaczej, po prostu kierują się całkowicie partykularnymi względami, które w gruncie rzeczy godzą w konstytucję. Odłożenie wyborów z punktu widzenia konstytucji jest wydarzeniem zupełnie nadzwyczajnym. Muszą być do tego powody, a takich powodów w tej chwili w oczywisty sposób nie ma – podkreślił prezes PiS.

W ciągu ostatnich kilku dni to już druga wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat terminu wyborów prezydenckich. W sobotę, podczas rozmowy w RMF FM, szef PiS również podkreślał, że nie ma powodów do zmiany terminu wyborów.

ZOBACZ: Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim wywołał burzę! Mówił o terminie wyborów i prowadzeniu kampanii [WIDEO]

Niedzielne samorządowe wybory uzupełniające do rad gmin odbyły się w Pątnowie (woj. łódzkie), Smykowie (woj. świętokrzyskie). Wybory do rady miejskiej przeprowadzono w Białej Piskiej (woj. warmińsko-mazurskie). Przedterminowe wybory wójtów odbyły się w gminach Wierzchlas (woj. łódzkie) i Jarosław (woj. podkarpackie). Według danych przedstawionych przez PKW frekwencja wyniosła odpowiednio: 21,5 proc, 43,1 proc., 20,69 proc., 9,48 proc., 28,31 proc.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

SONDAŻ: Ponad 70% Polaków uważa, że należy przełożyć wybory ze względu na epidemię koronawirusa

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Zbigniew mówi

  Pan Kaczyński chyba już całkiem sfiksował.
  Jeszcze parę dni temu TVP i PIS wyśmiewali się i krytykowali makarona za wybory we francyji,
  Teraz sami chcą zrobić to samo i to w czasie gdy w polin będzie szczyt zachorowalności.
  W imię chorej ambicji ten mały dyktatorek chce narazić na śmierć setki tysięcy swoich rodaków.
  Trzeba być kompletnie nieodpowiedzialnym, żeby podjąć taką decyzję.
  Ani ja ani moja żona w tym terminie nie pójdziemy na wybory.
  Mam nadzieję, że osoby, które zapisały się do obsługi tych wyborów zrezygnują z tych 200 zł.
  Wasze zdrowie i życie jest BEZCENNE.

 3. feds mówi

  Zeby odwolac odlot „Muszą być do tego powody, a takich powodów w tej chwili w oczywisty sposób nie ma” . Szerokich lotow!!! niech prezes poleci sobie do Smolenska!!!!

 4. az mówi

  a może im o to własnie chodzi. wirus jest aktyny 9 dni i leci z wiatrem. a oni judzą że mycie rąk wystrczy. Chiny ograniczyły tylko przez zabezpiecznia wdychania wirusa z powietrza gdzie nie mozna było wyjść z domu bez maski.

  Jak jest słoneczna pogoda to ultrafioletowe promieniowanie niszczy wirusa po paru godzinach. również deszcz , jak zwykle zmiejszając zapylenie oczyszcza powietrze. Do zarazenia może wystrczyć jeden wirus. Prosze sobie policzyć ile w suchym kaszlu wirusów wypada z płuc , kropelki wysychaja w minutę i powstaje nanometrowy (72 nm) pył unoszący sie w powietrzu tygodniami o pyłkach porownywalnych z wielkoscią dymu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6060056/
  Nie trzeba chyba nikogo przekonywać że dym z papierosa czuć na odległosć wiekszą niż „scial dystans” a by wyczuć dym nie wystarczy jedna cząsteczka jak przy zakażniu wirusem. Jedna ktora się dostanie do komórki jutro są ich już tysiace.

  Zakaz importu mask czy to prawda ? Jeżeli tak to jest to zbrodnia. tw: alibaba maski

 5. az mówi

  może nie mogą przełożyć wyborow bo odrocznie JU ST jest 4 do 4 końca 7 maja ? A jak będzie nas mniej to im lepiej. Nie po to grabią gospodarkę i wygoniaja miliony z ojczyzny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.