Kaczyński chce obciąć posłom pensje, a nagrody oddaje na Caritas. To reakcja na „konwój wstydu”!

Jarosław Kaczyński / Fot. Youtube
10

Kilka dni temu opozycja, której politycy przez osiem lat doprowadzali Polskę do bankructwa, a na koncie mają całą serię hochsztaplerskich afer, rozpętała burzę związano z nagrodami, jakie Beata Szydło przyznała sobie oraz ministrom swojego rządu. Informacje na temat nagród wyciekły za sprawą złożonej interpelacji przez posła Krzysztofa Brejzę w sprawie nagród przyznanych członkom Rady Ministrów. Z udzielonej posłowi odpowiedzi wynika, że nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w Kancelarii Premiera Rady Ministrów (od 36 900 zł rocznie do 59 400 zł) oraz była premier Beata Szydło (65 100 zł), która za przydzielenie nagród ponosi odpowiedzialność.

W związku z tym, opozycja wyruszyła na polskie ulice z tzw. „konwojem wstydu”, tj. z bilbordami, które przedstawiają ministrów PiS, którzy otrzymali nagrody, zaś poseł PO Mariusz Witczak peroruje, że „pazerność ministrów PiS nie zna granic”. Co w takim razie powiedziałby o swoich partyjnych kolegach i koleżankach, którzy mają na swoim koncie szereg afer: taśmowa, hazardowa, stoczniowa, Amber Gold, NIK, teleinformatyczna, gazowa, autostradowa, węglowa, paliwowa…? Czy ich „pazerność” i nieuczciwość jest mniejsza od tej, którą reprezentują posłowie PiS?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jarosław Kaczyński odpowiedział na „konwój wstydu” i kryzys wizerunkowy, który został spowodowany przydzieleniem wysokich nagród ministrom rządu Beaty Szydło. Na rozkaz prezesa PiS, ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu oddadzą nagrody na działalność Caritasu, a na dodatek do Marszałka Sejmu zostanie złożony projekt obniżenia pensji poselskich o 20 proc.

Pomysł mniejszych zarobków na pewno nie przypadnie do gustu politycznym dorobkiewiczom zarówno po lewej jak i po prawej stronie Parlamentu. Poza tym, dobrze by było gdyby posłowie byłej koalicji PO-PSL oddali chociaż część zagrabionego przez siebie polskiego mienia. To tak dla przypomnienia.

Źródło: PAP

Przeczytaj:

W. Podjacki: Ręka rękę myje…

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Arek mówi

  Konwój wstydu opozycji to jest wstyd, ale dla niej samej. Z drugiej strony uważam, że obcinanie pensji czy oddawanie na Caritas (z odgórnego zarządzenia) też bez sensu jest. Każdy ma prawo zarobić i zrobić ze swoją wypłatą co chce. Tak poseł jak i emeryt. Jeśli naprawdę poszukać oszczędności, to tylko w Senacie. Należy zlikwidować korupcyjne zagłębie parlamentarne. Sprawa Senatora Koguta to jest wierzchołek góry. Jak może być w Polsce dobrze, jeśli Senatorowie wspierają własne firmy kosztem swoich pracowników? Umowy śmieciowe to ich sprawka, zatrudnianie pracowników na dwie umowy to ich sprawka. Możnaby mnożyć takie przykłady. Zatrudnianie pracowników tymczasowych w Holandii i oszukiwanie ich na składkach emerytalnych to też ich sprawka. Zmieńmy Konstytucję, zlikwidujmy Senat i cieszmy się z życia, bo Polska to najlepszy kraj do życia w Europie, bez muzułmanów, czarnuchów i żydów. Tylko żebyśmy lepiej zarabiali. W tym cały jest ambarans.

  1. Bajorski mówi

   Kaczyński się starzeje. Na razie trzyma stery jak Pan i władca na krańcu świata, ale jak długo. Kto go zastąpi? Czy Zjednoczona Prawica rozpadnie się jak domek z kart? Teraz albo nigdy. Albo zmienimy Konstytucję i zlikwidujemy Senat. Albo nic się nie zmieni. Co roku będziemy podnosić minimalną wypłatę o 50 zł. Aż do gospodarczego kryzysu, który jak zwykle wywołają najbogatsi, aby znowu wzbogacić się kosztem biednych.

 2. Ania mówi

  Gest na pokaz niby dobry. Ale co z tego, jak nadal przez Polskę biegnie żydowska sztafeta i sprzedaje za grosze Żydom polskie bogactwa vide Krupiński czy odda niezależny haracz na holocaust industry.

 3. Janusz I mówi

  Ciekawe, kiedy Prezesa zawstydzi nędza emerytów i rencistów?

 4. Zbulwersowany mówi

  Bla ,bla, bla, a żydowskie młyny miela dalej na garbach Polaków. Kto da się jeszcze nabrać na takie populistyczne tricki. To odwrócenie uwagi od głównych problemów, jakie gnębia Polaków i Polskę.

 5. Waldemar mówi

  Ale Beata ugotowała bigos.

 6. Dawid D mówi

  Znowu mydlą oczy…A dobra Narodowe jak były tak w dalszym ciągu SĄ sprzedawane za bezcen…
  WSTYD WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD !!!!

 7. Ayax mówi

  Dla mnie to może nawet kota oddac na aukcje, będa się mieli ludzie czym podniecać. Jak to było ? „ Spieprzaj dziadu?”

 8. DR mówi

  Panie Kaczyński, zlikwiduj Pan na początek finansowanie partii z budżetu państwa. Potem zobaczymy co dalej.

 9. Claire mówi

  Panie Kaczyński tutaj symbolicznie pod publikę „obcinacie pensje”, a w kuluarach tzw. wały kręcicie pod tytułem kopalnia Krupiński warta 2 BILIONY. Tragikomedia. Nie macie c liczyć na poparcie, jak sprzedacie kopalnie, dobro narodowe Polaków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.