Kaczyński broni Szumowskiego: „Ikona skutecznej walki z koronawirusem”

Jarosław Kaczyński/ fot. screen
6

W środę (20.05.2020) Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej stając w obronie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Krytykę pod jego adresem nazwał „hejtem”. – To atak na człowieka, który rzeczywiście stał się ikoną skutecznej walki z koronawirusem – powiedział Kaczyński. Podkreślił, że działanie Szumowskiego okazało się skuteczne i przyniosło mu „ogromny wzrost zaufania społecznego, do 70 procent”, a ponieważ to „rzadko osiągany wynik”, więc jest przyczyną ataków, do których nie ma powodu.

Kaczyński oświadczył, że Szumowski jako wiceminister nie miał nic wspólnego z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, które przyznało granty firmie jego brata. Podkreślił, że za rządów Platformy Obywatelskiej ta firma otrzymywała wyższe dotacje. – Mówienie tu o jakichkolwiek nadużyciach jest śmiechu warte – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezes PiS stwierdził też, że ataki na Szumowskiego to „kolejna próba kompromitowania naszej strony”, która jest również „atakiem na naszego kandydata na urząd prezydenta”. Odnosząc się do zakupu maseczek niespełniających norm powiedział, że było to zgodne z prawem, ale „niestety zdarzały się oszustwa, bo maseczki były zrobione z niewłaściwego materiału”. Zapytany o rozdzielność majątkową Szumowskiego i jego żony odparł, że „to praktyka spotykana bardzo często” i nie jest łamaniem prawa.

Kaczyński zapewnił, że Szumowski ma jego jednoznaczne poparcie. – Uważam, że zrobił dla Polski wiele dobrego w tym bardzo trudnym czasie. Jeszcze przed wybuchem epidemii, przed tymi atakami, wiedziałem, że jego sytuacja majątkowa i materialna nie jest taka, jaką niektórzy próbują mu przypisać. Tylko nieporównywanie bardziej skromna – powiedział szef PiS.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Awantura na konferencji prasowej wiceministra zdrowia. Dziwna historia maseczek od znajomego posła PO [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. finka mówi

  Żenada, tylko potwierdza, że działają wspólnie z typami od NWO i to uknuta akcja do wykończenia suwerennych narodów. Zastraszenie chorobą jest najlepszym sposobem na zamordyzm, choć gołym okiem widać, ze przy tak niskiej śmiertelności na śwIecie i w Polsce to ściema nie epidemia i powód do całkiem innych rozgrywek. Szumowski, Morawiecki a i Kaczyński powinni ponieść konsekwencje zawału gospodarczego kraju, choć przy aplauzie opozycji ale to oni rządzą, więc kryminał to najmniejsze co powinno im się przytrafić.

 2. asd mówi

  Wszyscy wiemy, że polski rząd to są pionki na usługach korporacji i innych bandytów, jak Soros, Gates. Smutna prawda jest taka, że to nie do końca ich wina. Nie mają siły, żeby się sprzeciwić i naprawić 100% tego, co PO, SLD itp zrobili. Nawet jeśli Konfederacja będzie rządzić, to ich siła będzie taka sama, jak PiS – czyli ograniczona, nie zawsze wystarczająca. Jesteśmy już społeczeństwem rozwiniętym. Na nas spoczywa odpowiedzialność. Możemy rządy hołubić, chronić lub obalać, paraliżować. Udało się niedawno zapobiec likwidacji wspaniałej branży futerkowej(w sumie nie znam tej branży, ale jest ona polska i dlatego dla mnie będzie zawsze wspaniała). Tylko dzięki determinacji! Zdradzili nas wszyscy – hierarchia kościoła, naukowcy, biznesmeni, artyści etc. To nic. Jest nas 40 milionów i możemy wymusić koniec zabójczej kwarantanny. Jej przedłużanie oznacza anarchię, zamieszki, głód i upadek państwa. Rozmawiajmy o kwarantannie ze znajomymi. Jeśli będziemy mięli odwagę, może okaże się, że w gruncie rzeczy wszyscy myślimy tak samo. Nie zamkną nas wszystkich.

 3. marju73 mówi

  Jak Kalksztajn go legenduje to Szumowinowski na pewno jest godnym zaufania człowiekiem.

 4. Api mówi

  Aha – no ja nie zaglosuje na pis nigdy juz wiecej

 5. benedykt mówi

  Mocno podeszły wiek odciskający widoczne już piętno na tej nieszczęsnej masce idzie niestety z wyraźnym otępieniem starczym. Opowiadanie idiotyzmów o TYM ministrze „zdrowia” jako „ikona” świadczy o tym najdobitniej i nie jest wcale śmieszne. Nie jest to już nawet polityka, a tylko żałosny spektakl z niedołężnym aktorem. Pokazuje to jednocześnie jak bardzo stoczył się umysłowo ten człowiek, który nic już dobrego dla Polski nie zrobi (o ile kiedykolwiek tak było). Czas założyć kapcie i przestać ośmieszać Najjaśniejszą, bo siebie już nie musi.

 6. Jakub mówi

  W kosmos z Błaszczakiem leć Jarus…leć Jaruś leć!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.