Awantura na konferencji prasowej wiceministra zdrowia. Dziwna historia maseczek od znajomego posła PO [WIDEO]

Sławomir Nitras, Janusz Cieszyński, Marcin Kierwiński/ fot. screen
2

W środę (20.05.2020) posłowie Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński, urządzili awanturę na konferencji prasowej wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego domagając się wyjaśnień w sprawie majątku żony ministra Łukasza Szumowskiego oraz maseczek zakupionych od jego znajomego.  W odpowiedzi na zarzuty wiceminister Cieszyński odczytał sms wysłany do niego przez posła PO, w którym zaoferował Ministerstwu maseczki od swojego kolegi.

ZOBACZ: Maseczkowy przekręt w Ministerstwie Zdrowia. Brat Szumowskiego naraił nieuczciwego kontrahenta. Minister nie widzi w tym nic niewłaściwego [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Pan Szumowski jest człowiekiem, który swojemu bratu, swojej żonie, będąc wiceministrem odpowiedzialnym w Ministerstwie Nauki, w tym samym czasie oni dostali 170 milionów złotych. 170 milionów złotych dla spółki, w której jest brat, w której jest żona. Jaki minister by to przetrwał? Jak można być takim człowiekiem, żeby w epidemii, w czasie, kiedy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy lekarze, pielęgniarki, wszyscy walczą o to, żebyśmy przetrwali, zarabiać na epidemii? Robić interesy na epidemii. Jakim podłym trzeba być człowiekiem. Jak można w takiej chwili wykorzystywać tę sytuację do robienia prywatnych interesów jakichś kolegów narciarzy? – powiedział Sławomir Nitras.

W odpowiedz na zarzuty wiceminister Cieszyński odczytał sms, który w marcu wysłał do niego poseł Sławomir Neumann pytając o szybką ścieżkę uzyskania certyfikatów dla maseczek z Chin, które może sprowadzić jego kolega. Cieszyński odpowiedział, żeby kolega Neumanna napisał do niego w tej sprawie i podał swój adres mailowy.

– Taka sama procedura jest stosowana wobec wszystkich osób. Każda osoba, która zgłosiła się z chęcią pomocy do Ministerstwa Zdrowia miała możliwość być przekierowaną na taką samą ścieżkę – zapewnił Cieszyński. Do sprawy odniósł się Neumann informując, że Ministerstwo w ogóle nie skontaktowało się z jego znajomym i nie zakupiło od niego maseczek gdy już uzyskały certyfikat.

– Niestety na maila od przedsiębiorcy nie było żadnej odpowiedzi. Sam przeprowadził proces uzyskania atestu. Uzyskał ten atest po 30 dn i do dzisiaj nikt z rządu nie był zainteresowany zakupem atestowanych maseczek. Procedury uzyskiwania atestów także nie zostały udrożnione – napisał na Twitterze Sławomir Neumann.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Kolejny „sukces” rządu: maseczki przywiezione Antonowem nie spełniają norm. Jest wynik badania laboratoryjnego

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. tuszyn mówi

    To jest jedna banda zaprzańców żydowskich, pruskich i ruskich a przy tym pospolitych złodziei

  2. Jakub mówi

    Skur…ny. Jedni warci drugich. Szmaciarze!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.