„Jesteśmy blisko wprowadzenia zakazu przemieszczania się”. Prof. Horban grozi zaostrzeniem lockdownu

prof. Andrzej Horban/ fot. screen
30

Jeszcze nie weszło w życie rozporządzenie wprowadzające ogólnopolski lockdown, a już mamy zapowiedź zaostrzenia restrykcji. W piątek (19.03. 2021) prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. Covid-19, zasugerował, że może zostać wprowadzony zakaz przemieszczania się.

Zapytany na antenie TVN24, czy rozsądne byłoby wydanie przez rząd przed Wielkanocą zakazu przemieszczania się, Horban odparł: „Jesteśmy bliscy tego”. Według Horbana ma to zależeć od zachowania społeczeństwa. – Większość ludzi jest rozsądna. Tych, którzy wykazują się brakiem rozsądku, jest stosunkowo niewiele – stwierdził Horban.

Doradca premiera zaapelował o to, żeby się szczepić, bo szczepienia są bezpieczne. – Im więcej osób się zaszczepi, tym lepiej. Ryzyko powikłania jest niewielkie wobec korzyści, które możemy odnieść: uniknięcia ryzyka ciężkiej choroby, która pozostawia ślady w życiorysie – oświadczył.

Zapytany o rozwój epidemii stwierdził, że pod koniec maja sytuacja powinna się poprawić. Odnosząc się do szczytu zakażeń przyznał, że może to być ok. 40 tysięcy dziennie.

Kika dni po tym, jak Sąd Najwyższy stwierdził, że zakaz przemieszczania się wprowadzony rozporządzeniem Rady Ministrów to bezprawie, główny doradca premiera zapowiada możliwość wprowadzenia takiego zakazu. To jest kompletny odlot! Jeżeli władza wprowadzi taki zakaz, to spokojnie i bez żadnego ryzyka można go zignorować, mandatu nie przyjąć, a od ewentualnego wyroku nakazowego złożyć odwołanie i sprawa wygrana. Pohukiwanie Horbana nie jest już groźne. Jest groteskowe. I tak powinno zostać potraktowane.

Źródło informacji i cytatów: PAP

Zobacz też:

„Walka z ludźmi w obronie pandemii”. Konfederacja o ogólnopolskim lockdownie wprowadzanym przez rząd [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mkd mówi

  Chyba, że wprowadzą stan wyjątkowy….

  1. BP mówi

   Zgadzam się w 100%. Ale wprowadzanie stanu wyjątkowego , gdy ktoś przeziębiony (ew. grypa, zapalenie płuc) jest zagrożeniem to wg mnie szczyt głupoty( w co chcę wierzyć głęboko) lub działanie mające na celu zniszczenie zwykłego, uczciwego, dobrego człowieka (Boże ratuj!)

 2. Marta mówi

  Proszę mu przekazać zeby wypier…. i wsadził sobie w du… te nielegalne rozporządzenia

  1. Boguslaw mówi

   Takze i moje slowa! Najwazniejsze, aby wreszcie to zrozumial!
   Jest to niepojete, jak perfidnie, prowadza Polakow, i caly swiat, milionami do ruiny i do grobu!
   Przeciez wszystkie te niedorzeczne testy i szczepionki, napedzaja akurat cala ta hucpiarska akcje.
   Perfidny kurewski ZDRAJCA Polski! Wykonuje wylacznie polecenia jakichs rockeffellerowskich i gejtsowskich, bestii, widocznie cos mu obiecali, albo czegos sie boi, o czym wiedza!
   Na lampe z tym skurwysynem! Niech sobie sam siedzi w Swieta Wielkanocne w masce w domu i sie codziennie na sniadanie, szczepi, stara jebana kanalia!!

  2. Matka mówi

   „stara jebana kanalia” – tak właśnie się powinieneś, Boguś, podpisywać.

   Kogo w ogóle twoje słowa obchodzą, biedny, żałosny idioto wylewający swoje frustracje i głupotę w Internecie?

  3. Anty mówi

   Ciebie obchodzą zdegenerowany trolu.

  4. Matka mówi

   Chyba ci się sufit na głowę zawalił, biedaku:)

 3. MKD mówi

  Pismo do dyrekcji szkół:
  Na podstawie rozporządzenia, nie można w aktualnym stanie prawnym, panującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej „zamknąć szkół”. W dniu 16 oraz 17.03.2021 Sąd Najwyższy wydał jednoznaczne wyroki o treści:

  „ Restrykcje wydawane w formie rozporządzeń nie mogą skutecznie nakładać na obywateli daleko idących ograniczeń, związanych z najbardziej newralgicznymi sferami życia: to na przykład kwarantanna, w czasie której ludzie uwięzieni w domach pozostawieni bywali sami sobie, to zakazy zgromadzeń zamrażające debatę publiczną – przy jednoczesnym przeforsowywaniu zmian w prawie drastycznie ingerujących w wolności obywatela, to dotkliwe społecznie zamrożenie działalności gospodarczej w wielu branżach, bez żadnej podstawy prawnej. „

  Wynika z tego jasno, że ograniczenie nauczania, w świetle obowiązujących przepisów, jest bezprawne.

  W tym miejscu stwierdzić należy, iż działanie MEN w tym zakresie jest bezprawne i sprzeczne z Konstytucją, która zabrania ograniczania prawa do nauki, co w tym przypadku niestety ma miejsce. W ustawie można jedynie określić sposób wykonywania obowiązku szkolnego, ale tak, aby prawo do nauki żadnego ucznia nie było naruszone.
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  Art. 70 ust. 1
  Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.
  Podobnymi zagadnieniami zajmowały się już sądy, a nawet Trybunał Konstytucyjny, który stwierdził:
  8.3.2. Podmiotem prawa do nauki jest każdy. Państwo ma zatem obowiązek takiego kształtowania przepisów, by każdy miał realny dostęp do edukacji w zgodzie z własnymi predyspozycjami i umiejętnościami. Ograniczenie możliwości edukacji w danym typie placówek lub na danym kierunku nauczania może wynikać wyłącznie z kryteriów niearbitralnych i nie dyskryminacyjnych, powinno zatem zależeć wyłączenie od talentów i kwalifikacji ucznia (zob. wyroki TK z 16 stycznia 2007 r., sygn. U 5/06 i 24 września 2013 r., sygn. K 35/12).
  Źródło: wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 czerwca 2015 r., SK 29/13
  Z powyższego orzecznictwa wynika jednoznacznie  się, że prawo do nauki nie może być ograniczone nawet po wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej a tu, zostało ograniczone w stanie epidemii. Jedynie stan wyjątkowy lub stan wojenny uprawnią władzę do wprowadzenia takiego ograniczenia.
  Ponadto odbieranie dzieciom prawa do nauki w rażący sposób narusza art. 18 punkt 3; art 19 punkt 1 oraz art. 28 Konwencji Praw Dziecka z dnia 20.10.1989 przyjętą przez ONZ ; Ratyfikowaną przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej.
  Następnie stwierdzić należy, iż:
  Zgodnie z ustawą Dyrektor ma organizować zajęcia stacjonarne.
  W rozporządzeniu jedynie nakazują dyrektorom, umożliwić realizowanie zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, a Pani organizuje tylko i wyłącznie nauczanie zdalne, bo tak powiedzieli w TV.
  Zgodnie z ustawą, dyrektor ma zapewnić świetlicę dla wszystkich dzieci, których pracujący rodzice o to wnioskują. W rozporządzeniu każą dyrektorowi zapewnić świetlicę dzieciom rodziców, którzy walczą z epidemią, więc radośnie pomijają całą resztę, dyskryminując ich i pogwałcając prawo powszechnie obowiązujące.
  Zgodnie z ustawą, Dyrektor ma organizować zajęcia wychowania fizycznego w określony sposób. W rozporządzeniu każą dyrektorowi organizować nauczanie zdalne i Pani, niezgodnie z prawem, organizowała lekcje wf-u zdalnie.
  Zgodnie z ustawą, Dyrektor ma organizować zajęcia stacjonarne dla wszystkich. W rozporządzeniu każą Dyrektorowi organizować nauczanie zdalne.
  Zgodnie z ustawą, dyrektor ma organizować zajęcia stacjonarne dla wszystkich. W rozporządzeniu każą dyrektorowi organizować takie zajęcia lub nauczanie zdalne na terenie szkoły dla uczniów z niepełnosprawnościami.
  Zgodnie z ustawą Dyrektor ma organizować zajęcia stacjonarne dla wszystkich. W rozporządzeniu mówiąc, że MOŻE organizować nauczanie zdalne na terenie szkoły dla uczniów, którzy nie mogą go realizować w miejscu zamieszkania. Po otrzymaniu od Pani komunikatu, że nie zamierza Pani organizować lekcji zdalnych dla uczniów, rozumiem, że ma Pani jakieś zgodne z prawem powody do łamania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
  Jak widać z powyższych publikacji, minister nic Pani nie zakazuje. To tylko i wyłącznie od Pani dobrej woli zależy, czy szkoła będzie otwarta, czy nie.
  W świetle powyższych przepisów, zamknięcie szkoły i wysłanie dzieci na „nauczanie zdalne” jest jawnym pogwałceniem wielu przepisów. Mam nadzieję, że dość jasno przedstawiłem sytuację prawną, dotyczącą szkolnictwa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
  Oczekuję, że w poniedziałek 22.03 o godz. 8:00 szkoła będzie otwarta w normalnym trybie, gdyż, jak wykazałem powyżej, zamykanie szkoły jest niezgodne z obowiązującym na terenie RP prawem.

  Jednocześnie pragnę poinformować, że jeśli w dniu 22.03.20210 szkoła będzie nielegalnie zamknięta, być może, ze złamanym sercem, będę zmuszony poinformować prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231 § 1 przez Dyrekcję Szkoły. Ponadto możliwym jest, że poinformuję Państwową Inspekcję Pracy, o nielegalnym wypłacaniu pensji pracownikom, którzy pod pretekstem niezgodnego z prawem „nauczania zdalnego”, po prostu nie przychodzą do pracy.

  Na koniec pragnę się odwołać do Pani SUMIENIA. To w środku swojego serca musi Pani podjąć decyzję, czy zamierza Pani nadal wspierać bezprawne działania rządu i osobiście łamać Konstytucję RP, czy jednak stanie Pani po stronie bestialsko traktowanych przez rząd dzieci.
  Jest mi bardzo przykro, że to właśnie ja muszę Panią postawić przed takim wyborem. Ufam, że wierzy Pani w Dobro i jest Pani w stanie to Dobro czynić.
  Przed rozpatrzeniem we własnym sercu tej decyzji, sugeruję się zapoznać z poniższymi badaniami naukowymi:
  Największe badanie jakie przeprowadzono jesienią w Wielkiej Brytanii na grupie 12 milionów dorosłych – https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.11.01.20222315v1?fbclid=IwAR3ohOewwHRbP58wP9BBiOfWohm2BKjaeRhC5UWqGVuaehXK5kEzSPW049A.
  Konkluzja badań:
  „For adults living with children there is no evidence of an increased risk of severe COVID-19 outcomes. These findings have implications for determining the benefit-harm balance of children attending school in the COVID-19 pandemic.”
  „W przypadku dorosłych mieszkających z dziećmi nie ma dowodów na zwiększone ryzyko ciężkich następstw COVID-19. Odkrycia te mają wpływ na ustalenie stosunku korzyści do szkód dzieci uczęszczających do szkoły w pandemii COVID-19.”

  To na podstawie tych badań, rządy większości krajów UE trzymają niemalże cały czas szkoły otwarte!!! (bardzo krótkie zamknięcia, tylko w kilku krajach)

  O tym jaką zbrodnią popełnianą przez rządzących na dzieciach, jest nauka zdalna, polecam poczytać/posłuchać tutaj:

  https://etatwsieci.pl/
  https://stolikwolnosci.pl/konferencja-mgr-paulina-lidzbarska-wplyw-zdalnej-nauki-na-dzieci-i-mlodziez/
  https://stolikwolnosci.pl/materialy-z-konferencji-dzieci-wracaja-do-szkol-i-inne/

 4. Netopelek mówi

  Tych wszystkich pseudo lekarzy, medyków mengele :
  posobkiewicz,
  sutkowski,
  flisiak,
  pinkas,
  zembala,
  matyja,
  grzesiowski,
  szumowski,
  horban,
  gut,
  simon,
  wiatr z wałbrzycha = szachrajowo,
  szełemej,
  agnieszka mastalerz-migas,
  joanna zajkowska,
  ligia kornowska,
  urszula szybowicz,
  jarosław j. fedorowski,
  prof. dr hab. radosław owczuk,
  prof. dr hab. piotr czauderna,
  prof. dr hab. robert flisiak,
  prof. dr hab. tomasz laskus,
  prof. dr hab. bartosz łoza,
  prof. dr hab. magdalena marczyńska,
  dr hab. iwona paradowska-stankiewicz,
  prof. dr hab. miłosz parczewski,
  prof. dr hab. małgorzata pawłowska,
  prof. dr hab. anna piekarska,
  prof. dr hab. krzysztof pyrć,
  prof. dr hab. krzysztof simon,
  dr n. med. konstanty szułdrzyński,
  prof. dr hab. krzysztof tomasiewicz,
  prof. dr hab. jacek wysocki,
  dr n. med. artur zaczyński,
  polska federacja szpitali,
  Te SKORUMPOWANE przez big-farmę skórwysyny nie zasługują na żaden szacunek i pisanie dużymi literami.
  A także tych wszystkich z tzw. Izdebek lekarskich.
  Każdego medyka mengele odmawiającego badania i leczenia pacjenta i odsyłającego na „teleporadę”,
  plus cały faszysztowsko-żydowski nierząd zdrajców i zbrodniarzy : żydowiecki, niedzielski, dworczyk
  i reszta,
  A także sejm i senat : pis-uary, po-pierdoleńców, psl-zielonych i sld-czerwonych komuchów,
  judę oraz rodziny tych zdrajców, żyjące dzięki nim w luksusach,
  wszystkich komendantów tzw, policji,
  wszystkich dyrektorów, kierowników i inspektorów psse i wsse,
  wszystkich właścicieli i dyrektorów dps-ów mordujących śmiercionkami swoich podopiecznych,
  także wszystkich tzw. sędziów w sądach, którzy w pełni świadomie łamią wszelkie prawa,
  wszystkich pseudodziennikarzy nakręcających tę histerioplandemię,
  wszystkich tzw. celebrytów, którzy dla kasy zgodzili się nakęcać tę histerioplandemię,
  te wszystkie ścierwa z eurosodomii,
  Nalezy potraktować dokładnie tak samo jak książę wiśniowiecki potraktował wysłańców chmielnickiego,
  Tak samo jak luśnia zakończył żywot azji tuchajbeja.
  Za ten ogrom zdrady i zbrodni,
  Za praktyczną likwidację polskiej suwerenności,
  Za wymordowanie ponad 100 tys. Polaków,
  Za likwidację polskich firm !!!!!!
  Za wysyłanie tzw. Policji i sanepidów do pacyfikacji naszej wolności,
  NA PAL !!! a kobiety NA STOS. MUSZĄ CZUĆ, ŻE ZDYCHAJĄ.
  W eurosodomii codziennie umiera już po szczepieniu nawet 1000 osób !!!
  W polin mamy już w stopnop zgłoszonych ponad 80 zgonów !!!
  W rzeczywistości w polsce zmarło już po wstrzyknięciu śmiercionki co najmniej kilkaset osób.
  Nopy liczy się już w dziesiątkach tysięcy !!!
  Dlaczego nie ma dostępnej amantadyny i jej pochodnych.
  W polsce amantadyna wyleczyła już tysiące ludzi !!!
  Potwierdzenia naukowe są z CAMBRIDGE !!!
  Tam w ciągu dwóch tygodni wyleczono 13500 chorych.
  Polacy !!!!! Opamiętajcie się !!!!!
  Chcecie wolności i przyszłości dla siebie, waszych dzieci, wnuków, rodziców ?
  Albo wyjdziemy w milionach na ulice i pokażemy naszą siłę,
  Albo te skurwysyny nas wymordują !!!!!
  Gdzie jest i co robi polskie wojsko ???
  Przecież oni przysięgali !!! Wierność narodowi polskiemu,
  A nie zdrajcom i zbrodniarzom z faszystowsko-żydowskiego nierządu.

 5. Ewa-Maria mówi

  Horbany i inni jemu podobni szkodnicy wara odemnie i mojej rodziny,Nie potrzebuję od was niczego a tym bardziej nie chcę od was żadnej pomocy.Nie życzę sobie ingerencji w nasze życie rodzinne..Do tej pory nikt nie interesował się co robimy,jak żyjemy,czy jesteśmy zdrowi.Nikogo to nie interesowało.Teraz ja i moja rodzina życzy sobie, aby dać nam spokój i żyć po swojemu.Bez waszej pomocy poradzimy sobie. Ani myślę słuchać waszych nakazów i zakazów.

  1. Boguslaw mówi

   Wiedz o tym, ze istnieje wielu, ktorzy dokladnie podzielaja Twoje zdanie na ten temat!
   Trzymajmy sie razem, uczmy sie madrej, uwaznej i konsekwentnej, solidarnosci, ktora uczyni nas MOCNYMI, aby przeciwstawic te obecne bestialskie zapedy wszystkich tych zwyrodnialcow!

  2. Matka mówi

   Na szczęście, Boguś, idiotów w społeczeństwie jest jednak mniejszość.

 6. Maksymilian mówi

  Zacznijmy wybijać szyby w oknach urzędów miast i gmin. Szybko przestaną pieprzyć o pandemii. Przy okazji damy zarobić szklarzom. 😆 Jebać PiS

 7. Hammurabi mówi

  Zakaz, zakaz, zakaz…
  Owszem, ci wszyscy „mędrcy” z tytułami, ci nadęci do granic pęknięcia „politycy, ci nieusuwalni, niezatapialni urzędnicy państwowi, cała ta zgraja jest blisko.
  Blisko nie tylko kolejnego zakazu ale i coraz bliżej przekroczenia tej niewidzialnej granicy poza którą jest już tylko wściekłość.
  Problem jest jedynie w tym, że coraz mniej ludzi jest w stanie przeciwko „władzy” występować.

 8. Misiek13 mówi

  Horban na badania,wirus zagoscil u niego na dobre

 9. Toja mówi

  Andrzej Horban figuruje na liście Wildsteina jako TW (tajny współpracownik SB). Nie sądzę, aby to była inna osoba niż ta menda lekarska. Bowiem do takiej brudnej roboty różne służby wykorzystują osoby, na które są haki.

  1. Matka mówi

   A g…o prawda. Po prostu nie umiecie czytać listy Wildsteina i powtarzacie bzdury. Na liście Wildsteina nie ma tylko TW, są kandydaci na TW czy pracownicy SB też. Ktoś, kto figuruje pod tym imieniem i nazwiskiem z sygnaturą IPN BU 0951/525 to pracownik SB, a nie TW (pracownicy SB oznaczani są 0 na początku, TW lub kandydaci na TW 00). A więc to zupełnie inny Andrzej Horban, będący SB-kiem, a nie TW.

  2. Fruktoza mówi

   gówno to ci z japy wypływa za każdym razem kiedy ją otworzysz, komuchu
   właśnie udowodniłeś czym jesteś – ale róznica czy tw czy pracownik sb…
   masz moralność gówienka. i dobrze ci z tym 😉

  3. Matka mówi

   Ale ty głupia jesteś, mój Boże… Dobrze, wytłumaczę raz jeszcze, w wersji dla mniej bystrych:

   1. Sygnatura dotyczy pracownika SB
   2. Oczywistym jest, że Horban nie pracował w SB (to są informacje jawne, w przeciwieństwie do bycia TW)
   3. Z tego oczywisty wniosek, że ten Andrzej Horban z listy to zupełnie inna osoba.

   Kumasz już, czy jesteś jeszcze bardziej durna, niż zakładam?

  4. Toja mówi

   A ty flanelo jaki numerek i literki nosisz?

  5. Matka mówi

   Pisz, Santana, pod swoim nickiem. Na jedno i tak wyjdzie – prędzej czy później zawsze pokażesz, jaka z ciebie tępa dzida, zmiana pseudonimu nie pomoże.

 10. Matka mówi

  „Kika dni po tym, jak Sąd Najwyższy stwierdził, że zakaz przemieszczania się wprowadzony rozporządzeniem Rady Ministrów to bezprawie, główny doradca premiera zapowiada możliwość wprowadzenia takiego zakazu. To jest kompletny odlot! Jeżeli władza wprowadzi taki zakaz, to spokojnie i bez żadnego ryzyka można go zignorować, mandatu nie przyjąć, a od ewentualnego wyroku nakazowego złożyć odwołanie i sprawa wygrana. Pohukiwanie Horbana nie jest już groźne. Jest groteskowe. I tak powinno zostać potraktowane.”

  Obok przepisów prawa jest też coś takiego jak rozsądek, odpowiedzialność, czy moralność. Rozumiem, że to pojęcia wam obce i nawet umierający codziennie setkami na Covid ludzie nie poruszą waszego sumienia, żebyście przestali kłamać i manipulować w temacie pandemii.

  1. Fruktoza ci w oko mówi

   tobie już dawno mózg obumarł…

 11. George mówi

  Horban – nieszczęśliwy, pomylony człowieczku. Ty to sobie możesz wprowadzać jakieś tam obostrzenia, a ja mam je w du…żym poszanowaniu. I możesz mnie cmoknąć w końcówkę. He, he…

  1. adam mówi

   To ze sobie cos tam wprowadza w warszawce nie oznacza automatycznie ze wszyscy sa durni i beda sie do tego stosowac. Ja sam wiem co mam robic i nie potrzebuje zeby jakies kutasy z pisu wskazywali mi czy mam chodzic w gaciach na lbie czy w kagancu. Chce sie horban bawic w kowidoze niech sie bawi ale od ludzi normalnych niech sie odpierd…

 12. LoL mówi

  siorban, tępy c..lu – łaziłem gdzie chciałem za waszego pierwszego zamknięcia – teraz nie będzie inaczej.
  F U naziści

 13. Zbigniew mówi

  A import z Chin rosnie do potegi, bo europejska produkcja jest wylaczona?

 14. Freedom mówi

  Hoban to szmata. Kolejne nazwisko, które trzeba zapamiętać. Do rozliczenia

 15. swo mówi

  Tego gnidę Horbana to odstrzelić. Śmierć wrogom Ojczyzny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.