Jest pisemne uzasadnienie rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego. Kłamstwa, bełkot i absurd!

Marsz Powstania Warszawskiego/ fot. twitter
8

Po wczorajszych absurdalnych wynurzeniach urzędniczki warszawskiego ratusza Ewy Gawor przyszedł czas na pisemne uzasadnienie decyzji o prowokacyjnym rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego. Uzasadnienie przesłane organizatorom marszu przytacza portal medianarodowe.com. Oto oficjalne stanowisko władz Warszawy:

Uczestnicy zgromadzenia stanowiący czoło pochodu, sposobem ubioru, przemarszu, sposobem trzymania flag i ich symboliką, noszonymi emblematami, oraz skandowanymi hasłami w sposób celowy i świadomy odwoływali się do włoskich organizacji faszystowskich i niemieckich nazistowskich, oraz polskich faszyzujących organizacji przedwojennych, w ten sposób publicznie propagując totalitarne ustroje państwa, które te organizacje stworzyły. Jednocześnie cytowane powyżej skandowane przez uczestników hasła wzywały do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych. Dodatkowo fakt użycia przez uczestników zgromadzenia środków pirotechnicznych i utrata pokojowego charakteru zgromadzenia jeszcze przed jego rozwiązaniem, powoduje, iż w ocenie organu przebieg zgromadzenia naruszył również przepisy ustawy – Prawo o zgromadzeniach”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PEŁNA TREŚĆ UZASADNIENIA TUTAJ

Mamy tu nie tylko powtórzenie absurdalnych tez zaprezentowanych przez Ewę Gawor podczas konferencji prasowej, ale również twierdzenie o „utracie pokojowego charakteru zgromadzenia”. Co ciekawe, jeszcze wczoraj Gawor twierdziła, że marsz przebiegał spokojnie i nie doszło do zakłócenia porządku publicznego. Dziś wersja jest już inna.

Do treści uzasadnienia odniósł się rzecznik ONR, Michał Jelonek.

Argumentacja urzędu miasta kompromituje tę instytucję. Insynuacje dotyczące podobieństwa ubioru członków organizacji narodowych z mundurami nazistowskimi, sugerowanie że symbole narodowe są symbolami faszystowskimi to kłamstwa mające na celu grę na emocjach warszawiaków. Ratusz zapomina, że to właśnie narodowcy składali ofiarę życia podczas Powstania Warszawskiego. W jaki sposób koszulka Good night left side nawołuje do nienawiści? Nie wiem. Wiem natomiast, że jest to tylko pretekst, powód, którego Ratusz szukał przez blisko 48 godzin. Ta sama sytuacja dotyczy hasła “Śmierć wrogom ojczyzny”, które ma wydźwięk historyczny. Pismo, jakie otrzymałem i powody rozwiązania zgromadzenia, jakie w nim zostały zawarte, są niedorzeczne. W dalszym ciągu jako organizator podtrzymuje, że decyzja urzędu miasta była bezzasadna i zapowiadam: wystąpię na drogę sądową” – oświadczył Jelonek.

Źródło cytatów: medianarodowe.com

Zobacz też:

Kolejna prowokacja władz Warszawy: urzędniczka zapowiada rozwiązanie Marszu Niepodległości [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Wiadomo, że to absurd, no i co z tego wynika skoro oni mają władzę? Jak świat światem zawsze decyduje ten kto ma lepszy aparat przymusu ;).

 2. ZbulwersowanyL mówi

  Żydowski bełkot. Im wszystko co POLSKIE się nie podoba z wyjątkiem naszej ziemi, naszych bogactw, naszych pieniędzy i naszej niewolniczej pracy. Czas najwyższy, aby rozerwać zniewalające nas kajdany i stać się wyłącznymi hegemonami w naszej Ojczyźnie.

 3. Goj mówi

  Ej lewusy, skoro w Powstaniu brali udział faszyści z ONR, to czemu świętowanie Powstania nie jest promowaniem faszyzmu? I skoro Polacy podczas wojny walczyli z faszyzmem, a nie z Niemcami, to czemu faszyści byli po stronie polskiej, a nie po stronie „faszystowskiej”? Nic nie rozumiem, niech mi jakiś lewak wytłumaczy niespójną lewacką logikę.

  1. lol mówi

   Mogą mieć z tym problem!

  2. michu mówi

   Nie ten faszysta kto faszysta, ale ten kogo lewackie organizacje wskażą ;). Prawdziwi faszyści są dziś (zresztą jak zawsze) po lewej stronie. Istotą faszyzmu jest przekonanie, że państwu wszystko wolno.

 4. Adam mówi

  ”Przyjdzie kryska na Matyska”,Pozdrawiam wszystkich Polaków

 5. Czesław mówi

  Wojsko Polskie maszeruje w szyku podobnie jak to robiły i robią wojska włoskie, niemieckie czy rosyjskie, jedynie wojska afrykańskie inaczej defilują. Takie to czasy że ludzie nie wstydzą się okazywać swojej głupoty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.