Jest decyzja ONZ! Francuzi wypłacą odszkodowania za zakaz noszenia islamskich chust

fot. youtube
1

Komitet Praw Człowieka przy ONZ orzekł wczoraj, że francuski zakaz noszenia nikabów, czyli islamskich chust zasłaniających twarz, jest naruszeniem prawa do manifestowania własnych poglądów religijnych.

KPC stanął po stronie muzułmańskich oskarżycieli zobowiązał Francję do zapłacenia odszkodowań dla wszystkich kobiet, które w 2012 zostały skazane za zasłanianie twarzy w miejscu publicznym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W szczególności Komitet nie dał wiary francuskim twierdzeniom, że zakaz zasłaniania twarzy był konieczny i proporcjonalny ze względu na bezpieczeństwo, albo w celu budowania »żyjącego wspólnie społeczeństwa – czytamy w uzasadnieniu Komitetu Praw Człowieka przy ONZ.

Warto dodać, że Wielka Izba Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznała wcześniej, że zakaz zasłaniania twarzy nie łamie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, wolności wyznania i sumienia.

We Francji od 2011 roku obowiązuje zakaz zasłaniania twarzy w miejscach publicznych np. burką, nikabem, kominiarką czy kaskiem motocyklowym. Zakaz dotyczył miejsc publicznych takich jak parki, sklepy, urzędy oraz dworce.

Źródło informacji i cytatów: wprost.pl, sioe.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. kici kici KOCUR mówi

    Widać z tego że ktoś sypnął niezłą kasą dla Komitetu Praw Człowieka przy ONZ. A to czy Francja wypłaci odszkodowania czy nie to już nie ma najmniejszego znaczenia. Nic już nie pomoże temu zdegenerowanemu, spedalonemu, lewackiemu narodowi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.