SKLEP-WPRAWO.PL

„Jedność oparta na wartościach narodowych i chrześcijańskich”. Mocne przemówienie Marszałka Seniora na inauguracji IX kadencji Sejmu [WIDEO]

Antoni Macierewicz/ fot. screen
6

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji, które odbyło się 12 listopada 2019 roku, przemówienie wygłosił Marszałek Senior Antoni Macierewicz. – Ważne przemówienie Marszałka Seniora. Przyjdzie nie raz w tej kadencji Sejmu się na nie powoływać i przypominać, zwłaszcza partii rządzącej – skomentował na Twitterze poseł Robert Winnicki.

Co takiego powiedział Antoni Macierewicz, że szef Ruchu Narodowego odnosi się do niego w tak pozytywny sposób? – Polacy zawsze byli świadomi tego, że niepodległość jest podstawowym sine qua non warunkiem realizowania wszelkich wartości narodowych. Nie ma dziś wolności i demokracji poza niepodległością. Niepodległość ma jeden kształt. Wiele postaci ma niewola – powiedział Marszałek Senior.

W swoim przemówieniu Antoni Macierewicz nie kluczył, ale nazywał rzeczy po imieniu: „zbrojna grupa przestępcza kierowana przez aparat komunistyczny”, „zbrodnia stanu wojennego”, „księża zamordowani podczas rozmów Okrągłego Stołu”, „długofalowa struktura grabieży narodu polskiego”, „bohaterski zbrojny opór Żołnierzy Wyklętych”. „środowiska agenturalne na wysokich stanowiskach”. Podkreślił, że dziedzictwo komunistyczne wciąż nie zostało rozliczone i odrzucone.

Odpowiedzialność za ostateczne uporanie się z ciemną spuścizną komunizmu spada na nas, panie posłanki i panowie posłowie – powiedział Macierewicz. – Bez względu na różnice polityczne wszystkich nas musi łączyć miłość do Ojczyzny i wola potępienia zbrodni przeciw narodowi. Sejm IX kadencji jest do tego lepiej przygotowany niż jakikolwiek inny, bo zdecydowana większość Polaków chce jedności opartej na wartościach narodowych i chrześcijańskichpodkreślił.

Chociaż reprezentując wszystkie nurty polityczne narodu polskiego jest ten Sejm bardzo zróżnicowany, to absolutna większość wyborców wsparła te ugrupowania, które jednoznacznie odwoływały się do wartości narodowych, niepodległościowych i katolickich. Ukształtowanie naszych instytucji państwowych, życia gospodarczego i społecznego zgodnie z tymi wartościami, to nasze największe zadanie, jakie stoi przed obecnym Sejmem. (…) Musimy zbudować silne państwo narodowe z jasną hierarchią wartości odróżniającą patriotyzm od zdrady, dobro od zła, cywilizację życia od cywilizacji śmierci równocześnie szanując demokrację i różnice poglądów – powiedział Marszałek Senior.

Zobacz też:

Prezydent Duda obraża narodowców i podlizuje się Żydom. Przemówienie na inauguracji Sejmu IX kadencji

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. czytacz mówi

  PiSrael chce pozyskać wyborców z prawej strony, by wyprzeć Konfę.

  1. marju73 mówi

   Pisożydy w taktycznej grze pozowania na chrześcijan i narodowców nie dadzą się prześcignąć nikomu. Potem w głosowaniach wychodzi ich prawdziwą natura.

  1. Marcjusz mówi

   Szkoda, że się nie wytłumaczył z rozrzutnego zakupupu za setki milionów dolarów samolotów rządowych, bez przetargu. Kwestie bezpieczeństwa panstwa czy samowola, pycha i… podejrzenie korupcji? Macierewicz bezkrytycznie przyjmuje wszystko co amerykańskie, przede wszystkim przemysł zbrojeniowy (masakryczna kasa na kontrakty).
   Pleść patriotyczne androny każdy potrafi. Dobra zasłona dymna. ?

 3. Brutus mówi

  Gada to samo w Telewizji Trwam co tydzień i w Radio Maryja do emerytów. Ale zauważyłem, że już nie jest taki pewny czy w Smoleńsku był zamach czy katastrofa. Czas nas uczy pogody…??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.