Jeden sprawiedliwy! Biskup Strickland wzywa do powszechnego nieposłuszeństwa Watykanowi

Bp Joseph Strickland
14

Biskup Joseph Strickland wezwał biskupów na całym świecie do przeciwstawienia się deklaracji „Fiducia supplicans” przygotowaną przez Dykasteria Nauki Wiary. Dokument zezwala, a wręcz zabrania odmawiania, błogosławieństwa par homoseksualnym.

O biskupie Stricklandzie świat usłyszał w dobie „synodu o synodalności”, który odbył się we wrześniu bieżącego roku. Po zmasowanych atakach na biskupa, który stawał w opozycji do relatywizmu moralnego serwowanego przez uczestników synodu, hierarcha został odsunięty od przewodzenia diecezją Tyler w Teksasie, której był ordynariuszem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz w przesłaniu dla portalu LifeSite News, biskup Strickland zwrócił się do biskupów abyśmy wszyscy połączyli się głosem siły i radości w Panu w tych ostatnich dniach Adwentu i powiedzieli stanowcze „nie” temu dokumentowi.
Naprawdę musimy być po prostu zjednoczonym głosem mówiącym nie, nie przystaniemy na to. (…) Nie włączajmy tych wytycznych w życie Kościoła (…) musimy powiedzieć NIE. I musimy powiedzieć to jednym głosem – zaapelował hierarcha

Przypomnijmy, że biskup Strickland, który z otwartą przyłbicą stanął w obronie wiary i moralności, nie jest jedynym hierarchą, który padł ofiarą prześladowania ze strony watykańskich urzędników i samego papieża Franciszka. 1 grudnia 2023 roku Kard. Rahmond Burke, słynny kanonista, obrońca wiary katolickiej, a zarazek przeciwnik pomysłu dotyczącego udzielania błogosławieństw dla homo-związków, otrzymał z Watykanu wiadomość, zgodnie z którą musi zacząć płacić za wynajem mieszkania w Rzymie albo ma je opuścić na początku 2024 roku. Media donoszą, że następnym krokiem Franciszka będzie odebranie emerytury przysługującej purpuratowi. Jako byłemu kardynałowi kurialnemu zgodnie ze zwyczajem mieszkanie opłacał Watykan. Następnym kro. Wcześniej media donosiły, że papież „ukarze jednego ze swoich najwyżej postawionych krytyków”.

Kard. Raymond Burke
Kard. Raymond Burke

O niszczeniu Kościoła od środka i zdegenerowanym środowisku watykańskim pisze Jacek Międlar w swojej książce „Moja walka o prawdę”.

Przeczytaj także:

Papież aprobuje deklarację zezwalającą na błogosławienie par homoseksualnych

P. Krzemiński: O wyrzekaniu się własnej kultury

P. Krzemiński: Biskup, który strzeże depozytu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. benk mówi

  Nawet Stalin nie był tak podły, by odbierać ludziom emerytury.

 2. Rafał mówi

  Rok 2023 a ludzie nadal wierzą. W ufoki, astrologię, pambuka, moc obrazków, posążków i paciorków, horoskopy i wróżby….. Ech, ciemnota ma się dobrze!!

 3. Shadow mówi

  Pieprzony lewacki sukinsyn. Od początku jego wyboru, to nie jest dla mnie papież.

 4. verizanus mówi

  Jakoś nie widać powszechnego zrywu w obronie bpa Stricklanda, to chyba też o czymś świadczy….

 5. Paweł mówi

  Verizanus odsyłam do kanału i mediów społecznościowych ks. Daniela Wachowiaka, zwykli księża mówią temu dokumentowi nie…

 6. Paweł mówi

  Verizanus chyba zbyt pospieszny sąd 🙂
  Stanowisko Archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie w sprawie deklaracji „Fiducia supplicans”
  ogłoszonej 18 grudnia 2023 r. przez Dykasterię Nauki Wiary i zatwierdzonej przez papieża Franciszka

  Deklarowanym celem wyżej wymienionego dokumentu Stolicy Apostolskiej jest umożliwienie „błogosławienia par w sytuacjach nieregularnych i par jednopłciowych” (wprowadzenie do dokumentu). Jednocześnie dokument zapewnia, że takie błogosławieństwa będą udzielane „bez oficjalnego zatwierdzenia ich [tj. tych par] statusu lub zmieniania w jakikolwiek sposób niezmiennego nauczania Kościoła odnośnie do małżeństwa”.

  Fakt, że dokument nie zezwala na „małżeństwa” par jednopłciowych, nie powinien czynić kapłanów i wiernych ślepymi na wielkie oszustwo i zło, które kryje się w zezwoleniu na błogosławienie par w sytuacjach nieregularnych i par jednopłciowych. Takie błogosławieństwo jest w sposób bezpośredni i poważny sprzeczne z Bożym Objawieniem oraz nieprzerwanym, dwu-tysiącletnim nauczaniem i praktyką Kościoła katolickiego. Błogosławienie par w nieregularnej sytuacji i par jednopłciowych jest poważnym nadużyciem Najświętszego Imienia Bożego, ponieważ imię to jest przyzywane wobec obiektywnie grzesznego związku cudzołożnego lub aktywności homoseksualnej.

  Dlatego żadne, choćby najpiękniejsze sformułowania wspomnianej deklaracji Stolicy Apostolskiej nie mogą umniejszać faktu, że tego rodzaju usankcjonowane błogosławieństwa pociągają za sobą daleko idące, zgubne konsekwencje. Dzięki takim błogosławieństwom Kościół katolicki staje się, jeśli nie w teorii, to w praktyce, propagandystą globalistycznej i bezbożnej „ideologii gender”.

  Jako następcy Apostołów i wierni naszej uroczystej przysiędze złożonej podczas święceń biskupich, by „zachowywać dziedzictwo wiary w czystości i integralności, zgodnie z tradycją, która była przestrzegana zawsze i wszędzie w Kościele od czasów Apostołów”, upominamy i zabraniamy kapłanom i wiernym Archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie przyjmowania i praktykowania jakiejkolwiek formy błogosławieństwa par znajdujących się w sytuacji nieregularnej oraz par jednopłciowych. Jest rzeczą oczywistą, że każdy szczerze skruszony grzesznik z mocnym zamiarem zaniechania grzechu i położenia kresu swojej obiektywnie grzesznej sytuacji (takiej jak wspólne życie poza kanonicznie ważnym małżeństwem lub związek partnerski osób tej samej płci) może otrzymać błogosławieństwo.

  Ze szczerą braterską miłością zwracamy się z należnym szacunkiem do papieża Franciszka, który – zezwalając na błogosławienie par w sytuacji nieregularnej i par jednopłciowych – „nie postępuje słusznie, zgodnie z prawdą Ewangelii” (por. Ga 2, 14), by użyć słów, którymi Święty Paweł Apostoł publicznie upomniał w Antiochii pierwszego papieża. Dlatego w duchu biskupiej kolegialności prosimy papieża Franciszka o odwołanie upoważnienia do błogosławienia par w sytuacji nieregularnej i par jednopłciowych, tak aby Kościół katolicki mógł jednoznacznie jaśnieć jako „filar i podpora prawdy” (1 Tm 3, 15) wobec wszystkich, którzy szczerze pragną poznać wolę Bożą i – wypełniając ją – osiągnąć życie wieczne.

  Astana, 19 grudnia 2023 r.

  + Tomasz Peta, arcybiskup metropolita archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie

  + Athanasius Schneider, biskup pomocniczy archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie

  Tłum. Izabella Parowicz

 7. Paweł mówi

  Verizanus, biskupi Ukrainy powiedzieli nie temu dokumentowi. a to dopiero dwa dni po jego ogłoszeniu 🙂
  „Dostrzegamy niebezpieczeństwo w niejednoznacznych sformułowaniach, które prowokują wśród wiernych rozbieżne interpretacje. W dokumencie zabrakło nam podkreślenia faktu, że Ewangelia wzywa grzeszników do nawrócenia, a bez wezwania do porzucenia grzesznego życia par homoseksualnych, błogosławieństwo może wyglądać jak aprobata” – napisali biskupi Ukrainy w komunikacie, który odnosi się do najnowszej Deklaracji Dykasterii Nauki Wiary Fiducia supplicans.
  Źródło: rkc.org.ua

 8. verizanus mówi

  @ Paweł No powiedzmy, że paru ma tam jakieś zastrzeżenia co do Fiducia supplicans, co nie zmienia aktualności spostrzeżenia, że jakoś nie widać powszechnego zrywu w obronie bpa Stricklanda…
  P.S Akurat z przywołanym ks Wachowiakiem to tak trochę różnie…on zdaje się jest przeciw religii w szkole… podobnie jak wszyscy lewacy… przypadek?… możliwe, że tak ;).

 9. Paweł mówi

  Bo religia powinna być w Kościele, co po religii, która jest raczej religioznawstwem i nie powoduje, że dzieci chodzą do Kościoła, na nic taka religia, coś o tym wiem, ponieważ na religii byłem uczony chyba wszystkiego poza tym co konieczne potrzebne do tego, żeby pobożnie żyć.
  Chyba już nie paru, ponieważ do Stricklanda, biskupów z Astany i episkopatu Ukrainy dołączyli już biskupi z Malawi. Fiduccia Suplicans są zachwycone tylko lewackie episkopaty z marksistowskiej UE, nie licząc Polski. Trochę mało…

 10. Paweł mówi

  Konferencja Episkopatu Malawi wydała we wtorek dyrektywę zakazującą błogosławienia związków osób tej samej płci. Dokument jest odpowiedzią na zamieszanie związane z udzieleniem zgody Watykanu na błogosławieństwa par żyjących w związkach cudzołożnych i związków osób homoseksualnych.

  Oficjalna deklaracja biskupów afrykańskiego Malawi stwierdza, że „aby uniknąć zamieszania wśród wiernych, zarządzamy, że ze względów duszpasterskich błogosławieństwa jakiegokolwiek rodzaju i dla związków tej samej płci nie są dozwolone w Malawi”.

  „Chociaż rozumiemy uzasadniony interes i obawy, jakie wywołała ta Deklaracja, pragniemy zapewnić wszystkich katolików i wszystkich zainteresowanych nauczaniem katolickim, że nauczanie Jedynego Świętego Kościoła Katolickiego i Apostolskiego na temat małżeństwa pozostaje tym, o którym mowa w paragrafie 4: wyłącznym trwały i nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety, w sposób naturalny otwarty na poczęcie dzieci” – konkludowali biskupi Malawi.

  Źródło-Pch24

 11. Adam mówi

  Papiez jak i cały Watykan nie ma nic wspolnego z wiara w Boga. sam Watykan to siedziba samego szatana. Jaki wpływ na wiare ma papiez.? Żadną. Ja np chodze do kosciola rzymskiego ale nie uznaje wladzy papieza.

 12. Paweł mówi

  Verizanus mamy do czynienia już w tej chwili za masowym odrzuceniem tego dokumentu:
  „Nie da się pobłogosławić pary bez błogosławienia ich związku. Nie da się udzielić błogosławieństwa homoseksualistom nie potwierdzając ich obiektywnie grzesznego stylu życia. To wybiegi i sofistyka. Takie błogosławieństwa nie mają żadnej mocy, są nieskuteczne. Wprowadzając różnicę pomiędzy ortodoksją a ortopraksją dochodzimy do herezji i podziału w Kościele. Pisze o tym na łamach austriackiego portalu Kath.net bp Marian Eleganti. ”
  To nie jest już jeden biskup, tylko licząc episkopaty i pojedyncze głosy co najmniej setka.

 13. Zbychu mówi

  Czekam na bullę z watican city, że prawidziwym bogiem, którego trza czcić to lucyfer i szatan, a kto modli się do Jezusa jest przeklęty i potępiony

 14. Boł mówi

  Wielki szacunek dla duchownych sprzeciwiających się jawnej sodomii obecnego pseudo papieża. W Polsce cisza aby ktoś był przeciw frankowi – nastąpi więc u nas kolejna degradacja kościoła.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.