I wszystko jasne! PO i Nowoczesna nie poparły uchwały potępiającej ideologię i skutki rewolucji bolszewickiej

4

Na wniosek klubu Kukiz’15 Sejm przyjął dziś uchwałę w sprawie potępienia ideologii i skutków rewolucji bolszewickiej. W głosowaniu nie wzięli udziału posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Dlaczego nie poparli uchwały? Poseł Misiło stwierdził, że stało się tak ze względu na „żenujący język” oraz, że „gratulacje z Kremla płyną każdego dnia do PiS”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poniżej publikujemy tekst uchwały. Oceńcie sami, czy jej język jest „żenujący” i czy wyjęcie kart do głosowania przez posłów PO i Nowoczesnej było działaniem słusznym. Dla nas sprawa jest oczywista. Posłowie, którzy nie poparli tej uchwały, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że obecna Unia Europejska realizuje komunistyczny manifest z Ventotene. Ludzie, którzy są zwolennikami eurokołchozu po prostu nie mogą poprzeć uchwały potępiającej ideologię rewolucji bolszewickiej. Oni tę ideologie chcą po raz kolejny wcielić w czyn. Trzeba mieć tego świadomość.

UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

w sprawie potępienia ideologii i skutków rewolucji bolszewickiej.

Przed stu laty zbrodnicza rewolucja bolszewicka, która wybuchła w Rosji w listopadzie 1917 r., zmieniła oblicze tego państwa a później znacznej części świata, zaś jej tragiczne skutki społeczne i ekonomiczne odczuwane są w wielu krajach i samej Rosji do dzisiaj.

Każda rewolucja dokonywana drogą krwawego zamachu stanu niesie za sobą zniszczenie i śmierć. Lewackie rewolty, chociaż często przykrywane pięknymi i górnolotnymi hasłami, zawsze przynoszą terror i zbrodnie oraz krzywdę dla poszczególnych ludzi i całych społeczeństw. Rewolucja bolszewicka ostrze swojej agresji wymierzyła przeciwko podstawowym wartościom człowieczeństwa i tradycjom cywilizacji europejskiej. Zrodzona ze zbrodniczej ideologii komunizmu, podsycana antyhumanitarnymi i antychrześcijańskimi hasłami, odcisnęła swoje okrutne piętno na życiu wielu pokoleń.

Jedną z największych ofiar rewolucji bolszewickiej stała się także Polska. Wprawdzie w 1920 roku dzięki męstwu Polskiego Żołnierza udało się zablokować najazd rewolucji na Europę, ale gdy w roku 1939 komuniści sprzymierzyli się z narodowymi socjalistami, hekatomby zbrodni nie udało się już powstrzymać. Tym bardziej, że wiele państw cywilizowanego świata jeszcze przez kilka kolejnych lat obojętnie lub z tajonym aplauzem przyjmowało demagogię z Niemiec i obłudną propagandę Sowietów.

W wyniku konfliktu między dotychczasowymi sojusznikami, Niemcami i Rosją, oraz braku woli i konsekwencji mocarstw zachodnich sprzymierzonych w koalicji antyniemieckiej, od 1945 roku możliwy stał się import rewolucji komunistycznej do wielu krajów w Europie oraz poza nią. Do milionów ofiar rosyjskich krwawej rewolucji bolszewickiej, doszły setki milionów jej ofiar na całym świecie, a przerażające skutki lewicowych eksperymentów ekonomicznych zrujnowały gospodarki kilkudziesięciu państwa świata.

Każdy cywilizowany człowiek powinien odrzucić zło niesione przez ideologię komunistyczną, nawet gdy przybiera ona szaty rzekomej sprawiedliwości społecznej. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej świadom wartości i wielkiego dorobku cywilizacji łacińskiej, do zniszczenia których dążyła rewolucja i jej realizatorzy, potępia ideologię, jaka legła u podłoża zbrodni i stała się jej usprawiedliwieniem, doprowadzając do tragedii wielu milionów ludzi.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd wszystkim ofiarom bolszewickiej i lewackiej przemocy na całym świecie.

Źródło: sejm.gov.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. RdK mówi

    Zmienic nalezy “lewackie rewolty“ na lewicowe rewolty.

  2. Waldemar mówi

    Zawsze swój poprze swojego.

  3. goj mówi

    Kiedyś dla takich była brzytwa, dziś prawda i modlitwa?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.