Jasna Góra otwarta dla pielgrzymów. Paulini zachęcają do nawiedzania Sanktuarium

klasztor na Jasnej Górze/ fot. Wikipedia
5

Od poniedziałku (20.04.2020) Jasna Góra znowu jest otwarta dla pielgrzymów. Według rozporządzenia Rady Ministrów w kościołach obowiązuje limit 1os/15m2. Zgodnie z tym limitem do kaplicy Matki Bożej może wejść 46 osób, do bazyliki 60, a do kaplicy pokutnej, gdzie odbywa się spowiedź – 16. Zabezpieczone jest oddzielne wejście do bazyliki i oddzielne do kaplicy i nie ma możliwości przechodzenia z jednego miejsca w drugie.

Paulini przypominają o konieczności posiadania maseczek ochronnych oraz zachowania bezpiecznej odległości. Przed wejściem do kaplicy i bazyliki ustawione są także pojemniki z płynem dezynfekującym, z których powinni korzystać wierni.

Kustosz Sanktuarium, o. Waldemar Pastusiak, zapewnia, że regularnie prowadzona jest dezynfekcja zarówno kaplicy Matki Bożej, jak i bazyliki, bez względu na to czy pielgrzymi byli w niej czy nie. – Konfesjonały, ławki, krzesła, to wszystko jest na bieżąco dezynfekowane – wyjaśnia o. Pastusiak.

– Zapraszamy do wykorzystania tej możliwości osobistego nawiedzenia Sanktuarium – zachęca o. Pastusiak. – Jeżeli okaże się, że będzie znaczna liczba wiernych, która będzie chciała uczestniczyć we Mszy świętej, będziemy wtedy zastanawiać się nad otwieraniem zewnętrznych kaplic na potrzeby Eucharystii – dodaje.

Źródło informacji i cytatów: ekai.pl

Zobacz też:

Izrael wzorem dla polskiego rządu? Mechanizmy śledzące, fałszywe testy, przymus bezpośredni i… zakażające banknoty [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. dar mówi

  Wspaniała wiadomość może to jest ta dobra wiadomość że zbliża się Uroczystość Królowej Polski 3 Maj i tak jak 1966 roku Wielki Prymas obudził sumienie Polski może i teraz w 2020 roku nastąpi odnowa i sposobu myślenia i sposobu życia .Dziękuję za tą Wspaniałą wiadomość.

 2. dar mówi

  Marsze gwiażdziste z całej Polski tzn pielgrzymki byłyby świadectwem a zarazem dziękczynieniem za łaskę Wiary i Nadzieji na lepsze czasy dla Polski i polaków.Myslę że hierarchowie kościelni zmobilizują wiernych by uczestniczyli w tej uroczystości i stanęli na wysokości zadania jakie przed nimi stawia historia

 3. fajera mówi

  “Paulini przypominają o konieczności posiadania maseczek ochronnych”
  dlaczego powiela się wszędzie ściemę
  np. z powyższego cytatu? a powinno być pseudo ochronnych

 4. Alek mówi

  Wg zarządzeń władzy państwowej w autobusie na pasażera ma przypadać półtora metra kwadratowego, a w kościele na wiernego piętnaście. Czyli władza wierzy, że wirus ma charakter demoniczny – atakuje w kościele, a nie w komunikacji. Opozycja czy też lewica nie protestuje, czyli też w to wierzą.
  Skora tak jest, to jest oczywiste, że powszechne nawrócenie i pokuta jest najlepszą formą walki z wirusem, o jak mówił Pan Jezus, post i modlitwa to najlepszy sposób na wypędzenie diabła.

 5. Alek mówi

  Otwarcie Jasnej Góry jest niewątpliwie dobrym posunięciem. Będzie gdzie i komu prosić Boga, by wysłuchał nasze błagania.
  Jest potrzebna jednak jeszcze kropka nad “i”. Mianowicie, by Bóg wysłuchał nas, musimy wysłuchać Boga. Zaczynając od 10 Przykazań Bożych. Potrzeba zatem, by nie tylko wzywać Polaków do pielgrzymowania, ale i do nawrócenia, pokuty, zadość uczynienia Bogu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.