Kaczyński wyraził poparcie dla ustawy likwidującej przemysł futerkowy. Szczegóły projektu „Piątka dla zwierząt”

Jarosław Kaczyński/ fot. screen
20

We wtorek (8.09.2020) prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie, w którym wyraził „mocne poparcie” dla projektu ustawy o ochronie zwierząt przygotowanego przez Forum Młodych PiS. Jednym z jego punktów jest zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Po raz kolejny branża futerkowa znalazła się na celowniku Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ: Branża futerkowa pod ekologicznym odstrzałem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczegóły projektu przedstawił przewodniczący Forum Młodych Michał Moskal. Projekt składa się z pięciu elementów określonych jako „Piątka dla zwierząt”. Element pierwszy to „humanitarne traktowanie”, czyli wspomniany już zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz ograniczenie uboju rytualnego wyłącznie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Element drugi to „kontrola społeczna ochrony zwierząt”. Przewiduje on zwiększenie kompetencji dla organizacji społecznych oraz możliwość asysty policji przy odbieraniu źle traktowanych zwierząt.

Trzecim elementem jest „precyzyjne prawo, większa ochrona”. Wprowadzona zostanie definicja kojca, a Inspekcja Weterynaryjna otrzyma prawo do nakładania mandatów.

Czwarty element to „bezpieczne schroniska”. Prawo do prowadzenia schronisk ma przysługiwać wyłącznie jednostkom gminnym oraz organizacjom pożytku publicznego  chroniącym zwierzęta. Wprowadza się wymóg niekaralności oraz nieposzlakowanej opinii wobec osób prowadzących i pracujących w schroniskach. Kontrole schronisk mają być częstsze.

Element piąty to  „koniec z łańcuchami”, czyli zakaz trzymania zwierząt na krótkiej uwięzi i ograniczenie stosowania kolczatek.

W 2018 roku wycofano z Sejmu projekt ustawy zabraniającej uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych. Projekt został przygotowany przez Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt zdominowany przez Platformę Obywatelską bardzo mocno współpracujący z grupą posłów PiS, na czele z Krzysztofem Czabańskim i Joanną Lichocką, a także posłanką Ewą Lieder z partii Nowoczesna. Ten projekt również miał poparcie Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ: Nie będzie zakazu uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych. Projekt ustawy wycofany z Sejmu

 Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Extinction Rebellion blokuje centrum Warszawy. Aktywiści żądają ogłoszenia alarmu klimatycznego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jakub mówi

  A co z prawem do życia nienarodzonych? Kaczyński ty bydlaku skończony…

 2. rebih mówi

  Ten spuszczony ze smyczy, tęczowy lewak doprowadzi kraj do ruiny. Sprawy szybko postępują i niedługo możemy tęsknić za uczciwością PO i umiłowaniem tradycyjnych wartości przez Rabieja.

  1. Krzysztof mówi

   @Rebich „..niedługo możemy tęsknić za uczciwością PO i umiłowaniem tradycyjnych wartości przez Rabieja?

   No weż mnie nie nie rozwalaj! Za czym mamy tęsknić za bezrobociem? Pamiętam czasy kiedy rządziła PO i dziś mogę podziękować za kilka lat które będą brakowały mi do emerytury. A jak dostało się pracę to w najgorszej firmie i na śmieciówkach. Podaj mi sukcesy jakie odniosła PO kiedy rządziło aby Polakom żyło się dobrze? Dziękuje ale nie tęsknie za taką uczciwością i myślę że te czasy nigdy nie wrócą.

  2. Rebih mówi

   @Krzysztof Właśnie kwestia bezrobocia wraca, a budżet się załamał. Oczywiście można byłoby być optymistą, albo powiedzieć, że od czasu do czasu następuje okres gorszej koniunktury, gdyby nie to, że PiS rozpoczął bezpardonową wojnę z polską gospodarką, opierając się na bazie wyborców stale korumpowanej kolejną falą rozdawnictwa. PO, poza autostradami, sukcesów może istotnie nie miało, ale wojny z gospodarką nie toczyli (choć nie mam wątpliwości, że również zgodziliby się na zniszczenie energetyki i górnictwa węglowego). Co zaś do afer, to darujmy sobie porównania. PO to żałosne płotki, w porównaniu do grubych ryb korupcji pływających w PiS. Ale przede wszystkim pieniądze czy gospodarka to tylko jedna i to nie najważniejsza strona medalu. Znacznie ważniejsze jest forsowanie prze PiS neo-marksizmu. Polski naród przeżył biedę i marksizm, ale neo-marksizmu może nie przeżyć, co pokazują przykłady narodów o znacznie większych tradycjach, wspanialszej historii i kulturze od naszego. Każdego z nas spotka śmierć. Tym razem śmierć może spotkać również naród.

 3. hens mówi

  Przypomnę, że Czabański i Lichocka to posłowie PiSu oddelegowani do opracowania ustawy o polonizacji mediów. Czabański chyba w 2017 oświadczył, że projekt jest gotowy, potrzeba tylko woli politycznej, żeby go procedować. Jak widać Żydosław Ka woli troszczyć się o myszy niż o naszą tożsamość narodową czy politykę historyczną. TFUU!

 4. zdzichol mówi

  Kilka działów gospodarki już zostało 'zdywersyfikowanych’, że wspomnę o przemyśle stoczniowym, węglu czy o Wodzie Polskiej, szalom. Coraz mniej jest do dywersyfikowania, więc teraz myszy. A potem np. bzykanie 'polek’ przez polskich gojów. Chyba ruskie lepiej wią jak bzykać polskie su.. ee.. kobiety.

 5. Zbigniew mówi

  Mafie ukrainskie naciskaja tego ……………… .

 6. Zbigniew mówi

  Ciekawe jak podziela sie tymi miliardami? Tak jak Lotosem, miedzy siebie?

 7. Zbigniew mówi

  Ci mlodzi PIS to chyba sa jeszcze w Izraelu i nie widza, ze ten juz tylko sie meczy – stawiaja na konia, ktory powinien juz byc w schronisku.

  Polak juz nawet kroliki bedzie hodowal gleboko, gdzies w lesie na bagnach a krolicze mieso bedzie z lidla – to juz bylo nedzny faceciku.

 8. Zbigniew mówi

  Czlowiek wraca z roboty i cieszy sie bo tam sie wszystko wali – otwiera ulubiony portal a tu sie cala zydowsko ukrainska mafijna partia tez sie wali – i jak tu Panie Jacku, zyc po bozemu, jak wokol sodoma i gomora – na kogo pisac testament?

 9. Teresa Maria mówi

  Napisałam e-maila do siedziby Pis i Tego satyra z Nowogrodzkiej, nawet nie liczę na odpowiedź, bo p. Basia która rządzi biurem tego śmiesznego typa( stara partyjna komunistka), nie dopuści , aby przeczytał cokolwiek krytycznego wobec niego i PIS.

  1. Zbigniew mówi

   Ale oceniajac to, jako swoj pomysl, bronilbym JK, gdyz taka swinie jaka podlozyl swoim wrogom w PiS to tylko ta nadza Bosak moze zmarnowac, to miasko przed grilowaniem.

   Trzymajacie tego Bosaka z daleja od konfederacji, bo to wytczka frakcji „zydowsjiej” PIS – takie one Starski, Sasin §zydzi” jak ja.

  2. Zbigniew mówi

   A nie mowilem! ze ten gadula sam sie w koncu zagada na smierc:

   „Zwolennicy Konfederacji wściekli na Bosaka. Musiał wycofać się ze swoich słów o maseczkach: Niepotrzebnie to powiedziałem”

 10. Zbigniew mówi

  A co Bosak na to, ano ble ble ble dudududu aaa

  „Zakaz hodowli czy uboju jest agendą radykalnie lewicową. Jarosław Kaczyński, podnosząc tę agendę, w tej pozycji się stawia, (..) realizuje dzisiaj agendę radykalnej lewicy, co będzie miało bardzo przykre skutki dla polskiej gospodarki, dla branż, które wytwarzają miliardy złotych PKB w polskim rolnictwie

  — zaznaczył.

  Według niego, jest to „rzecz absurdalna, ponieważ Kaczyński pokazuje Polskę jako słabe państwo, które – jeśli zarzuty są prawdziwe – nie potrafi dopilnować hodowli czy uboju, a z drugiej strony realizuje radykalnie lewicową agendę”.

  Będziemy się temu zdecydowanie przeciwstawiać

  autor w Polityce.pl

 11. Krzysztof mówi

  „Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie, w którym wyraził „mocne poparcie” dla projektu ustawy o ochronie zwierząt (…) Jednym z jego punktów jest zakaz hodowli zwierząt futerkowych”.  Co na to Bosak? Oczywiście anty PIS nie pozwoli zniszczyć polskich hodowli. W końcu żona musi dostać wspaniałe futro a że Bosak to deklarujący katolik ma w nosie los tych biednych naszych braci mniejszych.

  Kiedyś zagłosuje na Konfederacje ale tylko wtedy jak Bosaka i kilku posłów o takim durnym myśleniu jak on nie będzie. Bo jak na razie Konfa (może pod wpływem Bosaka) wpisuje się w chamską grę opozycji totalnej i traci okazję by „zachować się jak trzeba”.

  1. rebih mówi

   Żona jest wazniejsza od kuilku kurczaków czy futerkowców. To chyba jasne.

 12. antyPOPiS mówi

  E tam, ważne że żoliborski hodowca kotów ma mocne wsparcie w euro-posłance Spurek, co to słynie na cały świat z troski o rogaciznę, ze specjalnym uwzględnieniem gwałtów na krowach, tylko nie pamiętam czy piętnowała zachowanie buchaji, czy weterynarzy inseminatorów…
  PS. Niby wszystko fajnie, ale czy aby to nie jest wstęp do małżeństw międzygatunkowych, tylko patrzeć jak lgtb+animals wyjdzie z nowymi postulatami…

 13. Czesław mówi

  Ja nie jestem dobrym człowiekiem ja jestem normalnym człowiekiem. PiS koniecznie chce się przypodobać lewactwu europejskiemu i zaczął walczyć z hodowcami zwierząt, nie bacząc na straty gospodarcze, z podobnych powodów z dymisjonowano min.Szyszko. Komuna też zaczęła walkę z polskością od niszczenia polskiego rolnika. PiS i Duda wygrali dzięki polskim rolnikom a teraz zaczęli ich niszczyć, polską gospodarkę. To chyba pomysły młodzieżówki PiS która koniecznie chce być europejska, to nie są spadkobiercy ideowi młodzieży obrońców Zadwórza przed bolszewikami, Orląt Lwowskich czy młodzieży Powstania Warszawskiego. A w ogóle jak to jest że zwierząt nie wolno wykorzystywać w celu rozrywki, przecież trzymanie kota w domu to jest dla rozrywki, innej roli ten kot czy pies kanapowy nie pełni. Na fermie Wojciecha Wójcika onet zrobił propagandowy negatywny film, tak to można zrobić film z wypadku samochodowego i zakazać jazdy samochodami. Jak widać prezes Kaczyński współpracuje z onetem dla niszczenia Polaków, tak jak współpracował z GW, PO PSL dla niszczenia Leppera, też człowieka ze wsi.

 14. George mówi

  Najwyraźniej Kaczyński popada w obłęd. I to powoduje, że coraz otwarciej odkrywa przed nami, do niedawna skrzętnie ukrywane, oblicze lewka i do tego żydofila. Czyż może być bardziej obrzydliwe połączenie?

 15. zdzichol mówi

  Tak sobie myślę, że ten zboczony miłośnik kociego ciepełka właśnie sobie strzelił w przyrodzenie. Wspólnoty religijne mogą okrutnie zarzynać zwierzęta a hodowcy uśmiercający je humanitarnie nie! Może ktoś zabierze tego Żydosława Ka na ceremonię koszernego zarzynania owieczki, bo bez tego ten kretyn nie pojmie różnicy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.