Jakim zaufaniem Polaków cieszą się politycy? Sondaż CBOS: Tusk i Kaczyński na dnie, na topie Andrzej Duda

Andrzej Duda i Donald Tusk / Fot. Twitter
14
SKLEP-WPRAWO.PL

Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie dotyczące zaufania Polaków do czołowych polityków w Polsce. Dla niektórych wyniki mogą być zaskakujące, dla innych oczywiste. Kto cieszy się największym, a kto najmniejszym zaufaniem w polskim społeczeństwie?

Na czele rankingu jeśli chodzi o zaufanie, znalazł się Andrzej Duda. Prezydentowi ufa 45 proc. Polaków.Z zaufania może też się cieszyć Szymon Hołownia. Do niedawna prezenter „Mam talent” może liczyć na 41 proc. poparcia. Niemal równie dużym zaufaniem co Hołownia może się cieszyć Mateusz Morawiecki. 40% badanych ufa szefowi rządu.

Poza podium uplasował się szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z 34 proc. zaufaniem. Ankietowani ufność wobec Jarosława Kaczyńskiego deklarują na poziomie 30 proc., a wobec byłego premiera Donalda Tuska na poziomie 29 proc.

W przypadku braku zaufania niechlubnym liderem jest prezes Prawa i Sprawiedliwości, który budzi niechęć 52 proc. Polaków. Wysoko jest również Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa 47 proc. badanych. Nieufność do Tuska, wynosi 45 proc. co plasuje go na trzeciej pozycji.

Sondaż CBOS przeprowadzono od 1 do 11 lipca 2021 roku metodą CAPI, CATI oraz CAWI na reprezentatywnej, imiennej próbie 1166 mieszkańców Polski, którzy mieli powyżej 18 lat. Próbę wylosowano z rejestru PESEL. Każdy uczestnik sondażu sam wybierał, jaką metodą chce przeprowadzić badanie. Ankieta miała taki sam zestaw pytań oraz strukturę.

Źródło informacji: CBOS, Wprost.pl

Przeczytaj także:

„Gwiazdor” TTV szaleje ws. plakatów informujących o ukraińskim ludobójstwie na Polakach. „Ruska inspiracja”, „niezgodne z polskim prawem”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Chinczycy wyuczeni glownie przez USA przejmuja swiat za pomoca przejecia automatyzacji.
  Nie potrzebuja ludzi, terytoriow – ta bolszewicko nazistowska technologia ekspansji w niewolnictwo jest przestarzala w stosunku do wydajnosci powszechnej automatyzacji.
  Prymitywny ekspansjonizm to juz jest muzeum. Chinczykom wystarcza zasoby materialowe, ludzkie potrzebne do automatyzacji, wykluczenia ludzi z produkcji i uslug z coraz wiekszym zmniejszeniem powiechrzni potrzebnej do produkcji.
  Jezeli ktos liczy na Niemcow, ze sie przeciwstawia to srogo sie przeliczy – juz powinno wymyslec sie nazwe dla roli volksdojcza ale dla Chin – taki szabezgoj ale sluzacy Chinczykow – taka sile ma automatyzacja, sztuczna inteligencja i filozofia ich dzialania.

  Tylko mysla technologiczna mozna tak opanowac swiat politykow, jak np w USA.

  Chinczycy tak prowadza nowoczesna ekspansje.

  Polske po utracie ludzi i zasobow materialnych potraktuja jak ktoras z wlasnych biednych prowincji, bez wartosci technologicznej.

  Prymitywny ekspansjonizm wlasnie dlatego sluzy Chinom, wladzom Chin – ot tak po prostu wzmacniaja go i maja wykonawcow.

  Dzisiejsze Chiny sa jednak tworem wielkich koncernow wykorzystujacych totalitaryzm, agresywne cele komunizmu.

  Jednak Bald.tv ma racje, ze Europejskie Koncerny sa slabe a koncerny swiatowe sa silniejsze niz panstwa narodowe.

  No i wynik: wielkie koncerny to Chiny – prosty wynik i nie wiem po co te rozwazania

 2. Zbigniew mówi

  Chinczycy maja podzial na kasty i maja swoja nazwe dla kasty sluzacych?

 3. Shadow mówi

  Boże widzisz i nie grzmisz. Jeśli ten naród faktycznie dokonuje takich wyborów politycznych, to biada mu. Nic dziwnego, że jesteśmy ciągle okradani, okłamywani, wyzyskiwani i zdradzani. Czy tacy ludzie jak ci z ankiety, mają chociaż po 2 szare komórki ? Wskazywać na bezjajecznego prezydenta, płaszczącego się wiecznie przed żydami, albo płaczka Hołownię, katolika na odwrót, sponsorowanego przez światową finansjerę, to trzeba być totalnym debilem.

 4. Zbigniew mówi

  @Shadow – totalnym debilem to trzeba być, żeby nie wiedzieć, iż nazwy narodowości po polsku piszemy z dużej litery

 5. szalom mówi

  Polacy zostali tak już oduraczeni przez pruskie i żydowskie media, że ich wybory wywołują przerażenie. Z drugiej strony – kogo mają wybierać jeśli prawdziwe osobowości, szczególnie Polskie Osobowości nie mają żadnych szans na zaistnienie w polityce? Każdy musi być żydopachołem i na każdego służby muszą mieć jakieś haki. Nie zdziwię się jeśli warunkiem wpisania kandydata na listy wyborcze będzie przyniesienia własnoręcznie zrobionej teczki na siebie.

 6. kurwy jak to kurwy, byle do koryta mówi

  Ot taki Braun for example czy Dziambor. Pierwszy popierał Kaczyńskiego (żyjącego) na prezydenta nawet w komitecie poparcia zasiadał, drugi z listy PiS na radnego Gdyni startował i Bosak nie święty.

 7. *****Konfederacje, koalicjanta PO mówi

  Kiedy Braun zacznie się dopominać o ujawnienie treści rozmowy pomiędzy Grodzki,a zaproszonymi żydami do Senatu,?

 8. Misiek13 mówi

  Wiec zrobmy to co robia kubanczycy,pospolity szturm na Belweder i pogonmy to cale zydostwo

 9. Pani M. mówi

  @Szalom

  „Polskie Osobowości”? Chyba masz a myśli „osobliwości”? Abstrahując od wyborów politycznych i tego konkretnego sondażu, to jednak głupków postrzegających całą rzeczywistość przez pryzmat Żydów czy „żydopachołów” jest realnie garstka, nie łudź więc się, że kiedykolwiek tacy, jak ty, nabiorą jakiegoś znaczenia.

 10. 777 mówi

  CBOS – CENTRUM BEZPOŚREDNIEGO OMAMIANIA SPOŁECZEŃSTWA…

 11. Maksio mówi

  Ale ten sondaż wyssany z palca jest. Andżej wiadomo, pierwszym młotkowym w fabryce Polska jest i wciąż szaleje z młotem, a starsze panie zachwycone. Ale że Kosiniak tak wysoko, na czwartym miejscu jest? Lekarz, który nie chce leczyć tylko robić karierę w chłopskiej partii nie zasługuje nawet na 4 procent zaufania społecznego. Niechęć do Ziobry, wiadomo. Kiedy Ojciec Tadeusz bronił pedofili w Kościele, Ziobro mu klaskał. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny, koziołek Matołek 😄

 12. BP mówi

  Stopniowanie słowa kłamstwo: kłamstwo, większe kłamstwo, statystyka (badania opinii społecznej)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.