Jak za komuny! Trzaskowski nakazuje zdjęcia krzyży w urzędach!

prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski celebruje Chanukę/ fot. materiały ratusza
16

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie, które zakazuje wieszania krzyży na ścianach urzędów, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach.

Dziś (17.05.2024 r.) na konferencji prasowej prezydent Warszawy potwierdził, że zarządził zdjęcie krzyży ze ścian i biurek w warszawskich urzędach!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tutaj chodzi po prostu o zwykłe uporządkowanie sytuacji. Mieliśmy mnóstwo pytań dotyczących tego, gdzie jest miejsce na eksponowanie symboli religijnych. Stąd bardzo szerokie zarządzenie, które dotyczy wszystkich kwestii związanych z równouprawnieniem zakazem dyskryminacji, ale również tego, że przestrzenie w których są obsługiwani warszawiacy, warszawianki, powinny być absolutnie neutralne – powiedział Trzaskowski. – Tu nikt nie zamierza prowadzić żadnej krucjaty, postępować w sposób dogmatyczny, (chodzi) tylko (o) jasne wytyczne: te przestrzenie, w których obsługiwane są warszawiacy, warszawianki powinny być neutralne. (…) Dotyczy to przestrzeni urzędu: nie dotyczy to jednostek, szpitali, szkół, ośrodków pomocy społecznej – zaznaczył Trzaskowski i dodał, że jeśli organizowane jest jakieś wydarzenie w urzędzie miasta stołecznego Warszawy to powinno mieć charakter świecki.

Na portalu X decyzję Trzaskowskiego skomentował redaktor Jacek Międlar.
Lata 50. – region słupski. Ludzie wdzierali się do szkół i na siłę zawieszali krzyże w klasach. Dochodziło nawet do utarczek i przepychanek z milicjantami. Za obronę symboli religijnych można było trafić na pół roku do więzienia. In nomine Dei! napisał i zamieścił zdjęcie krzyża. Dodał również: – To mówicie, że za zgaszenie świeczek marginalnej żydowskiej sekty ma być kryminał, a za ściąganie setek krzyży z urzędów – znaku zbawienia i większości Polaków – oklaski?

Przeczytaj także:

Ambasador Izraela kolejny raz pluje Polakom w twarz! Pisze o “komorach gazowych w Polsce” i straszy “antysemityzmem”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Tak daleko nas dostali…. no ale może kard. Nycz i tamtejsze duchowieństwo przewielebne jakoś jeszcze sytuację odwrócą i krzyże wrócą…

 2. Michu. mówi

  Niech kardynal Nycz odprawi Mszę dziękczynną za wybór Trzaskowskiego , tak jak to zrobil. Gronkiewiczową , która przykryła aferę reprywatyzacyjną, pod jej władzą wielu Warszawiaków straciło dach nad głową, Warszawa zasluguje na tego Pana bo sama sobie go wybrała. Nie trzeba być katolikiem, ale krzyż na ścianie przeszkadza opętanym bohaterom horrorów, albo satanistom.

 3. gal mówi

  Klown picus glancus trzaskus niech wywali tez chanukowe swieczniki

 4. Duduś mówi

  Sam siebie nie wybrał. Brawo stol(y)ca !!!

 5. verizanus mówi

  @Gal chanukowych nie wyrzuci bo za tym symbolem stoją innej jakości przywódcy duchowi…tak łatwo nie pozwolą;)

 6. gal mówi

  @Verizanus tak wim ze tego nie zrobi, ba nawet o tym nie pomysli bo to bylaby myslozbrodnia i antysemityzm. Skonczylby jako dozorca myjacy kible.

 7. Boleslaw mówi

  Polacy, dlaczego nasze rodziny ratowaly te okropne parchy w czasie wojny? Polacy/Rodacy … oni sa tylko gośćmi… w NASZEJ OJCZYŹNIE POLSCE – musimy to parszywe ZŁO wypedzic z POLSKI!!

 8. verizanus mówi

  @Bolesław Wypędzić może silniejszy słabszego, ale raczej nie odwrotnie ;).

 9. Kamil mówi

  Tzn ze symbole największej Religi na świecie są zakazywane a promowanie pedalstwa ot cały trzaskowski

 10. Promyk mówi

  Symbole religijne mogą być eksponowane tylko w knesejmie pod warunkiem, że jest to chanukowy świecznik koniecznie z portretem rabina uważającego nas za zwierzęta w ludzkiej skórze.

 11. AntyPO✡PiS mówi

  A czego się można było spodziewać po synie płatnej 👹 konfidentki SB-TW JUSTYNA?

  Przecież Trzaskowski wyssał antypolonizm i nienawiść do polskich ✝ Katolików już mlekiem matki – żydokomuchy!

 12. Hammurabi mówi

  Posłużę się przykładem z nie tak dawnych czasów.
  Za tzw. „komuny” niezmiernie raziło „aktyw” górnicze pozdrowienie „Szczęść Boże”. Chcieli to zmienić na „Cześć pracy”. W podziemnym świecie jednak napotkali na mur. Kiedy szola ruszała w dół unosili kask jak wszyscy i tylko oni wiedzieli co szeptali pod nosem. Jednak już pojawiając się w przodkach witali się zgodnie z górniczą tradycją.

 13. Kwal mówi

  Komuna jest w dalszym ciągu i nic się nie zmieniło. To zmienił się Naród….bardziej zgłupiał !

 14. Shadow mówi

  NIe wszyscy warszawiacy głosowali na pasożyda.

 15. Negro mówi

  Rozumiem, że nie będzie żadnych symboli religijnych, również tych spod znaku pewnej gwiazdy i świecznika?
  A może jakiś przytomny pracownik ratusza wyskoczy z gaśnicą przywracając zgodność z wprowadzonymi przepisami?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.