Jak wysłać paczkę do USA – przepisy celne, koszty i najlepsze praktyki

1

Stany Zjednoczone to kraj, w którym wielu Polaków ma rodzinę lub znajomych. Ponadto niektóre firmy utrzymują stosunki biznesowe z amerykańskimi kontrahentami. Nic więc dziwnego, że z naszego kraju często są nadawane paczki do USA. Poznaj obowiązujące przepisy celne oraz orientacyjne koszty wysłania paczki za ocean.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Paczka do USA – jakie obowiązują przepisy celne?

Z opłaty celnej zwolnione są przesyłki, które nie są wysyłane w celach handlowych, a na przykład jako prezent, jednak ich wartość nie może przekraczać 45 euro. Opłaty celnej nie zapłacisz również, jeśli wartość towaru nie przekracza kwoty 22 euro (chyba że paczka do USA zawiera przedmioty objęte akcyzą). Wysokość cła zależy od typu produktu, wagi paczki oraz jej wartości.

Należy również pamiętać o dokumentach celnych, takich jak formularz celny CN22 lub CN23. W formularzu nadawca deklaruje wartość przesyłki, jej zawartość oraz cel (przesyłka handlowa lub na prezent). Niezbędny będzie również list przewozowy oraz w przypadku paczek sprzedażowych faktura handlowa.

Interesują Cię również przesyłki krajowe? Nadaj je za pośrednictwem usługi Orlen Paczka: https://www.globkurier.pl/cennik/orlen-paczka.

Ile kosztuje nadanie paczki do USA?

Nadanie paczki do USA wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Na cenę wpływa znaczna odległość między Polską a Stanami Zjednoczonymi oraz fakt, że kraje dzieli ocean. Paczka do USA musi zatem przebyć część trasy samolotem lub statkiem. Nie bez znaczenia jest również waga paczki oraz jej wymiary. W końcowej cenie zawiera się także koszt ubezpieczenia oraz ewentualne koszty celne.

Dobre firmy transportowe i logistyczne, takie jak GlobKurier, udostępniają swoim klientom wygodne kalkulatory, dzięki którym mogą oni szybko obliczyć koszt wysyłki paczki do USA: https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-usa.

Wysyłka paczki do USA nie musi wiązać się ze stresem i zarządzaniem logistyką, pod warunkiem, że wybierzesz solidną firmę transportową. Operator logistyczny GlobKurier obsługuje wysyłkę paczek do Stanów Zjednoczonych zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj także:

Grzegorz Braun motorem Konfederacji! Wykręcił najlepszy wynik w wyborach do europarlamentu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

 1. Dumny Polak mówi

  Dzieci!!

  W takich czasach, kiedy dzieje sie tyle waznych spraw, wybieracie tego typu temat!!!???
  Warunki wysylki paczek do USA?
  Czy oni juz tam gloduja, czy potrzebuja naszych jablek, czy polskich puszek z bigosem!?
  Co sie tu dzieje!!!?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.