Jacek Międlar zapowiada walkę z mową nienawiści „obrońców demokracji”. Relacja z konferencji przed sobotnim Marszem Wielkiej Polski Niepodległej

Fot. tuwroclaw.com
16

Organizatorzy sobotniego Marszu Wielkiej Polski Niepodległej zapowiadają, że organizowana przez nich manifestacja z okazji 11 listopada ma mieć charakter pokojowy i rodzinny. Podczas czwartkowej konferencji zapowiadali, że w trakcie pochodu chcą nie tylko manifestować swój patriotyzm, ale też przeciwstawić się „mowie nienawiści”, która ich zdaniem głoszona jest przez organizacje lewicowe i prezydenta Wrocławia. Jacek Międlar i Piotr Rybak odnieśli się też do tego, że miasto wezwało organizatorów marszu do zaprzestania używania herbu Wrocławia w materiałach promujących wydarzenie.

Jacek Międlar zapowiedział, że organizator dołoży wszelkich starań mających na celu zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa. Dodał też, że uczestnicy nie będą dążyli do konfrontacji z kontrmanifestacjami, które mogą pojawić się na trasie marszu. – Ludziom, którzy chcieli doprowadzić w Polsce do puczu, śmiejmy się w twarz, ponieważ ich działania są nic niewarte. Jeżeli będą siedzieć na drodze, to mam nadzieję, że policja będzie interweniowała. Zapewniamy, że marsz będzie pokojowy i nie dojdzie do żadnych konfrontacji, chyba że policję i nas zaatakuje środowisko LGBT i rzekomych demokratów – stwierdził. – Musimy jednak zdawać sobie z tego sprawę, że w sobotnim marszu nie będą szli chłopcy do bicia, ale ludzie, który potrafią się postawić wszelkiej agresji – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Międlar i Rybak odnieśli się w czwartek do apelu, jaki do prezydenta Wrocławia przesłało 9 dolnośląskich organizacji i partii politycznych. Sygnatariusze listu domagali się w nim od prezydenta Wrocławia, by ten jasno sprzeciwił się zaplanowanym na sobotę obchodom, a część uczestników marszu określili mianem „neonazistów i neofaszystów”.

– Dla mnie to jest skrajnie pojęte lewactwo, marksiści kulturowi, ludzie, którzy depczą po polskiej fladze i chrystusowym krzyżu. Ci ludzie w sposób haniebny imputują rodzinom z dziećmi, patriotom, nacjonalistom polskim, których ideologia jest komplementarna z personalizmem chrześcijańskim, jakobyśmy byli neofaszytami i neonazistami – komentował Międlar. – Krótko mówiąc to, co napisali ci państwo w apelu, pod którym nie ma konkretnych nazwisk, to stosowanie propagandy rodem z sowieckiego Kominternu. Przypomnijmy, że w 1937 roku sowiecki Komintern powiedział, by wszystko co patriotyczne, co polskie wrzucać do jednego wora o nazwie neofaszym, faszyzm, nazizm i neonazizm. Tak właśnie uczyniono w tym apelu, który został wystosowany do Rafała Dutkiewicza – dodał były ksiądz.

Wrocławscy nacjonaliści zapowiedzieli też, że w związku z określeniami, jakie padły w liście zamierzają podjąć kroki prawne. Ma im w tym pomóc mec. Jarosław Litwin, który już podjął kroki, zmierzające do wytoczenia postępowania na drodze cywilnej i karnej.

Aktywiści zapowiedzieli też, że w trakcie sobotnich uroczystości będą protestować przeciwko „mowie nienawiści”, która ich zdaniem jest głoszona przez prezydenta Wrocławia i przedstawicieli organizacji, które zapowiedziały blokowanie sobotniego marszu.

Członkowie stowarzyszenia odnieśli się też do oświadczenia urzędu miejskiego, który wezwał ich do usunięcia herbu Wrocławia z materiałów promujących imprezę. WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ.

Źródło: tuwroclaw.com/Bartosz Senderek i Michał Hernes

Tytuł pochodzi od redakcji wPrawo.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Mam wielką nadzieję, że Jacek Międlar zostanie w najbliższych wyborach Prezydentem Polski. Idealny kandydat. Bez kompleksów i zakłamań. A przede wszystkim Polak i katolik ! Żeby to się stało Polacy muszą zrzucić bielmo z oczu.

  1. ania mówi

   Całkiem niezły pomysł.

  2. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

   W tym celu musiałby mieć albo zaplecze polityczne, albo pieniądze, a zdaje się że brakuje jednego i drugiego. Może do czasu wyborów prezydenckich będzie miał jedno i drugie, czego mu z serca życzę.

  3. Przebiśnieg mówi

   W pełni popieram ! Na horyzoncie nie widzę lepszego kandydata. A do tego jeszcze dochodzą przecież wiedza, energia i młodość !

  4. KarPa mówi

   Niestety ale Pan Jacek chyba jeszcze nie może kandydować z uwagi na wiek, o ile się nie mylę musi mieć ukończone 35 lat

  5. test24 mówi

   Chyba oszaleliście! Chcecie, żeby staruszek Schechter na zawał padł? 😀

 2. Łukasz mówi

  Jacek nie będzie startował na prezydenta, ponieważ nie ma skończonych 35 lat.

 3. Jarek mówi

  Tak czy siak co by nie było popieram Pana Jacka bo po prostu ma słuszną rację i nie ma co tu dyskutować. To zaczątek autentycznego ruchu społecznego a nie jakiejś tam parti. Partie są dla popaprańców i cwaniaków. To z kolei ruch społeczny oddolny mający lidera z wizją. To coś czego ten system boi się jak ognia bo bez kasy bez zaplecza politycznego nie ma jak kierować jak wpływać jak mieszać a więc to miotła która wymiecie ten chazarski syf zainstalowany tu za stalina

  1. Ada mówi

   Słusznie, a co do wieku – poczekamy.

 4. Waldemar mówi

  Na początek do Sejmu RP , a potem się zobaczy. Prawda Księże Jacku.

 5. Constancja mówi

  Mam nadzieje, ze bedzie mozna obejrzec przebieg waszego marszu i przemowienia.
  I niech Bog dotyka Cie Swoja Miloscia …

 6. Hammurabi mówi

  „Musimy jednak zdawać sobie z tego sprawę, że w sobotnim marszu nie będą szli chłopcy do bicia, ale ludzie, który potrafią się postawić wszelkiej agresji”. NARESZCIE! Samym dobrym słowem, napominaniem, przykładem niczego się nie zdziała.
  Mam nadzieję, że „chłopcy” sprawnie sobie poradzą z „przeszkodami” i będą sobie radzili w przyszłości.
  Polskę mamy jedną. Dlatego dzieło głoszenia prawdy o niej, o jej historii i jej opłakanych dla nas skutkach po czasy obecne, jest obowiązkiem każdego, kto posiadł choć trochę wiedzy na ten temat!
  Okupanci i mordercy ze wschodu i zachodu z pasją i oddaniem zabijali polską inteligencję, patriotów i światłe umysły, co skwitował Sandauer:
  „W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.
  Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy.
  Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce to żydowska głowa nałożona na polski tułów.
  Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.„
  „Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.
  Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy”
  Czas sprawić, że ta myśl stanie się nieaktualna!

 7. Constancja mówi

  zeby pokonac plemie zmijowe trzeba przede wszystkim wejsc do tej glowy, zeby tam pokonac mozg ktory rzadzi tym swiatem. Wybitni i szlachetni zydzi typu Janusz Korczak tez wygineli na wojnie. Ci co rzadza to zadna inteligencja, to szumowina, ktora jest zdolna tylko do niszczenia tego co swiete, prawe, demoralizowania innych. Ich mozgiem jest demon!
  Demona piescia nie pokonasz. Tu sie w rozumieniu swiata rozmijamy.
  Polacy maja prawo do manifestacje w swoje swieto i to jest karygodne, zeby wlasnie te szumowiny wyzywaly Polakow od bandytow. Tak, trzeba isc z ta mowa nienawisci do sadu. Niech wpadaja we wlasne zastawione sidla.

 8. iza mówi

  szkoda, że teraz kiedy ktoś przeciwstawia się islamizacji, przeróżnej maści zboczeńcom, i zdrajcom kraju jest od razu nazistą.co za czasów dożyliśmy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.