„Jacek Międlar szerzy radykalny antysemityzm” – informuje najnowszy raport Uniwersytetu w Tel Awiwie

Jacek Międlar/ fot. twitter
12

Okazuje się, że mamy „zwykłych” antysemitów i antysemitów „radykalnych”. O tym, kto jest antysemitą „zwykłym”, a kto „radykalnym” decyduje Rafał Pankowski i Uniwersytet w Tel Awiwie. Jakie są kryteria? Żadne. Co Pankowski napisze, to izraelski uniwersytet opublikuje w dorocznym raporcie Kantor Centre for the Study of Contemporary European Jewry.

W najnowszym raporcie czytamy: „Popularny były ksiądz i aktywista polityczny Jacek Międlar w dalszym ciągu szerzy radykalny antysemityzm w mediach społecznościowych (np. blog, youtube, facebook). Nadal werbalnie atakuje posłankę z partii Nowoczesna Joannę Scheuring-Wielgus od czasu, gdy pozwała go w związku z jego ksenofobicznymi i rasistowskimi wypowiedziami publicznymi.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak widzicie, „łowca antysemitów” Rafał Pankowski nie wie lub udaje, że nie wie, co było przedmiotem rozprawy sądowej wytoczonej Jackowi przez Joankę, ale do tezy pasuje mu „rasizm” i „ksenofobia”. Tak właśnie wygląda przyprawianie ludziom gęby w wydaniu Pankowskiego i Uniwersytetu w Tel Awiwie.

Kto jeszcze znalazł się na najnowszej liście antysemitów i za co? Pankowski wpisał na listę następujące osoby wraz z uzasadnieniem: poseł PiS Jan Mosiński (za odnoszenie się do rzekomego żydowskiego pochodzenia przeciwników politycznych), Magdalena Ogórek (za „nieprzyjazny wpis” na twitterze, w którym odniosła się do żydowskiego pochodzenia Marka Borowskiego), poseł PiS Bogdan Rzońca (za tweet: „Wypoczywam, czytam różne zaległe lektury. I zastanawiam się, dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo Holocaustu”), Marcin Wolski (za sugestię, że anty-rządowe protesty są inspirowane przez Żydów, a protestujący są byłymi oficerami bezpieki), Radio Maryja (nadal rozpowszechnia „antysemickie wynurzenia” swojego stałego publicysty Stanisława Michalkiewicza); ONR, Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy (za demonstrację przeciw Sorosowi i organizacjom pozarządowym finansowanym z zagranicznych źródeł). Marsz Niepodległości opisany jest w raporcie jako „największe w Europie zgromadzenie faszystów i grup skrajnie prawicowych”.

W raporcie Pankowski wymienia też Narodowe Odrodzenie Polski oraz „pseudo-kibiców” wskazując, że chodzi o atak kibiców Legii na zawodników izraelskiego klubu Hapoel Petah Tikva. Na liście jest też oczywiście Piotr Rybak za baner „Dom Polski – zakaz wstępu Żydom, komuchom oraz wszystkim złodziejom i zdrajcom Polski”.

Osoby i instytucje wymienione jako „fałszerze Holokaustu” to: prof. Jerzy Nowak, dr Ewa Kurek, Jacek Międlar, Radio Maryja, Instytut Pamięci Narodowej, Leszek Żebrowski, prof. Marek Chodakiewicz, minister Anna Zalewska, Rafał Ziemkiewicz, Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Reduta Dobrego Imienia (za pismo krytykującego prof. Jana Grabowskiego), dr hab. Tomasz Panfil oraz prezydent Donald Trump (za to, że podczas wizyty w Warszawie nie udał się pod pomnik Bohaterów Getta).

Źródło: kantorcenter.tau.ac.il

Przeczytaj też

Jak Żydzi chcieli kupić spokój sumienia i co z tego wynikło – dr Ewa Kurek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  Ten Pankowski powinien leczyć się na głowę, bo cierpi na jakieś wrodzone fobie i nie wpisuje się w żaden rubryka.

 2. Zbulwersowany mówi

  Jeśli założyć, że Rafał Pankowski jest w pełni władz umysłowych i uczeni z Uniwersytetu w Tel-avivie są też w pełni władz umysłowych, to należy obiektywnie stwierdzić, że uzewnętrzniają oni objawy dzikiego antypolonizmu połączonego z dzikim antykatolicyzmem.

 3. julie mówi

  Ach tak ! To w takim razie ksiedza Jacka Miedlara pocalujcie w dwa czolka ! Tylko nie pchac sie nie pchac ! Oszolomy zydojski , echhhh , tfuuuuuu , co za dzicz , kanalie !

  1. ewald mówi

   Idealna opinia, brawo!

 4. Pan Kracy mówi

  To poniekąd dobry prognostyk: jak mięsistonosi i ich przydupasy uznają kogoś za antysemitę, to warto go słuchać. Kiedyś antysemitą był ten, kto nie lubił żydów, dziś antysemitą jest ten, kogo żydzi nie lubią. A tak “jakoś” bywa, że wskazują patriotów, katolików, nacjonalistów, prawych i uczciwych.

  Jak mawia pewien znany “antysemita” – Michalkiewicz – żydzi często mylą antysemityzm ze spostrzegawczością. I o żydach można tylko mówić jak o zmarłych: dobrze albo wcale. Zatem: bądźmy spostrzegawczy i mówmy o żydach całą prawdę, a ich łatki antysemickie traktujmy jak wyróżnienie.

 5. Ante Portas mówi

  Zatem wypada wykrzyczeć na cały głos “Cześć i Chwała antysemitom!!!”

 6. goj mówi

  Zapomnieli jeszcze dodać do listy samego Boga za Jego antysemickie teksty w Biblii o tym, że będzie surowo karał żydów, że chciał się ich pozbyć za złotego cielca, za to, że błąkali się za karę 40 lat na pustyni i żarli mannę i wydał na świat swojego syna Jezusa Chrystusa – pierwszego chrześcijanina-antysemity na świecie 😀 Ale kto wie, już pewnie szykują ustawę nakazującą Bogu płacić roszczenia 😀

  PS: Gratuluję Jacku dołączenia do grona światłych Polaków – bo to oznacza w Polsce słowo “antysemita” – człowieka mądrego, szlachetnego, inteligentnego i uczciwego.

 7. Robert B. mówi

  Każdy, kto nie ma ochoty dawać się Żydom dymać, jest antysemitą. Oby tak dalej… Takie same zachowania miały miejsce w latach 30 XX wieku, co wiadomo, jak się skończyło.

 8. Normalny mówi

  Jeszcze trochę i Żydzi będą wręczać honorowe ordery czołowym antysemitom. Ale czy oni mają w ogóle honor ? Osobiście wolałbym czek na wartość 1 000 000 USD.

 9. Gutmen mówi

  Są więc zwykli antysemickie, tacy co ” wypieki to z mlekiem matki ” i radykałowie…
  Proszę proszę, dla mnie to komplement, bo od dawna to słowo znaczy tyle samo co = “mówienie prawdy”.
  Praktycznie uczynili na własne życzenie homonim w języku Polskim.
  Jacku prawdomowny…gratuluję to laurka chyba

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.