Jacek Międlar podarł pismo z zakazem dla Marszu Polski Niepodległej. Konferencja prasowa [WIDEO]

Jacek Międlar/ fot. screen
5

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Jacek Międlar odniósł się do postanowienia prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza, zakazującego Marszu Polski Niepodległej. „Takie postanowienia nic dla nas nie znaczą. To są zwykłe świstki” – powiedział Międlar i podarł dokument. Zapowiedział też odwołanie do sądu. Poinformował również, że gdyby sąd utrzymał w mocy decyzję Dutkiewicza, to marsz i tak się odbędzie.

Jacek Międlar odniósł się do przedstawionych przez prezydenta Wrocławia argumentów, jakoby Marsz Polski Niepodległej stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa. Międlar wskazał, że w 2017 roku prowodyrem zamieszek podczas marszu byli „awanturnicy z nielegalnych manifestacji, czyli Obywatele RP oraz Strajk Kobiet”. Jednoznacznie stwierdził na to oskarżyciel publiczny podczas rozprawy sądowej przeciw osobom blokującym zeszłoroczny marsz. „Nielegalnie manifestujący złamali prawo” – stwierdził oskarżyciel. Niestety, sąd uniewinnił zadymiarzy, czym dał przyzwolenie na kolejne ekscesy. Nie trzeba być Einsteinem, żeby zrozumieć, iż rozzuchwaleni bezkarnością Obywatele RP urządzą kolejną zadymę na trasie marszu. Ale dlaczego konsekwencje mają ponosić uczestnicy Marszu Polski Niepodległej, którym prezydent Dutkiewicz chce uniemożliwić świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Czy pozwolimy sobie na to, żeby warunki dyktował nam lewicowy prezydent i lewicowi aktywiści, którzy nie chcą, żeby Polacy maszerowali ulicami Wrocławia i manifestowali swoją polskość? To jest dla nas sprawdzian. Wierzę, że pokażemy naszą odwagę, pokażemy nasz honor i pokażemy, że nie pozwolimy sobie na to, by polonofobowie dyktowali nam jakiekolwiek warunki” – powiedział Jacek Międlar.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Polka mówi

  Wrogowie Polski zabijali Polaków za to , że są Polakami. OBECNY RZĄD zabrania nam przyznawania się do bycia Polakami. Wniosek nasuwa się sam : PO i PIS to wrogowie POLSKI!!!!!

 2. Olek mówi

  faszyzm wraca, tym razem idzie z Brukseli

 3. Robert mówi

  Jak najwięcej dokumentów z marszu,nagrań ,zdjęć,oczy dookoła głowy

 4. wielokropek mówi

  Zamiast do Warszawy na Jasna Gore. .. tylko wtedy POPiS poniesie sromotna porazke.

 5. Hammurabi mówi

  A co to za tajemnica? https://www.youtube.com/watch?v=9__W7kjSJWw
  „Wolne miasto Wrocław”? https://www.youtube.com/watch?v=0sCILCc-HBE
  Dutkiewiczowi wcale nie chodzi o bezpieczeństwo. To tylko pretekst. Patrząc szerzej, on i jego dworzanie upatrują zagrożenia w jednoczeniu się Polaków.
  Zmanipulowany, niedoinformowany i poróżniony motłoch, jest niegroźny. Inaczej sprawy się będą przedstawiały, kiedy ktoś ten nieruchawy twór przebudzi.
  Właśnie tego „przebudzenia” boją się jak ognia tańczący rabini. Jeszcze nie teraz. Jeszcze za wcześnie, jeszcze nie wszystko mają przygotowane…
  Jedynym sposobem na zwycięstwo jest zjednoczenie się wszystkich Polaków w jeden ogólnonarodowy ruch, w którym nie będzie ważne wyznanie, status majątkowy czy stan cywilny, ważna będzie polska myśl i czucie. Dzieląc się na grupki wzajemnej adoracji tak naprawdę jesteśmy słabi jak dzieci, co widać po działaniach dutkiewiczów czy gronkiewiczów…
  50, 100, nawet 500 tysięcy dusz maszerujących jedynie okazjonalnie to zbyt mało. To tylko tupnięcie, po którym szczekające kundle odskoczą, by z jeszcze większą zajadłością szczekać i szarpać za nogawki!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.