Jacek Matysiak z USA: Polska i Izrael, czara goryczy… Gdzie jest wdzięczność uratowanych?

Żydzi w Auschwitz / Fot. dziennik zachodni
27

Środek zimy, a tu raptem w Polsce robi się przeraźliwie gorąco synoptycy zapowiadają , że z Bliskiego Wschodu nadciąga niebezpieczna anomalia zmieniająca klimat w stosunkach polsko-żydowskich, zapowiadają opady oszczerstw i pomówień. Wnuczek i syn polskiego Żyda, premier Izraela w towarzystwie innych polityków w ramach wewnętrznych walk o władzę otworzył pełną niespodzianek puszkę Pandory. Zakomunikowano nam, że Polska nie ma prawa dbać o dobre imię, uprzednio nie zwracając się o pozwolenie i akceptację do Żydów i państwa Izrael. Dlaczego? Ponieważ Polacy są współwinni zagłady Żydów. Przypomnijmy, że polska ustawa, którą oprotestowali Żydzi przez 2 lata była konsultowana z rządem Izraela.

Nie wystarczy już, że w nasze sprawy wtrąca się Unia Europejska. Teraz dowiadujemy się, że podobne ambicje ma Izrael. Przez jakiś czas wydawało się, że pielęgnowane ognisko w relacjach polsko-żydowskich da obydwu stronom wiele ciepła i zachęci do dalszej bliskości. Kiedy jednak dym zaczął nas dusić z niepokojem ożywieni samozachowawczym instynktem powstajemy szukając konturów realnego świata, który nas otacza. Niestety Netanyahu mając do wyboru sojusznika, albo szansę na forsę: wybrał forsę! Nasi starsi bracia w wierze niespodziewanie się zbiesili!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zawsze trzeba pamiętać prawdy pierwsze, narody nie mają wiecznych przyjaciół, jedynie mają wieczne interesy. Druga prawda mówi: jeżeli powstaje zamieszanie, w którym trudno powiedzieć o co tak naprawdę chodzi, to z pewnością chodzi o pieniądze (o całe $65 mld)… Można odnieść wrażenie, że tak jak dla Hitlera i jego Niemiec nie było miejsca na Ziemi na dwa narody wybrane, tak teraz dla pewnego kręgu Żydów nie może być miejsca na dwa narody ofiar, które nie w równym stopniu, ale poniosły straszliwe straty z rąk niemieckich oprawców w II wojny światowej.

Niestety, trzeba zacząć od tego, że III RP jest spadkobierczynią założonego przez Stalina PRL-u, a nie II RP. Więc kto przez ostatnie pół wieku miał dbać o polską politykę historyczną? Ideowi gołodupce szli do państwowej biurokracji, aby się dobrze przykleić i utuczyć. Cwańsi i resortowi wspinali się na klamki oddziału zakaźnego Geremka i ich droga nie prowadziła do honorowej służby niepodległej Polsce.

Dziś w takiej absurdalnej sytuacji zagrożenia Polacy reagują z niedowierzaniem i odrazą. Nie jest tajemnicą, że w porównaniu do krajów zachodnich w okupowanej przez Niemcy Polsce za wspomaganie, dożywianie, przechowywanie, czy jakąkolwiek pomoc Żydom groziła śmierć całej polskiej rodziny, a mimo to Polacy z narażeniem swojego życia i swoich najbliższych w tysiącach przypadków pomagali prześladowanym przez Niemców Żydom. Gdzie jest wdzięczność uratowanych?

Wydaje się, że to obelżywe i poniżające traktowanie próby obrony dobrego imienia Polski i Polaków może być odpowiedzią na podniesienie sprawy niemieckich odszkodowań za bestialskie zniszczenia Warszawy i ogólnie Polski przez Państwo Niemieckie zwane III Rzeszą. W USA, lobby żydowskiego przemysłu Holocaust szybko  przepycha napisaną na kolanie (przez senatora Marco Rubio, Kubańczyk z pochodzenia) ustawę 447, odnośnie zobowiązania rządu USA do wymuszania w krajach, które podpisały konferencję praską- teresińską (2009 r., 46 krajów) spłacenia roszczeń żydowskich organizacji nawet za mienie (tzw. plemienne) ludzi, którzy nie pozostawili spadkobierców. W podobnych sytuacjach w cywilizowanych krajach majątek takiej osoby przechodzi na skarb państwa.

Nadciągają ciemne chmury w stosunkach polsko-żydowskich, co być może inspirowane jest przez walki przedwyborcze między partiami w Izraelu, ale ten powstający bałagan najbardziej cieszy naszych tradycyjnych przyjaciół cara Putina i Angelę Merkel. Spiera się dwójka sojuszników USA, które są bardzo silnie powiązane (przez lobbystów, biznes i sympatie religijne) z interesami państwa Izrael. Tak się składa, że Bibi złożył właśnie wizytę w Moskwie, więc może się pochwalić Wołodi blokowaniem Polski. Z drugiej strony szef niemieckiego MSZ, Gabriel udał się z wizytą do Izraela…

Znaczenie Polski w wachlarzu amerykańskich światowych interesów jest dużo mniejsze, ale istotne w konsekwencji rysującego się rosyjsko-niemieckiego zbliżenia, a co za tym idzie próbą wypchnięcia USA z Europy. W tej sytuacji Polska, obok Rumunii nabiera istotnego znaczenia dla POTUS-a Trumpa jako nie tylko klin między Niemcami i Rosją, ale także ze względu na znaczenie ekonomiczne dla intensywnego rozwoju amerykańskiej energetyki.

Zwykle Polacy uważali, że złą krew powodują Niemcy chcący przenieść część oskarżeń o zagładzie Żydów na Polaków i dlatego rocznie w mediach całego świata pojawia się tysiące określeń typu polskie obozy śmierci. Podejrzewano też, że chciwi cwaniacy z Ameryki, żydowscy prawnicy i pracownicy przedsiębiorstwa Holocaust drenujący forsę z każdego możliwego źródła w imię ocalenia pamięci i zadośćuczynienia ofiarom zagłady napierają i oczerniają skrwawione cierpieniem dobre imię Polski. A tu masz babo placek: to premier rządu izraelskiego przyznał, że Żydzi właśnie tak myślą.

Wieczory z menorą, przy szabasowych świecach i kolacjach w komnatach prezydenckich powoli gubią swój blask. To ma być ten strategiczny sojusznik. Żydzi nienawidzą i gardzą Polakami, którzy w historii dali im schronienie, autonomię i prawa do godnego życia. Mam wrażenie, że oczerniając miłosiernych i życzliwych Polaków przy następnym zagrożeniu nie będą mogli liczyć na nasza pomoc. W kręgu polskiej polityki z powodzeniem porusza się były sierżant armii izraelskiej urodzony w Anglii PR-owiec i izraelski lobbysta Jonny Daniels. Dziś gra on w znanym skeczu good cop, bad cop rolę dobrego przyjemnego oficera prowadzącego. Polscy politycy garną się do niego zapominając, że jest on izraelskim lobbystą i do jego zadań nie należy wspomaganie polskich interesów…

Żydzi na obronę swoich tez o polskich zbrodniach powołują się na jednostkowe historie Polaków, którzy zabijali, bądź wydawali ukrywających się Żydów w niemieckie ręce i winą tych szmalcowników obarczają cały Naród Polski. Oburzeni Polacy przypominają im, że getta żydowskie miały własną okrutną czarną policję i administrację, które gorliwie współpracowały z Niemcami. Przykładem może być tu bezwzględny i obleśny żydowski król w łódzkim getcie Rumkowski, który wykorzystywał swoją władzę w getcie w drakoński sposób z całym oddaniem służąc Niemcom. Kierując swoich rodaków do pociągów (i do gazu w Auschwitz) z minimalnym nadzorem niemieckim, aż do ostatniego transportu w którym znalazł się sam! Po wojnie historię czasów zagłady pisali ci co przeżyli, również żydowscy policjanci z judenratów. W powstałym państwie Izrael w 1950 r. Kneset przyjął ustawę, którą zapewniła im bezkarność, gdyż oni pomagając Niemcom w zagładzie innych Żydów ratowali swoje żydowskie życie…

Na zdziwienie Polaków: jak to, wy współpracowaliście w zagładzie swoich braci z Niemcami, a zarzucacie Polakom, że pozwolili na zagładę Żydów wiedząc, że za pomoc Żydowi w Polsce niemieckie prawo karało śmiercią? Tak, odpowiadają, ale Żydzi pomagając Niemcom (judenrat, policja żydowska, obozowi kapos) ratowali swoje życie. Hmm… A co z życiem Polaków, czy było mniej warte, dlaczego je mieli narażać? Więc według jakiej miary ich życie było mniej warte? A jednak uratowali tysiące Żydów, czasem tracąc własne życie… Dobrze, ale co z oddziałami żydowskiego gestapo, które pracując dla Niemców tropiło i dekonspirowało ukrywających się Żydów po aryjskiej stronie?

Jeszcze jedno, niemiecka Żydówka, filozof Hannach Arendt wyznała: „Kolaboranci wśród Polaków rekrutowali się z marginesu społecznego, mętów, natomiast wśród Żydów na kolaborację poszły żydowskie elity”.

Są zdjęcia z terenów wschodnich II RP środowisk żydowskich budujących bramy triumfalne ozdobione godłami komunistycznego Związku Sowieckiego i nazistowskich Niemiec witające armie najeźdźców i wiwatujące tłumy. Na polskich ziemiach zagarniętych przez Sowiety dość powszechnie Żydzi denuncjowali polską inteligencję, były aparat państwowy i kler siepaczom z NKWD, w ten sposób skazując ich na śmierć, bądź deportację całych polskich rodzin w głąb czerwonego imperium. O tym Żydzi dziś milczą i nie chcą słyszeć.

Wiadomo, że dla Żydów gehenna zakończyła się z końcem wojny, ale nie dla Polaków. Również po zajęciu ziem polskich zwycięski nie ufający nawet polskim komunistom Stalin polegał w znacznej części na Żydach, aby trzymać za twarz Polaków ciągle marzących o wolnej Polsce. Polskie elity państwowo twórcze zostały zamordowane przez Niemców i Sowietów, bądź odsunięte od życia publicznego. Już po wojnie zginęło wielu wspaniałych i posiadających bohaterską kartę walki Polaków jak rtm. Witold Pilecki, czy gen. Fieldorf “Nil”. Polacy pamiętają, że często na śmierć skazywali ich staliniści będący Żydami. Część z nich umierało na “zasłużonej” emeryturze w Izraelu, którą płacił im polski podatnik.

Dziś przyjeżdżają do Auschwitz wycieczki z młodzieżą z Izraela, z dostępnych filmów widać, że ich opiekunowie utrzymują ich w atmosferze ciągłego zagrożenia metodycznie osłaniając ich od Polaków. Już wcześniej wychowują ich w przekonaniu, że Polacy są im wrodzy i dziś grozi im niebezpieczeństwo, tak jak groziło ich przodkom z czasów zagłady. Promują przekazy w których ich przodków zabijali naziści na ziemiach polskich, więc pewnie Polacy. Jeśli ta sytuacja nie ulegnie zmianie, to rząd polski winien zażądać zaprzestania wychowywania młodzieży Izraela w bezzasadnej nienawiści do Polaków przez wstrzymanie, bądź zmian w informowaniu żydowskiej młodzieży zgodnie z historyczną prawdą.

Jakoś w TV nie widzę dr Ewy Kurek, która napisała wiele książek na ten temat, które Polacy (i Żydzi też) powinni przeczytać aby zrozumieć istotę dyskutowanego tu zagadnienia. Dobrze, że od czasu do czasu pokażą wywiad z dr Markiem Janem Chodakiewiczem, który również nie ma problemu z wyjaśnieniem odbiorcy zawiłości i złożoności tamtych lat.

To dobrze, że w tej nieprzyjemnej atmosferze wychodzi na jaw agenda wielu kłamliwych i antypolskich ośrodków. Trzeba skorzystać z okazji aby się z nią zapoznać, zmierzyć i przypomnieć tym niedouczonym krzykaczom, że pobici przez Niemców Polacy byli tak naprawdę jedynymi współczującymi okrutnemu losowi Żydów zgotowanym im przez niemieckie bestialstwo.

Zacznijmy od tego, że przegraliśmy wojnę i pewne obszary ziem polskich zostały wcielone do III Rzeszy, z części Niemcy utworzyli Generalną Gubernię. Resztę podbitego Państwa Polskiego połknął Związek Sowiecki, natomiast ustawicznie tropione i prześladowane siły patriotyczne stworzyły podziemne siły zbrojne i zręby administracji podlegające rządowi na wychodźstwie w Londynie. Rząd ten za pomocą swoich organów w okupowanym Kraju zbierał i przekazywał rządom sprzymierzonych informacje o nasilającej się akcji zagłady Żydów apelując (emisariusz Jan Karski) do prezydenta Roosevelta i premiera Churchilla o jakąkolwiek formę pomocy. Spotkało się to z głuchą ciszą, choć alianci bombardowali fabryki niemieckie dosłownie kilka kilometrów od obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

Zdającemu raport i apel o pomoc od podziemnych przywódców polskich Żydów (Leon Feiner-Bund, Adolf Berman- syjonista) na ręce Felixa Frankfurtera (sędzia Sądu Najwyższego USA) Janowi Karskiemu lider amerykańskich Żydów szczerze powiedział, że mu nie wierzy. Niemcy nie mogą popełniać takich przestępstw wobec Żydów i cały ten raport pachnie mu polską propagandą… Prezydent Roosevelt cierpliwie wysłuchał raportu i na koniec zadał interesujące pytanie: A jaka jest sytuacja koni w okupowanej przez Niemcy Europie?

Nawet Żydzi reprezentujący interesy swoich pobratymców przy polskim rządzie w Londynie zrozumieli, że tak cały świat jak i wpływowi amerykańscy Żydzi mają gdzieś umęczonych przez Niemców Żydów i nie chcą im pomóc. W tej sytuacji przywódca żydowskiego Bundu Szmul Zygelbojm po upadku powstania w warszawskim getcie popełnił samobójstwo, zostawiając list do prezydenta II RP Wł. Raczkiewicza i premiera gen. Wł. Sikorskiego: Nie mogę pozostać w spokoju. Nie mogę żyć, gdy resztki narodu żydowskiego w Polsce, którego jestem przedstawicielem, są likwidowane. Moi towarzysze w getcie warszawskim polegli z bronią w ręku w ostatnim bohaterskim boju. Nie było mi sądzonym zginąć tak jak oni, razem z nimi. Ale należę do nich i do ich grobów masowych. Śmiercią swoją pragnę wyrazić najsilniejszy protest przeciw bierności, z którą świat przygląda się i dopuszcza zagłady ludu żydowskiego.

Polski rząd na wychodźstwie powołał w okupowanym Kraju organizację pomocy Żydom “Żegota”. Ścigani byli ludzie, którzy szkodzili Żydom, niejednokrotnie podziemie wykonywało wyroki śmierci w takich przypadkach. W Europie zachodniej, czy w Izraelu ludzie przeważnie nie wiedzą, że w okupowanej Polsce za jakąkolwiek pomoc Żydom groziła Polakom i ich rodzinom kara śmierci. A mimo to Polacy uratowali z narażeniem swojego życia i swoich najbliższych ok. 100,000 Żydów! Dla porównania w takiej Francji trwały łapanki na Żydów i przekazywanie ich Niemcom, a ci z kolei pakowali ich w pociągi kierowane do Auschwitz!

Stosunki polsko-żydowskie to temat ogromny. Wiadomo, że ongiś wojownicze plemię żydowskie po przegraniu kolejnego powstania w I-szej połowie II wieku AD, straciło szansę na swoją polityczną podmiotowość na korzyść Imperium Rzymskiego. Jednak Żydzi dostosowali się do swojej nowej sytuacji osiągając w świecie ogromne wpływy w ówczesnym handlu i bankowości, a przez to i w polityce. Wielokrotnie jednak wpadali w wielu państwach w tarapaty będąc nawet niejednokrotnie z nich wypędzeni. Polska była tym krajem w Europie, który często otwierał szeroko ramiona również dla wypędzanych Żydów, ofiarując im prawa i autonomię niedostępne dla nich w innych krajach, dzięki czemu mogli prosperować. Po rozbiorach w wyniku powstań narodowych uczestnicząca w nich polska szlachta traciła swoje majątki, które czasem zaborca przekazywał w ręce polskich Żydów. Trzeba przyznać, że w polskich powstaniach brał też pewien (co prawda mały) procent polskich Żydów.

Tuż przed I wojną światową część Żydów biorąc przykład z parcia w kierunku tworzenia państw narodowych połknęła bakcyla syjonizmu, inni zauroczyli się ideą socjalizmu, komunizmu i rewolucji, niejako na boku swoje życie wiedli religijni Żydzi. W rewolucyjnym ferworze lat 1904/05 pod rosyjskim zaborem dochodziło do spięć między polskimi narodowcami niosącymi w pochodach wizerunki Orła Białego, a żydowskimi socjalistami szydzącymi: Precz z Białą Gęsią!

Powiedzmy, że Żydzi nie byli entuzjastami odbudowy Państwa Polskiego. Jeszcze w czasie I wojny światowej wpływowi Żydzi wystąpili wobec jeszcze zwycięskich na wschodzie Niemiec o utworzeniu administrowanego przez nich państwa Judeopolonii. Podobne konsultacje prowadzili z Imperium Brytyjskim domagając się utworzenia państwa żydowskiego w Palestynie. Państwo Polskie po zwycięskiej wojnie obronnej z bolszewikami przyjęło ok. 800,000 Żydów (Piłsudski) uciekających z kraju powszechnej szczęśliwości. Również przed II wojną światową Polska przyjęła kilkadziesiąt tysięcy Żydów (z polskim obywatelstwem ok. 40,000) wydalonych przez Hitlera.

Liczba Żydów w II RP dochodziła do 3,5 mln (10% mieszkańców) i była największym ich skupiskiem poza USA. I tak w Warszawie mieszkało ok. 355,000 Żydów (ponad 30% mieszkańców), czyli więcej niz mieszkało w całej Palestynie. W Łodzi Żydzi stanowili 33% mieszkańców (ok. 205,000), więcej niż w całej Francji. W Krakowie stanowili 26% mieszkańców (ok. 60,000) więcej niż w całych Włoszech. Polski rząd przed wojną wspierał wyjazdy Żydów do Palestyny i pomagał w szkoleniu syjonistycznych bojówek, walczących następnie z Arabami i brytyjskim mandatem w Palestynie. Polacy sprzyjali syjonistycznej koncepcji żydowskiego państwa w Palestynie.

Po pokonaniu przez Niemcy Polski w 1939 r. elity żydowskie odrzuciły propozycje wspólnej konspiracyjnej walki z najeźdźcą i podjęły osobne rokowania z Niemcami (Warszawa) w sprawie autonomii i żydowskiego samorządu w powstających gettach. Pierwszymi ofiarami tworzonych obozów koncentracyjnych w podbitej Polsce byli Polacy, a konkretnie polska inteligencja państwowo twórcza i kler. Zaprzyjaźniony z Hitlerem drugi totarytarysta Stalin podobnie eliminował polską inteligencję na zagrabionym przez siebie obszarze II RP.

Hitler zamierzał wydalić Żydów z Europy przy współpracy z Mussolinim. Jednak przeszkadzała temu blokada morska aliantów i fakt, że żadne państwo nie chciało przyjąć Żydów. Po ataku na Sowiety Hitler wydał rozkaz rozstrzeliwania Żydów, gdyż wiedział, że byli oni często oficerami politycznymi w armii Stalina. Następnie dopiero 20 stycznia 1942 r. Niemcy przyjęły koncept ostatecznego rozwiązania problemu żydowskiego, co oznaczało ich zagładę. Teraz dochodzimy do sytuacji w której autonomiczne władze gett ze swoją administracją i policją na wniosek niemieckich władz okupacyjnych zmuszone były dostarczać swoich współziomków do kolejowych transportów kierowanych do obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. Przypomnijmy też, że w armii niemieckiej Hitlera służyło ok. 150,000 Żydów (historyk Bryan Mark Rigg), w tym ok. 20 generałów!

Teraz zajmijmy się opiniami panującymi w światowych mediach na temat sytuacji Żydów skazanych na zagładę przez Niemców okupujących zbrojnie podbite ziemie polskie. Polska zdradzona przez swoich sojuszników przegrała wojnę z Niemcami. Dodatkowo od wschodu uderzyła na nas stalinowska Rosja, aby zgodnie z porozumieniem z Niemcami pomóc Niemcom w dobiciu walczącej samotnie Polski. Przypomnijmy, że część polskich Żydów znalazła się pod władzą komunistów Stalina, również część Żydów przedostała się do tejże strefy.

Dziś nakarmieni tanią propagandą lewicowi dziennikarze z zachodu wychowani na sowieckiej propagandzie o polskich faszystach (Armia Krajowa) przy cichym poparciu niemieckiej polityki historycznej oskarżają Polaków o nazizm i rolę sprawczą w zagładzie Żydów. Na dalszym planie widać wyciągane ręce pracowników pogrzebowego przemysłu holocaust, domagających się od polskich ofiar II w. ś. dodatkowych odszkodowań. Nie chodzi to o uregulowane już w latach 60-tych odszkodowania wypłacone przez polskiego podatnika rządom państw, w tym USA zamykające tenże temat odszkodowań dla polskich obywateli i ich spadkobierców. Teraz chodzi o własność, która nie ma spadkobierców, która wszędzie tak w Polsce, jak i w USA zgodnie z prawem przechodzi na własność danego państwa.

Nie wiem, czy naprawdę Żydzi mają prawo moralne do szkalowania Polaków. Dziś państwo żydowskie postanowiło wydalić tysiące uchodźców gdyż naruszyli by oni charakter państwa narodowego. Podobnie chciał postąpić Hitler w stosunku do nich, w przedwojennej Polsce Żydzi stanowili ok. 10% populacji i było OK. Więc Polacy nie mają się czego wstydzić, niech wstydzą się pouczający nas Żydzi.

Wiemy, że Żydzi i państwo żydowskie przez lata przyjmowało wysokie odszkodowania (i słusznie) od rządu niemieckiego, który jakiś czas temu ustami swojego kanclerza zapowiedział koniec tego procederu.

Oficjalnie odszkodowania za mienie żydowskich ofiar obywateli polskich, którzy zmarli bez spadkobierców według ustawy przygotowanej w Kongresie USA # 447, jej autorzy chcą przeznaczyć na edukację o Holokauście. Aż strach bierze, kiedy sobie wyobrazimy jak środowiska żydowskie edukują swoją młodzież w temacie, tę przyszłość Izraela, która przyjeżdża rokrocznie do Polski!

Przypomnijmy, nie jest to tajemnicą, że w całej Europie narasta dziś antysemityzm powodowany tak napływem antyżydowsko nastawionych muzułmanów, jak i izraelskim traktowaniu Palestyńczyków. Od dawna izraelskie media grzmiały o tym, że Polska jest najbardziej tolerancyjnym i bezpiecznym krajem europejskim dla Żydów. A teraz co? Czy dla wyobrażonych finansowych korzyści (roszczenia) chcą zepchnąć Polaków w ramiona krajów o rosnącym antysemityzmie?

Polska młodzież odkrywa swój patriotyzm, czerpie z niego dumę i siłę, jeśli ktoś zaatakuje jej święte wartości zapewne stanie do walki w ich obronie. Konsekwencją takich ataków będzie przesunięcie się centrum polskiej polityki na prawo. Jeśli koalicyjny rząd PiS-u wyraźnie nie stanie w obronie zagrożonego dobrego polskiego imienia i rozpocznie taniec wokół rozmydlenia zagrożeń, Polacy zrobią więcej miejsca na politycznej scenie dla narodowców.

Kalifornia, 2018/01/24

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Piękny tekst.Jeśli w USA są majątki pozostawione bezpotomnie przez Polaków z amerykańskim obywatelstwem,my jako naród,Państwo Polskie,rządajmy jego zwrotu.

 2. Robert mówi

  Jakiego równania szuka einstein miedzy ustawą 447 a nowelizacją ustawy o ipn?Odpowieć leży w Izraelu,ja pier….Współwinni,Niech Płacą!

 3. Robert mówi

  Odpowiedź, oczywiscie leży w Izraelu,sorry

 4. Robert mówi

  Prezydent Duda ma karty na stole,podobnie jak Trump

 5. Robert mówi

  Pytanie ,czy ulegnie szantazowi kongresmenów,oczywiście grupki,stawiając na szali pamięć historyczną,ofiar,narodu,swoją własną.

 6. Robert mówi

  Współczesny świat opiera się na BLOKADZIE.Blokada,, Ruskich ,,jak mawia pan cejrowski,blokada gospodarcza,militarna(ponoć w świętym interesie Polski dla dobra USA),blokada emisji spalin,blokada samodzielnego myślenia,jak twierdzą ofiary stowarzyszone w STOPZET,blokada konta bankowego,blokada prawa wewnątrzpaństwowego,blokada wizowa np.do USA,blokada przeciwbólowa….Mój dziadek mawiał,,jak boli,znaczy ze zyjesz,jak długo zyjesz,nie musisz być ofiarą,,

 7. Mario mówi

  Obiektywna święta prawda . To żydzi powini Polsce płacić dziękować i całować po piętach

 8. Darek mówi

  mój dziadek, kresowiak, oficer II RP, gdy miałem jakieś 10-12 lat mawiał czasem pod nosem(podsłuchałem) „ach ten żydziucha pi…ny”. Nigdy nie miałem śmiałości zapytać, o co chodzi, bo bym przyznał się, że usłyszałem w jego ustach wulgaryzmy, nie chciałem też go wprowadzać w zażenowanie. Teraz już wszystko jasne co mój dziadek miał na myśli. W dorosłym życiu starałem się być tolerancyjny, ale od pewnego czasu szczególnie po ostatnich doniesieniach medialnych staję się powoli antysemitą. Pozdrawiam autora txt-u.

  1. Andrzej Józef mówi

   Musisz byc stanowczym.
   Takie tłumaczenie staję się powoli antysemito.
   Albo nim jestes,albo nie jestes?
   Tłumaczysz to tak jak Kaśia u ginekologa.
   Ginekolog Kaśiu jestes w cioży.
   Pan doktor się napewno myli.
   Edek jo zapewniał na100% ze nie zajdzie w cioże bo on gwarantuje ma nowy sposób na półgwizdka.

 9. Hammurabi mówi

  „Polacy zrobią więcej miejsca na politycznej scenie dla narodowców”. Amen!

 10. michu mówi

  Warto mieć przed oczami, że my sami jesteśmy winni w dużej mierze tej sytuacji. Np to przepraszał za Jedwabne w imieniu Polaków? Kto twierdzi, że w Polsce nie może być antysemityzmu, a antypolonizm pomija milczeniem? Kto wypłaca mordercom patriotów emerytury (w kraju nawet 2 tyś.)? Władze eskimoskie, amerykańskie? Takich przykładów można mnożyć.

 11. Zdzisław mówi

  Chcą nas Polaków zarazić nienawiścią, by usprawiedliwić swoją. Nienawiść pozbawia Bożej łaski i daremnymi czyni modlitwy. To wojna o honor i polskiego ducha. Wytrwajmy!

 12. Claire mówi

  Po pierwsze kto „negocjuje z terrorysta” i poddaje się szantażowi z góry jest na przegranej pozycji. Żydom od Polaków nie należy się żadne zadośćuczynienie za mienie bezspadkowe biorąc pod uwagę regulacje prawne obowiązujące na całym świecie. Po drugie nie podoba mi się służalcza postawa naszych rządzących i palenie świec chanukowych w polskim parlamencie. To nie miejsce na takie przedstawienia. Po trzecie nie podoba mi się to, że nasi rządzący mówią o walce z antysemityzmem, a nie mówią o walce z antypolonizmem. Po czwarte Polska nie ma żadnych interesów w Izraelu. Dlaczego Żydzi mogą przyjeżdżać do Polski bez wiz a Polacy do Izraela nie? Należy wprowadzić wizy dla Żydów. Po piąte należy ograniczyć w dużym stopniu zarówno wizy dla obywateli Izraela jak i przyznawanie im polskiego obywatelstwa. Dlaczego nie jest jawna liczba Żydów mających polskie obywatelstwa? Kto się boi ujawnienia tego faktu? Po szóste należy przestać sponsorować muzea żydowskie na ziemiach polskich. Wystarczy, że polski podatnik, wbrew swojej woli, zapłacił ze swojej kieszeni za ich wybudowanie, jak chcą, niech je sami utrzymują, ja nie mam zamiaru ze swoich podatków. Po siódme może ktoś mi wytłumaczy, dlaczego płacimy emerytury Żydom? Dlaczego Żydzi nie płacą Polakom takich emerytur? (biorąc pod uwagę to, co nam zrobili w przeszłości)

  1. Ada mówi

   Negocjują między sobą, poza nami, a z tych chanukowych świec palonych w REPREZENTACYJNYCH POLSKICH NAJWYŻSZYCH INSTYTUCJACH kapie nam na twarze płynna kpina, niczym mocz.

 13. Claire mówi

  Służalcza postawa naszych rządzących, palenie świec chanukowych, budowa muzeów, wypłacanie emerytur i co? A oni nas szkaluja na arenie międzynarodowej i robią z nas morderców. Macie przyjaźń izraelska. Dalej im płaccie z pieniędzy polskich podatników. To jest godne pozalowania. Nasi rządzący w portkach mają wydmuszki, a jak przyjdzie co do czego..s..za granicę.

  1. michu mówi

   Bo oni wygrywają a my przegrywamy. Zainstalowali swoje władze w naszym kraju jak Stalin w 45, to my musimy pracować na Urząd Skarbowy, który daje nasz wysiłek rządzącym, a oni tym którzy ich mają w garści np wypłacając z tego emerytury komu tamci wskażą.

 14. Adam mówi

  bardzo dobry i pouczajacy tekst
  Duzo wyjasnia . szcegolnie jak te 500 czy wiecej lat prosperowala ta mniejszosc i jak sie odwdziecza
  goscinnej Polsce.
  nawiasem . Kolega robil dyplom z arch. wlasnie umiejsowiony w okolicach placu Anielewicza w Warszawie.
  Konsultowal sie z przedstawicielem diaspory warszawskiej i oni zaznaczyli ze nie chca koncentracji elementow martylorogii w tym pomniku-muzeum tylko tych dobrych lat prosperity z calych 500 badz 600 kiedy mniejszosc zydowska miala dobry czas i rozwoj na terenie Rzeczypospolitej.
  na przestrzeni wiekow

 15. Zdzisław mówi

  Mickiewicz wykrakał nam mesjanizm jak prorok. Czyli wszystko w normie. Wszyscy nas nienawidzą i chcą unicestwić, upokorzyć. Opatrzność Boża sprawi, że jeżeli nie zarażą nas nienawiścią, to wszytko skończy się wesołym oberkiem na niebiańskich pastwiskach. Króluj nam Chryste!

  1. michu mówi

   Niebiosa mogą nam pomóc. Św. Maksymilianie Kolbe módl się za nami. Św. Szymonie z Trydentu módl się za nami.

 16. Jacek Matysiak mówi

  Tak nadchodzi przełom. Wszystko niestety będzie zależeć o oceny z pozycji amerykańskiego imperium. jeśli Trump uzna, że może i powinien przeciwstawić się rosyjsko-niemieckiemu zbliżeniu korzystając z wzmocnionej Polski, to wszystko będzie OK. Jeśli odda Europę bez walki, to nas nie będzie…

  1. michu mówi

   Dlatego tak ważna jest postawa i walka Polonii.

 17. AToCiNovina mówi

  W świetle tego wszytkiego co się wydażyło , co zostało powiedziane
  a przedewszystkim przez kogo (premier, ministrowie, ambasador itd).

  Wydaje się za wskazane abyśmy my jako obywatele i wyborcy,
  złożyli oficjalną petycję na ręce Premiera Rządu RP,
  domagając się aby Rząd RP natychmiast zaprzestał jakichkolwiek
  rozmów/kontaktów handlowych, inwestycyjnych itp ( np w sprawie zakupów uzbrojenia itp )
  i/lub wycofał się z już prowadzonych takich postępowań przetargowych / umów
  ( oczywiście na ile to jest możliwe ) z wszelkimi firmamy/przedsiębiorstwami które mają
  bezpośrednie lub pośrednie związki z tzw państwem israel
  i/lub jego rządem lub przedstawicielami tegoż rządu.

 18. darek mówi

  To wszystko co tu jest powiedziane jest prawda i nasza moralna racja, wszyscy to widza a jednak nikt nie moze zrobic nic… ale czy na pewno?..Dopoki nie powstanie Polska partia narodowa ktora zjednoczy prawice na ktora zaglosuja patrioci i katolicy, nie zmieni sie nic… nadal zydostwo bedzie wchodzic jak piata kolumna do rzadow i wladzy i wyssysac z Polski i nas pieniadze

 19. Henryk mówi

  Izrael i Żydzi twierdzą, że obozy były Polskie. To rząd Polski powinien wszystkie obozy, które znajdują się na ziemiach Polskich powinny być zniszczone i zrównane z ziemią żeby nie pozostała żądna historia z obozów. A rząd Polski powinien wybudować jakieś budynki lub las i Izrael przestał by się przyczepiać do Polski i nie musiał by Izrael odwiedzać Polskę i koniec wycieczek. A po drugie w trzynastym wieku Żydzi emigrowali po europie i tylko król Polski Kazimierz Wielki był łaskawy. Żydzi byli pod ochroną wtedy władców Polski. Żyd przyjęty do kraju w zamian 100 osad Żydowski mieli płacić królowi Kazimierzowi Wielkiemu. W roku 1500 podatki królowi płaci już 100 osad żydowskich. I mamy rok 2018 i nikt z tego obowiązku nie zwolnił żeby Żydzi nie płacili. To niech nie mówią Żydzi, że jesteśmy coś winni, bo tak właściwie wy od setek lat nie płacili Polsce i to wy winni Polsce jesteście. Izrael to holokaust już miał w Powstaniu Chmielnickiego w 1648 roku to w pamięci żydowskiej największe nieszczęście, jakie ich spotkało pomiędzy zburzeniem drugiej Świątyni Jerozolimskiej a Holokaustem. Z rąk zrewoltowanych Kozaków i kresowych chłopów zginęła wtedy 1/3 Żydów Rzeczypospolitej. I niech Żydzi wyjadą z Polski, bo ich nic dobrego nie czeka i niech zwrócą to, co są winni Polsce od Kazimierz Wielkiego i nikt was nie zwolnił od podatku. Powiem jedno precz z Polski Żydzi a Izrael z dala od Polski, bo my Polacy nic od was nie potrzebujemy mamy swoje. Na razie, bo dopiero poznacie, co to słowo znaczy holokaust jak nie odczepicie od Polski to odczujecie na własnej skórze.

 20. Krzysztof mówi

  A ja twierdzę, że to izrael nie ma prawa dbać o swoje dobre imię, nie spytawszy uprzednio o zgodę Polski! A swoją drogą, to ciekaw jestem, jak długo jeszcze będziemy musieli znosić żydowskie chamstwo!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.