J. Międlar: Przeczytałem program PO. To broszura bezwstydu i hipokryzji

Program KO
6

Kilka dni temu podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej, kandydatka na premiera z ramienia tej formacji pytała: „Gdzie jest program?„. Wtedy to Małgorzata Kidawa-Błońska stała się pośmiewiskiem Internetu. Grzegorz Schetyna próbował uratować sytuację i na Twitterze opublikował wpis o treści „Jarek, gdzie Wasz program? Nasz jest tutaj” i zamieścił link do programu KO pt. „Twoja Polska”. Z uwagą przeczytałem ich plan „odbudowy Polski”. Cóż można o nim powiedzieć? To broszura bezwstydu i hipokryzji.

WESPRZYJ NASZ PORTAL DROBNĄ WPŁATĄ (KLIK) LUB ZAKUPEM W SKLEPIE (KLIK)

Kobiety żyjące w najcięższych warunkach, maltretowane przez domowych oprawców, wymagają szczególnej ochrony prawnej i materialnej państwa. Zmienimy Kodeks Karny tak, by to sprawca bał się kary, a kara była nieuchronna czytamy w programie KO.
Komentarzem do tych słów hipokryzji niech będzie zaprezentowany obok Jacek N., długoletnie działacz Platformy Obywatelskiej, szef jej lokalnych struktur, w 2018 roku kandydat na prezydenta Brzegu (woj. opolskie), przewodniczący Rady Miasta, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalne i Przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim. Szereg funkcji niech Was uświadomi, że to nie jest szeregowy działacz. W sierpniu 2018 roku postawiono mu zarzut. Chodzi o dwa lata znęcania się nad żoną oraz znieważanie funkcjonariusza publicznego. Zanim Jacek N. został złapany na gorącym uczynku o sprawie damskiego boksera z PO mówiło się od dawna. Struktury PO pozostawały głuche. W tym miejsce warto jeszcze wspomnieć niejakiego Konrada M., grajka na imprezach opozycji, który już siedzi za kratami za handlowanie kobiecymi ciałami. Platforma nigdy od niego się nie odcięła.

PRZECZYTAJ: Podczas rozprawy wspierał Joannę Scheuring-Wielgus, teraz został skazany na 6,5 roku więzienia za handel kobietami

Alimenty to nie prezenty, ale niezbywalne prawoczytamy w programie KO.
W tym miejscu najlepszą recenzją do tych szlachetnych słów niech będzie bliska obecność i wsparcie, które opozycji udzielają Mateusz Kijowski i Kazimierz M., którzy przez długi czas nie płacili alimentów. Kijowski, pod naciskiem opinii publicznej, podobno już się wypłacił. Większy problem ma były premier, który podobno tonie w długach, bo nie płacił także swojej pierwszej żonie. Czy kiedykolwiek działacze KO wzywali kolegów do opamiętania. Przecież alimenty to nie prezenty, ale niezbywalne prawo, a prawa trzeba przestrzegać, prawda?

Prawo do zgromadzeń, prawo do wyrażania swoich przekonań, prawo do bezpieczeństwa to niezbywalne prawa każdej Polki i każdego Polaka.
Te zapewniania to już jest jawna kpina z obywateli. Rok 2018. Wrocław i Warszawa. Prezydenci miast: Rafał Dutkiewicz i Hanna Gronkiewicz-Waltz w myśl komunistycznej prewencji blokują marsze niepodległości zanim te jeszcze wyszły na ulice. A w tym roku Rafał Trzaskowski zablokował powstańczy koncert zespołu Contra Mundum. Tymczasem prominentni politycy PO nie mieli problemu z udzieleniem patronatu i udziałem w manifestacjach jawnie chrystianofobicznych, takich jak tzw. „parada równości”, podczas której symbol Najświętszego Serca Jezusa przedstawili w postaci waginy, albo parodiowano Mszę świętą. Prawa tylko dla pedryli i lewaków?

WESPRZYJ NASZ PORTAL DROBNĄ WPŁATĄ (KLIK) LUB ZAKUPEM W SKLEPIE (KLIK)

I komentarz do tego obrazka. Oczywiście fragment z programu KO: Przywrócimy pełną wolność mediom, także publicznym.
I komentarz do tego obrazka. Oczywiście fragment z programu KO: Przywrócimy pełną wolność mediom, także publicznym.

Przywrócimy apolityczność policji to już jest prawdziwy hit w programie Platformy i przybudówek. Pamiętacie Marsz Niepodległości w 2011 roku, jak policja kopała spokojnie maszerujących chodnikiem polskich patriotów? Albo zamaskowanych policjantów rzucających kamieniami? Albo spaloną budkę w putinowskiej ambasadzie w 2013 roku, którego sąd uniewinnił niecałe dwa lata temu? Zapewne zapytacie skąd taka decyzja wymiaru (nie)sprawiedliwości. Bo jak wynika z taśm z nieistniejącej już restauracji Sowa i Przyjaciele, to szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz nakazał ją spalić, by dorobić gębę manifestantom z 11 listopada. I w tym miejscu należy zacytować inny fragment z programu KO: Przywrócimy sprawność i niezależność sądom. Apolityczność policji i niezależność sądów w wydaniu KO – „demokratyczne miodzio”.

Zlikwidujemy Centralne Biuro Antykorupcyjne – zapowiada KO.
Czemu tu się dziwić? Na ekipie PO-PSL wciąż ciąży odpowiedzialność za cały szereg afer: taśmowa, Amber Gold, reprywatyzacyjna, stoczniowa, autostradowa, stadionowa, KGHM, melioracyjna skok na OFE… A świadomość, że Jasiek Bury i Stanisław Gawłowski już zostali złapani może po prostu paraliżować bandyterkę poukrywaną pod niebiesko-pomarańczową banderą. Inna sprawa, dlaczego ekipa PiS nie ciąga peowców po sądach? Tym razem powstrzymam się od odpowiedzi.

PRZECZYTAJ: Wstydu nie mają! PO murem za Gawłowskim podejrzanym o korupcję i gigantyczne wyłudzenia w tzw. aferze melioracyjnej

A na koniec z przymrużeniem oka. Nowo utworzony Fundusz Klęskowy dla Wsi i Rolnictwa skupi rozproszone obecnie środki pomocowe z  przeznaczeniem na klęski żywiołowe – czytamy.
W takich sytuacjach na ratunek przybywa Bronisław Komorowski. Jeżeli trzeba będzie wprowadzić stan wyjątkowy to na jakimś terenie, natomiast nie całego kraju i na pewno nie na długi okres, przecież woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie i potem spływa do Bałtyku. Dlatego słyszałem o zjawiskach powodziowych, które trwałyby dłużej niż tydzień czy dwa.

Oczywiście, fragmentów programu KO świadczących o niebywałym bezwstydzie i hipokryzji formacji Schetyny jest więcej. To, że w polityce dominuje kłamstwo i perfidia, byle tylko dorwać się do koryta, czemu w ostatnich wydarzeniach dowiódł chociażby rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak (WIĘCEJ TUTAJ) nie jest tajemnicą. To, że formacja Schetyny – jak niejednokrotnie mówił – publicysta Wojciech Sumliński to „zorganizowana grupa przestępcza” także nie powinno nas dziwić.

O prawdziwości tego określenia dowiodły 8-letnie rządu, w których naród polski traktowano jak dojną krowę. Tylko skąd biorą się ci, którzy cały czas dają kredyt zaufania tym, którzy przez 8 lat traktowali naród polski jak dojną krowę? Czy odporność Polaków na tanią propagandę była tak nikła? A może po prostu nasz naród dręczony jest przez raka, którego należy potraktować skuteczną chemioterapią?

Przeczytaj także:

J. Międlar: Lecha Wałęsy rozmowa z bratem. Prawdziwe oblicze „joblisty” [NAGRANIE Z IPN]

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  Te 150 mld zł tak mnie nie boli, jak okrojenie zasiłku pogrzebowego o ponad 1/3 i wysyłanie maluchów do szkoły. Moja wnuczka, bardzo dziecinna, chodzi do 6 klasy, podczas gdy ja w jej wieku do 4-ej. Niech szl…g trafi platformę!!!

 2. fin mówi

  nagorsze to że jabany pis jest jeszcze gorszy

  1. Adam mówi

   PO możnaby określić jednym słowem Burdel

 3. michu mówi

  Patrząc na plakat. Nie tylko chce być bezkarny, ale z PEWNOŚCIĄ będzie ;).

 4. Buran mówi

  Mało że będzie bezkarny to jeszcze znajdą się głupki którzy będą na niego głosować. Na zaprzaństwo i głupotę nie ma lekarstwa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.