J. Matysiak z USA: Zagrożenie dla Polski w końcu 2022 roku

Zełenski i Biden podczas konferencji w Białym Domu / Fot. YouTube
5

Cóż, mogłoby się wydawać, że żyjemy w miarę normalnym świecie, a wychodzi na to, że żyjemy w cyrku którego dyrekcja ma dodatkowo radykalne globalne ambicje. Problem też w tym, że ten globalny dyrektoriat powoli sukcesywnie spycha nas do kategorii tresowanych zwierząt, które niestety wydzielają ten przeklęty CO2 (jakoś zapomnieli, że potrzebny roślinom!). W sumie wszystko się w tym cyrku zgadza jak w banku (wiadomo fachowcy banksterzy) i po spersonalizowanej specjalnej operacji C-19 (szczep się, albo zagrażasz ludzkości!) jesteśmy ofiarami pierwszej globalnej wojny. Niestety “znakomita” większość poddanych reaguje jednak zgodnie z doświadczeniami akademika Pawłowa porzucając swoją duchowość i eksponując swoją zwierzęcość. Coraz więcej załączników, zakazów, ograniczeń i rozporządzeń pożerających wolności (wszystko dla Twojego dobra), godność, tożsamość i prawa obywatela. Cel pozostaje ten sam. Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy!

Gdzie podział się materiał genetyczny i spadkobiercy naszych bohaterskich przodków z bitew niezwyciężonej husarii, wojny bolszewickiej 1920 r., II w.św.? Dzisiejsze elity dbają głównie o swoje tłuste “zadki”, o dostęp do miejsca przy pełnym smakołyków stole zarządzającym podatkami obywateli, o których istnieniu elity przypominają sobie jedynie tuż przed kampanią wyborczą. Nie wiem, ale chyba racjonalną konkluzją byłaby refleksja, że w Polsce trwa nieurodzaj elit w zakresie patriotyzmu. Natomiast w najlepsze szerzy się partiokracja i odzieranie obywateli z szans na lepszą przyszłość poprzez niesamowite zadłużanie, które nakręca inflację i zabija klasę średnią, której klasycznie rozmiar i stan stanowi o stanie demokracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszystkie większe dzisiejsze polskie partie polityczne wypełzły spod “okrągłego stołu” zaaranżowanego przez globalistycznych macherów przejmujących zarządzanie masą upadłościową państwa i balansujących między dogadanymi ciągle trzymającymi realną władzę komuchami, a wyselekcjonowanymi ambitnymi opozycjonistami godzącymi się właściwie na wersję socjalizmu z ludzką twarzą pod nowym zarządem globalnych koncernów z szansą dla siebie na lepsze życie.

Wydaje się, że prawideł historii nie da się oszukać, jeśli my Polacy tym razem nie wywalczyliśmy sobie niepodległości, suwerenności, a uzyskaliśmy jej namiastkę z łaski obcych mocarstw, to może nie powinniśmy się dziwić, że jest tak jak jest. Tylko w twardej walce społeczeństwa wyłaniają swoich godnych zaufania wodzów, bohaterów, liderów, ludzi wiernych wspólnym ideałom. Przecież nie można się takich jakości spodziewać, doszukiwać się i znaleźć wśród ludzi z nadania, czy sponsoringu z zewnątrz. Stąd ten cały dzisiejszy dramat w polskiej polityce.

Wojna to nieszczęście dla zwykłych ludzi w jej obszarze, ale to też wielki biznes dla producentów broni i gra o rozszerzenie wpływów i awansu wśród uczestniczących w niej elit. Polska jest w nowej sytuacji spowodowanej wojną za swoją wschodnią granicą. Polski rząd podjął decyzję o niesamowitej, destabilizującej ekonomię wszechstronnej pomocy dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Od podarowanych czołgów, wszelkiej broni, paliw i amunicji, poprzez otwarcie granic przez, które przeszło co najmniej 8 mln Ukraińców (czasem w wieku poborowym!) oferując im pomoc socjalną i hojną integrację w aspekcie pobytu, zatrudnienia, edukacji i silnego dyplomatycznego poparcia na arenie międzynarodowej.

Miejmy nadzieję, że dzisiejsi politycy podejmujący decyzje o wielkości pomocy, dramatycznie i zabójczo nie zadłużą Polaków na drodze do bankructwa. Może ta sytuacja kojarzyć się z jej zaprzeczeniem z jesieni 1938 r., czyli z nie udzieleniem pomocy Czechosłowacji w sytuacji jej zagrożenia przez hitlerowskie Niemcy. Z Czechosłowacją też mieliśmy nie wyrównane stare porachunki (Śląsk Cieszyński, 1919 r. inwazja wojsk czechosłowackich) i w przededniu inwazji niemieckiej odebraliśmy zdradziecko przedtem zagarnięte Zaolzie. Tym razem rząd polski kokietowany do zagarnięcia Lwowa, postąpił inaczej otwierając serca i portfele dla Ukraińców, mimo uzasadnionych polskich urazów i pretensji. Należy pamiętać, że Polska postawa uznania wojny rosyjsko-ukraińskiej za “naszą wojnę” jest w rażącym kontraście do stanowiska węgierskiego (W tym konflikcie Węgry stoją po stronie Węgier, Orban), miejmy nadzieję, że ta pomoc nie odbije się nam znaną z historii kozacką czkawką.

W USA prosperują również media reprezentujące rosyjski punkt widzenia. Najbardziej aktywnymi gośćmi tych mediów (goszczącymi też w mediach rosyjskich) są płk Douglas McGregor strateg, na krótki okres związany z administracją Trumpa, oraz były oficer wywiadu, inspektor broni ONZ Scott Ritter.Ten ostatni w/g Wikipedii, jest związany z pedofilskimi oskarżeniami z 2001 r. i ponownie z 2009 r. (obnażył się do kamery przed “15-latką”). W 2011 został skazany na 1,5 do 5,5 r., ale uwolniony w 2012 r. W swoich wywiadach serwuje linię rosyjskiego patrioty. Oglądałem ich wiele razy, płk McGregor uważa, że Putin jest zbyt delikatny w stosunku do Ukrainy. Poziom tych wywiadów jest bardzo rozczarowujący. Prowadzący wywiad redaktor (“judge”) Napolitano w pewnej chwili pyta gościa: a z jakimi państwami graniczy Ukraina na zachodzie? W innym przypadku odnosząc się do zaangażowania w pomoc Ukrainie Rumunii judge rzucił obserwację; Rumunia pewnie chce wstąpić do NATO? (!).

Nieco na wyższym poziomie są wywody gwiazdy konserwatywnej stacji FOX News (Tucker Carlson), który bardzo ubolewa nad korupcją i rządowym zamordyzmem na Ukrainie, ale ani słowa nie powie o podobnie skorumpowanej Rosji i “tolerancji” dobrodusznego Putina wobec rosyjskiej opozycji. Ostatnio Tucker oskarżył o brak tolerancji prezydenta Żeleńskiego wobec prorosyjskiej opozycji w czasie rosyjskiej inwazji (!). Inne zarzuty Tuckera wynikające z totalnego niezrozumienia miejscowej sytuacji nawiązują do totalnego prześladowania przez reżim Żeleńskiego kościoła chrześcijańskiego na Ukrainie. Zupełnie nie ma pojęcia, że chodzi tu o kościół prawosławny ściśle związany z Moskwą (brak rozdziału kościoła od państwa), na którego czele stoi były współpracownik KGB aktywnie popierający wojnę na Ukrainie. Poza tym kościołem jest przecież ukraiński prawosławny kościół i unici (ok. 10% wierzących). Moskiewski kościół prawosławny przypomina katolicki kościół w Chinach, który jest całkowicie podporządkowany i kontrolowany przez chińskich komunistów.

Aby nie przedłużać spójrzmy jeszcze na owoce wizyty Żeleńskiego w Białym Domu. Biden przyznał Ukrainie pomoc wojskową (w tym baterie Patrioty) wartości $1,8 mld, a ogólnie $45 mld na szeroko rozumianą pomoc. Dotąd USA przyznało Ukrainie pomoc wartości ok. $105 mld (!). Oczywiście część tych dotacji zostanie w USA jako zapłata za dostarczony sprzęt wojskowy, część wróci do amerykańskich polityków w ramach wsparcia ich kampanii wyborczych przez lobbystów przemysłu wojskowego. Przyjmuje się, że USA dotują wojnę na Ukrainie w wysokości $2,5 mln na godzinę (!)

W jakiej sytuacji znajduje się dziś Polska, co jej zagraża oprócz świątecznie szybującego w niebiosa zadłużenia? Ze strony wschodniej mamy do czynienia z tradycyjnym zagrożeniem przez stary znany nam rosyjski imperializm, czy też (jeśli Rosja się wycofa) z nowym wygenerowanym ukraińskim nacjonalizmem odwołującym się już dzisiaj do tradycji banderowskiego nazizmu.

Z drugiej strony trwa bezwzględna ofensywa globalistycznej Unii Europejskiej Narodu Niemieckiego wyniszczająca polską suwerenność (superpaństwo europejskie), gospodarkę (zielone wariactwa), kulturę i edukację (genderyzm). To ruch cyfrowego totalitaryzmu obejmujący gospodarkę, medycynę i wolności obywatelskie. On jest bardziej niebezpieczny, likwidujący wszelkie prawa i wolności. Ilu ludzi w Polsce zdaje sobie dziś z tego sprawę? Czy kuszenie elit chwilowymi korzyściami skutecznie odetnie je od reprezentowania tradycyjnych pragnień Narodu?

Co prawda nie żyjemy w raju, gdzie dobry Bóg wyjmując Adamowi żebro otworzył przed nim świat w którym rodzaj ludzki mógł owocować i prosperować. Może dziś Polakom nie pozostaje nic innego jak zbudować wokół Ziobry zdecydowaną odpowiedź na unijne i niemieckie szykany, których celem jest likwidacja i zagłada Polski jaką znamy?

Kalifornia, 2022/12/27

Przeczytaj także:

J. Matysiak z USA: Przyszłość Polski a rosyjsko-ukraińska wojna

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  W ogólnych zarysach mogę się zgodzić z myślami pana Matysiaka, choć siedząc za oceanem ma nieco spłaszczony obraz rzeczywistości w Polsce.
  Natomiast na jakiej podstawie autor sądzi, że Polska powinna wspomagać Czechosłowację doprawdy ciężko się zorientować!
  Pewnie zapomniał, że prócz napaści na nasze ziemie i zagarnięcie Zaolzia, Czesi z rozkoszą zablokowali wszelkie transporty broni zakupionej przez Polskę w czasie wojny z Bolszewikami. Zapomniał, czy nie wie?
  A może tak poczytać panie Matysiak o konferencji w Spa? O wrogich ustaleniach z Beneszem za plecami Polski? O decyzjach podjętych przez Radę Ambasadorów w Paryżu 28 lipca 1920 r?
  To, że Benesz prawem kaduka otrzymał „ambasadorskim ukazem” okręg przemysłowy wraz ze stoma tysiącami Polaków na Śląsku Cieszyńskim i czterdziestoma tysiącami Na Spiszu i Orawie do prześladowania…
  Ze spornych 2220 km² Polsce przypadło 1002 km² a decydującym kryterium podziału było określenie granic interesów zachodnich przedsiębiorców i granica majątków hrabiów Larisch a nie narodowość mieszkańców.
  Ignacy Paderewski który szantażowany pogorszeniem stosunków z państwami sprzymierzonymi podpisał jako delegat Polski ten haniebny układ w pisemnym proteście napisał między innymi: „decyzja światowych potęg, wykopała pomiędzy dwoma narodami przepaść, której nic wypełnić nie zdoła” i miał rację!
  Lata socjalistycznego internacjonalizmu tylko tą przepaść pogłębiły pod fałszywym szyldem o wzajemnej przyjaźni.
  Dziś również Czesi są gotowi wykorzystać każdą okazję by Polsce zaszkodzić, zwłaszcza animowani przez zachód, czego dowodem może być sądowa farsa z Turowem tak kosztowna dla Polski.

 2. Jacek mówi

  Zgadzam się z większością Twojego wywodu, pisałem o tym przy innych okazjach odnoszących się do anshlusu i sytuacji Polski przed II w.ś. Nawet prześladowany przez piłsudczyków b.premier Witos gościnnie szukając schronienia w Czechosłowacji narzekał na ich złośliwą nienawiść wobec Polski. Odniósł się Pan do jednej z dygresji powyższego wielowątkowego tekstu. Pozdrawiam.

 3. Hammurabi mówi

  Oczywiście, bo przecież zgadzamy się w ogólnych osądach.
  Czesi to naprawdę specyficznie wredna nacja, co udowadniali wielokrotnie. Dlatego tak dziwi dosyć wysoki poziom sympatii żywionej dla nich przez Polaków. Sympatię wobec Czechów czuje podobno aż 86 proc. Polaków. Podobne uczucia wobec nas żywi zaledwie 6o proc. Czechów i to jest raczej „podrasowany” wynik. Wystarczy przekroczyć ich granicę by się przekonać.

 4. Pejot mówi

  warto uzupełnić informację o Scottie Ritterze, facet był inspektorem ONZ ds broni masowej zagłady w Iraku i nie zgodził się na oficjalną narrację o posiadaniu przez Irak takiej broni. Dużo osób twierdzi, że zarzuty wobec niego to polityczna zemsta. 2 > Od 5 lat słyszę, że już tylko moment, już tylko chwilka i „patriotyczne skrzydło” Pisu , skupione wokół Beaty Szydło lub Zbigniewa Ziobry przegoni Morawieckiego i przejmie władzę w rządzie. Przez te 5 lat rząd podpisał wszystko co było do podpisania , a to „patriotyczne skrzydło” nic nie zrobiło by ratować resztki niepodległości. 3 > Nie ma czegoś takiego jak IV Rzesza lub tak jak Pan tu to nazwał Unia Europejska Narodu Niemieckiego. To wymysł pana Stanisława Michalkiewicza, powtarzany przez całą polską „prawicę”. Można to nazwać IV Rzeszą, ale nie sterują nią Niemcy, warto tu przywołać próbę puczu sterowaną przez Heinricha Prinza Reußa – sprzed kilku tygodni. Facet jest starym niemieckim arystokratą i chyba nie planował puczu wraz z byłymi wojskowymi i pracownikami służb specjalnych przeciwko IV Rzeszy, która wg pana Stanisława Michalkiewicza trzęsie Europą ? 4 > USA mają w Europie dwóch przeciwników: Rosję , która jest teraz neutralizowana przez Ukrainę , jest to wszystko przepowiedziane przez korporację RAND w specjalnym raporcie, proszę poszukać tekstu „nie chodzi o to by pomóc Ukrainie ale o to żeby osłabić Rosję”, był na stronie u profesora dakowskiego i bibule. Wyciekło też tylko kilka stron podobnego raportu o walce z Niemcami, które to Niemcy są przeciwnikiem nr 2 Ameryki w Europie. Dużo wskazuje na to , że neutralizacją Niemiec zajmiemy się my, czyli Polacy pod przywództwem pana Kaczyńskiego. Zbrojenia i ostry kurs wobec Niemiec mogą potwierdzać tą tezę.

 5. Jacek mówi

  Czytałem o tym, ale wziąłem pod uwagę fakt, że Ritter pierwszy „ofcjalny” raz wpadł z romansowaniem nieletniej w 2001 r., czyli przed szukanie broni u Saddama. Wcześniej miał kontakty z Ruskimi, może coś na niego mają. Przypomina mi to sprawę dyr. wydziału wschodniego Kobylańskiego, który usypiał min. Becka, że ze strony Rosji nic nam nie grozi. Rosjanie szantarzowali go za igraszki seksualne. Ritter następnym razem podniecał się podobnie z 15- latką, to co z niego za oficer wywiadu. Czyzby nie wiedział, ze jeśli już zadarł z US to nie będzie obserwowany? Jest gorącym rosyjskim „patriotą”, no i pluje na Polaków. Z tańcem PiS-u wokół suwerenności, myślę podobnie. Te nazwy, określenia (IV Rz.) są umowne trzeba pamiętać, ze faszyzm to też silne, wielkie korporacje. Co do zamachu to pewnie był prowadzony, aby coś przykryć, raczej podpuścili dziadka otoczonego agentami. Zgadza się, RAND to opublikował i wnioski są interesujące. Pozdrawiam

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.