J. Matysiak z USA: Więzień Trump, egzekucja praw i wolności

3

W środę 23 sierpnia odbyła się pierwsza republikańska debata w Milwaukee prowadzona przez FOX News (B. Baier i M. MacCallum) do której zakwalifikowało się aż 9 kandydatów w prezydenckich prawyborach. Debatę obejrzało 12,8 mln, 8 lat wcześniej pierwszą debatę z Trumpem obejrzało 25 mln. Tym razem nieobecny na debacie Trump udzielił wywiadu dla X Elona Muska (dawniej Twitter) wyrzuconemu z FOX-u Tucker Carlson, który już obejrzało ponad 280 mln! Jak tak dalej pójdzie to jedynym facetem, który tego już nie obejrzy będzie wybuchowy Prigożyn. Jak wiemy Putin od dawna inscenizuje samolotowe katastrofy, a pomagając sobie zaszkodzi jednak opozycji w Polsce w nadchodzących wyborach.

Oto zdjęcie aresztowanego Trumpa po procedurze pobierania odcisków palców w więzieniu w Atlancie, w stanie Georgia z informacją o tym, że waży 215 funtów (97,5 kg) i mierzy 6’3” stóp (190,5 cm), posiada niebieskie oczy i blond, albo truskawkowe włosy. Po tej “ceremonii” Trump, któremu zarzucono podważanie wyników prezydenckich wyborów z 2020 r. wypowiedział się do kamery: “Powinna być możliwość podważenia wyniku wyborów. Myślałem, że wybory były oszukane, ukradzione. To co tutaj nastąpiło jest zaprzeczeniem sprawiedliwości”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lewica używa system sprawiedliwości do eliminowania swoich politycznych przeciwników. Oblicza się, że gdyby skazano Trumpa we wszystkich wytoczonych mu 4 procesach (2 stanowe i 2 federalne) to do odsiadki miałby ok. 1,000 lat! Czarnoskóra prokurator pochodzi z interesującej rodziny, jej ojciec był adwokatem broniącym radykalną grupę Czarne Pantery. Od początku swojego urzędowania nie ukrywała, że jej celem jest uwięzienie byłego prezydenta Trumpa. Podobnie jest z innymi prokuratorami, często ich kampanie wyborcze finansował NGO Sorosa.

Oczywiście celem jest uwięzienie Trumpa, bądź kompletne spłukanie tak jego zasobów finansowych jak i czasowych przez poniewieranie go po sądach. Problem w tym, że lewica łamie konstytucję pozbawiając Trumpa wolności słowa. Co gorsze stosuje wybiórczo represje wobec konserwatystów, przecież demokraci często kwestionowali wyniki wyborów kiedy przegrywali (John Kerry, Hillary Clinton, Stacy Abrams, etc.). Im wolno, republikanom nie?

Wracając do debaty, oczywiście nieobecny Trump był jak najbardziej obecny w zadawanych przez prowadzących pytaniach i wypowiedziach konkurentów i to on okazał się prawdziwym zwycięzcą tej debaty. Tematy poruszone w debacie oscylowały wokół zmian klimatycznych, wojny na Ukrainie, stanu Ameryki, otwartych granic, aborcji i stosunku do oskarżonego Trumpa.

Trump doszedł do wniosku, że udział w debacie nic mu nie da, a konkurenci będą się jedynie prześcigać w atakach, aby jakoś medialnie zaistnieć. Z 62% poparcia w republikańskich prawyborach ma 46% przewagi w/g CBS News/YouGov survey nad następnym konkurentem Ron DeSantis (16%). Na trzecie miejsce wysunął się 38 letni Tamil, którego rodzice pochodzą z Indii, drobny, błyskotliwy i entuzjastyczny samofinansujący się biznesmen Vivek Ramaswamy z 7% poparcia. Czwartym jest nieco ożywiony, były wiceprezydent Mike Pence z 5%, a pozostałe stadko kandydatów osiąga wynik poniżej 3%. W/g tego sondażu 77% jego uczestników uważa, że postawienie Trumpowi zarzutów w Atlancie jest politycznym nękaniem.

Jak więc wypadli kandydaci praktycznie walczący o drugie miejsce? Wśród obecnych liderem był DeSantis, ale nie ma on porywającej osobowości, nie jest też dobrym mówcą, chociaż jest uważany za wspaniałego konserwatywnego gubernatora stanu Floryda. Można powiedzieć, że mógł więcej zyskać, ale też nie stracił. Co innego Vivek, który zasugerował, że jest jedynym z kandydatów, który nie jest “kupiony” przez żadną z grup interesów. Miał kilka interesujących wejść i znalazł się pod mocnym zjadliwym atakiem ze strony Mike Pence, Chris Christie i Nikki Haley. Zarzucili mu kompletny brak politycznego doświadczenia i niechęć do wspomagania wojny na Ukrainie. Co ciekawsze Vivek oznajmił, że jeśli on zostanie prezydentem to zakończy militarną pomoc dla Izraela w 2028 r. Podobnie interesująco wypowiadał się o Tajwanie, który wspomógłby jeszcze przez kilka lat, aby przenieść produkcję nowoczesnych półprzewodników do USA. Trzeba powiedzieć, że Vivek dość często zmienia swoje poglądy co może niepokoić w tym sensie, że jako młody facet dopiero uczy się polityki i często mówi to co ludzie chcą słyszeć…

Vivek przyjął pozycję giermka Trumpa broniąc byłego prezydenta i ogłaszając, że Trump był najlepszym prezydentem w XXI w., jednak wcześniej krytykował rolę Trumpa w wydarzeniach na Kapitolu (6/1/2021). Podobnie jak Trump jest przeciwko wojnom, bardziej interesuje go wewnętrzna odbudowa Ameryki, walka z panoszącym się i degenerujacym Amerykę lewactwem i zapowiada chirurgiczne odbiurokratyzowanie Ameryki. Chodzi mu też o rozbudzenie patriotyzmu wśród ospałej dziś młodzieży. Trzeba powiedzieć, że Vivek jest jedynym kandydatem (poza Trumpem), którego słupki poparcia wzrastają. Vivek, można powiedzieć: pachnie rewolucją w swoim zamiarze poważnego odchudzenia nie wybieralnej potężnej biurokracji Deep State blokującej demokrację i prosperitę obywateli. Dodatkowo uważa, że słynne zmiany klimatyczne to kompletny nonsens i oszustwo.

W dyskusjach bardzo zaktywizował się Pence, którego zwolennicy Trumpa uważają za zdrajcę. Neocon Pence podkreślał swoją religijność (katolik, który przeszedł na protestantyzm). Najbardziej atakowali Trumpa: Chris Christie (b, gubernator stanu New Jersey), który nie może wybaczyć Trumpowi, że nie mianował go szefem Departamentu Sprawiedliwości i b. gubernator stanu Arkansas Asa Hutchinson, który jedyny obok Christie nie obiecał poparcia Trumpa, jeśli byłby skazany w którymś z procesów. Kiedy Christie powiedział, że zachowanie Trumpa, nie licuje z godnością Prezydenta, usłyszał głośne buczenie zebranej widowni.
Nieźle wypadła b. gubernator Nikki Haley (Trump mianował ją na ambasadora przy ONZ), która zwalczała Vivka w/s wojny na Ukrainie oraz zadała pytanie, czy Amerykanie muszą wybierać między 82 letnim Bidenem i 78 letnim Trumpem, który jest najbardziej nielubianym politykiem w USA. Nikki była agresywna i kompetentna, niektórzy nazywają ją “himalajską żmiją” i kojarzą z przemysłem zbrojeniowym.
Przed debatą komentatorzy przewidywali, że najbardziej atakowanym kandydatem będzie DeSantis, jednak celem największych ataków był Vivek, który dzielnie reprezentował siebie i kopiował populistyczne wejścia Trumpa. W wyniku debaty w czołówce widzimy: Trump, DeSantis, Ramaswamy, Haley i czarnoskóry senator Scott. Nie jest tajemnicą, że elity Partii Republikańskiej (GOP) chciałyby w jakiś sposób pozbyć się Trumpa. Jednak myślę, że gdyby jakimiś machinacjami pozbyto się Trumpa, on i tak by stanął do wyborów jako kandydat niezależny.

Po debacie, wywiadzie Trumpa i jego formalnym aresztowaniu (kaucja $200,000) z więziennym zdjęciem ruszył wielki biznes pomysłowych ludzi. Sprzedają T-shirty, koszulki z jego więziennym wizerunkiem ($34.00), kubki ($25.00), i rozmaite naklejki. Dodatkowo Trump wreszcie po 2 latach wrócił na X (twitter) i robi tam furorę.
Z powyższego można wyciągnąć wniosek, że sytuacja jest podła i w miarę beznadziejna. Ameryka (tak jak i inne państwa) weszła na nową drogę, która kończy się przepaścią wyreżyserowaną przez ponadnarodowe siły dla których wolność osobista, wolność wyznania, tradycyjna rodzina, patriotyzm to plugawe słowa wzbudzające tylko pogardę.

Jesteśmy w sytuacji przysłowiowego “psa Pawłowa”, od obostrzeń zarządzanej epidemii i dla naszego dobra sprytnie sterowanych ograniczeń, poprzez ryzykowne eksperymenty szczepionkowe, zarządzanie klimatycznym strachem powoli i z “troską” o nasze bezpieczeństwo spychani jesteśmy na dno człowieczeństwa.
Światowy bankowy bolszewizm używając nieświadome swojego końca lewackie i biurokratyczne sotnie niszczy wszystko to co powinniśmy cenić, aby nie zostać zapisanymi do znanej już nam kategorii podludzi, zgodnie z planem nowej globalnej arystokracji. Jak bardzo wszystko musi się zmienić, aby pozostało takie same…

Kalifornia, 2023/08/26

Przeczytaj także:

K. Baliński: Zamiast Polakom, mordercom Polaków

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. wit mówi

  Czy Trump to ten prezydent, który wydał rozkaz zamordowania gen. Sulejmaniego? , który powołał Gine Haspel (specjalistkę od „wzmocnionych przesłuchań” czyli po prostu tortur) na stanowisko szefowej CIA?
  Jest tak samo umoczony w bagno Deep State jak i inni. Nie ekscytował bym się „wyborami” w USA.

 2. Hammurabi mówi

  @Wit
  To, o czym piszesz to drugie. Pierwszym i najważniejszym jest to, że USA jako kraj zdradzały Polskę uprawiając swoją mocarstwową politykę, co jest potwierdzeniem tezy, że kto raz zdradził uczyni to ponownie.
  Inaczej mówiąc temu kto cię raz okłamał, nie wierz choćby i sto razy prawdę rzekł.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.