J. Matysiak z USA: Problemy amerykańskiej demografii

Fot. Pixabay.com
2

Amerykanie są coraz bardziej spolaryzowani, na tych gardzących tradycyjną Ameryką, dążących do nieznanej im komuny, globalnego resetu i na konserwatystów usiłujących ocalić, utrzymać konstytucyjną republikę. Malejące notowania prezydenta Bidena (39%) powodują, że trzymająca władzę lewica przed nadchodzącymi wyborami próbuje wygenerować szereg konfliktów (zagrożenie aborcji, genderyzmu,woke, rasizm, insurekcja), które zmotywowały by jej wyborców do licznego uczestnictwa w jesiennych wyborach. Wydaje się jednak, że sprawdzi się hasło byłego prezydenta Billa Clintona: “It’s the economy, stupid!”.

Nawet najbardziej zagubieni zauważyli, że cena benzyny wzrosła dwukrotnie, zgodnie z ekologicznym planem Bidena ograniczania wydobycia węgla, ropy i gazu. Szalejąca (najwyższa od 40 lat) inflacja pożera oszczędności i zarobki biedniejszej warstwy i uderza w biznesy klasy średniej. Giełda, która za prezydentury Trumpa zyskała $6.9 tryl. (po polsku bilionów), za prezydentury Bidena już (przez 16 miesięcy) straciła $11 tryl. (czyli bilionów) co uderzyło w inwestorów i ludzi odkładających na emeryturę. I to ma być flagowy program Bidena: “Build back better!”, czyli jesienią zaktualizuje się hasło: “Ekonomia jest najważniejsza, głupcze!”.

Dobijający do 80-tki Biden słabo kojarzący, nawet kiedy czyta z telepromptera, zapadający często w drzemkę, zdołał obudzić złego ducha inflacji (oficjalnie 8,6%), ceny żywności podniosły się w stosunku rocznym o 12%, przeciętne ceny wynajmowania mieszkań skoczyły o 15% ($2,000.00 miesięcznie), giełda runęła w dół 21% . W Kalifornii cena galona benzyny (3,785 litra) wynosi między $6,00 i $7.00, przy przeciętnej krajowej powyżej $5,00, ostatnio napełniłem zbiornik za $128.00. Oblicza się, że przeciętna rodzina z powodu inflacji straci rocznie jeden miesiąc dochodu. Oficjalnie rząd Bidena za inflację, ceny paliw wini Putina, ale prawdą jest, że inflacja rozpoczęła swój marsz przed marszem Putina na Kijów. Jedynym wytłumaczeniem tej sytuacji jest konstatacja, że Biden specjalnie doprowadził do wywołania inflacji, aby obniżyć wartość dolara w związku z tworzonym w szalonym tempie zadłużeniem, aby móc to zadłużenie spłacać.

Wydaje się, że w odwróconym schemacie Lenina lewica swoją ekonomiczną polityką sama założy sobie zachłannie ideologiczny sznur na szyje i kopnie stołek w nadchodzących jesiennych uzupełniających wyborach. Kiedy Republikanie przejmą obydwie izby Kongresu mogą przywrócić fokus na energetyczną samowystarczalność (Trump), poskromienie inflacji, poskromienie wydętych wydatków, zabezpieczenie południowej granicy, przywrócenie prawa rodziców nad dziećmi (Biden używa tu FBI), przegonienie genderystycznej propagandy ze szkół (drag queens) i zapobieżenie genderowej kastracji dzieci. Ach, czego można się spodziewać po trzeciej kadencji Obamy (marksistowskie medium Biden), z szefem spraw Covidowych Faucim i bioetykiem Ezekiel Emmanuel (bratem “dead fish” mer Rahm, rodzina pochodzi z Polski, ojciec był bojownikiem Irgun), który uważa, że ludziom powyżej 75 roku życia nie należy się opieka medyczna. A wszystko to aby obniżyć społeczne koszty opieki i lepiej dbać o Matkę Ziemię. Istni cyrkowcy.

Jednak tytuł tekstu mówi coś innego, więc wracam do tematu. Niewątpliwie Ameryka, która zasłynęła jako etniczny tygiel, w którym mieszają się wszystkie możliwe rasy i co więcej grupy etniczne i religijne przechodzi wyraźny kryzys. W historii nie jest to coś nadzwyczajnego, kiedy następuje upadek wielkiego imperium po tym jak zapomniane i rozmyte zostały wartości, które go tworzyły. Wiadomo, że dzisiejsza Ameryka powstała na ziemi odebranej Indianom przez trzy europejskie potęgi, Anglię, Hiszpanię i Francję. Czyli rekapitulując, doszło do ogromnych ludnościowych zmian na północno amerykańskim kontynencie. Dziś bezwzględne koło zamachowe historii kolejnymi uderzeniami ponownie zmienia rasowy, religijny i etniczny obraz Ameryki, w której rej wiodły WASP, czyli praktycznie biali anglosascy protestanci. Tak zorganizowana Ameryka uratowała od niemieckiej hegemonii Europę w czasie I-szej, II wojny światowej i zimnej wojny. Po zwycięstwie stając się światowym hegemonem narzucającym światowej wymianie swoją walutę i kontrolującym cały oceaniczny i morski handel na świecie.

Nie wchodząc w szczegóły dziś mamy nieco inną sytuację z sięgającymi po światową dominację Chinami, odradzającą się Rosją i niszczoną przez wyalienowane ponadnarodowe elity Amerykę, która podlega pewnym niebezpiecznym odśrodkowym tendencjom, których celem jest jej destrukcja.

Spróbujmy zwrócić uwagę na wewnętrzną sytuację w Ameryce na dzień dzisiejszy, kładąc nacisk na jej zmieniającą się demografię, która już ma i będzie miała swoje konsekwencje. Po pierwsze, podobnie jak to zauważamy w Europie, Japonii, czy Chinach amerykańskie społeczeństwo też się starzeje. W kategorii populacji wieku od 0 do 4 lat życia między rokiem 2010 i rokiem 2020 wskaźnik zmniejszył się z 6,5% na 5,9% populacji. Natomiast wskaźnik populacji 65 i starszych zwiększył się z 13,1% do 16,9%.

W 2020 r. biali (non-Hispanic) stanowili 59,7% mieszkańców Ameryki, w porównaniu z danymi z 2010 r. kiedy to stanowili 63,8% populacji (spadek o 4,1%). W tym samym czasie populacja mieszkańców pochodzenia latynoskiego wzrosła o 2,2%, czyli osiągnęła 18,6%.

Jeszcze w 1950 r. aż 90% populacji w USA stanowili biali. Każdego dnia populacja USA (ok. 333 mln mieszkańców) zwiększa się o ponad 8,000 ludzi, prawie 90% z tego przyrostu stanowią ludzie “nie-biali”. Od 2011 r. rodzi się większość dzieci nie-białych (wtedy 50,4%). Dziecko rodzi się co 7 sekund, co daje ok. 12,343 urodzin dziennie. W grupie powyżej 65 roku życia zdecydowanie przeważają biali (78%). Codziennie rodzi się ok. 6,048 białych dzieci (49% wszystkich narodzin), jednocześnie dziennie umiera ok. 5,204 białych Amerykanów. Z kolei codziennie rodzi się 6,295 dzieci “nie-białych” (51% wszystkich urodzeń), a umiera jedynie 1,442, co niesamowicie wzmacnia wzrastający trend “nie-białych” mieszkańców.

Dodatkowo ok. 90% wszystkich nowych imigrantów stanowią ludzie “nie-biali”. Oczywiście trudno policzyć wszystkich imigrantów, szczególnie tych co przekraczają granicę nielegalnie i nie mają kontaktu ze służbą graniczną. Wiadomo, że dziennie przybywa 2,618 legalnych imigrantów zdecydowana większość z nich to “nie-biali”. Kiedy podsumujemy liczby urodzeń i śmierci osiągniemy dzienny wzrost liczby “nie-białych” Amerykanów o 7,261, oraz wzrost liczby białych jedynie o 1,053.

Demografia w USA / Fot. Wikimedia
Demografia w USA / Fot. Wikimedia

Ludzie “nie-biali” stanowią teraz ok. 37-40% populacji USA, co oznacza potrojenie plus ich liczby z 1965 r. (12%). Dwie najszybciej rosnące grupy to Latynosi i Azjaci. W 1965 r. Latynosi w USA liczyli ok. 9 mln, w 2013 r. liczyli już 54 mln! W tym samym czasie populacja amerykańskich Azjatów wzrosła z 2 mln, do ponad 18 mln…

Wśród 50 stanów najbardziej ludna jest Kalifornia (39,5 mln), następnie Teksas (29,2 mln) i Floryda (21,5 mln). Rządzona przez Demokratów Kalifornia odnotowała jednak ostatnio poważny spadek populacji uciekającej spod socjalistycznych rządów, np. San Francisco straciło ok. 20% mieszkańców, dlatego dotąd rosnące ceny domów zaczęły tam spadać. Powodem porzucania stanu jest nie tylko trudność prowadzenia biznesów i posiadania rodziny wśród sieci narastających biurokratycznych regulacji, ale również wzrastająca przestępczość, wciskany edukacyjny genderyzm jak i szerząca się narkomania i niecywilizowane zachowania licznych bezdomnych.

Najwięcej Amerykanów przeprowadza się do rządzonych przez Republikanów stanów: Teksasu i Florydy, które mają dobrą biznesową atmosferę, jak i prawie brak covidowych obostrzeń. W ciągu dekady (2010, 2020) największy wzrost populacji odnotował Teksas, któremu przybyło aż 4,1 mln mieszkańców. Największy ubytek mieszkańców odnotował rządzony przez Demokratów stan Illinois, który w ciągu dekady opuściło aż 253,000 ludzi.

Rocznie populacja USA wzrasta przeciętnie o 0,6-0,7%. Największą grupę w populacji ciągle stanowią jeszcze biali: 196,8 mln (2020 r.). W ostatniej dekadzie największy wzrost odnotowali Latynosi z 50,7 mln (2010 r.), do 61,3 mln (2020 r.).

Jak widzimy z liczb biała populacja USA dość szybko się kurczy, ulega zmianie mozaika rasowa i etniczna, co w konsekwencji doprowadzi do zmiany priorytetów w amerykańskiej polityce tak wewnętrznej jak i międzynarodowej, ale to już nieco inny temat.

Kalifornia, 2022/06/21 

Przeczytaj także:

„Nikt nie wierzył, że Ukraińcy będą mordować Polaków. Mówili: powoli go rżnij, bo to dobry człowiek.” Wywiad z Anną Kownacką-Góral, świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  O tym, że Stany Zjednoczone są skazane na upadek i powrót do neolitu wskutek nieuniknionych procesów demograficznych wiadomo od co najmniej 40 lat. I nikt nawet nie próbował rozwiązać tego problemu. Jedyna zmiana jest taka, że proces upadku przyspieszył.

 2. Marek -Lech Szałowski mówi

  Hipokryzja czy…. zbrodnia?
  Inaczej jest, gdy rosyjski sędzia skazuje na karę więzienia swojego obywatela, którego oryginalnie przecież oskarżyła Francja o złodziejstwo i oszustwo – chodzi o Nawalnego – a inaczej jest, gdy Stany Zjednoczone
  próbują oficjalnie zamordować obywatela Australii, Juliana Assange’a, który nie popełnił żadnego przestępstwa ani nawet wykroczenia .

  Julian Assange jest bez wyroku przetrzymywany w w londyńskim więzieniu dla ciężkich kryminalistów;
  Stany domagają sie jego ekstradycji (bezprawnej) i już zapowiedziały, że zasądzą australijskiego dziennikarza na 175 lat! Już podali wyrok mimo , że Assange siedzi w celi w paskudnym więzieniu w Anglii.

  No wiec o otruciu Skripali i Nawalnego – wie cały świat i jest oburzony- choć brakuje …dowodu rzeczowego, mianowicie: otrutej ofiary.
  Zarówno Skripale jak i Nawalny żyją – choć ich Putin otruł!

  Wiele rzeczy dzieje sie w Szwajcarii – ale bardzo ważna na arenie międzynarodowej Szwajcaria, nie przyciąga tyle uwagi globalnych mediów, co Litwa.

  Czarnogóra jest bardziej popularna na łamach prasy niż Wietnam.

  W Wietnamie jest…. najpiękniejsze muzeum wojny wietnamskiej, o której świat już zapomniał.

  W polskich gadzinówkach cały czas się mówi na temat Katynia – ale nie spotkałam takiego oburzenia na bombardowanie bronią nuklearną całej ludności cywilnej w Hiroszimie i Nagasaki .
  Wymordowanie ponad pół miliona dzieci irackich przez bandyckie kraje NATO – nie wzrusza miłośników kowbojskich scenariuszy.
  Masowe morderstwa w USA na terenie szkoły , strzelanie uczniów do uczniów, powinny wywołać wielką dyskusje na temat poziomu edukacji w USA, gdzie najłatwiej dostępnym dyplomem jest … zezwolenie na broń i mordowanie rówieśników.

  Przecież już wiadomo, że policja w USA nie zareagowała na wezwanie i odgłosy strzelaniny w klasie. Ponad godzinę czekali, żeby przestępca dobił wszystkie dzieci?

  Panuje wielka zmowa milczenia na temat międzynarodowego morderstwa dokonanego na suwerennym europejskim państwie jakim była kwitnąca Jugosławia.
  19 europejskich, demokratycznych państw europejskich, na czele z USA napadło bezprawnie, bez uprzedzenia, bez wypowiedzenia wojny i bez zgody Rady Bezpieczeństwa na suwerenny kraj
  i zbombardowało i stolicę, Belgrad, i Nowy Sad i Prisztinę …
  A Kijowa nikt nie zamierzał nie tylko zbombardować, ale nawet podbić – ale od wrzasków i międzynarodowego oburzenia pękają w szwach media świata!
  Skorumpowana, faszystowska i całkowicie zniszczona i regularnie okradana Ukraina stała się centrum zainteresowania świata, tylko dlatego, że sie odgraża Rosji?.

  Ja nie wiem na ile świat jest ofiarą hipokryzji – a na ile ofiarą masowego przestępstwa międzynarodowej mafii, która terroryzuje cały świat: bombami, szczepionkami, zarazkami, rakietami, bronią nuklearną, zanieczyszczeniem środowiska naturalnego i masowych morderstw dokonywanych na ludności cywilnej: w Europie, Azji, Afryce, Ameryce i na Bliskim Wschodzie.
  Jakoś nie słychać, żeby Indie czy Chiny, Rosja nakładały sankcje na inne kraje.
  Bo sankcje gospodarcze nałożone na… Putina – to niszczenie całego narodu rosyjskiego.

  Stany Zjednoczone wymordowały niemal 30 milionów ludzi od czasów II-ej wojny światowej;
  Ale te same Stany zboczone, które świat traktują jak kowbojski saloon, oskarżają …. Chiny o łamanie praw humanitarnych w Chinach i prześladowanie muzułmańskich Ujgurow!!!!!!

  Muzułmanie mają swoją autonomiczną republikę w Chinach. I właśnie przepędzili lokalni muzułmanie kowbojskich prowokatorów.

  Te same Stany Zjednoczone wymordowały miliony muzułmanów na świecie.
  Nie tylko na Bliskim Wschodzie.
  Bo USA mają monopol na mordowanie homo sapiens.
  A świat ma już dość tego wypchanego potwora – autofaga.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.