J. Matysiak z USA: Neurotyczny Putin i kunktatorski zachód…

8

W trwającej już ponad miesiąc rosyjskiej agresji na Ukrainę padło kilka mitów, ten o sile niezwyciężonej rosyjskiej armii i o zjednoczonej Europie w obronie napadniętej Ukrainy. Dziś już wiemy o zdradliwej prorosyjskiej polityce Niemiec, czy Francji, o pajacowaniu sankcjami, ale i o tym, że USA i NATO zamierza walczyć z Rosją do ostatniego ukraińskiego żołnierza. Wielu komentatorów jest zdania, że Ukrainie trzeba tak pomagać, aby czasem nie “zwyciężyła” co mogłoby zdestabilizować Rosję. Chodzi o to, aby Ukraina zgodziła się na kompromis dzięki któremu Putin mógłby odejść z twarzą, czyli uzyskać jakieś koncesje. Co prawda płynie broń na Ukrainę, ale powoli, nawet Izrael poproszony o pomoc sugerował Żeleńskiemu, aby się … poddał. A reprezentujący zastępy rosyjskich oligarchów Abramowicz wylatuje “kilometrówki”, aby jak najszybciej zakończyć wojnę i powrócić do biznesu.

Sytuacja ta przypomina tę z upadku Sowietów z 1991 r., kiedy to prezydent Bush Sr. za wszelką cenę chciał zatrzymania procesu rozpadania się Rosji Sowieckiej na dalsze republiki w obawie o “rozejściu” się po świecie sowieckiej broni atomowej. Zresztą “dbał” też o stabilizację Polski namawiając Polaków na zaakceptowanie jako prezydenta “niepodległej” komunistycznego satrapy gen. Jaruzelskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent Żeleński będąc na całym świecie symbolem oporu wyrasta na bohatera tej wojny. Podobno zatrudnił dwie dobre firmy pijarowe i oczywiście tak jak płk. Józef Beck przed wybuchem II wojny światowej, tak i on próbuje wciągnąć świat do wojny, aby skuteczniej odrzucić rosyjską agresję.

Z jednej strony obecna wojna przypomina tę z 1904/5 r. nieudaną wojnę cara Mikołaja II z Japonią o Koreę, co doprowadziło do wrzenia i rewolucji 1905 r. Z drugiej strony wojna ta przypomina niemiecką agresję na Polskę we wrześniu 1939 r., kiedy to zaatakowani zostaliśmy przez Niemcy, Rosję Sowiecką i Słowację. Podobnie jak Ukraina (gwarancje budapesztańskie 1994 r. podpisane przez Borysa Jelcyna, Billa Clintona, Leonida Kuczmę i Johna Majora), II RP również otrzymała gwarancje bezpieczeństwa w 1939 r. (Anglia, Francja). Dziś Polska otrzymała szansę na wypełnienie marzeń Piłsudskiego i pomaganie w utrzymaniu zagrożonego państwa ukraińskiego jako państwa buforowego. Wiadomo, szczególnie po wysłuchaniu strategicznych tez Putina, że dziś Ukraina bije się nie tylko o swoją wolność, ale i naszą.

Oczywiście historycznie Polska ma szansę być w dobrej sytuacji wtedy, kiedy Rosja pogrążona jest w kłopotach, podobnie Niemcy. Prawdą jest, że Europa jest zaskoczona przebiegiem wojny, analitycy zakładali szybkie rosyjskie zwycięstwo i wszystkich zaskoczyła odporność i duch ukraińskiej armii. Teraz wszyscy muszą się przygotować na dłuższą wojnę. Może to pokrzyżować oczekiwania Niemiec i innych państw zachodnich, liczących na szybkie zakończenie wojny i powrót do otwartego robienia biznesu z Rosją.

Jak wiemy zachodzące na naszych oczach wydarzenia można i trzeba rozumieć na wielu poziomach. Pierwszym jest tragedia cywilnej niewinnej ludności, kobiet, dzieci, osób starszych uciekających przed okropnościami wojny. I chwała Polakom i Polsce za współczucie i otwarcie serc wobec ich cierpienia. Miejmy nadzieję, że tej pomocy Ukraińcy nie zapomną. Na innym poziomie wiemy, że już wcześniej NATO odmówiło zgody na przyjęcie w swoje szeregi Ukrainy. W tym przypadku niektórzy zarzucają prezydentowi Żeleńskiemu, że nie postąpił jak w 1955 r. austriaccy politycy ogłaszając neutralność, aby pozbyć się m.in. sowieckiej okupacji.
Inne porównanie może odwołać się do wojny zimowej 1939/40 z napadniętą przez Stalina Finlandią, zakończoną scedowaniem na rzecz Sowietów części fińskich terytoriów. Według analityków w rankingu najlepszych żołnierzy II wojny światowej pierwsze miejsce mają właśnie Finowie. Historycznie Ukraińcy przez długi czas byli Kurdami Europy, czyli bitnym narodem długo pozbawionym swojego państwa i dziwić może słaba jakość rosyjskiego wywiadu, która to pozwoliła Putinowi śnić o blitzkriegu, pewnie sugerował się przebiegiem wojny z 2014 r. Cóż, II wojna czeczeńska wyniosła Putina na Kreml, to może II wojna ukraińska może go z Kremla zmieść.

Wiadomo, że Ukraina to państwo rządzone przez obleśnie bogatych oligarchów i dogłębnie skorumpowane, a były komik i aktor prezydent Żeleński jest człowiekiem oligarchy Kołomojskiego, który jest też szefem Zjednoczonej Żydowskiej Wspólnoty reprezentującej silną sektę Chabad Lubawicz, marzącą o Ukrainie jako nowej Jerozolimie, ziemi obiecanej. Kilku ostatnich prezydentów Ukrainy było też ludźmi pomarańczowej rewolucji (Majdan, 2014 r.) wspieranej tak przez niesławnego globalistę Sorosa, jak i przez ówczesną lewacką administrację USA (Obama/Biden). To administracja czekoladowego oligarchy prezydenta Poroszenki spiskowała z odchodzącą globalistyczną administracją Obama/Biden, aby wszelkimi sposobami zablokować drogę do prezydentury D.J. Trumpowi (następnie impeachment).

Wśród amerykańskich konserwatystów i republikanów uwidocznił się podział, część z nich mniej, czy więcej otwarcie broni i sympatyzuje z Putinem, nie mając zielonego pojęcia o sytuacji cenzury i tradycji despotyzmu w Rosji. Dla nich Ukraina to skorumpowany kraj, ale jakoś nic nie mówią o korupcji w Rosji. Więc Putin to konserwatywny, chrześcijański twardziel, który postawił się idącym jak burza globalistom.

W USA przemysł zbrojeniowy i przedstawiciele jego interesów w Kongresie i polityce zawsze byli orędownikami wojen.W mediach najbardziej znaną pro putinowską postacią jawi się dynamiczny lider stacji FOX News Tucker Carlson, zapraszający do swojego show ludzi sympatyzujących z putinowską Rosją. Określają oni agresję Rosji wobec Ukrainy jako “spór graniczny” jednocześnie dyskredytując ukraińską wersję wydarzeń, zachwalając Putina jak to delikatnie prowadzi wojnę unikając zniszczeń i ofiar wśród ukraińskich cywili. Jednym z gości jest niekonwencjonalny płk broni pancernej Douglas MacGregor (wojna w Iraku), dowódca, autor, konsultant i telewizyjny komentator sympatyzujący z rosyjskimi planami wobec Ukrainy. Innym przedstawicielem proputinowskiej orientacji jest była kandydatka na prezydenta, weteran, demokratka z Hawaii, 40-letnia Tulsi Gabbard.

Według doniesień wśród liderów Ukrainy obok prezydenta również premier Denys Shmyhal i minister obrony Oleksii Reznikov i inni przedstawiciele wysokich władz są z pochodzenia Żydami, stąd liczne komentarze. Na Ukrainie ma obecnie mieszkać ok. 200,000 ludzi pochodzenia żydowskiego, którzy żyją głównie w dużych miastach jak Kijów, Dnipro, Odessa i Charków.

W prasie anglosaskiej, ale i w izraelskiej pojawiło się mnóstwo spiskowych artykułów charakteryzujących wojnę jako proces oczyszczania i przygotowywania terenu południowo wschodniej Ukrainy pod ewentualne przeniesienie ludności z zagrożonego w swoim istnieniu Izraela. W podobnym tonie o narastającym zagrożeniu i konieczności przeniesienia Izraela w inne miejsce dekadę temu wypowiadał się nie kto inny, ale Henry Kissinger.
Putin jawi się jako bardzo neurotyczny lider największego kraju na świecie nie mogący znieść tego, że imperium rosyjskie utraciło ok. 30% swojego obszaru. Ciągle czuje się zagrożony przez samo graniczenie z państwami, które nie są od niego zależne. Pompowany przez swojego ideowego przewodnika Aleksandra Dugina, próbuje wszelkich gangsterskich chwytów, aby zastraszyć, bądź zaatakować sąsiadów i w ten sposób stworzyć swój rosyjski mir. Ciekawe gdzie są granice tego obłędu, czy po krajach bałtyckich, Polsce i Bałkanach na jego liście marzeń pojawi się Alaska, a nawet Hawaje?

Największym zagrożeniem dla Putina nie jest NATO, czy siły zbrojne Ameryki. Najskuteczniejszą bronią jaką USA może zastosować wobec szalejącego Putina jest broń ekonomiczna, którą już stosował b. prezydent Trump. To Trump poprzez zwiększenie wydobycia ropy i gazu radykalnie obniżył dochody Rosji i rozpoczął proces uniezależnienia Europy od rosyjskich dostaw tych produktów. Tak więc odepchnięty od zwycięstwa Trump przygotowuje się do nadchodzących wyborów prezydenckich w 2024 r. Jeśli światowe globalne lewactwo nie zdoła powstrzymać Trumpa, to on swoją polityką ekonomiczną powstrzyma Putina…

Kalifornia, 2022/04/04 

Przeczytaj poprzednie publikacje autora:

J. Matysiak z USA: Amerykańska prawica a wojna na Ukrainie

J. Matysiak z USA: Świat i Ukraina, krwawe sny Putina

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikks67 mówi

  Na ten moment te „sankcje” dotyczą obywateli „bogatych” państw oraz biedaków Poliniaków. Mamy tankować po 7,50zł, a jak wiadomo owinniśmy po 5,90. Tymczasem polskojęzyczny nierząd chazarskiego bezprawia i niesprawiedliwości podniósł marże na paliwach państwowym spółkom aby ograbić Poliniaków i utrzymać tenmdencję dla dwucyfrowej inflacji. Jest to działanie z premedytacją i widać, że w mediach działania są pozorowane, a priorytetem jest destabilizacja Polski i okradanie Polaków. Te pieniądze są następnie redystrybuowane w kierunku ukrowskiwego marginesu napływczego. Naprawdę trzeba być ebilem, aby dodatkowo dwać te „złotówki” żebrane przy kasach przez niepłacące podatków korporacje handlowe. Wołyń, pamiętamy. To powinno być hasło przewodnie Polaków na dzisiaj przeddzień 80 rocznicy mordu dokonanego przez ukraińskich nacjonalistow na mieszkańcach polskiego Wołynia. Natomiast postawa bezprawia i niesprawiedliwości, pokazuje, że to chazarska organizacja, bojówka partyjna, mająca za nic Polskę i Polaków, dążąca do destabilizacji Polski, rozbicia jej jednorodności narodowej i kulturalnej poprzez wpuszczenie dziczy ukraińskiej i wyczyszcsenie przedpola Ukrainy pod kilka milionów chazarków z USraela i całej jewryuopy. Zakładając, że na Ukrainę zjedzie tylko np dwa miliony Chazarów, to reszta Ukraińców będzie tam miałą zap… za miskę ryżu do końca świata i jeden dzień dłużej. Mafia chazarska stworzy swoją siatkę zarządczą a ukraińcy będą tylko zap i nadstawiać upska do kopniaków. Przykłąd mamy w Polin. Mafia, która już się nie kryje kogo nienawidzi najbardziej. Te wszystkie Kalksztajny, Morowewacki, Maciorowicze i iinne chazarki aż się ślinią w swj zakutej nienawiści do wszystkiego. Ach maży się szczepionka, która by im te geny zła wyciszyła. Niestety, te geny zła są aktywne. Skąd to się bierze w tej chazari, że nie potrafią z drugim człowiekeim żyć w zgodzie, tylko myślą jak okraść, zniewolić, wykorzystać? Jeśli kogoś trzeba szczepionkami zdepopulować , to właśnie te zaplute plemię żmijowe.

 2. W K mówi

  Niedocenianie armii Moskala to błąd.

 3. szalom mówi

  Nie jestem zwolennikiem cenzury ale niech ten Matysiak z takimi tekstami wypieprza do Sakiewicza. Może też zasłuży na medal banderowskiej bezpieki.

 4. magmar mówi

  Groch w kapuscie.
  Jedyny merytoryczny publicysta to SAKER.
  Pan Matysiak jest kalibru DODA.

 5. j-da mówi

  Mamy „swoich” łżepublicystów – ruskich, pruskich, żydowskich, banderowskich, lewackich – Lisów, Michników, Sakiewiczów, Czuchnowskich, Terlikowskich, Wilschtajnów, Blumschtajnów, Sierakowskich, Wojewódzkich, Hartmanów, Romaszewską, Przełomiec itp musi pan, panie Jacku, jeszcze podobnego aż z Kalifornii ??

 6. Rebih mówi

  To jakieś bajdurzenie obłąkanego dziada.

 7. George mówi

  Dla Ukraińców zamordowanie (tylko czy na pewno zostali zamordowani, a nie była to propagandowa ustawka w której Ukraińcy się chyba specjalizują?) 300 Ukrów przez Rosjan to ludobójstwo, a wymordowanie ze szczególnym okrucieństwem 100 tys. Polaków przez tychże Ukrów to budowanie ukraińskiej tożsamości, a tak w ogóle – nie warto do tego wracać, bo to było dawno. I rząd „dojnej zmiany” łyka te ukraińskie bezczelności bez mrugnięcia okiem. Nawet więcej… Jakiś chłystek, bodaj rzecznik MSZ, z najwyższa pogardą dla pomordowanych Polaków stwierdził, że jesteśmy po to, żeby służyć Ukrainie. Koszty pobytu 2,5 mln Ukraińców w Polsce są szacowane nawet na 35 mld PLN. Czy są granice tego obłędu?

 8. Rebih mówi

  @George Jak na razie wygląda to, niestety, na faktyczne ludobójstwo dokonane przez SBU na narodzie ukraińskim. Być może z elementami „ustawki” w postaci przywiezienia zwłok osób zamordowanych w innych miastach itp.
  W każdym razie Ukraina konsekwentnie sprzeciwia się wyjaśnieniu sprawy i ogłosili, że zwłoki są już „badane”. Zapewne przez lekarzy kastrujących jeńców wojennych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.