Izrael znosi kwarantannę dla uczniów i wprowadza obowiązek wykonywania testów dwa razy w tygodniu

fot. pixabay
1

W czwartek (20.01.2022) Izrael odnotował ponad 68 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. To światowy rekord pod względem liczby nowych codziennych przypadków Covid-19 na mieszkańca. I to w sytuacji, gdy ponad połowa populacji przyjęła już trzecią dawkę szczepionki, a ponad pół miliona seniorów – czwartą.

Pomimo tak dużej liczby infekcji premier Naftali Bennett ogłosił zniesienie obowiązku kwarantanny dla uczniów, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną. Zamiast tego wszyscy uczniowie, zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni, będą musieli przeprowadzać dwa testy antygenowe tygodniowo, w niedziele i środy, i przedstawiać negatywne wyniki przy wchodzeniu do placówek edukacyjnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzieci, u których wynik testu na Covid-19 będzie pozytywny, będą musiały pozostać w izolacji dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku. Testy będą przeprowadzane w domu, a Bennett ogłosił, że miliony zestawów testowych zostaną rozdane rodzicom.

Według danych opublikowanych w środę przez izraelskie Ministerstwo Zdrowia, w izolacji przebywa obecnie 146 tys. dzieci w wieku szkolnym, a 142 tys. jest na kwarantannie. Minister edukacji Yifat Shasha-Biton powiedziała, że zniesienie kwarantanny to „odważna decyzja” i że łatwiej byłoby zamknąć system edukacji, ale obowiązkiem rządu jest uratowanie każdego dziecka przed niedogodnościami powtarzającej się kwarantanny.

Mamy zatem kolejny etap miotania się w pandemicznym psychiatryku. Izrael znosi obowiązek kwarantanny dla uczniów, co akurat jest dobrym pomysłem. Ale zastąpienie kwarantanny nakazem testowania dzieci dwa razy w tygodniu to obłęd, który nie wróży nic dobrego. Obsesyjne poszukiwanie wirusa, którego i tak nie da się zatrzymać, oznacza, że powrót do normalności jest niemożliwy. Po Omikronie będzie kolejny wariant, a po nim następny i tak do końca świata. Dopóki nie skończy się szaleństwo testowania, dopóty pandemiczny obłęd będzie trwał w najlepsze.

Źródło informacji: timesofisrael.com

Zobacz też:

Wyniki badania z Izraela pokazują, że czwarta dawka szczepionki nie zapewnia ochrony przed Omikronem

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Misiek13 mówi

    To Duda i Morawiecki beda czestymi goscmi w Izraelu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.