Izrael wdroży system skanowania genetycznego do wykrywania koronawirusa u osób przylatujących do kraju

6

W niedzielę (12.09.2021) premier Izraela Naftali Bennett oświadczył podczas posiedzenia Rady Ministrów, że Izrael pracuje nad systemem skanowania genetycznego dla wszystkich przybywających do kraju w celu lepszej identyfikacji podróżnych zarażonych koronawirusem. System ma zostać wdrożony na lotnisku Ben Guriona.

– Pracujemy nad systemem skanowania dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do Izraela – powiedział Bennett. – Izrael stanie się w ten sposób radarem dla wirusa – dodał. Nie podał żadnych szczegółów dotyczących działania planowanego systemu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolejnym systemem kontroli, którego wprowadzenie zapowiedział premier Izraela, ma być wykorzystanie kodów kreskowych do śledzenia samotestowania wśród dzieci wracających do szkół po obecnej przerwie świątecznej. System testów domowych wdrożono już przy rozpoczęciu roku szkolnego. Uczniowie używali zestawów do testowania w domu, a następnie przynosili podpisane przez rodziców oświadczenia, że w momencie rozpoczęcia szkoły mieli negatywny wynik testu. Wprowadzenie kodów kreskowych ma doprowadzić do uszczelnienia luk w tym systemie, ponieważ niektórzy rodzice nie podali prawdziwych informacji.

Jak widzicie, w Izraelu trwa nie tylko eksperyment medyczny w postaci podawania już trzeciej dawki szczepionki wszystkim obywatelom powyżej 12 roku życia, ale również eksperyment w zakresie narastającej inwigilacji, w skład której – oprócz tzw. zielonych paszportów – ma wchodzić skanowanie genetyczne i system kodów kreskowych. I to wszystko dzieje się w ramach walki z koronawirusem, który – według oficjalnych danych – przez półtora roku doprowadził do śmierci 7 383 obywateli Izraela. Przy liczbie ludności wynoszącej 9 300 000 jest to 0,08% populacji! Czy to jest wystarczające usprawiedliwienie dla wdrażania segregacji sanitarnej, skanowania genetycznego i kontroli przy pomocy kodów kreskowych?

Źródło informacji: Times of Israel

2. W K mówi

Widocznie chcą mieć pewność, że wpuszczają do Izraela wyłącznie żydowskie geny.

3. Maksymilian mówi

W kolejnym meczu fazy grupowej w amp futbolu Polacy pokonali Izrael i są już pewni awansu do Mistrzostw Europy.
    W 10 minucie Tomaś Miś po technicznym, precyzyjnym strzale zdobył pierwszą bramke.
    Trener Marek Dragosz może sobie pogratulować drużyny, która praktycznie przez cały mecz grała na połowie rywala.
    Dla drużyny Izraela spotkanie z Polską było okazją do zdobycia doświadczenia i nauki jak zorganizować drużynę piłki nożnej. W 15 minucie szansa, niewykorzystana. W 16 minucie Grygiel zdobył kolejną bramke, 18 gol w reprezentacji. Fenomenalny strzał.
    Bartek Łastowski po dwöch minutach dominacji przestrzelił. Ładna akcja zespołu.
    Następnie zakończył pierwszą połowę spotkania i zdobył gola. Polska wygrała pierwszą połowę 3:0 W drugiej połowie Polacy rozgrywali akcje swobodnie, bo Żydzi sobie nie radzili. Trudno się dziwić, bo grali w sześciu o jednej nodze, a bramkarz nie miał ręki. Razem siedmiu niepełnosprawnych. Adamczyk po asyście Grygiela w 31 minucie podwyższył na 4:0 po znakomitej akcji, po której piłka jak po sznurku zatrzymała się za linią zwiastując nadejście Mesjasza. 34 minuta Kapłon po asyście Adamczyka zdobywa kolejnego gola, który jest dla mnie, piszącego te słowa ostatni, bo zajmuję się teraz swoimi sprawami. Przychodzę do telewizora wtedy, kiedy Polska zdobywając ósmego gola w doliczonym czasie gry pieczętuje wygraną nad Izraelem. 8:0 POLSKA:IZRAEL